MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Ozzy Osbourne - Blizzard of Ozz (1980)

mijn stem
3,90 (240)
240 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Rock / Metal
Label: Jet

  1. I Don't Know (5:14)
  2. Crazy Train (4:50)
  3. Goodbye to Romance (5:36)
  4. Dee (0:50)
  5. Suicide Solution (4:16)
  6. Mr. Crowley (4:56)
  7. No Bone Movies (3:58)
  8. Revelation (Mother Earth) (6:09)
  9. Steal Away (The Night) (3:30)
  10. You Lookin' at Me Lookin' at You * (4:16)
  11. Goodbye to Romance [2010 Guitar & Vocal Mix] * (5:48)
  12. RR [Outtake from "Blizzard of Ozz" Sessions] * (1:13)
  13. I Don't Know [Live] * (4:56)
  14. Crazy Train [Live] * (5:28)
  15. Mr. Crowley [Live] * (6:37)
  16. Revelation (Mother Earth) [Live] * (6:05)
  17. Steal Away (The Night) [Live] * (8:02)
  18. Suicide Solution [Live] * (7:36)
  19. You Said It All [Live] * (4:07)
toon 10 bonustracks
totale tijdsduur: 39:19 (1:33:27)
zoeken in:
avatar van Epitaph
4,0
Dit is toch niet de orginele hoes!

avatar van HammerHead
3,0
Nee, de originele hoes is gewoon het "hoesje" wat je nu nog net in het midden kunt onderscheiden. Die enorm lelijke OZZY letters eromheen zullen wel van een re-issue zijn.

avatar van BlauweVla
Het is geloof ik op deze re-releases dat drum en bas opnieuw opgenomen zijn door anderen (schande), omdat de originele bandleden, Bob Daisley (Rainbow) en Lee Kerslake (Uriah Heep) begonnen over het geld dat ze nog kregen voor hun harde werk.

Meer info:
http://www.bobdaisley.com/Upda...

avatar
4,0
Na Black Sabbath dacht Ozzy dat het voorgoed over was. Gij ging op hotel, zoop/spoot/snoof/at zich te pletter. Maar Sharon, die Ozzy's manager was en waarmee hij later trouwde, zag de dingen anders. Ze werd/is Ozzy's drijvende kracht.

Sharon zorgde voor zorgde dat Ozzy opnieuw kon beginnen als zanger door hem van de ene naar de andere auditie te sleuren. Zo kwam hij in contact met Randy Roads, de 23 jaar oude gitarist van deze plaat die dan nog actief was bij het lokale groepje Quet Riot.

Ozzy en Roads begonnen te repeteren met als gevolg dit debuutalbum.

Het gitaarwerk van Roads in combinatie met Ozzy's stem levert goede nummers, Mr Crowley, Crazy train, Goodbey to romance(tribute naar zijn collegas van Black Sabbath),....

Een zeer geslaagd album 4*

avatar van orbit
4,5
Superplaat! Voor mij begon hiermee de introductie into darkness en metal toen ik 11 was..
Eigenlijk zijn er nog steeds weinig platen die zch ermee kunnen meten. Ook sabbath niet, wat mij veel te blueserig is en daardoor niet scherp en donker genoeg.
Ozzmaster laat al die Iommi bluesriedeltjes achter zich, huurt een briljant gitarist in en produceert gekte en waanzin en vooral een meeslepende metalplaat op het niveau van de klassiekers van metallica, slayer of maiden (voor mij nog wel iets beter zelfs).
Vooral revelation is schitterend! Mooie compositie en prachtige ontroerende tekst. Dikke 5 plakken van mij!

avatar
Bobiej
Op aandringen van Orbit heb ik deze maar een paar keer geluisterd. Op zich vond ik hem wel goed, maar dan staat het verschrikkelijke nummer Goodby To Romance erop. Dat verpest de plaat een beetje. Ozzy's Black Sabbath periode (of Black Sabbat's Ozzy periode) vind ik beter dan zijn solo cariere (of Sabbat's verdere cariere). Hij zingt hier ook anders dan bij Sabbath. Maar genoeg gezeik, dit album is wel goed. Beste nummer zijn Mr. Crowley, Crazy Train_O_en Suicide Solution. 3.5*, omdat ik dit niet eindeloos kan draaien.

