MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
zoeken in:
avatar
Father McKenzie
Stijn_Slayer schreef:
Op allmusic staat dat de Britse uitvoering wel op cd verscheen. Als jaartal staat er echter 1974 bij, toen waren er nog geen cd's. Hij is nu in ieder geval out of print.

Op Amazon staat een Russische import te koop, ze zijn er dus wel (geweest).

Maar..... jij hebt Piper en Saucerful toch allang?

Uiteraard heb ik die, Stijn, ik vroeg het me gewoon af, that's all.
Our of print, zo, dat weten we dan ook.

avatar van Bluebird
Bij Pink Floyd - Is There Anybody Out There? (2000):

Viel niet mee, maar de kaarten voor The Wall 2011 zijn gescoord...... zitplaatsen recht tegenover het podium.

avatar
Stijn_Slayer
Ook last van Ideal storingen, en dat alle kaarten ineens 'tijdelijk niet beschikbaar' waren? Ik heb na 45 minuten geklooi de creditcard er maar bij gepakt, dat werkte perfect.

Ik kan niet wachten!

avatar van Bluebird
Klopt helemaal, daardoor heb ik mijn staanplaatsen die ik aanvankelijk wou hebben verspeeld. Maar we zitten nu in vak 213 en das ook niet verkeerd. Heb je bij zo'n megaspektakel met opblaaspoppen en neerstortende vliegtuigen een mooier overzicht dan dat je er met je neus bovenop zit.

avatar
Stijn_Slayer
Ik kon via het klikken op de plattegrond nog staanplaatsen krijgen. Vreemd geregeld allemaal.

avatar van Bluebird
Had ik idd moeten weten maar het gaat zo snel dat je al blij bent dat je überhaupt een ticket hebt. Die nu nog te koop zijn kosten al snel het dubbele.

avatar
nicoot
SMS Ticketing aanschaffen: opstaan, sms'je sturen en hup besteld. En je kan indien nodig gewoon terug gaan slapen Geen last met "pagina kan niet weergegeven worden" en stuff.

avatar van Bluebird
Awel, ik ben maar n'en dommen 'ollander. Zover zijn wij hier nog niet.

avatar van ChrisX
Bluebird schreef:
Had ik idd moeten weten maar het gaat zo snel dat je al blij bent dat je überhaupt een ticket hebt. Die nu nog te koop zijn kosten al snel het dubbele.


Nou, ik zie nog steeds veldkaarten staan hoor tegen de reguliere prijs. Maar gefeliciteerd met je zitplaatsen recht tegen over het podium. Dat betekent dus in de praktijk helemaal aan de andere kant van het stadion ... het is maar dat je het weet.

avatar van Bluebird
Dat weet ik en zo zie ik tenminste wat er van voor naar achter en vice versa allemaal gebeurt. Heb meneer Waters al vaak genoeg van dichtbij gezien. Een paar uur op je tenen tussen het gedrang te moeten staan is ook niet alles. Ik zit mooi in het midden. Mijn telelens doet de rest wel.

Was de vorige keer al jaloers op de zitplaatsen aan de overkant. Ik stond pal onder de laserprisma waar ik geen moer van heb gezien. Behalve dat ie de tribune bij het podium aan de rechterkant in een veelkleurig licht zette toen ie alweer stilstond.

Ik denk toch dat je een dergelijke show beter van een gepaste afstand kunt bekijken. Temeer omdat de projecties nu over een oppervlak van 700 m² te zien zijn.

avatar
Yann Samsa
Bij Pink Floyd - Wish You Were Here (1975):

Aha, er is al een halfje erbij

Het sfeervolle A Saucerful Of Secrets + het opbouwende Meddle + het Avant-Garde van Ummagumma hebben inderdaad veel invloed gehad op GY!BE, en de post-rock scène in het algemeen.

Pink Floyd verouderd noemen, daarmee ga ik niet akkoord.
Er is een verschil tussen oud en verouderd hoor...
Ten eerste was Floyd in die tijd net vernieuwende muziek.
En ten tweede vind ik ze, de dag op vandaag, een band die zeer tijdsloos klinkt (als je A Momentary Lapse of Reasons achterwege laat).

avatar
Skinny Fists
Misschien zal deze band me ooit pakken. Wieweet....

avatar
Yann Samsa
Achja: het kan, het kan niet... Ik hoop voor jou van wel .
Want toen ik Floyd ontdekte ging er een nieuwe wereld voor me open

avatar van herman
Ik kan me goed vinden in de andere albumtips die hier voorbij komen. @Skinny Fists: wees blij met de collectie van je vader, daar ga je een hoop mooie dingen in ontdekken.

