MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Miles Davis - Sketches of Spain (1960)

mijn stem
3,90 (320)
320 stemmen

Verenigde Staten
Jazz
Label: Columbia

  1. Concierto de Aranjuez (Adagio) (16:20)
  2. Will O' the Wisp (3:48)
  3. The Pan Piper (3:55)
  4. Saeta (4:59)
  5. Solea (12:17)
  6. Song of Our Country * (3:20)
  7. Maidz of Cadiz * (3:47)
  8. Concierto de Aranjuez (Adagio) [Rehearsal Take, Incomplete W/O Miles Davis] * (7:23)
  9. Concierto de Aranjuez (Adagio) [Alternate Take, Part One] * (12:06)
  10. Concierto de Aranjuez (Adagio) [Alternate Take Part Two] * (3:34)
  11. Concierto de Aranjuez (Adagio) [Alternate Ending] * (1:04)
  12. The Pan Piper [Take 1] * (3:12)
  13. Song of Our Country [Take 9 W/O Intro] * (3:00)
  14. Song of Our Country [Take 14, Slower Tempo, W/O Intro] * (3:11)
  15. Saeta [Full Version of Master] * (6:03)
  16. Concierto de Aranjuez (Adagio) [Live] * (17:07)
  17. Teo * (9:34)
toon 12 bonustracks
totale tijdsduur: 41:19 (1:54:40)
zoeken in:
avatar van Kronos
4,0
Mjuman schreef:
De grote grap is natuurlijk dat het eigenlijk helemaal *geen* klassiek is - het stuk is nl geschreven in 1939.

En in het jaar 1939 werd geen klassieke muziek gecomponeerd? Sterke onderbouwing.

avatar van EttaJamesBrown
3,5
Mevrouw Etta vindt het slechte pap. Ze zegt: "dit moet je goed kauwen, anders krijg je klontjes in je kots".

Mjuman schreef:
(quote)


Waarom krijg ik nou het gevoel dat je procesbeheersing (verwerking) niet klopt of dat je even naar een arts moet? Meestal verlaat (verwerkt) voedsel via de uitgang het lichaam en niet via de ingang.

Dit album maakt deel uit van de workshop Miles Davis lite


Het is een citaat/grap van Kamagurka

avatar
3,0
Miles Davis' stijfste plaat.

avatar van west
4,5
Vind 'm vanavond ineens erg mooi. Er donderen hier kwartjes naar beneden.

avatar van Chet
4,0
geplaatst:
Was gisteren bij een prachtig concert van Tomatito in Tivoli Vredenburg en verkeer een dag later nog geheel in Spaanse sferen.

Tussen de uitgebreide Miles collectie staat ook deze Sketches of Spain, dus om nog even in de sfeer te blijven deze cd vanavond weer eens uit het schap gehaald.

Moet bekennen dat het album (te) weinig wordt opgezet hier in huize Chet.

De combinatie Gil Evans/Miles Davis was destijds zeer de moeite waard.

In een recensie in het blad Down Beat las ik een fraaie quote:

This recording is one of the most important musical triumphs that this century has yet produced. To Davis and Evans goes not the distinction of five or 10 or a zillion stars in a review rating, but the burden of coninuing to show us the way.

avatar van Tony
4,0
geplaatst:
Dit album kwam uit in een tijd dat opeens heel veel jazz artiesten Spaanse invloeden gingen verwerken in hun albums. Ole van Coltrane (1961), Mingus' Tijuana Moods (1962) en Black Saint (1963), Basra van Pete la Roca (1965), om er maar een paar te noemen, ademen allemaal die spaanse sfeer.

avatar van Mjuman
geplaatst:
Tony schreef:
Dit album kwam uit in een tijd dat opeens heel veel jazz artiesten Spaanse invloeden gingen verwerken in hun albums. Ole van Coltrane (1961), Mingus' Tijuana Moods (1962) en Black Saint (1963), Basra van Pete la Roca (1965), om er maar een paar te noemen, ademen allemaal die spaanse sfeer.


Zo heb ik er nog niet naar gekeken. Ik heb The Complete Columbia Studio Recordings - Gold Spine US Cd album box set, deel 2 in de serie van boxen - een samenwerking met Gil Evans, meer orkestrale jazz. Zo heb ik het altijd gezien; dit albums is van 1960 - de anderen die jij noemt zijn veelal later.

Als je de beginjaren zestig van Miles beschouwt valt op hoe breed en gevarieerd zijn productie was: van cool jazz en bop tot orkestrale jazz in een paar jaren en in alle soorten vind je juweeltjes. Ik vind Quiet Nights net wat moodier dan dit album (iets te veel effectbejag imo)

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 20:35 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 20:35 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.