MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Stuart Warwick - The Butcher's Voice (2013)

mijn stem
4,00 (55)
55 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Pop
Uitgebracht in eigen beheer

  1. Sailors (3:24)
  2. Birds That Don't Fly (5:55)
  3. Cherished Muscle (4:29)
  4. The Butcher's Voice (4:06)
  5. Man with a Pussy (2:54)
  6. Dreams of a Tomato Can (4:07)
  7. Dame Binned Cow (2:49)
  8. Crush (5:13)
  9. Melancolonica (2:52)
  10. The Nail That Sticks Out Gets Pounded (3:21)
  11. The Fairer Sex (4:59)
totale tijdsduur: 44:09
zoeken in:
avatar van aERodynamIC
5,0
Okay. We hebben Rufus Wainwright al, Antony, Perfume Genius, The Irrepressibles en zo zijn er nog veel meer te noemen (Doveman, Matt Alber)..... heeft het dan nog zin om te gaan luisteren naar Stuart Warwick?

Jazeker! User joramhoogink voelt mijn smaak altijd goed aan en bezoekt veel concerten waar ik ook kom dus dat zit goed en het zit ook echt goed tussen Warwick en mij (ook zijn debuut is prachtig).
Door The Butcher's Voice als titel moet je je niet laten afleiden want met de stem van Warwick is niets maar dan ook helemaal niets mis. Hij heeft het ijle van Rufus maar dan minder zeikerig, de falsetto die ook Jamie McDermott van The Irrepressibles heeft en een zanger als Matt Alber heeft eenzelfde klankkleur. Heel af en toe moet ik zelfs een beetje aan Thom Yorke van Radiohead denken.
Muzikaal gezien doet het me soms wat aan Doveman denken (debuut The Ordeal komt daar nog meer voor in aanmerking) en zodra de piano een hoofdrol krijgt komt Rufus weer om de hoek kijken.

Altijd lastig die vergelijkingen. Voor wie ze niet nodig heeft: deel dit album dan maar een beetje in de 'barokpop' hoek in.
Goed verzorgde nummers, subtiele twists, mooie zang, piano, harp, strijkers, cello, soms hemeltergend mooi (Man with a Pussy, Cherished Muscle) en soms verrassend swingend met een gouden randje (Birds That Don't Fly, Dreams of a Tomato Can).
Voor dat soort albums wil ik gaan. Zulke albums bestel ik onmiddellijk. Dit is emotie, dit is pure muziek.
Dat Stuart Warwick ook nog wat te vertellen heeft is mooi meegenomen. Wat een heerlijk album. Het eerste van 2013 waar ik echt heel erg enthousiast over kan zijn.

Liefhebbers van genoemde artiesten weten waar ze moeten zijn en zeg niet dat ik u niet gewaarschuwd heb. Vergeet die spuuglelijke hoes; het gaat immers om de inhoud

The Butcher's Voice:

avatar van keijzm73
Hier een gewaarschuwd mens. Mooi stukje tekst ook weer. Nu moet ik wel weer gaan luisteren. Sterker nog; dat doe ik nu! Voor de zekerheid maar even gegoogled, maar deze stem komt niet van de butcher op de cover

Zit muzikaal erg goed in elkaar zoveel is al wel duidelijk. Van genoemde namen hoor ik eigenlijk alleen 'Perfume Genius' erin terug. Aangename zangstem, ietwat ijzig maar toch niet heel karakteristiek. Alles bij elkaar is het erg aangenaam, maar ik wordt niet gelijk van mijn stoel geblazen. Kan nog komen zoals wel vaker bij dit soort albums. Er is altijd veel te ontdekken bij dit soort rijk gevulde muziek.

avatar
sanquin
Ik zag m stiekum al op je FB Eric....ik ga deze dit weekend een luisterbeurt geven!

avatar van Martin Visser
4,5
prachtig!

avatar van aERodynamIC
5,0
Verbaast me nu niks Martin

Leuke bijkomstigheid: ik had de afgelopen dagen een leuk gesprek op Facebook met Stuart. Hij wilde wel weten wat ik nu geschreven had en wilde de translator erop loslaten. Leek me niet handig door de kromme vertaling die het oplevert en dus maar een eigen vertaling gestuurd.
Mooi dat artiesten dus ook interesse tonen.

Deze moderne tijd maakt muziekbeleving door dit soort dingen net even intenser en leuker.

avatar van Martin Visser
4,5
aERodynamIC schreef:
Verbaast me nu niks Martin

Leuke bijkomstigheid: ik had de afgelopen dagen een leuk gesprek op Facebook met Stuart. Hij wilde wel weten wat ik nu geschreven had en wilde de translator erop loslaten. Leek me niet handig door de kromme vertaling die het oplevert en dus maar een eigen vertaling gestuurd.
Mooi dat artiesten dus ook interesse tonen.

Deze moderne tijd maakt muziekbeleving door dit soort dingen net even intenser en leuker.


