MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Pearl Jam - Vs. (1993)

mijn stem
4,01 (907)
907 stemmen

Verenigde Staten
Rock
Label: Epic

  1. Go (3:13)
  2. Animal (2:49)
  3. Daughter (3:56)
  4. Glorified G (3:26)
  5. Dissident (3:36)
  6. W.M.A. (5:59)
  7. Blood (2:51)
  8. Rearviewmirror (4:44)
  9. Rats (4:15)
  10. Elderly Woman Behind the Counter in a Small Town (3:16)
  11. Leash (3:09)
  12. Indifference (5:03)
  13. Hold On * (4:39)
  14. Cready Stomp [Studio Outtake] * (3:21)
  15. Crazy Mary * (5:39)
toon 3 bonustracks
totale tijdsduur: 46:17 (59:56)
zoeken in:
avatar van Arno
4,0
Ik wil 'm ook in mijn top10, maar ik zou niet weten welke ik moet weghalen.

avatar
5,0
Ik zal je even helpen: gun'n roses (best een leuke top 10 overigens)

avatar van Arno
4,0
GnR die blijft toch nog even staan
Met pijn in het hart heb ik Mellon Collie er dan maar even uitgehaald.
Jouw top10 mag er ook zijn, schopenhauer

avatar van Waldo Jeffers
4,5
Heel erg mooi album, heb hem vaak de op 1 na minste van dit bandje (m'n favo bandje trouwens) gevonden, maar hoe meer je hem draait hoe beter ie wordt... Hij is uiteindelijk opgeklommen tot een 5, met hoogtepunten Rearviewmirror, Dissident & Small Town

avatar
3,5
ik begon te luisteren naar dit album met de gedachte van , tzal wel niet zo goed zijn als ten.
Maar heb ik mij daarin vergist zeg, ten zijn stuk voor stuk goede nummers en bij dit album krijg ik echt rillingen,

favorieten zijn; animal, rearviewmirror en eldery woman behind...

avatar
5,0
Leuk dat de favorieten bij bijna iedereen Rearviewmirror en Elderly Woman Behind The Counter In A Small Town en de derde steeds en andere is.

Bij mij is dit ook het geval, met deze twee and Glorified G als favoriet. Bij dat nummer lig ik iedere keer weer kijhard in een deuk.

"That's okay man, 'CAUSE I LOVE GOD"

avatar van Arno
4,0
Mijn drie favorieten zijn ondertussen Rearviewmirror (ook ), Dissident en Indifference. Bij die laatste duurde het wel een tijd, maar het is toch een van de beste van het album

avatar
4,5
42
Ik heb ergens een filmpje staan waar Ben Harper en Ed Indifference samen accoustisch spelen. Prachtig!

avatar
4,5
Dit album heb ik blijkbaar nog geen score gegeven en nog niks bij gepost. Nochtans al veel beluistert.
Na het meesterwerk Ten leveren ze weer een fantastisch goeie plaat af. Het is voor mij niet het meesterwerk dat Ten wel is, maar het scheelt niet zo veel. Ten heeft één voor één schitterende nummers en dat heeft VS. dan weer net niet.
Er zitten absoluut geen slechte nummers bij, maar er zijn er enkele die ik sneller zal overslaan.
Beste nummers vind ik: Indifference, Daughter, Rearviewmirror, Dissident en Eldery Woman.

4 en een halve ster.

avatar
las ergens dat de meeste nummers op VS (hoop dat ze weten dat vs verendigde staten in in het nederlands) niet geschreven zijn door Vedder.

Door wie wel is voor mij de vraag want in het hoesje staat daar niks over.

Internet ook niet echt

avatar
42 schreef:
Ik heb ergens een filmpje staan waar Ben Harper en Ed Indifference samen accoustisch spelen. Prachtig!


was dat niet tijdens madison square garden in 2003?

avatar van Klumpie
4,5
CCDevlin schreef:
las ergens dat de meeste nummers op VS (hoop dat ze weten dat vs verendigde staten in in het nederlands) niet geschreven zijn door Vedder.

Door wie wel is voor mij de vraag want in het hoesje staat daar niks over.

Internet ook niet echt


Volgens mij zijn alle nummers geschreven door Vedder op dat album. Ik weet niet wie je dat heeft wijsgemaakt, maar die informatie van jou klopt volgens mij niet.

avatar van Black Math
Eddie schreef:
(quote)


