MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
zoeken in:
avatar van gaucho
Stijn_Slayer schreef:
Wat is er zo bijzonder aan die boxsets? Zit daar extra materiaal bij?

Niet noemenswaardig, wat mij betreft. De 14 albums zitten verpakt in een grote box, die je natuurlijk mooi kunt laten pronken op je CD-kast in de woonkamer. Daarnaast zit er een extra DVD bij met daarop alle korte documentaires die ook op de afzondelijke CD's staan. Als je die documentaires (in totaal iets van 40 minuten) achter elkaar wilt bekijken is het wel handig, maar verder natuurlijk tamelijk 'pointless'.

Heel anders ligt het bij de Mono box: die bevat alle CD's in hun originele mono-versie (behalve Abbey Road en Let it be, want daar bestaat geen mono-mix van, omdat stereo tegen die tijd de standaard was).
Dat is voor de Beatles-fans van het eerste uur wel een bijzonder extraatje, omdat die mixen nog nooit op CD zijn verschenen. Bovendien - zeggen de kenners - klinken die met name bij de oudere albums een stuk beter. Niet alleen omdat ze oorspronkelijk zo zijn vastgelegd en uitgebracht, maar ook omdat die eerste albums vaak een soort 'fake-stereo' bevatten, waarin je bijvoorbeeld de vocalen alleen maar via het rechter kanaal en de drums alleen maar via het linker kanaal hoort. Vooral als je die albums via een koptelefoon beluistert, klinkt dat natuurlijk voor geen meter.

The Beatles In Mono is overigens alleen als boxset verkrijgbaar, dus niet als afzonderlijke CD's.

Het was mij ook opgevallen dat de afzonderlijke (stereo) CD's ook qua totaalprijs een stuk goedkoper zijn. Ik ben dan ook van plan ze op die manier aan te schaffen, áls ik ze tenminste ga kopen. Ik wacht eerst de reacties over de geluidskwaliteit op diverse internetforums even af.

avatar
Stijn_Slayer
Oke, dan hoef ik verder helemaal niet na te denken over een box. Dat geld gaan we dan mooi in de 2e Archives box steken.

avatar
Father McKenzie
Stijn_Slayer schreef:
Zit er trouwens nog iets extra's in die box? Want als je bij CDWOW voor pakweg 10 euro per CD de remasters kan kopen is dat toch veel voordeliger?

Eens kijken: toch 14 officiële albums + de 2 past masters albums is 16 albums denk ik, dus dat wordt...... en nu neem ik mijn telraam : 160 € of iets van die grootte-orde??

Nou ja, wachten ga ik wel, denk ik toch... als ik zo sterk zal wezen...

avatar van bawimeko
Het extraatje in de box is een DVD met alle clips die op de cd's staan... Ik heb een paar stukjes van die clips gezien en ze lijken vooral gericht op de nieuwe fans; een mini-docu van een minuut of drie gaat nooit diepgravend worden.
Ik twijfel nog steeds; stereo-box (maar een paar cd's ga ik zelden draaien, denk ik..) of in de loop van de tijd m'n Beatles-collectie rustig herbouwen?

avatar van frankieman
Die clips zijn daarnaast ook van vrij weinig toegevoegde waarde als je Anthology hebt(gezien) dus echt een overduidelijke reden voor de box is er niet, behalve dan dat je meteen alle albums hebt.

avatar van Running On Empty
Father McKenzie schreef:
(quote)

Eens kijken: toch 14 officiële albums + de 2 past masters albums is 16 albums denk ik, dus dat wordt...... en nu neem ik mijn telraam : 160 € of iets van die grootte-orde??
.


Bij Amazon is de box 170 pond (175 Euro of zo) dus dat klopt ongeveer wel. De verzendkosten zijn zeer laag. Er zit ook nog een DVD bij de box volgens mij met de mini-documentaires daarop.

Bij BOL betaal je momenteel iets van 280 Euro, echt belachelijk. De reguliere Beatles CD's zijn alle jaren veel te duur gebleven met name in Nederland. Ik heb een eerdere ervaring met EMI Nederland gehad voor een vervanging die niet via de winkel kon en het zijn echt vreselijke geldwolven. De rode en blauwe verzamelaar en Anthology CD's zijn hier ook al jaren veel en veel te duur. Onlangs in Engeland alle 5 voor 10 pond per stuk gekocht.

