MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Björk - Volta (2007)

mijn stem
3,43 (288)
288 stemmen

IJsland
Pop / Electronic
Label: One Little Indian

  1. Earth Intruders (4:30)
  2. Wanderlust (5:48)
  3. Dull Flame of Desire (7:32)

    met Antony Hegarty

  4. Innocence (4:14)
  5. I See Who You Are (4:22)
  6. Vertebrae by Vertebrae (5:08)
  7. Pneumonia (5:14)
  8. Hope (3:39)
  9. Declare Independence (4:16)
  10. My Juvenile (4:05)

    met Antony Hegarty

  11. I See Who You Are [Mark Bell Mix] * (4:06)
  12. Earth Intruders [Mark Stent Extended Edit] * (4:26)
  13. Innocence [Mark Stent Mix] * (4:21)
toon 3 bonustracks
totale tijdsduur: 48:48 (1:01:41)
zoeken in:
avatar van KampF
2,0
En met Volta als herkansing heb ik besloten dat ik Bjork echt niet mag

avatar van aERodynamIC
3,5
KampF schreef:
En met Volta als herkansing heb ik besloten dat ik Bjork echt niet mag

KampF schreef:
En uiteraard, wederom, om het nog maar een keer gezegd te hebben, absurd om een cijfer toe te kennen aan een leak vol met glitches.


Toch ook maar niet gewacht op de release............

avatar van KampF
2,0
Ik heb een goede rip. Anders had ik dat ook niet gezegd.

avatar van aERodynamIC
3,5
Je had het ergens anders ook al gemeld en daar sprak je niet over een goede rip of niet, vandaar (je gebruikt niet voor niets het woord 'wederom').
Het kwam dus wat vreemd over.

avatar van KampF
2,0
Ja ik had er even bij moeten zetten dat ik een bezitter ben van een goede rip. Mooi is dat wel, want dat heeft me er van weerhouden dit album te kopen

Joanna Newsom, Feist, en nog veel meer namen die ik kan noemen. Wat een vocalen. Van Bjork krijg ik gewoon kriebeltjes, en niet in positieve zin helaas. Ik hoor dat ze heel wat moeite in haar werk heeft gestoken, en de electro achter haar stem is erg tof soms, alleen tja, die stem....

Ik ben wel een uitzondering zo te zien

avatar van aERodynamIC
3,5
KampF schreef:
Ik ben wel een uitzondering zo te zien

Niet geheel, want ook ik vind haar manier van zingen heel erg afbreuk doen aan haar composities.
Ik heb haar ook wel eens live meegemaakt en toen vond ik het een vreselijk aanstellerig kind.
Een fan zal ik dus nooit van haar worden.

avatar
4,0
Ik heb het hele album via een torrent.
En er staan echt wel wat verdomd mooie nummers op.
Bjork heeft de gave de mainstream en de avant-garde altijd tot iets moois te maken.
Bij een paar nummers dacht ik nee; dit is niks.
Maar na een paar keer luisteren bevielen ze me wel.

TOCH heeft Bjork mooiere albums op de wereld gezet.

avatar
4,0
aERodynamIC schreef:
(quote)

Niet geheel, want ook ik vind haar manier van zingen heel erg afbreuk doen aan haar composities.
Ik heb haar ook wel eens live meegemaakt en toen vond ik het een vreselijk aanstellerig kind.
Een fan zal ik dus nooit van haar worden.


Bjork heeft haar stem altijd op een aparte manier gebruikt.
Sommige vinden dit prachtig zoals ik.
Anderen vinden het lelijk/jammer zoals jij.
Bjorks geluid is niet standaard normaal en haar stem is dat ook niet.
wat ik mooi bij elkaar vind passen.

In tegenstelling tot jouw ben ik een fan.

avatar
3,5
Ik ben het eigenlijk wel helemaal met "ADAPTORDIE" eens.
Ze heeft betere cd's gemaakt, maar ondanks dat is dit toch weer een hele mooie cd geworden. Het is en blijft een kunstenares.

avatar van Reint
Oh, oh, oh, wat een meesterlijk nummer dat Earth Intruders, mijn eerste kennismaking met Bjork. Snel op zoek naar het hele album!

avatar
3,5
Vandaag de cd gekocht. Maar voor de normale digipach gegaan en niet die met de audio-dvd. De voorkant is voorzien van een sticker waar hij mee dicht is geplakt. Niet echt handig. Maar ja..het gaat tenslotte om de muziek...

avatar van AstroStart
2,0
Earth Intruders en Innocence zijn fantastisch! Vooral omdat Timbaland erachter zit.

