MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

The Beatles - A Hard Day's Night (1964)

mijn stem
3,83 (745)
745 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Rock / Pop
Label: Parlophone

  1. A Hard Day's Night (2:32)
  2. I Should Have Known Better (2:44)
  3. If I Fell (2:22)
  4. I'm Happy Just to Dance with You (1:58)
  5. And I Love Her (2:31)
  6. Tell Me Why (2:10)
  7. Can't Buy Me Love (2:14)
  8. Any Time at All (2:13)
  9. I'll Cry Instead (1:47)
  10. Things We Said Today (2:38)
  11. When I Get Home (2:18)
  12. You Can't Do That (2:37)
  13. I'll Be Back (2:20)
totale tijdsduur: 30:24
zoeken in:
avatar van haythijs
Idd heerlijk begin, gitaarakkoord aanslaan en gelijk in het nummer zitten. En na 2 seconden zit het al vast in je kop...fijn

avatar van caravelle
Prima plaat en Ik vind When I get home en You can't do that juist wel top. Lekker rauw en rafelig. John Lennon in zijn element zeg maar.

avatar van Dibbel
Leuk derde album van The Beatles met weer volop aanstekelijke popsongs. En ze zouden steeds beter worden.
Hierop 5 hits: Can't Buy Me Love (nr.1), A Hard Day's Night (nr.1), I Should Have Known Better (nr.1) en de dubbele A-kant single And I Love Her/If I Fell (nr.3).
De rest hoeft daar nauwelijks voor onder te doen. Titelsong en Can't Buy Me Love voorlopig weer even favoriet.

avatar
[quote]IllumSphere schreef:
Het derde album van The Beatles die ook hier uitkwam en het is nog allemaal in het stijltje van het debuut. Alweer een goed album, maar geen fantastisch album. Daarvoor is voor mij ietwat te pop geörienteerd. En eigenlijk ben ik niet echt een fan van het eerder werk en het werk voor Rubber Soul.[/quote

De Beatles waren POP, voorheen bestond deze term niet

avatar van Germ
4,0
Germ (crew)
De eerste echte topplaat van The Beatles. Geen overbodige covers of fillers maar 13 ijzersterke popsongs. Muzikaal wordt er voorzichtig uit andere vaatjes getapt, de stijl ligt nog veel in het verlengde van de twee voorgangers maar hier en daar hoor je al wat andere invloeden. De composities zijn tevens een stuk volwassener en completer dan voorheen.

Dikke 4*

avatar van Frans van Laarhoven
5,0
Catchier pop songs bestaan er niet, 13 Lennon / McCartney originals!

avatar van Robje1968
4,0
Goed in het gehoor liggende nummers.

avatar van metalfist
Eigenlijk is het gestoord om te zien hoeveel albums de Beatles in hun al bij al korte carrière hebben uitgebracht. De jongens uit Liverpool hadden de gave om menig memorabel popnummer af te leveren en tegelijkertijd heb ik altijd een dubbel gevoel gehad bij hun oeuvre. Vooral omdat er voor mezelf een periode is dat ik de eerste "simpele platen" (niet denigrerend bedoeld trouwens) het liefste hoorde en opeens keerde dat volledig om en ging ik voluit voor albums als Rubber Soul en Abbey Road. Ik had het gevoel alsof ik de vroege albums aan de kaak moest stellen om er echt bij te horen, maar ondertussen zijn we meer dan 10 jaar verder en ben ik oud (en semi-) wijs genoeg om te zeggen: fuck dat shit, ik luister zelf wel naar wat ik goed vind. Al moet ik daar dan ook eerlijk bij zeggen dat ik me hier af en toe toch een beetje stoor aan de gemakkelijkheid van sommige nummers. Als een jaren negentig kind heb ik natuurlijk nooit die aardschok ten volle gevoeld die de Beatles waren toen ze in de vroege jaren 60 ten tonele verschenen, maar er zit gevoelsmatig een wereld van verschil in nummers zoals A Hard Day's Night en Can't Buy Me Love ten opzichte van I'll Cry Instead en When I Get Home. Die laatste twee zijn meer niemendalletjes dan wat anders of misschien is het gewoon omdat de kwaliteit van de andere nummers wel zo hoog ligt? Things We Said Today blijft een wondermooie tekst hebben en zo'n Any Time at All is misschien wel één van de mooiste liefdesliedjes die ik ken. Misschien niet helemaal relevant, maar ook qua film vind ik A Hard Day's Night niet zo'n topper.

avatar van jorro
4,0
Het album opent met het titelnummer "A Hard Day's Night", een energiek nummer met een onvergetelijke gitaarriff die meteen de toon zet. Lennon's rauwe vocalen en de harmonieën van McCartney en Harrison maken dit nummer een instant klassieker. (Favoriet 1)

" I Should Have Known Better" volgt, met een vrolijk, harmonica-gedreven geluid. Het is een opgewekt nummer dat de luisteraar meeneemt in een zorgeloze, zomerse sfeer.

"If I Fell" is een van de eerste ballads op het album en toont de harmonieuze samenwerking tussen Lennon en McCartney. De complexe melodie en de emotionele tekst maken dit een van de hoogtepunten van het album.

"I'm Happy Just to Dance with You", gezongen door Harrison, heeft een sprankelende kwaliteit. Het is een luchtig nummer dat perfect past in de context van een zomerse hitfilm, waar het album ook de soundtrack voor was. "And I Love Her" is een prachtige ballad, gezongen door McCartney. Het nummer wordt gekenmerkt door zijn subtiele arrangement en de melancholieke gitaarriff, wat een gevoel van intieme sereniteit oproept.

"Tell Me Why" brengt de energie weer omhoog met zijn snelle tempo en vrolijke harmonieën. Dit nummer laat de onmiskenbare chemie tussen de bandleden zien en hun vermogen om catchy popsongs te schrijven. "Can't Buy Me Love" is een van de bekendste nummers op het album, met McCartney's krachtige vocalen en een aanstekelijk refrein. Het nummer benadrukt de eenvoud van geluk en de beperking van materiële bezittingen.

"Any Time at All" is een dynamisch nummer met sterke vocalen van Lennon en een sterke gitaarriff. Het nummer heeft een aanstekelijke energie die de luisteraar meesleept. "I'll Cry Instead" biedt een mix van rock en country, met Lennon's karakteristieke stem die een gevoel van frustratie en vastberadenheid overbrengt.

"Things We Said Today" is een reflectieve ballad gezongen door McCartney, met een donkere, melancholische ondertoon die contrasteert met de rest van het album. (Favoriet 2.) "When I Get Home" is een levendig nummer met een mix van rock en roll en soul invloeden. Lennon's krachtige stem en de strakke instrumentatie maken dit nummer tot een opwindende luisterervaring.

"You Can't Do That" laat een meer rauwe en bluesy kant van de Beatles zien, met Lennon's felle zang en een stuwende beat die het nummer aandrijft. "I'll Be Back" sluit het album af met een melancholische noot. De harmonieën en de introspectieve tekst maken dit een passende afsluiter voor een dynamisch album.

"A Hard Day's Night" is een album dat de veelzijdigheid en het talent van de Beatles toont. Elk nummer draagt bij aan het geheel, en het album blijft een tijdloos stuk muziekgeschiedenis.

Eerder verschenen op www.jorros-muziekkeuze.nl

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 19:32 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 19:32 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.