Doris Day en Andere Stukken mag officieel mijn allereerste LP heten. Ik kocht al wel wat singles en ik had wat LP's van mijn ouders ingepikt, maar dit was mijn eerste eigen exemplaar en daar was ik maar wat trots op: overigens tegelijkertijd met Skunk gekregen tijdens pakjesavond (dus misschien vervals ik de geschiedenis wel een beetje, want wie zegt dat ik dit album eerder uitpakte
).
Omdat er geen teksten bijgeleverd waren tapete ik de LP op een cassettebandje, iets wat ik vaker deed om zo mijn LP's af en toe een beetje te ontzien, en schreef ik ze op om ze vervolgens in een map te stoppen met daarop uiteraard een afbeelding van Doe Maar. Ik was fan dus naast de buttons etc. hoorde ook een heuse map.
Het grappige is dat ik toen als 12-jarige duidelijk niet op de hoogte was van een aantal teksten. Ik geloof dat ik vele malen heb heen en weer gespoeld en dat er uiteindelijk dingen in stonden die niet helemaal klopten. Lange tijd moet ik ongetwijfeld een aantal dingen fout hebben meegezongen.
Ongetwijfeld zal ik niet de enige zijn geweest, en het is achteraf ook zeer duidelijk dat de band dit na verloop van tijd niet echt leuk meer vond. Al die kind-fans..... dat kan nooit de bedoeling geweest zijn.
Gelukkig blijft muziek bewaard en werden de LP's later vervangen door cd's en begreep ik de teksten inmiddels een stuk beter.
Doe Maar is en blijft een bandje dat me veel plezier wist / weet te bezorgen. Natuurlijk hoort daar een flinke portie jeugdsentiment bij. Want elke keer als ik
Nachtmerrie (op Hol) hoor denk ik terug aan het schoolkamp in de zesde klas (1982) waar een paar klasgenoten dit nummer zongen en uitbeelden op de bonte avond.
Daartegenover staat de huidige waardering voor een nummer als
Is Dit Alles dat soms angstvallig dicht bij mijn huidige leeftijd hoort. Er zijn gewoon wel eens van die momenten dat de hele tekst van toepassing is op het leven zoals het nu is en waar ik als 12-jarige uiteraard totaal niet mee bezig was (laat staan dat ik de inhoud goed begreep).
Hoe dan ook is Doris Day en Andere Stukken een mijlpaal in de geschiedenis van de nederlandse popmuziek of je dat nu wilt of niet. Het heeft in die tijd aardig wat teweeg gebracht en voor mij was het mijn eerste echte muzikale liefde, en dat mag ook wel een bijzonderheid genoemd worden ook al volgden er daarna nog vele anderen.