avatar van meyer
4,0
prachtige plaat met don airy (deep purple) on keybords. Ozzy's stem is toch zo apart, jammer dat ik het nooit live heb mogen meemaken.
mr. crowley en revelations zijn men favoriete nummers
Mr. crowley met zen prachtige intro en gitaarsolo's en revelations heeft een bloedmooi middenstuk.
Snap wel niet goed de link tussen blizzard of ozz en metal (Met een nummer als goodbye to romance bijvoorbeeld). Ik noem dit eerder hard rock.
en ja hoor 4,5*

avatar van orbit
4,5
Maar het is stukken feller en harder dan bands als deep purple of led zeppelin (die toen nog hard rock plachten te maken), vandaar dat Ozzy vaak als heavy metal wordt beschouwd.. Het maakt mij niet zoveel uit, zolang het maar het niveau van deze plaat heeft is het gewoon briljant
Goodbye to Romance is idd het minste nummer, maar platen als no more tears en het latere werk van Ozzy staan daar vol mee. Hier staat er maar één zo'n nummer op gelukkig

avatar
Bobiej
Maar op No More Tears zijn de Goodbey To Romance songs wel van veel betere kwaliteit; mede dankzij Zakk Wylde, wiens gitaar stijl mij toch meer aanspreekt. Begrijp me niet verkeerd, alle respect naar Randy Rhoads maar Zakk is toch beter...

avatar van orbit
4,5
Daarover verschillen de meningen...

Ik vind dat Wilde de gitaar van Rhoades nog niet mag stemmen persoonlijk maargoed.. Maar wat ik al zei, No More Tears is een commercieel gelikt werkje dat het net zo goed bij de mtv-generatie deed als bij de metalheads.
Op The Blizzard Of Ozz staan de échte metalnummers! De superieure plaat

avatar
Bobiej
Dat "No More Tears" het bij MTV mensen en metalheads het goed deed betekent ook dat het een veelzijdige plaat is. Maar inmiddels is mijn mening over BoO verandert, ik verhoog mijn stem naar 4*. En orbit, je moet eens een keer Randy Rhoads Tribute luisteren (ik weet niet of je dat al hebt gedaan;)). Die plaat is werkelijk briljant, beter dan deze of Diary Of A Madman, dankzij het gitaarspel van Randy Rhoads (R.I.P)

avatar
Bobiej
Word Ozzy eigenlijk gerekent tot de NWOBHM?

avatar
Joy
ozzy wordt vooral gerekend tot de zeer vermakelijke mafkezen der welt


avatar
Bobiej
Haha

avatar
godlydevil7
Eigenlijk dacht ik dat eerst ook, maar ik heb 'm dan toch maar een kans gegund, eerst met Black Sabbath, en daar vond ik 'm eigenlijk al best wel goed, daarna ben ik overgestapt naar z'n eerste twee soloalbums, en die vond ik helemaal geweldig, waar Black Sabbath bleef hangen met de bluesachtige muziek, speelde Ozzy echte metal, toen ik voor het eerst I Don't Know hoorde, vond ik 'm wel pakkend, maar ook niet echt meer dan dat, ik kreeg eigenlijk de neiging mee te zingen, maar dat lukt me dan nog weer niet.

Toen kwam Crazy Train, en dat is tot nu toe m'n lievelings nr. van Ozzy(maar ik ken zoals ik eerder zei alleen maar de eerste twee albums) erg pakkende melodie, kreeg geen neiging mee te zingen maar vond 'm wel heel erg mooi.

Dan komt het wat rustige Goodbye to Romance, gevolgd door Dee, ook twee mooie nr.'s, maar pas na een paar keer luisteren kon ik echt de mooiheid erin zien.

Suicide Solution vond ik ook een leuk nummer, en de tekst kwam me meteen bekend voor(wine is fine, but whiskey's quicker).

Mr. Crowley vind ik ook een mooi nr., leuk(apart) intro ook, ook lekker catchy trouwens

No Bone Movies vond ik dan weer wat minder nummer, ik vind 'm maar de hele tijd met hetzelfde doorgaan

Bij Revelation(Mother Earth) vind ik de zang wel mooi, maar de rest niet echt, en Steal away(the night) vind ik een mooie afsluiter

al met al een mooi album dus, verhoog mijn stem van 3,5*** naar 4****

avatar van orbit
4,5
Revelation is echt een metal mini-symfonie van hemels niveau, niet te toppen door dingen die later zijn getracht door volgers Dat nummer bezorgt me iedere keer zowat een audiologisch orgasme!
De tekst is ook prachtig, aangrijpend. Niet meer door der Ozz verbeterd.

avatar
Bobiej
Ik vind dat het niveau van Revelation alleen door Diary Of A Madman (Diary Of A Madman) en Killer Of Giants (The Ultimate Sin) is gehaald. Geweldig nummer, beste van deze plaat samen met Suicide Solution en Mr. Crowley!