Ferre Clabau schreef:
Ten eerste was Floyd in die tijd net vernieuwende muziek.

Pink Floyd was niet vernieuwend hoor, verre van! Pink Floyd is zelf ook sterk beïnvloed door artiesten als Can, Soft Machine, Butterfly Blues Band, Love, Miles Davis, Cream, etc. om er maar een paar te noemen.

avatar
Misterfool
pink floyd niet vernieuwend . Pink floyd heeft eigenhandig het spacerockgenre in de wereld geholpen, werkte veel met het inmengen van onder andere hondengeluiden en het gitaarspel van gilmour heeft menig gitarist beïnvloed. Pink floyd is wellicht na de beatles de meest vernieuwende band die er rond gelopen heeft.

avatar van herman
Tsja, als hondengeluid gebruiken al als vernieuwend wordt gezien.

De Beatles deden dat dus ook al.

avatar
Misterfool
tuurlijk hebben de beatles ook geluidscollage's gebruikt(denk aan tomorrow never knows) Maar bedenk wel dat de manier en de frequentie waarop pink floyd dit deed zeer vernieuwend was. Denk eens aan de zeemeeuwgeluiden op echoes en de kassaregisters op money. Het meest vernieuwende album van pink floyd is echter "a saucerfull of secrets". EIgenlijk is dat het eerste spacerock album.

avatar van herman
Ik dacht meer aan het gebruik van dierengeluiden, dat hebben The Beatles ook wel vaker gedaan. Natuurlijk was Pink Floyd origineel en inventief, maar zo waren er wel meer bands in die tijd. Luister anders eens wat van Gong of United States of America.

"Spacerock" zegt me niets als genre, eerlijk gezegd. Ik noem dat gewoon psychedelica.

Overigens wil ik niets afdoen aan de kwaliteit van de Pink Floyd-albums. Tot en met Dark Side of the Moon vind ik het meeste wel behoorlijk briljant en ook dit album kan me op zijn tijd wel bekoren.

avatar van kaztor
herman schreef:
Tsja, als hondengeluid gebruiken al als vernieuwend wordt gezien.

De Beatles deden dat dus ook al.


Sterker nog, Yoko Ono mag zelfs even meedoen op The White Album!

avatar van ricardo
Ook al geen Beatles fan zie ik.

avatar
Yann Samsa
@ herman

Ik heb ook niet beweerd dat Floyd de meest baanbrekende en vernieuwende zaken ooit heeft gedaan.

Want idd: de bands die je noemde waren ook avant-garde ingesteld (elk op hun manier, in een ander genre ) en hebben Pink Floyd beïnvloedt. Je vergeet trouwens enkele krautrock bands als Neu! en minimalistic composities als John Cage ( ) . Wat Cream in je lijstje doet is me niet duidelijk, gewoon een lekker oud potje psychedelic rock à là Hendrix...

Het gaat me om het feit dat Pink Floyd verouderd werd genoemd. En dat kan je nu, en toen zeker niet zeggen; met zaken als On The Run, Echoes e.d.

avatar van chevy93
Pink Floyd was vernieuwend met hun artistieke hoesontwerpen, aldus WIkipedia

avatar van ricardo
Rockchick. schreef:
sorry dat ik het zeg, maar ik vind pink floyd echt zwaar overschat voor een band die twee keer in de top 10 staat.
Sterker nog, ze staan zelfs 2 keer in de top 5

avatar
voltazy
Misterfool schreef:
pink floyd niet vernieuwend . Pink floyd heeft eigenhandig het spacerockgenre in de wereld geholpen, werkte veel met het inmengen van onder andere hondengeluiden en het gitaarspel van gilmour heeft menig gitarist beïnvloed. Pink floyd is wellicht na de beatles de meest vernieuwende band die er rond gelopen heeft.