Ik neig heel sterk naar de box omdat ik maar 3 van de reguliere studio cd's heb tot nu toe dus nauwelijks doublures maar zal deze zeker niet in Nederland kopen.

avatar
Stijn_Slayer
Het is inderdaad schandalig. Ze vragen gerust 18 euro per CD, en die Anthology's heb ik wel eens zien liggen voor 32 euro!!!

Heb de Anthology's toen bij NLstore besteld, was voor alle drie de delen 40 euro kwijt. Ik vind die Anthology's trouwens leuker dan de albums zelf.

avatar van frankieman
Op de Amazon pagina die nog steeds helemaal in teken van The Beatles staat, zijn nu weer nieuwe snippets van de remasters verschenen van Sgt. Pepper en Please, Please Me. En vooral Sgt. Pepper klinkt echt geweldig, zoals ik altijd heb gezegd dat album had de remasters echt nodig. Het openingsnummer is nu echt een rock nummer, John's stem op Lucy in the Sky is nog rauwer dan op de normale versie en de gitaarsolo op Good Morning, Good Morning klinkt zoveel helderder en beter.

Maar A Day in The Life, John's stem klinkt nog geheimzinniger en ook weer rauwer dan op het orgineel.

http://www.amazon.com/The-B...

avatar
Stijn_Slayer
Ik weet niet hoor, ik vind deze stukjes niet zo veel betekenen. Ik wacht wel tot ik ze gewoon op de installatie kan beluisteren, dan hoor je (hopelijk) pas echt het verschil.

avatar van frankieman
Ik kan toch echt duidelijk verschil horen, ik hoor dingen die ik in de oude versie gewoon niet hoor. Het geluid is helderder, de stemmen zijn duidelijker. De gitaren zijn 'feller' en je hoort zoveel meer details.

Heb ik dan zoveel betere boxen op m'n pc, of ben ik gewoon eerder achterover geslagen?

avatar
Stijn_Slayer
Ik weet 't niet. Ik heb een simpel Logitech setje eraan, omdat ik die standaard boxen nergens naar vond klinken, maar echte superboxen heb ik er dus niet aan hangen.

avatar van royh
Running On Empty schreef:
(quote)


Bij Amazon is de box 170 pond (175 Euro of zo) dus dat klopt ongeveer wel. De verzendkosten zijn zeer laag. Er zit ook nog een DVD bij de box volgens mij met de mini-documentaires daarop.

Bij BOL betaal je momenteel iets van 280 Euro, echt belachelijk.


M.b.t. Amazon.co.uk: 170 pond is op dit moment 197 euro: m.a.w. de wisselkoers euro/britse pond is lang niet meer zo gunstig dan begin dit jaar ! (en dan komen er nog wat verzendkosten bij). Ik heb derhalve de box bij Amazon in Duitsland besteld voor 199,95 euro met gratis verzending (en die prijs kan nog zakken bij Amazon: dat geldt overigens voor alle amazon-sites). Normaliter ben ik best wel pro-bol.com: ik bestel er best wel veel, maar in dit geval vind ik het prijsverschil van 80 euro veel te veel. Bol.com prijst zich hiermee helaas uit de markt.

avatar van SilverGun
Stijn_Slayer schreef:
Ik had Rubber Soul, Magical Mystery Tour en Revolver nog niet, dus die heb ik dan maar als remaster besteld. Voor 27 euro lijkt me dat geen slechte aankoop.

Waar heb je ze zo goedkoop besteld?

avatar
Stijn_Slayer
CDWOW, een maandje of twee geleden.

avatar van royh
Ik ben niet zo kapot van die digipacks: papier slijt nu eenmaal, hoe voorzichtig je ook bent. Ik heb de box wel besteld (bij Amazon Duitsland voor net geen 200 euro), maar ik peins er niet over om de originele cd's weg te doen. Ben overigens benieuwd welke prijs Fame gaat hanteren tijdens hun speciale Beatles Breakfast aktie. Op de Fame-website wordt de box aangeboden voor € 299,99..

avatar van George
Bij JPC in Duitsland : de stereobox 199 euro.

avatar van Running On Empty
royh schreef:
(quote)


M.b.t. Amazon.co.uk: 170 pond is op dit moment 197 euro: m.a.w. de wisselkoers euro/britse pond is lang niet meer zo gunstig dan begin dit jaar ! (en dan komen er nog wat verzendkosten bij). Ik heb derhalve de box bij Amazon in Duitsland besteld voor 199,95 euro met gratis verzending (en die prijs kan nog zakken bij Amazon: dat geldt overigens voor alle amazon-sites). Normaliter ben ik best wel pro-bol.com: ik bestel er best wel veel, maar in dit geval vind ik het prijsverschil van 80 euro veel te veel. Bol.com prijst zich hiermee helaas uit de markt.


