MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Typhoon - Tussen Licht en Lucht (2007)

mijn stem
4,15 (779)
779 stemmen

Nederland
Hip-Hop
Label: Top Notch

  1. Tussen Licht & Lucht (1:15)
  2. Hotel Beschaving (3:08)
  3. Applaus (2:53)
  4. Zo Niet Mij (3:16)
  5. Drieluik (3:30)
  6. Sprokkeldagen (3:30)

    met Neske Beks

  7. Brand Los (4:35)
  8. Los Zand (4:07)

    met Blaxtar

  9. Nieuw Leven (4:13)
  10. Wind Waait (5:14)

    met Sticks

  11. Volle Maan (2:49)
  12. Zendeghi (4:35)

    met Dinopha

  13. Natuurlijk (3:56)

    met Rico en Giovanca

  14. Contact (2:39)
  15. Bommenwerper (2:09)
  16. Vlieger (4:00)
totale tijdsduur: 55:49
zoeken in:
avatar
DevendraBan
Oh, maar ik geniet optimaal van dit album hoor, ik overwoog zelfs een 4.5*.
De beats en de flow van Ty maken het album een pareltje, en de moeite waard opgezet te worden. De teksten zijn alleen soms te vaag, het lijkt alsof Typhoon gewoon enkele abstracte zinnetjes maakt als het hem uitkomt, poëzie vind ik het allerminst.

avatar
handsome_devil
@Dn!S: Ik kan het natuurlijk mis hebben, maar ik heb altijd het idee dat Typhoon in dit nummer kritiek heeft op de manier waarop kinderen opgroeien. Ze kijken alleen nog maar tv of zitten achter de computer en ze hebben niet de wil te vechten voor dingen, het moet ze allemaal zo makkelijk mogelijk gemaakt worden. Maar goed, dat is slechts mijn interpretatie

avatar
4,5
Dat laatste ben ik wel met je eens. Dat het erover gaat dat mensen wel dingen willen maar er niet voor willen werken. Ik zat er net nog even goed naar te luisteren en nu heb ik toch het idee dat het gaat over het leven van Typhoon zelf. Dat hij succesvol is geworden door hard te werken en moeite te doen.

avatar
rico-bballer
Het gaat volgens mij inderdaad over zijn jeugd en die van andere, ik denk dat het een vergelijking is hij had een stevige bodem. Nu is er geen connectie en vaste grond meer, kinderen zitten maar achter de computer enzovoort, comuniceren via stomme internet fora .

avatar
4,5
Trouwens, hoe mooi is dat eerste instrument wat je hoort in de eerste seconden van Zendeghi wel niet? Zo'n klein stukje wat je toch helemaal verliefd kan maken op een track. En het tweede couplet over religie en vrijheid vind ik een van de beste lyrics hebben die ik ooit heb gehoord. Ik weet niet waarom ik deze nog steeds geen 5* geef...

avatar van 'State Of Mind'
5,0
waarom staat deze nog niet in de Top 250?
280 stemmen gemiddelde 4,12 moet kunnen:P

avatar van levenvergeten
4,0
Hij moet minstens 2 jaar oud zijn, en genoeg top10 noteringen hebben. Gemiddelde maakt niks uit.

avatar van 'State Of Mind'
5,0
Oke thnx;)

avatar van Rudie
4,5
Typhoon's debuutalbum, maar dan zonder Nav, dat was even wennen maar misschien juist datgene wat de jonge Mc nodig had om zich te distantiëren van bestaande denkbeelden en met een product te komen wat objectief word beoordeeld. Dries Bijlsma levert fantastisch werk op deze plaat en de producties zijn van hoog niveau, Typhoon is lyrisch van topniveau maar lang niet altijd te volgen, dit alles valt fantastische samen in de mooiste track van het album: 'sprokkeldagen' een beetje vreemd maar zo mooi.

