MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Pink Floyd - The Dark Side of the Moon (1973)

mijn stem
4,37 (3434)
3434 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Rock
Label: Harvest

  1. Speak to Me (1:07)
  2. Breathe (In the Air) (2:50)
  3. On the Run (3:45)
  4. Time (6:53)
  5. The Great Gig in the Sky (4:44)

    met Clare Torry

  6. Money (6:23)
  7. Us and Them (7:49)
  8. Any Colour You Like (3:26)
  9. Brain Damage (3:47)
  10. Eclipse (2:13)
  11. Speak to Me [The Dark Side of the Moon Live at Wembley, 1974] * (2:46)
  12. Breathe [In the Air) (The Dark Side of the Moon Live at Wembley, 1974] * (2:51)
  13. On the Run [The Dark Side of the Moon Live at Wembley, 1974] * (5:09)
  14. Time [The Dark Side of the Moon Live at Wembley, 1974] * (6:32)
  15. The Great Gig in the Sky [The Dark Side of the Moon Live at Wembley, 1974] * (6:50)
  16. Money [The Dark Side of the Moon Live at Wembley, 1974] * (8:41)
  17. Us and Them [The Dark Side of the Moon Live at Wembley, 1974] * (8:10)
  18. Any Colour You Like [The Dark Side of the Moon Live at Wembley, 1974] * (8:11)
  19. Brain Damage [The Dark Side of the Moon Live at Wembley, 1974] * (3:44)
  20. Eclipse [The Dark Side of the Moon Live at Wembley, 1974] * (2:19)
  21. The Hard Way (From 'Household Objects') * (3:10)
  22. Us and Them [Richard Wright Demo] * (5:39)
  23. The Travel Sequence [Live in Brighton June 1972] * (4:37)
  24. The Mortality Sequence [Live in Brighton June 1972] * (3:24)
  25. Any Colour You Like [Live in Brighton June 1972] * (4:45)
  26. The Travel Sequence [Previously Unreleased Studio Recording] * (2:21)
  27. Money [Roger Waters Demo] * (2:38)
toon 17 bonustracks
totale tijdsduur: 42:57 (2:04:44)
zoeken in:
avatar
WernerGSF
@ Urbanoetang, ik heb geen idee, maar ik weet wel dat dit album misschien wel het beste album ooit is

avatar van Gerards Dream
5,0
@ Urbanoetang, volgens mij komt dit omdat de productie van Pink Floyd in vergelijking met een band als The Rolling Stones bijvoorbeeld niet zo groot was. Daardoor zijn zenders al snel klaar met een band als Pink Floyd hoe jammer dat ook te noemen is, want ze waren best vernieuwend bezig.

Een andere oorzaak zou kunnen zijn, dat Pink Floyd meer een album-act was. Waardoor de muziek zich minder leende om op radio te worden gedraaid en daarmee automatisch op tv.

The Dark Side of the Moon is een zeer goede staalkaart van deze band. Hier zijn na mijn idee experiment en direct muziek maken in goede balans. Niet op alle albums is dat zo en verdient het dus de aanbeveling om voor het kopen eerst te gaan luisteren. Wel moet ik eerlijkheidshalve opmerken dat vele albums van Pink Floyd groei-albums zijn. Bij eerste beluistering kan het dus zijn dat je denkt: Is dit het?, maar naar meerdere luistersessies een kwartje behoorlijk kan gaan vallen. Tenslotte goed dat je nog leeft.

avatar
nicolas
Ik heb Money laatst met mijn band gecoverd op een optreden, wat een kick geeft dat om die sax solo + gitaarsolo te spelen :-):-)


avatar van music4life
geweldig art-rock album
beste album van de groep. ze zijn begonnen met Psychedelic rock albums zoals bijvoorbeeld: A Saucerful of Secrets en Ummagumma, dat trekt me niet zo.
de enige nummers die ik aardig vind van die 'eerste periode' zijn 'See emily play' en 'Arnold Lane' (gelijk ook de bekendste:P) maar dit album heeft (bijna) niet van dat soort nummers, met zang. dit album heeft gelukkig alleen maar mooie songs.

erg lekker en relax om naar te luisteren, vind ik.
mooie muziek!!

avatar van rien
5,0
Jezus, wat een geweldige cd, wat een sfeer!!
Jammer van Money, superplaat maar pas niet in de volledige trip vind ik..