Dat is zeker heel erg leuk! Je kon die vertaling ook zonder terughoudendheid sturen, want deze plaat is voor jou weer een schot in de roos. Voor mij ook trouwens. Dank wederom voor de tip. Het blijft lonen om jou op MuMe te volgen.

avatar van aERodynamIC
5,0
Zijn debuut is ook erg mooi: dat is wat meer dezelfde sfeer waar dit album juist verschilt in nummers wat de diversiteit ten goede komt.

avatar van aERodynamIC
5,0
Verslavend en veelzijdig album. Hoog tijd dat meer mensen zich hier aan gaan wagen!

Inmiddels op cd binnen gekregen 'in a handmade envelope and insert made by Stuart'.

Het heeft wel wat

avatar van nelis
4,0
Is idd een mooi album!!.

avatar
sanquin
Prachtig album, greep net naast de deluxe editie helaas!

avatar van aERodynamIC
5,0
Dus jij hebt ook zo'n mooie enveloppe?

Die deluxe is volgens mij al een tijdje niet meer leverbaar (alleen als zeer beperkt pre-sale item en daar waren we niet vroeg genoeg bij helaas)

avatar
sanquin
Nee haha helaas beiden niet..maar ik ga er zeker naar zoeken!

avatar van -SprayIt-
4,0
Prachtig album! Past ook helemaal in mijn straatje. Vind de voorzijde met Buck Angel nog altijd wat curieus. Heeft letterlijk betrekking op Man With A Pussy. Dikke 4* met kans op verhoging!

avatar van aERodynamIC
5,0
Op zich wel een statement en Warwick schuwt het niet. Ik denk zelf dat de hoes wel veel mensen afstoot (ik vind hem zelf ook niet mooi) maar aan de andere kant hoef je ook niet altijd mensen te plezieren.
Het is te hopen dat mensen er aan voorbij kunnen gaan en de pracht van dit schijfje toch ontdekken. Ik merk zelf dat het album elke draaibeurt weer een beetje meer prijsgeeft van zichzelf.
Dat zijn de beste albums......

A tattoo torso so nicely hides the scars
You've been mortified to envy and the stand
And pink from day 1 this wasn't what they had in mind
You're female to male a modern moon broke man

It's a body built superior to mine
It's practically imperfectly designed
And pink from day 1 this wasn't what they had in mind
But you're female to male a modern moon broke man

You're more man than I'll ever be
You're more man than I'll ever be
Mister ranger , you're for me

avatar van Sandokan-veld
4,0
Zo, een erg goede kennismaking (ik begin terwijl ik ouder wordt steeds beter te reageren op dit soort verzorgde, weelderige pop, wat gebeurt er met me? ). Staat inmiddels voor de derde keer op en reserveert al flink wat toekomstige luistertijd. Mooie, gedragen muziek met sterke, meeslepende melodieën en avontuurlijk gearrangeerd. Sluit me aan bij de omschrijvingen van Aerodynamic hierboven, doet me ook wel een beetje denken aan Lost In The Trees (niet toevallig één van mijn favoriete platen van vorig jaar) al zoekt Warwick het minder in de allerhoogste registers en klinkt zijn muziek moderner. Kom er pas net achter dat die gozer op de hoes niet Warwick zelf is. Gelukkig maar. Denk ik.

Gaan we eens wat vaker beluisteren, deze.

avatar van aERodynamIC
5,0
Sandokan-veld schreef:
Kom er pas net achter dat die gozer op de hoes niet Warwick zelf is.

Warwick ziet er inderdaad anders uit
Die 'gozer' op de hoes is Buck Angel (er zijn explicietere foto's te vinden mocht je er behoefte aan hebben).

Het vorige album is ook de moeite waard.
Dit album maakt zeer grote kans om hoog te scoren in mijn eindejaarslijst en aangezien dat nog even duurt geef ik daar al mee aan hoe zeer ik dit waardeer. Ik draai het behoorlijk vaak.

avatar van Sandokan-veld
4,0
Buck Angel, vast niet zijn echte naam

Naar Google afbeeldingen te oordelen, geef mij Warwick zelf maar, maar bedankt voor de tip

avatar van Sandokan-veld
4,0
Oké, lees nu pas het verhaal van die Buck Angel, geeft er wel weer een hele andere achtergrond aan natuurlijk. Bijzonder!