Zoals Typhoon het zelf bewoordde:

"Tussen Licht en Lucht is zowel alles als niets. Het is zowel heavy als bullshit. Uiteindelijk zijn het woorden en geeft deze plaat je een gevoel dat alleen jij kan hebben. Maar neem het niet al te serieus want dat doe ik zelf ook niet."

avatar
4,5
eindelijk op cd:)

vorig jaar kapot gedraaid deze plaat

avatar van Yzzné
4,5
Dit is heel iets anders dan wat ik gewend ben van Nederhop, maar anders betekent niet slecht, integendeel zelfs. Dit is voor mij één van de betere NL CDtjes die ik ken. Typhoon zelf vind ik nogal ingewikkeld rappen begrijp sommige lines totaal niet, maar ik vind het wel allemaal lekker klinken en dat scheelt. De producties vind ik allemaal prachtig en op Nieuw Leven vind ik Typhoon nogal k*t klinken erg jammer maar dit alles is genoeg voor een dikke 4.5*

Favorieten: Zo Niet Mij, Drieluik, Wind Waait en natuurlijk Vlieger !

avatar van Tha)Sven
5,0
Die stem bij Nieuw Leven past juist precies bij de sfeer van dat nummer, beetje depri en mellow.

avatar van Yzzné
4,5
Tha)Sven schreef:
Die stem bij Nieuw Leven past juist precies bij de sfeer van dat nummer, beetje depri en mellow.


En dat depri en mellow vind ik dus k*t klinken, maar Wind Waait dat daarna volgt maakt alles weer goed

avatar van Carolaah
4,5
Yzzné schreef:
(quote)


En dat depri en mellow vind ik dus k*t klinken, maar Wind Waait dat daarna volgt maakt alles weer goed


Grappig, ik had eerst ook zo mijn bedenkingen bij 'Nieuw leven.' Vond het eerst ook niet zo geweldig en nog steeds ben ik er niet over uit wat ik van dat nummer vind.. Ik vind de tekst vooral goed en wel aardig naar voren gebracht.. Het sfeertje van 'Nieuw leven' vind ik wat dat betreft wel goed gemaakt, maar het doet wel onder voor de andere nummers.. Al past het weer perfect op het album, wat mij betreft. Even een kalm, rustig, nummer, zonder al te veel poespas. Gewoon, chill. "Je weet toch."

avatar van Carolaah
4,5
Hmm nog steeds vind ik het verbazendwekkend hoe graag ik dit album luister.. Kan eigenlijk niet geloven dat ik daadwerkelijk deze plaat naar een top 10-positie heb gebracht.. Van alle cd's kan dit toch niet één van de allerbesten zijn.. Blijkbaar toch wel dus..

Wellicht omdat iets in je eigen taal, mits het kwalitatief in orde is, toch een bepaalde voorkeur krijgt boven andere cd's. Vind dit absoluut één van de betere, misschien wel de beste, cd's van Nederlandse bodem.. Nu blijft dit een kwestie van smaak..

Maar ik denk dat ik deze plaat nu al tig keren gedraaid heb en nog geen moment van verveling of neiging tot het skippen van nummers.

Hm ja ik sta er echt versteld van. Vraag me af of het nou aan mij ligt of dat dit nou gewoon echt een steengoede plaat is.. Want aan de mensen die deze plaat in de top 10 hebben te zien, ben ik één van de weinigen die een top 10 heeft die niet uit hiphop-artiesten bestaat..

avatar
4,5
Hier nog eentje. Ik denk inderdaad dat het ook iets te maken heeft met het feit dat dit album van nederlandse bodem is. Onbewust ben ik dan toch soepeler en makkelijker in het houden van. Ik heb dit album op 10 gezet voorlopig en ik weet nog niet voor hoe lang dit zo zal blijven, maar voor nu geniet ik nog met regelmaat van Tussen Licht en Lucht.

avatar
yEYo!
Jammer dat Bumaye hier niet ook nog op staat.
Dat is 1 van zijn allerbeste nummers.
Maar dit is natuurlijk ook prachtig.
3.5* voor Typhoon (wel bijna een 4 trouwens).
Hij heeft opgetreden met een band en gastoptreden van Sticks en Rico,check Topnotch of Statemagazine site even om het te zien.
Zeker de moeite waard.