5 hele dikke *

avatar van Gerards Dream
5,0
Waarom lees ik hier met enige regelmaat dat men Money niet zo vindt passen op dit album? Zelf ben ik namelijk van mening dat dit wel een passende song is voor dit album, wat het leven van een popgroep prima beschrijft.

avatar van Kasperbert
4,5
Tekstueel gezien past Money inderdaad perfect in dit album. Muzikaal gezien kan ik me wel ergens er in vinden dat men het niet echt op dit album vindt passen. Overal op het album heerst een sombere, atmospherische sound, maar met Money krijgen we opeens een erg catchy deuntje. Daardoor valt het op.

Maar aan de andere kant, misschien past het juist wel doordat er wel de nodige afwisseling in de plaat komt.

avatar
Wammel
Gerards Dream, spreek jij je niet een beetje tegen? Of interpreteer ik je opmerking van 20 februari verkeerd?
Gerards Dream schreef:
het mindere nummer op dit album is voor mij Money, niet omdat het erg slecht is, maar ik vind het net een andere sfeer hebben ten opzichte van de overige tracks.

avatar
flebbie
Dit vraagt inderdaad om enige opheldering.

avatar van Gerards Dream
5,0
Ja, het is inderdaad vreemd een paar maanden eerder iets beweren en vervolgens iets anders. Als ik in mijn geheugen terug ga, plus kijk wat er rond 20 februari 2008 geschreven werd over Money kan ik nu alleen bedenken dat ik dat destijds gescherven heb uit tegenreactie wat ik daar las. Dit is toen niet aangekomen op de manier die mij voor ogen stond. En daarom ook die goed opgemerkte draai nu, die wel reacties oproept. Het kan dus vreemd lopen.

avatar
Wammel
Mwah.. als je nu bedoelt dat Money gewoon een steengoed nummer is wat al 35 jaar op The Dark Side of the Moon staat en niet anders dan daar thuis kan horen zijn we het gewoon helemaal met elkaar eens!

avatar van Gerards Dream
5,0
Natuurlijk is Money een steengoed nummer van Pink Floyd laat dat duidelijk zijn. Maar waarom ik daar zo vreemd mee ben ongegaan is verre van steengoed te noemen. Dit zal wel gekomen zijn door dat er ruis in de discussie is gekomen wat zeker niet mijn bedoeling was.

avatar van LucM
5,0
Een mijlpaal in de popmuziek van de jaren '70 en het oeuvre van Pink Floyd, ik vergelijk hem zo'n beetje met "Sergeant Peppers Lonely HCB" van the Beatles. Het verschil is dat Pink Floyd beschikte over meer middelen (synthesizer bv.) en dat de opnametechnieken zijn verbeterd.
Dit doet niets af van het feit dat dit een bijzonder sfeervol album is die getuigt van originaliteit en creativiteit. Alle nummers hierop zijn bijzonder geslaagd waarbij de juiste balans is gevonden tussen melodie en experiment.
Dit album werd één van de beste verkochte in de popgeschiedenis en hiermee werd Pink Floyd definitief een wereldband.

avatar van andnino
4,5
En terecht

avatar van Gerards Dream
5,0
Zeer zeker; inspiratie en inovatie in perfecte balans, wat heden ten dagen nog steeds zeer boeiend is.