Ik verhoog toch maar naar 4*

avatar van orbit
4,5
Ik ga nú Killer Of Giants binnenhalen, potverdikkie!!

Mr. Crowley is ook fabuleus, wat een vet intro

avatar
Bobiej
Wat is er mooier dan een Ozzy Osbourne fan als gitaarleraar hebben en dan Crazy Train leren?



(nu wacht ik op orbit, die begint over Revalation )

avatar van orbit
4,5
Tsjah, als je het zo vriendelijk vraagt...

Maar Crazy Train is natuurlijk wel zijn signaturesong Eén van zijn simpeler nummers met een prima tekst, doeltreffend!
Dee is volgens mij ook leuk op gitaar

avatar
Bobiej
Ja

avatar
Mad Dog
Dit is de ultieme Ozzy plaat. Destijds maakte de hoes nogal indruk op mij. Crazy Train, Revelation, Mr. Crowley, I Don't Know, allemaal op en top Heavy Metal klassiekers. Meesterlijk gitaarwerk van de helaas veel te vroeg overleden Randy Rhoads. Gelukkig verscheen in 1987 nog Randy Rhoads Tribute, een souvernier om te koesteren. Beide platen geef ik een 5*.

avatar
Bobiej
Klopt helemaal, afgezien van Goodbey To Romance (vind ik) staan er hier geen zwakke nummers op, en Randy Rhoads maakt het helemaal af met zijn geweldige gitaarspel .

avatar van AGE-411
4,0
Het album rockt idd zwaar maar ik wel veel tijd nodig gehad om daarop te komen. Al bij al is het nog steeds goed geslaagt, hoewel ozzy geboren is om bij Black Sabbath te horen. Ik vindt bark at the moon toch nog iets meer geslaagt, er zijn meer strakere, hardere riff's en solo's op dat album.

Goed, maar niet beregoed
4,0* (Men moet echt een optie 3,75 maken hier)

avatar
Bobiej
Bark at the Moon beter? Dat was de zwakste tijd van Ozzy, de hele 'glamrock' periode, wat wel perfect aansluit bij die tijd. Maar dit en Diary of a Madman zijn geweldig, dankzij Randy Rhoads. Ozzy heeft met Sabbath zeer toffe dingen gedaan, maar ik vind hem solo toch beter, het is afwisselender dan de nummers van Sabbath (die ik ook waardeer, hoor!).

Dit album zijn samen met Diary zijn muzikale meesterwerken, zijn belangrijkste bijdrage aan de rock geschiedenis! Hoeveel gitaristen hebben hun invloeden wel niet uit Randy Rhoads' gitaarspel gehaald?

Beter dan dit kan je Ozzy niet krijgen. De riffs en solo's van Jake E. zijn over het algemeen zwakker dan die van Randy. Dat komt waarschijnlijk doordat Bark at the Moon en The Ultimate Sin toch wat richting de Pop-Metal aanligt, en Blizzard of Ozz en Diary of a Madman meer aan Heavy Metal.

Nee, Ozzy van 83-86 is me toch iets te glad, dit rockt meer. Gun ook Diary of A Madman eens een luisterbeurt, AGE-41 .

avatar van orbit
4,5
Bobiej, helemaal met je eens (verrassend.. )! Het lijkt wel alsof onze AGE een glamrock fan is. Dan zijn dit misschien juist de zwakste platen.. voor iedereen die wel van stevige en rauwe metal houdt lijkt me dat zonder twijfel omgekeerd ja.

avatar
Bobiej
Haha, het verrast mij ook heel erg .

Ach, laten we het zo zien; Ieder genre zijn fans, ook al gaat dat ten koste van dit meesterwerk en zijn opvolger .

avatar van AGE-411
4,0
Er 4,5* van gemaakt. Echt wel beter dan de 2 eropvolgende albums.

avatar
Bobiej
We zater er al op te wachten! Deze stelling van je klopt wel, die bij Diary of a Madman echter voor geen meter .

avatar van orbit
4,5
Dat zal ik nog even bevestigen, maar dan zonder knipoog.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 00:52 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 00:52 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.