OK goeie tip. Dank je. Dat scheelt misschien ook wel een dag. Ik koop ook best veel bij BOL maar vind ze ook vaak te duur in vergelijking met Amazon. Volgens mij is de koers met de pond wel iets gunstiger dan jij voorrekent.

avatar
Nicci
€80,-? Dat is veel. Begrijpt Bol niet dat men net zo makkelijk in het buitenland bestelt? Weet iemand of ze ook in de iTunesStore komen? Of is dat nog steeds in onderhandeling?

avatar van royh
Running on empty, de wisselkoers is op dit moment 1 pond = 1,16 euro (zie http://www.wisselkoersen.nl), dus reken maar na. Het loont in ieder geval om even wat verder te kijken dan de nederlandse sites.

Nicci, ik weet niet of bol.com dit niet begrijpt of dat ze ervan uitgaan dat er toch wel mensen zijn die de box willen hebben en het volle pond willen betalen. Wellicht dat de Beatles-catalogus ook op Itunes komt, dat weet ik eerlijk gezegd niet. Ik heb toch liever de cd's: kun je altijd nog naar je Ipod rippen.

avatar van George
Bij JPC in Duitsland gaat de stereobox 199 euro kosten.

avatar van royh
George schreef:
Bij JPC in Duitsland : de stereobox 199 euro.


Zo te zien ontlopen de prijzen in Duitsland (vergelijk Amazon/JPC) zich niet veel.

avatar van Running On Empty
royh schreef:
Running on empty, de wisselkoers is op dit moment 1 pond = 1,16 euro (zie http://www.wisselkoersen.nl), dus reken maar na. Het loont in ieder geval om even wat verder te kijken dan de nederlandse sites..


Ik ben geen specialist maar volgens mij staat op die site de koers als je ponden zelf gaat kopen en die is anders als je iets op een website gaat kopen in ponden die naar Euro's worden omgerekend. Zal morgen eens kijken op mijn meest recente afschrijving van Amazon.

avatar van bawimeko
Samples van de remasters?
http://www.cuales.fm/

avatar van Blokkie
Fame (en ook Bol.com) snijden zichzelf wel erg hard in de vingers op deze manier.
De website van de Free Record Shop biedt de stereobox aan voor €240,-.

avatar
Iemand enig idee of deze remasters beter klinken dan de uitgaven op vinyl (ik bedoel dan niet de originele persingen uit de jaren 60 maar de persingen van eind jaren 70, begin jaren 80)?

avatar van Running On Empty
royh schreef:
(quote)


M.b.t. Amazon.co.uk: 170 pond is op dit moment 197 euro: m.a.w. de wisselkoers euro/britse pond is lang niet meer zo gunstig dan begin dit jaar ! (en dan komen er nog wat verzendkosten bij). Ik heb derhalve de box bij Amazon in Duitsland besteld voor 199,95 euro met gratis verzending (en die prijs kan nog zakken bij Amazon: dat geldt overigens voor alle amazon-sites). Normaliter ben ik best wel pro-bol.com: ik bestel er best wel veel, maar in dit geval vind ik het prijsverschil van 80 euro veel te veel. Bol.com prijst zich hiermee helaas uit de markt.


Amazon Duitsland is ruim 20 Euro gezakt.

avatar van bawimeko
rollingbeatle schreef:
Iemand enig idee of deze remasters beter klinken dan de uitgaven op vinyl (ik bedoel dan niet de originele persingen uit de jaren 60 maar de persingen van eind jaren 70, begin jaren 80)?


Ze gaan anders klinken dat de vinyl-uitgaves; vinyl heeft zo z'n beperkingen (de bas kan niet te hard), maar heeft een hoger frequentiebereik. Of ze beter gaan klinken hangt erg af van van je apparatuur en je smaak....

avatar van George
Er gaat niets boven het noorden :

http://www.beatlesinveendam.nl/

avatar van bawimeko
Nieuwe remaster-samples:
RTL France

avatar van Running On Empty
Running On Empty schreef:
(quote)


Amazon Duitsland is ruim 20 Euro gezakt.


Jeetje ineens weer 210 Euro bij Amazon.de

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 22:16 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 22:16 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.