avatar
Beitel
Pink Floyd's beste album. Ik houd niet zo van hun idee van experimenteren, wat meestal neerkomt op saaie, uitgerekte gitaarsolo's zonder echt gevoel (met genoeg uitzondering hoor, maar ik val in slaap bij het gros van hun werk). Dark Side of the Moon is echter constant interessant: een zeer natuurlijk, avontuurlijk verloop dat als één groot statement werkt. Zo spannend zouden ze helaas niet meer worden.

avatar van OmeWillem
4,0
Grappig, ik heb het precies andersom, ik val bij deze plaat in slaap;)

avatar van Gerards Dream
5,0
In slaap vallen bij The Dark Side of the Moon, ik kan me daar niets bij voorstellen. Zo'n uitgewogen album met voldoende dynamiek. Is het misschien tijd om een nieuwe stereo aan te schaffen?

avatar van OmeWillem
4,0
Wellicht, of op tijd naar bed. Maar ik vermoed toch dat het de plaat is waar het door komt.

avatar van Gerards Dream
5,0
Of de stereo uit testen middels het draaien van de track Time met veel volume.

avatar
bikkel
Het wellicht bekendste werk van Pink Floyd.Gerespecteerd allom natuurlijk.Origineel,grensverleggend,maar ook met een toegankelijker geluid.Pschydelisch is het allemaal amper meer,maar zijn ook geen echte liedjes afzonderlijk.Klokken,kassa's,stemmen,stappen,niets wordt aan het toeval over gelaten om de onderwerpen extra kracht bij te geven.Roger Waters visie is heel duidelijk op deze plaat.Een gespannen geleefde maatschappij waar veel geld verdient moet worden en uiteindelijk tot krankzinnigheid bij individuen kan leiden.Een heel actueel onderwerp en daarom is de plaat ook zo tijdloos gebleken.Muzikaal is het perfect.Hechte artrock met geweldig gitaarspel van David Gilmour en nummers die prachtig in elkaar over lopen.Velen vinden dit het beste werk van de groep.Ikzelf vind Wish you were here,Animals en met name The Wall artistiek niet onderdoen voor deze plaat.Hij mag in de boeken als hun meest originele werk.

avatar van Bulldozer
5,0
Mooi gesproken, bikkel. Al vind ik The Wall en zeker Animals toch een tikkeltje minder creatief.

avatar van Smiechtel
4,5
Geweldig album, misschien vind ik hem eigenlijk wel het beste van ze. Hij staat alleen niet in mijn top 10 .. misschien zet ik hem er wel even tussen

Betreffende Money die niet bij het album zou passen ... dat gevoel had ik eerst ook. Maar nu voelt het net als Electioneering op OK Computer .. harder dan de rest, maar past er (persoonlijk voor mij) toch goed bij. Ik kan het niet zo goed uitleggen

Heerlijke plaat voor tijdens het wassen van muffe tuinstoelen trouwens

avatar
4,5
Ik moet zeggen dat ik het album steeds meer leer waarderen. Nummers als Breathe, Time en Us and Them groeien "toch" uit tot favorieten.

Een heel punt erbij: 3,5.

avatar
Wammel
Smiechtel schreef:

Heerlijke plaat voor tijdens het wassen van muffe tuinstoelen trouwens

Is een optie.
Ben net terug van vakantie en heb nog wat muffe werkjes liggen.

avatar van Smiechtel
4,5
Zeker aan te raden dan!

Ik neem dit album mee op mijn 12-dagen durende schoolreis naar Italië. Gaat me een hoop fijne uurtjes bezorgen in de bus.

avatar van Ampivinni
4,0
de eerste kant lijkt gewoon net één lied als je gewoon niet oplet ofzo

maar het het haalt het tog net niet bij wish you were here

avatar
WernerGSF
Ampivinni schreef:
de eerste kant lijkt gewoon net één lied als je gewoon niet oplet ofzo

De tweede kant ook hoor.

avatar van andnino
4,5
Wat dacht je van het hele album

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 13:43 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 13:43 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.