MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Gary Moore - Still Got the Blues (1990)

mijn stem
3,64 (328)
328 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Rock / Blues
Label: Virgin

  1. Moving On (2:38)
  2. Oh Pretty Woman (4:24)

    met Albert King en Don Airey

  3. Walking by Myself (2:55)
  4. Still Got the Blues (6:08)

    met Don Airey en Nicky Hopkins

  5. Texas Strut (4:50)

    met Don Airey, Brian Downey en Bob Daisley

  6. Too Tired (2:49)

    met Albert Collins en Don Airey

  7. King of the Blues (4:34)

    met Don Airey en Brian Downey

  8. As the Years Go Passing By (7:24)

    met Don Airey, Nicky Hopkins en Bob Daisley

  9. Midnight Blues (4:57)
  10. That Kind of Woman * (4:28)

    met George Harrison, Nicky Hopkins en Bob Daisley

  11. All Your Love * (3:39)
  12. Stop Messing Around * (3:52)
  13. The Stumble * (3:01)
  14. Left Me with the Blues * (3:05)
  15. Further on Up the Road * (4:08)
  16. Mean Cruel Woman * (2:48)
  17. The Sky Is Crying * (4:54)
toon 8 bonustracks
totale tijdsduur: 40:39 (1:10:34)
zoeken in:
avatar van Edwynn
2,0
Telkens als ik hier wat nummers van hoor, krijg ik ineens het gevoel dat het gaspedaal ingetrapt móet worden. Vijftig minuten van deze blues zonder enige pit is echt teveel. Dan zet ik toch maar gauw weer After The War of Victims Of The Future weer op.

avatar
Joy
pretty woman is iig het soort nummer dat ik zeker wel kan waarderen en waaruit blijkt wat voor grootse gitarist moore eigenlijk is

een cd lang ,nou nee

avatar
stanno1995
"Still Got The Blues" fantastisch emotioneel nummer

avatar van jeroenheinz
4,0
Gary is een goede gitarist, maar ik hoor hem veel liever rocken dan de blues spelen. Het is gewoon te glad om echte blues te zijn..

avatar
mokemusic
Als het album alleen om Still Got The Blues gaat krijgt het 5*, Wat een prachtig emotioneel nummer. De verdere nummers op dit album zijn wel goed, maar niet "over de top". 3.5*

avatar van Ataloona
2,5
dit is wel een goed album, maar het is gewoon te glad geproduceert.
Blues hoort rauw, krakerig en klagend zijn. Hij heeft ook gewoon niet de stem voor de echte blues.
Geef mij maar de platen uit zijn Thin Lizzy periode. Dat is pas rocken!

avatar van Edwynn
2,0
Dat is er maar één geweest.

avatar van Ataloona
2,5
1 tje maar? Weet je dat zeker?

avatar van Edwynn
2,0
Bij mijn weten heeft hij louter op Black Rose gespeeld.

avatar van Ataloona
2,5
hij heeft naar mijn weten 5 jaar bijn Thin Lizzy gezeten.
(73'-78') Dan is het raar dat je dan maar op 1 album mee speelt.

avatar
Stijn_Slayer
Ook op Life en 'Still In Love With You' op Night Life.

De verwarring zal ontstaan zijn doordat hij ook met Phil Lynott samengewerkt heeft. Moore heeft in 1973 de vorige gitarist vervangen (ik dacht om de tour af te maken), maar vertrok in 1974 al weer. In 1978 kwam hij er opnieuw voor korte tijd bij.

avatar van Edwynn
2,0
Dat zou ik als gastoptredens willen bestempelen. Ten tijde van Life was John Sykes vast bandlid. En ten tijde van Nightlife was Brian Robertson vast bandlid. Ten tijde van Black Rose was Gary Moore echt bandlid en op dat album is zijn invloed goed hoorbaar. Dat album rockt dan inderdaad ook veel harder dan dit flauwe, slappe Still Got The Blues.

avatar van Ampivinni
de clean gitaar partij van Still Got The Blues klinkt alsof ie regelrecht uit de guitar pro fabriek is ontsnapt.

avatar van Paulus_2
4,5
Nogal wat negatieve geluiden over dit album. Niet veel mensen schijnen te weten dat Gary Moore een adept van Peter Green was en als klein jongetje al gitaarpartijen van Peter Green kon naspelen. Gary Moore heeft zelfs enige tijd de Les Paul van Peter Green in bezit gehad.

Even voor alle duidelijkheid Peter Green was een van de meest intense blues-gitaristen ooit. Deed de herinnering aan Eric Clapton verbleken toen Green Clapton opvolgde bij John Mayalls' Bluesbreakers. Richtte later de fameuze Fleetwood Mac op.

Gary Moore heeft meer blues in zijn pink dan sommige in hun hele lijf. Blues met een hardrock achtergrond kan heel goed. Hardrock is tenslotte op zijn beurt op blues schema's gehuisvest.

Walking By Myself, All Your Love (John Mayall & Eric Clapton kraker), The Stumble (Freddy King) zijn fraaie blues stukken. That Kind of Woman en Oh Pretty Woman zijn ook echte bluesrockers.

avatar van Edwynn
2,0
Ik vind Moore's gitaarspel prachtig. Maar ik vind de nummers van Still Got The Blues nogal zouteloos.
Ik hoor hem liever scheuren met nummers als Thunder Rising of After The War.
Als het blues moet zijn hoor ik toch liever oude giganten als Robert Johnson of Muddy Waters.

avatar van Poeha
3,5
stanno1995 schreef:
"Still Got The Blues" fantastisch emotioneel nummer


Dat heb ik nou met As the Years Go Passing By.
Wat een melancholie.