avatar van aERodynamIC
5,0
En als je de songtekst erbij pakt (ik heb hem hier geplaatst) ga je het ook begrijpen.
Overigens vind ik de hoes nog steeds niet mooi en denk ik dat het mensen afstoot. Ik heb het Stuart zelf in een pm wisseling ook gemeld. Hopelijk heeft ie het zich niet al te veel aangetrokken daar het volgens mij helemaal zijn eigen ontwerp is

avatar
sanquin
Wat is dit een bizar goed album! Stuart heeft een stem waar ik echt op zat te wachten, waanzinnig mooi. Het geheel is muzikaal prachtig omlijst. Ik ben helemaal om!
Op FB hebben we Stuart al uitgedaagd om een NL optreden te geven

avatar van aERodynamIC
5,0
Nu de centen nog

avatar van muziekobsessie
4,5
jeetje net als ik 't over komkommertijd hebt bij Aero komt tie met dit wonderschone album! Niks komkommers dit is prachtig! Raakt me meteen...ongelofelijk dat dit in eigen beheer wordt uitgebracht. wedde dat dit snel op een groot label heruitgebracht wordt

ik vind de hoes trouwens wel mooi, kleurig en vol.

avatar van aERodynamIC
5,0
Zie je wel... ik hoop dat dit sluipenderwijs toch opgepikt gaat worden op MusicMeter: het is absoluut de moeite waard!

Zegt het voort

avatar van aERodynamIC
5,0
Het nummer Crush heeft een videoclip gekregen (geen idee of het ook een single is geworden want dat zou Sailors moeten zijn).

Overigens lijkt dit album me bij elke draaibeurt meer te raken dan daarvoor. Ik ga gewoon voor de volle mep

avatar van Tha)Sven
Een vijf van Eric, snel maar eens kijken wat dit is dan.

avatar van aERodynamIC
5,0
Een 5* die je in perspectief moet zien uiteraard. Het is een andere 5* dan b.v. de albums in mijn top 10 maar het raakt me behoorlijk dus als ik dan een Different Pulses van Asaf Avidan beloon met de hoogste waardering moet ik dat hier ook doen. Het gaat er hier vooral om wat het album met me doet. Ik kan me (nog) niet voorstellen dat anderen dat ook zo zullen hebben

Maar als ze hierdoor op dit pad komen en het nog waarderen ook ben ik uiteraard meer dan tevreden.

avatar van musicfriek
4,0
Ik vroeg laatst aan Eric, wat kun je me aanraden? The Butcher's Voice dus en jawel, wederom een schot in de roos. Prachtige melancholische nummers en dat kan ik al zeggen na slechts 1 draaibeurt

Dit gaat nog heel veel gedraaid worden, maar een hoge waardering voor dit album weet ik al 100% zeker!

avatar van jassn
3,5
Beetje jammer dat Sailors als eerste nummer staat want dit zet de verwachtingen voor de rest van het album zo hoog, dat alles erna toch wat ontgoochelend klinkt. Voor de rest zit heel dit album heel goed in elkaar hoor, mooie rakende nummers. Alleen mis ik bij de andere nummers iets wat ik wel hoor bij Sailors. Wat dat is kan ik niet zeggen. Ik zal deze artiest zeker blijven volgen, volgens mij kan hij beter en laat hij hier al zijn potentieel zien maar hebben we het zeker nog niet allemaal gehoord.

avatar van aERodynamIC
5,0
Let maar op: bij die andere nummers gaat het kwartje nog wel vallen

avatar van Sandokan-veld
4,0
Wellicht de meest boeiende plaat van het jaar tot nu toe, met de 'man with a pussy' als icoon en patroonheilige voor een bij vlagen hartverscheurende zoektocht naar tederheid, liefde en seksuele identiteit.

Een wat hallucinante onthechting met de rollenpatronen in de maatschappij (ergens wordt een Hello Kitty pop bezongen, die Warwick in zijn jeugd bezat, maar moest verstoppen zodat zijn vader het niet zou zien) vormen een apart contrast met het andere belangrijke sfeeringrediënt: een uitnodigende, soms uitdagende romantiek. Een intieme, bijna fluisterende sfeer, die door weelderige muzikale inkleuring opstijgt naar de stratosfeer.

Voor een plaat in eigen beheer, zonder groot budget, is Warwick er goed in geslaagd bombast en dynamiek toe te voegen met slim gebruik van toetsen, strijkers en percussie. Meestal, dan. Op een paar momenten worden de toetsen zo dominant en dik erop dat het een beetje stroperig wordt, naar mijn smaak. Over het algemeen krijgen we echter fraaie, afwisselende en meeslepende muziek voorgeschoteld.

Het belangrijkste bestanddeel aan het slagen van deze plaat zijn echter de liedjes, die altijd kop en staart hebben, en vooral ook een groot, bloedend hart. Het zijn enkele van de beste liedjes die ik dit jaar mocht horen ('Sailors', 'Cherished Muscle', 'Crush'), met ter afwisseling een track die wat meer swingt of even stout knipoogt ('Dame Binned Cow').

Al met al een plaat die af en toe wat aandacht vraagt, maar dit ruimschoots terugbetaalt. Gezien de positieve aandacht voor dit soort androgyne, weelderige songwriters van de laatste jaren (o.a. het duidelijk verwante Perfume Genius) zou een groter publiek voor deze plaat niets meer dan rechtvaardig zijn.

Tevens een stukje op mijn blog.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 14:13 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 14:13 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.