De rest is net zoals altijd bij Björk: te vreemd om muziek te noemen.

2 sterren

avatar van miak
3,0
Hmm, de eerste luistebeurt zit erop. En ik weet het echt niet. Eerst moet ik het album nog vaker beluisteren om tot een oordeel te komen.
Wel moet ik zeggen dat een paar tracks echt supervet zijn. Timbaland heeft zeker vette dingen gedaan met Earth Intruders en Innocence. Ze zijn herkenbaar en blijven lekker hangen.
Björk heeft met Declare Independence echt een heel andere kant laten zien, in ieder geval tegenover mij. Erg aanstekelijk nummer en voor mij het hoogtepunt van het album. Erg moeilijk om stil te blijven zitten of niet mee te zingen.
De rest was typisch Björk, zeker nog een paar keer luisteren. Dan zien we verder.

avatar
2,0
ow ow ow wat spannend. Ik krijg maandag of dinsdag de vinyl versie Het gebeurt niet vaak dat ik een album gelijk de eerste keer al op vinyl hoor. Ik vind Bjork fabelachtig goed.

avatar van Marki_san
2,5
earth intruders en innocence zijn wel hele leuke nummers...ben benieuwd

avatar van miak
3,0
miak schreef:
Hmm, de eerste luistebeurt zit erop. En ik weet het echt niet. Eerst moet ik het album nog vaker beluisteren om tot een oordeel te komen.
Wel moet ik zeggen dat een paar tracks echt supervet zijn. Timbaland heeft zeker vette dingen gedaan met Earth Intruders en Innocence. Ze zijn herkenbaar en blijven lekker hangen.
Björk heeft met Declare Independence echt een heel andere kant laten zien, in ieder geval tegenover mij. Erg aanstekelijk nummer en voor mij het hoogtepunt van het album. Erg moeilijk om stil te blijven zitten of niet mee te zingen.
De rest was typisch Björk, zeker nog een paar keer luisteren. Dan zien we verder.


Ik kom op een 3,5* uit. De nummers die ik al noemde zijn erg tof. De rest is Björk: het werkt niet echt bij mij. De ene keer vind ik het mooi de andere keer kan ik het niet uitstaan.
Ik moet wel zeggen dat de nummers met Antony niet echt speciaal zijn. Erg jammer vind ik, omdat Antony een van mijn favoriete artiesten is.
Ik vind Björk wel tof, omdat ze origineel is. Ze doet haar eigen ding en dat kan ik erg waarderen. Ze is heel creatief en ook de hoes vind ik erg mooi.

avatar
3,5
Ze doet haar eigen ding

bah.

avatar van Reint
Je kan niet anders zeggen, het is zo. Heeft iemand de Drum&Bass-invloeden gehoord op sommige nummers? (Zoals Wanderlust)

avatar
4,5
Ik heb hem net voor me verjaardag gekregen, ben hem nu aan het luisteren! Earth Intruders klinkt geweldig en de track die ik nu luister Wanderlust, klinkt ook echt super! Stem volgt dus nog!

avatar
4,0
Ik denk misschien wel de beste björk cd. Van zoet (Dull Flame of Desire met Antony Hegarty) tot heavy (Declare Independence) en alles er tussenin! Ik kan niet wachten tot haar show in Amsterdam! 4*

avatar
4,0
Net als altijd is Björk er weer in geslaagd een compleet nieuw en fris beeld van zichzelf af te leveren. Haar muziekstijl is zeker niet voor iedereen toegankelijk, maar wat ze elke keer weer presteert, zet aan tot nadenken.

Ook dit album laat een heel andere kant van haar zien. op sommige momenten wordt de plaat zelfs dansbaar ( dat we dat nog mogen meemaken !) Denk maar aan Innocence en de prachtige single Earth Intruders, maar ook aan Declare Independence. Natuurlijk valt niet alles even goed mee, en zijn sommige passages in de nummers echt een hel om naar te luisteren, maar elke keer opnieuw werd ik verrast.

