MusicMeter logo menu
MusicMeter logo

Muziek / Muziekgames / EURODANCE TOP 100

zoeken in:
avatar van Dance Lover
Het is 21 december; de astronomische winter is nu officieel begonnen. Winter is hier.....

Al denkt de Lonely Planet (wegwerpdance) er anders over, ik kom jullie verlossen van (bijna) al je misère en de winter dip met deze energieke, opbeurende traktaties! Er wordt nogal eens laatdunkend gedaan over deze muziekstroming. Wat mij betreft volledig onterecht. Ze kenmerken juist wat de 90`s zo de moeite maakte, een grote fusie van verschillende muziekstijlen. Complete euforie dus!!!

Uhm wat?

Eurodance is het opgewekte en commerciële Europese antwoord op de eind jaren `80 in Chicago en Detroit ontstane house- en technorage. Ik ga niet heel arbitrair in hokjes denken als het op Eurodance aankomt.

Sommige nummers schurken wat meer tegen pop, trance etc. aan, maar vallen onder eurodance als ze:

* Invloeden van disco, italo disco, freestyle, hiphop, house, new beat, pop, rave, techno en/of trance laten samensmelten tot een geheel.
* De muziek moet uit Europa afkomstig zijn.
* Zoals eerder gezegd zijn het energie bommen die recht in je gezicht uiteen spatten en niet perse gebonden aan slechts een tijdsperiode.





De aftrap van de hele Eurodance beweging werd al in 1989(!) gegeven door het Italiaanse Blackbox. Leek mij wel toepasselijk. Graag aangeven wat voor een cijfer je overhebt voor desbetreffend nummer.

Op naar een deftige lijst!

Heb je nog leuke tips voor nummers in dit topic, draag ze gerust aan via PM dan post ik ze.

avatar van Dance Lover
9

Wat een strot heeft deze vrouw!

avatar van voskat
Dance Lover schreef:
9

Wat een strot heeft deze vrouw!


Dat is voornamelijk die sample van Loleatta Holloway.
Veel van deze acts hadden er een handje van om dames over andere dames te laten playbacken.

avatar
Leuk, Marco

8 voor Black Box

avatar van Dance Lover
voskat schreef:
(quote)


Dat is voornamelijk die sample van Loleatta Holloway.
Veel van deze acts hadden er een handje van om dames over andere dames te laten playbacken.


Ja, Love Sensation is ook een zalig nummer van Loletta Holloway!

avatar van GrafGantz
8.7

Alleen jammer dat die Italianen niet zo goed zijn met Engels

avatar van voskat
GrafGantz schreef:
8.7

Alleen jammer dat die Italianen niet zo goed zijn met Engels


Steenkolenengels is verplicht in de eurodance!

avatar van Edgar18
Leuk topic!

7,3


avatar van andré
Meteen een klapper:

8,5

avatar van ArthurDZ
6,5

Leuk maar net wat te schreeuwerig, Strike It Up vind ik de toffere Black Box-hit eerlijk gezegd

avatar van Gyzzz
9

Ik kende deze helemaal niet, maar wat een vette track, slaat ook mooi de brug tussen traditionele house en eurodance.

avatar van Poek
Ik dacht vooral "Dit lijkt op Good Vibrations van Marky Mark" maar da's logisch want daarin wordt ook de sample van Holloway gebruikt.

6,6

avatar van Dance Lover
ArthurDZ schreef:
Leuk maar net wat te schreeuwerig, Strike It Up vind ik de toffere Black Box-hit eerlijk gezegd


Strike It Up is ook puur goud! Komt later misschien nog aan de beurt i.a.v. hoe artiesten hier gaan scoren.


avatar van GrafGantz
Gyzzz schreef:
Ik kende deze helemaal niet


Hoe dan?

avatar van pureshores
Ride on time 8


avatar van Gyzzz
GrafGantz schreef:
(quote)


Hoe dan?
Sowieso voor mijn tijd qua airplay, maar ben deze ook nog nooit in eurodance playlist of op feestjes tegengekomen..

avatar van Dance Lover
Blackbox scoort zeer verdienstelijk, met maar liefst een 7,98 onder 12 stemmers!




Door met het Vlaamse Technotronic dat excelleerde in de nazomer van 1989 met deze kraker. Wereldwijd werden er maar liefst 3,5 miljoen exemplaren van verkocht. In Engeland, Nederland & De Verenigde Staten reikte het nummer tot #02. En in onder meer België, Finland, Ijsland, Portugal en Spanje stond hij op de troon.

Het nummer werd beïnvloed door de hits van ''Inner City'' en Hiphouse, dat toen een enorme vlucht nam. Er vond een flinke kruisbestuiving plaats, want de voorlopers van de eurodance keken toe naar het clubcircuit uit Chicago en Detroit.

Andersom lieten artiesten aan de andere kant van de plas zich ook al snel gelden, Mr. Lee kwam in 1990 op de proppen met ''Pump That Body'' en C+C Music Factory zouden spoedig een wereldhit scoren met het opzwepende ''Gonna Make You Sweat (Everybody Dance Now)''. Een nummer dat ik gemakkelijk tot eurodance zou rekenen, maar gewoon afkomstig is uit De Verenigde Staten.


avatar van Dance Lover
8,5

Blijft fantastisch, al vind ik ''Get Up!'' nog wat beter.






avatar
Een beetje de oer-eurohouseplaat, maar nooit echt mijn favoriet uit het genre geweest.

7,3


avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 08:32 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 08:32 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.