ben het overal met herman eens, daarnaast:
dat gilmour veel gitaristen beïnvloed heeft is 1, dat het vernieuwend was wat hij deed is iets heel anders.

avatar
Misterfool
voltazy dat valt me zwaar van je tegen. Het atmospherische gitaarspel was in die tijd zeer zeker wel vernieuwend. Maar goed het is blijkbaar mode om de vernieuwing van oude bands te ontkennen.Pink floyd was een van de meest vernieuwende bands van de jaren 70

avatar van ricardo
Misschien is dat de vernieuwing wel, vernieuwing van het denken van de luisteraar, om vernieuwing van oude bands te ontkennen.

avatar
Misterfool
uiteindelijk is vernieuwing ook maar een subjectieve term

avatar
voltazy
Misterfool schreef:
voltazy dat valt me zwaar van je tegen. Het atmospherische gitaarspel was in die tijd zeer zeker wel vernieuwend. Maar goed het is blijkbaar mode om de vernieuwing van oude bands te ontkennen.Pink floyd was een van de meest vernieuwende bands van de jaren 70


enige wat ik zeg: ga eens op avontuur en vlieg weg uit het 'prog-hokje' dan zul je je eigen ongelijkheid kunnen inzien

het punt is dat jij dingen alleen als vernieuwing ziet als nieuwe aspecten bij een groot publiek gebracht worden door een band of artiest. Bij jou komt daar de factor bij dat je beeld alleen gericht is op progressieve rock als vernieuwende muziek. Als je dat laatste loslaat kun je ook al vernieuwingen bij commercieel minder succesvolle artiesten of bands opmerken.

avatar
Misterfool
beste voltazy. het zeer clichématige argument van de progressieve bril zal ik je maar vergeven. Uiteraard luister ik ook veel muziek die mijlenver afligt van de prog waar ik zo van hou.

Je verwijst me naar minder sucessvolle artiesten of bands, met alle respect ,maar deze doen er nauwelijks toe. Vernieuwing heeft in zekere mate ook te maken met invloedrijkheid. Als je iets nieuws ontdekt ,maar niemand die het ook maar overneemt ,dan kun je geen vernieuwing claimen. Pink floyd heeft echter een groot aantal losse experimenten(zoals geluidscollage's) in nummer verwerkt en hiermee veel faam verkregen, waardoor je ze welhaast onbedingt vernieuwend mag noemen.

Ten slotte is ook vernieuwing een subjectieve term. Wat de een zeer vernieuwend en fris vind, kan de ander wel stijf een confensioneel vinden. Het heeft ook in grote mate te maken met je referentiekader.

maar goed vernieuwing heeft altijd nog weinig met kwailiteit van doen.

avatar
voltazy
Misterfool schreef:
beste voltazy. het zeer clichématige argument van de progressieve bril zal ik je maar vergeven. Uiteraard luister ik ook veel muziek die mijlenver afligt van de prog waar ik zo van hou.

Je verwijst me naar minder sucessvolle artiesten of bands, met alle respect ,maar deze doen er nauwelijks toe. Vernieuwing heeft in zekere mate ook te maken met invloedrijkheid. Als je iets nieuws ontdekt ,maar niemand die het ook maar overneemt ,dan kun je geen vernieuwing claimen. Pink floyd heeft echter een groot aantal losse experimenten(zoals geluidscollage's) in nummer verwerkt en hiermee veel faam verkregen, waardoor je ze welhaast onbedingt vernieuwend mag noemen.

Ten slotte is ook vernieuwing een subjectieve term. Wat de een zeer vernieuwend en fris vind, kan de ander wel stijf een confensioneel vinden. Het heeft ook in grote mate te maken met je referentiekader.

maar goed vernieuwing heeft altijd nog weinig met kwailiteit van doen.


het eerste punt laten we maar rusten, aangezien je daar de essentie achter mijn stelling niet snapt of net doet alsof het niet snapt. Net zoals je mijn allereerste reactie in deze ketting van geharrewar compleet ontwijkt.

door naar het middenstuk van je betoog... dat is zo belachelijk dat het voor zichzelf spreekt en hier hoef ik dus niet verder op in te gaan.

het laatste punt ben ik het zeer zeker mee eens.

laten we het hierbij houden, dat scheelt herman veel opruimwerk

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 04:14 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 04:14 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.