Weer van genoten toen Nederland de WK voetbal finale verloor van Spanje

avatar van Music4ever
R.I.P. Weer een grote artiest veel te vroeg overleden.
Van de week nog Oh Pretty Woman op gitaar geoefend...

avatar van Poeha
3,5
Gary rust in vrede man.
Wat een slecht nieuws toen ik het net las op teletekst.

Ik vond je altijd een geweldig gitarist, alhoewel velen het hier er niet geheel mee eens zijn.

Ga zeker nog even een album van je opzetten.

avatar van xangadix
Poeha schreef:
Ik vond je altijd een geweldig gitarist, alhoewel velen het hier er niet geheel mee eens zijn..

Wie GM geen goede gitarist vindt, moet zijn oren eens goed laten nakijken, zou ik zeggen...

avatar van Sinnerman
Zéker een goed gitarist, volgens mij is het commentaar hier over de songs. RIP Gary.

avatar van Madjack71
3,5
Toevallig voorbij horen komen in het nieuws op de radio in de auto...even een wtf moment. De nieuwslezer noemde dat hij vooral bekend was om zijn hits Still got the Blues en Oh Pretty Woman. Moge daarbij Parisienne Walkways als klassieker er even bijgezet worden a.u.b. en zijn powerrock van Out in the Fields en Over the Hills and Far away...waar ik destijds hem van ken...en tuurlijk Thin Lizzy. Dat hij een goed gitarist 'was', staat wat mij betreft zekers en vast. Ga nu deze lp opzetten en een biertje drinken op zijn muziek.

avatar van Sinnerman
ik reageerde voor de duidelijkheid op onderstaand bericht.
Paulus_2 schreef:
Nogal wat negatieve geluiden over dit album. Niet veel mensen schijnen te weten dat Gary Moore een adept van Peter Green was en als klein jongetje al gitaarpartijen van Peter Green kon naspelen. Gary Moore heeft zelfs enige tijd de Les Paul van Peter Green in bezit gehad.

Even voor alle duidelijkheid Peter Green was een van de meest intense blues-gitaristen ooit. Deed de herinnering aan Eric Clapton verbleken toen Green Clapton opvolgde bij John Mayalls' Bluesbreakers. Richtte later de fameuze Fleetwood Mac op.

Gary Moore heeft meer blues in zijn pink dan sommige in hun hele lijf. Blues met een hardrock achtergrond kan heel goed. Hardrock is tenslotte op zijn beurt op blues schema's gehuisvest.

Walking By Myself, All Your Love (John Mayall & Eric Clapton kraker), The Stumble (Freddy King) zijn fraaie blues stukken. That Kind of Woman en Oh Pretty Woman zijn ook echte bluesrockers.

avatar van west
4,5
Gary Moore is overleden lees ik net. Ik heb toch flink genoten de afgelopen 30 jaar van deze uitstekende gitarist. En zeker ook van dit fraaie album Still Got the Blues. Wat hebben 'we' dat toen veel en hard gedraaid zeg! R.I.P. Gary!

avatar van Lamontagne
5,0
uit eerbetoon voor Gary mag deze man even mijn nr. 1 positie innemen wat een gemis in muziekland hoe hij een gitaar kon laten klinken was toch wel magnifiek.

de experimentele albums met computer beats en zo zij hem vergeven maar zoals die klonk op dit album zijn opvolger en de laatste 3 albums zijn van grote klasse

R.I.P.

avatar van west
4,5
Goed idee wat betreft die nr. 1 positie, alleen stel ik voor om dit album (ook/juist) op 1 in de rotatielijst te zetten. Komt Gary nog één keer in de Musicmeter Rotatielijst. Als eerbetoon, maar ook omdat ik dit album nu het meeste draai.

Wie doet er mee?

avatar van Edwynn
2,0
Een memorandum vind ik prima. Maar ineens en dingen hoger waarderen omdat de uitvoerende artiest dood is? Aan die flauwekul doe ik niet mee.

Wat moet er wel niet gebeuren als die vogel van Radiohead overlijdt? 24 uur MuMe stilte?

avatar
Stijn_Slayer
Ik zag hier in de stemmenlijst ook al een paar beoordelingen omhoog gaan, ik kan dat ook altijd moeilijk plaatsen. De muziek is nu niet ineens beter dan eergisteren.

avatar van west
4,5
Edwynn schreef:
Een memorandum vind ik prima. Maar ineens en dingen hoger waarderen omdat de uitvoerende artiest dood is? Aan die flauwekul doe ik niet mee.


Voor alle duidelijkheid: ik heb gisteren pas gestemd op dit album. Ik draaide het vaak in 1990 en de jaren erna en schatte het op 4,0* in. Nu ik 'm gisteren en vandaag (in 2011) drie maal gedraaid heb, verhoog ik mijn score naar 4,5* Ik had verwacht dat het enigzins gedateerd zou klinken, maar niets blijkt minder waar. De gitaarsolo's van Gary staan werkelijk als een huis, ik vind het puur genieten.

Dit is dus een wel doordachte verhoging met een 0,5* niet gebaseerd op zijn overlijden.

avatar van Edwynn
2,0
Het was meer een algemene opmerking. Daarnaast ging ik even in op de sentimentele oproep om dit massaal in de rotatielijst te zetten. Of op 1 in je top tien.
Suit yourself, maar daar doe ik niet aan mee.

avatar van west
4,5
Behalve als je 'm (zoals ik) nu veel draai. Door zo'n overlijden pak ik de cd er weer bij, zo simpel is het ook wel weer. Als meer mensen dat doen en 'ie daardoor in de MM Rotatielijst zou komen, vind ik gewoon mooi.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 21:48 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 21:48 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.