Vreemd dat je over een Genre begint dat niet bestaad, en dan vervolgens naar twee genres verwijst die zo mogelijk nog vager van defenitie zijn. Punk is een genre dat zich vooral kenmerkt door het uiterlijk van Punx. Zowel the Offspring als de Sex-pistol als zelfs Blondie en als The Exploited vallen allemaal onder de punk. En dan Alternatief, dat is wel helemaal de meeste vage stroming Alternatief, beschrijf dat eens, wat is alternieve muziek, en waarom nirvana wel en pearl Jam niet. Ik vind dat Grunge wel degelijk bestaad en dat het voortborduurd op inderdaad de punk, met heel veel aandacht ook voor het uiterlijk en het voorkomen. Het Genre kenmerkt juist door de diversietijd in bands. Zowel Pearl Jam als Nirvana maken wel gegenlijk de zelfde stij muziek, alleen doet Pearl Jam dta met een wat meer experimentele invloed.
Om eens heel lang na dato te reageren.
Ja, je hebt best wel een punt, al kan je zeggen dat punk best wel veel subgenres bezit. Offspring noemt men geloof ik wel pop-punk, en the Exploited hardcore.
Bij alternatief denk ik meestal aan bands die niet echt geproduceerd klinken, zoals the Pavement.

Ik heb een beetje het idee dat het stom is om een etiket op een groep bands te plakken, ze onder één genre te scharen, als ze zo divers klinken. In dat opzicht vind ik grunge dus een niet bestaand genre. Spreek dan over Seattle-bands, want dat is zo ongeveer hun enige overeenkomst. Maar je hebt gelijk, met dezelfde redenatie is alternatief en misschien dus ook punk geen genre. Als mensen dat willen zeggen heb ik daar geen probleem mee.

avatar
Klumpie schreef:
(quote)


Volgens mij zijn alle nummers geschreven door Vedder op dat album. Ik weet niet wie je dat heeft wijsgemaakt, maar die informatie van jou klopt volgens mij niet.


kan het dan zijn dat ik door de war ben met (het mij nog onbekende) vitalogy?

avatar van lebowski
4,5
Op zowel cd-hoes als op de meeste sites worden alle nummers toegeschreven aan de hele band. Lyrics zijn uiteraard van Vedder.

avatar
4,5
42
CCDevlin schreef:
(quote)


was dat niet tijdens madison square garden in 2003?

Nee, was tijdens een show van Ben harper in 2001.

avatar
lebowski schreef:
Op zowel cd-hoes als op de meeste sites worden alle nummers toegeschreven aan de hele band. Lyrics zijn uiteraard van Vedder.


toch vreemd want in die interviews bij AOL hoorde ik de basist toch praten over de periode van (ik dacht) Vitalogy of vs. met ongeveer de woorden "that was perhaps our best album and new direction, it was especially alot of change for Ed, singing someone else's lyrics, mostly"

ik ga t nog eens nakijken

avatar
42 schreef:
(quote)

Nee, was tijdens een show van Ben harper in 2001.


ah ok , nou ik vond die in madison square garden met ben harper erbij al erg mooi. sfeervol vooral

avatar
heb laatst bij indifference weer zo hard meegehuild:P echt zo'n mooi nummer is dat ! iedereen zou dat verplicht moeten luisteren en janken:)

avatar
3,5
zo een halfje erbij ze, deze plaat blijft lekker goed in men radio

avatar van Droid
4,0
Een album die me eerst behoorlijk tegenviel, zo na het meesterwerk Ten, maar enorm in waardering is gaan groeien.
4*

avatar
SamV schreef:
heb laatst bij indifference weer zo hard meegehuild:P echt zo'n mooi nummer is dat ! iedereen zou dat verplicht moeten luisteren en janken:)


here here!

avatar
4,5
7 zéér goede tot briljante nummers:

met als top-3:

1) Indifference
2) Rearviewmirror
3) Daughter

Small Town, Animal, Dissident en Go.

5 behoorlijke tot gewoon goeie nummers: de rest.

En nog steeds 4,5 *

avatar
3,5
indifference vind ik eigenlijk maar een matig nummer, een goede afsluiter van een sterk album maar zeker niet meer dan dat, het is gewoon een pearl jam-ballad maar haalt niet het niveau van yellow ledbetter, black, nothingman et cetera...
rearviewmirror is dan weer een angstaanjagend goed nummer die het wel haalt bij de klassieke pearl jam rockers

avatar van VanDeGriend
1,5
In het kader van het review topic is mij gevraagd uit te leggen waarom ik deze schijf "beloon" met liefst 1,5*. Om dit op een goede manier te doen zou ik hem eigenlijk van zolder moeten plukken en opnieuw moeten beluisteren. Hier heb ik, gezien de enorme stapel nog te doorgronden cd's die op mij ligt te wachten, almede de zure herinnering aan deze plaat, geen zin in. Onderstaande is dus uit mijn geheugen.