avatar van 'State Of Mind'
5,0
Als je erbij vermeldt dat het bijna een 4 was geworden vind ik dat je die gewoon moet geven rond die 3.5 gewoon lekker af naar boven

avatar
yEYo!
Ik ga hem nog even een keer goed luisteren misschien dat het toch nog een 4 word.
Wind Waait is trouwens prachtig!.

avatar van 'State Of Mind'
5,0
oke dan !

avatar
Superbeertje
Heeft The Flexican ook iets gedaan aan dit album?

avatar van Carolaah
4,5
De wie?? nog nooit van gehoord.. Ik zou zeggen: Google

avatar
Superbeertje
Carolaah schreef:
De wie?? nog nooit van gehoord.. Ik zou zeggen: Google


The Flexican heeft ook Bumaye van Typhoon geproduceerd.

avatar van Stapler
5,0
Of kijk op het hoesje

avatar
rico-bballer
Dit blijft me maar boeien ik blijf ontdekken nooit word het vervelend. Hij lijkt me ook een interessante gozer, ik vind het zo goed dat ik gewoon bang ben voor het volgende album want dat kan bijna niet anders als telleurstellen. En doet dat het niet vind ik dit oprecht nederlands beste artiest/rapper/ervaringsdeskundige.

Zinnen als:
Jong geleerd oud gedaante
en de schreeuw in Zo niet mij en het voelt gewoon allemaal goed aan.

En kippevel bij:
Dit is mijn tweestrijd 1 ty 1 glenn.
fok 1 famillie eenzaam is wat ik ben.
1 is een levensgeniet 1 ingetogen.
enerzijds heb ik scheit anderzijds ben ik gelovig.
1 fok 1 ik ben meerdere personen.
en niet 1 van ons weerhoudt me ervan mezelf te doden.
ik houd mijn adem in.
nog 10 seconden.
Het water omhelst mij liefdevol en het word donker.

avatar van 'State Of Mind'
5,0
Dat is inderdaad een gruwelijk stuk lyric!

avatar
Superbeertje
Ty is samen met Rico en Sticks bij 101 Barz langsgeweest. Klinkt erg lekker vooral Typhoon komt heerlijk

''Beleg 'Zo Niet Mij' als ik mij niet was zou ik zeker wel vrienden met Mij willen zijn''

''Gastjes hangen erbij, als Saddam Hussein, je zal hem maar zijn zo'n mannetje met allemaal praatjes''


avatar
Garben_B
Superbeertje schreef:
''Beleg 'Zo Niet Mij' als ik mij niet was zou ik zeker wel vrienden met Mij willen zijn''

Weerleg.
Is inderdaad dope sessie. Het is wachten op dat A.R.T. album.

avatar van 'State Of Mind'
5,0
Vorige zomervakantie heb ik kennisgemaakt met dit album en heb 't sinds dien nooit meer weg kunnen leggen. Geniaal,geweldig & perfect stukje muziek!

avatar van Carolaah
4,5
Hmm onlangs viel me eigenlijk op dat deze cd wel nummers bevat waar ik niet zo kapot van ben.. Daardoor geef ik geen 5,0 voor dit album, het betreft de nummers 13 en 14, ook wel 'Natuurlijk' en 'Contact' deze nummers staan me ook niet zo heel goed bij.

De rest van de nummers zijn nagenoeg perfect, met hele fijne beats en teksten. Nu zijn de teksten van de twee voorgenaamde nummers ook niet slecht, juist wel goed, toch liggen de songs mij minder goed in het gehoor, wat ik toch jammer vind.. Of nou ja..

heb de nummers net nog even geluisterd en eigenlijk zijn ze echt zo slecht nog niet, alleen wat meer 'gemiddeld' of iets dergelijks, de andere tracks zijn veel meer bijzonder en indrukwekkender, althans, vind ik dan.

Hmm daardoor blijft dit album toch nog even op 4,5 staan

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 12:50 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 12:50 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.