Ook Timbaland laat hier zien dat hij zich heel goed ook in het minder commerciële circuit zijn imago kan bevestigen als vernieuwend en hip producer. Pluim voor hem!

Ok, als Björkfan is mijn oordeel uiteraard niet objectief, maar dat hoeft voor mij ook niet. Ze heeft zichzelf wederom heruitgevonden, en daar bewonder ik haar voor! Daarom (en stiekem ook voor het artwork) een 4* van mij...

avatar van mkrake
3,5
Wat is Declare Independence een onwijs stoer nummer zeg. Dit is Pluto in het kwadraat!!!

avatar
Gister heb ik het album gekocht en ik baal een beetje van de verpakking, haar foto is er met een stikker opgeplakt en je moet het hoesje open klappen door de stikker los te halen. Dat wordt na een tijdje vies.
Verder moet ik de plaat echt nog minstens 6 keer beluisteren voor ik een oordeel vel.
Earth Intruders is in ieder geval heel anders dan de Radio Edit die ik gedownload had. Wat vooral vet is zijn al die gigantische schepen op het laatst die met hun misthoorns met elkaar aan het musiceren zijn.
Het is al vaker gezegd, maar Declare Independance is toch wel de verrassing van het geheel. Ik liet 'm gisteravond aan m'n bandleden horen en ze gilden het uit: 'ZET AF!' (het zijn rock 'n rollers), wat wil zeggen dat het een goed nummer is. Ik hou ervan om mn maatjes te terroriseren met obscure muziek.

avatar van Yak
3,5
Yak
Vespertine moest eerst flink inwerken voordat 'ie uiteindelijk op 4,5* belandde, misschien blijkt dat over een tijdje voor Volta ook te gelden. Maar op eerste gehoor moet ik het met een voorzichtige 3,5* stellen, dat is op zich wel jammer want het mooie aan Björk vond ik de kwalitatief stijgende lijn van Debut tot aan Vespertine. Medúlla ging ten onder aan haar eigen geëxperimenteer, en Volta lijkt een stap terug richting het vrij 'brute' knarsende en krakende geluid van Homogenic. Met een aantal waanzinnig stoere nummers (Earth Intruders, Innocence, Declare Independence), een aantal goede nummers (Hope, I See Who You Are, Wanderlust) en nog een aantal overblijvende nummers die me in eerste instantie nauwelijks iets doen.

'Innocence' is voorlopig toch wel het prijsnummer, wát een knaller zeg.

3,5* dus.

avatar van BoordAppel
4,0
Is de Timbaland invloed op andere nummers net zo groot als op Earth Intruders? Tof nummer is dat in ieder geval. Moest al langer wat checken van Björk, dus ik begin hier maar bij.

avatar
4,5
BoordAppel schreef:
Is de Timbaland invloed op andere nummers net zo groot als op Earth Intruders? Tof nummer is dat in ieder geval. Moest al langer wat checken van Björk, dus ik begin hier maar bij.


Nee, valt best mee. Alleen op Innocence is het nog een beetje te merken. Hope was oorspronkelijk ook geproduceerd door Timbaland (en Danja) maar Björk was later met de songtekst opnieuw begonnen en nu is het dus volledig door haar geproduceerd.

avatar van BoordAppel
4,0
Ik heb het album inmiddels beluisterd en inderdaad is het op die twee tracks erg goed te horen. Ook in Hope hoor je er nog wel wat van terug. Het album stelt me in ieder geval niet teleur, klinkt allemaal erg aangenaam. Alleen nogal jammer van die twee duetten met Anthony, aangezien ik een enorme hekel aan de man heb. Wat een vreselijke vibrato heeft hij toch, bah.

avatar van Judith
3,5
Ah, moet nog even wennen. 3* voorlopig met Innonce en Declare Independence als favoriet.

avatar van Paalhaas
Genomineerd voor 'Lelijkste hoes van het jaar' (en tevens gedoodverfde winnaar).

avatar
3,5
Ik vind het nogal meevallen hoor (en de foto's in het boekje zijn mooi!).
Alleen is het, zoals al gezegd, wel irritant dat de afbeelding een sticker is die je steeds moet lostrekken als je de verpakking opendoet (ik heb 'm daarom maar wat naar links geplakt )

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 00:00 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 00:00 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.