Pearl Jam begon voor mij natuurlijk met Ten. Heb deze plaat opgepikt lang voordat ze groot waren en ben getuige geweest bij het legendarische optreden op Pinkpop 1992. Pear Jam was helemaal mijn band. En wat heb ik uitgekeken naar de opvolger van Ten. Op de eerste dag van uitgave vroeg mijn bed uit om direct een exemplaar te halen. Mezelf geinstalleerd tussen de twee boxen in, biertje erbij, en draaien maar. Man man wat een desillussie. Ik kan me niet herinneren ooit erger teleurgesteld te zijn geweest in een nieuwe plaat van een favoriete band. Natuurlijk zijn er slechtere platen gemaakt dan deze Vs. maar ik had hier zo verschrikkelijk veel van verwacht. Maar niks. Groots geluid van Ten ?...weg!, prachtige songs van Ten ?... weg, schitterende emotionele zang van Ten ?...weg. Alles weg.

Na het uitkomen van deze cd, stond Pearl Jam voor het eerst in Ahoy. Biddend voor zoveel mogelijk "Ten"en zo weinig mogelijk "Vs", en voor old times sake, gegaan. Ongelooflijk tweeslachtig concert. De songs van Vs. een bak nauwelijks van elkaar te onderscheiden herrie. De ergernis daarover was zo groot dat ik ook de Ten songs tijdens dit concert nauwelijks kon waarderen.

Uiteindelijk hebben dit album en het bijhorende concert er voor gezorgd dat ik mijn voorheen helden jaren en jaren links heb laten liggen. Ik vind zelfs Ten minder geworden door de zure smaak van Vs. Als een plaat dat met me doet, is 1,5* nog veel.

Dit alles zit zo in mijn herinnering. Een nadere beluistering zal mogelijk een ander oordeel geven (ook gezien de wel enthousiaste reacties alhier). Maar ik begin er niet meer aan. Dat ding blijft op zolder

avatar van Klumpie
4,5
Een advies: Luister het album nog eens, maar dan niet met de gedachte dat deze band hiervoor het album Ten heeft uitgebracht.

Ten is een op zich zelfstaand album, net zoals elk album van Pearl Jam dat is. Noem maar is een album op dat daadwerkelijk op een ander album van Pearl Jam lijkt???

avatar van orbit
1,5
Ik ben het geheel met VanDeGriend eens, behalve het feit dat PJ niet zoveel indruk op me heeft gemaakt met Ten.. Ik heb ze ook in 92 nog live gezien in de Tivoli te Utrecht. Ik heb Ten ongeveer 1 jaartje wel regelmatig gedraaid en vind het zeker lekkere nummers (mijn toenmalige vriendin eigenlijk nog veel meer, maargoed..). Dus ik heb dit album erna toen ook maar aangeschaft in de hoop op nog zo'n lekker wegluister ceedeetje.. enorme ontgoocheling inderdaad! Matige composities, slappe aftreksels.. sjonge, dat een band zover kan zakken. Het is niet eens een geluid waaraan je moet wennen ofzo, het is gewoon op alle fronten heel erg matig! Het nummer Daughter vind ik hiervoor illustratief.. ontzettend bescheten en braaf aftreksel van veel betere dingen op temple of the dog of Ten..
Vitalogy heb ik geloof ik bij vrienden nog wel eens gehoord, maar ik volg PJ absoluut niet meer. Ik heb hier helemaal niets meer mee. Ook 1.5* van mij trouwens.

avatar van Joy4ever
4,5
Tsja. Ik draai Vs eigenlijk nooit meer. Ook ik werd bijna letterlijk weggeblazen door Ten. Briljante cd. Zover ik dat mag zeggen ben ik een groot fan van Pearl Jam. Ook ik was redelijk teleurgesteld door de muziek op Vs. Het enige nummer dat ik briljant vind is Rearviewmirror. Kan zich tekstueel meten met het beste werk van de heren. Maar voor de rest.. Go vind ik ik wel aardig maar dan vooral in een live-uitvoering. De ballads zijn mij ook te gezapig. Slap. Nee, ik kan er geen mooi verhaal van maken.

avatar van Klumpie
4,5
Ik heb het album net weer eens opgezet en hij heeft nog niks aan kracht ingeboet. Het is jammer dat de andere albums van Pearl Jam zo in de schaduw staan van Ten, natuurlijk hoort Ten tot hun betere albums, maar dat betekent niet dat de rest waardeloos is.

Ook ik moest de 1e keer slikken toen ik dit album hoorde, het was toch weer totaal iets anders dan Ten. Maar als je het album dan een paar keer gehoord hebt, dan hoor je toch een behoorlijke kwaliteit boven komen drijven. Daughter is idd een zeiknummer, maar nummers als Go, Animal, Rearviewmirror, Elderly Woman... en Indifference zijn toch dijken van platen.

Rearviewmirror wil ik nog apart uitlichten omdat dit toch één van de beste nummers allertijden is en dan vooral live, wat een prachtig nummer is dat toch. 4,5* voor dit toch wel briljante album.

avatar van dvdschaaf
4,5
Zeker een waardige opvolger van Ten, geen slechte nummers op te vinden (zelfs Daughter niet n.m.i) Ik vind W.M.A een topper (ook textueel gezien)

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 19:27 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 19:27 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.