MusicMeter logo menu
MusicMeter logo

Muziek / Toplijsten en favorieten / Drop een lijstje

zoeken in:
avatar van Lukas
Jij weet hoe je de spanning moet opbouwen, Paap!

avatar van Paap_Floyd
4. Babylon Zoo - Spaceman (1996)
http://ring.cdandlp.com/pycvinyl/photo_grande/114220436.jpg
Top 40: 8 weken, hoogste notering: 4
[16 4 4 6 9 12 16 34]

Wat vond/vinbd ik dit een supergaaf nummer zeg. Dat gepitchte 'spaceman' alleen al. Ik had geen idee wat voor muziek dit was, maar dat boeide niet zoveel. Blijft nog steeds een heerlijk nummer.

avatar van Paap_Floyd
Lukas schreef:
Jij weet hoe je de spanning moet opbouwen, Paap!
Ja. Het moet maar even snel, want ik voel gehijg in m'n nek. Als het nou van een mooie vrouw was...

avatar van Lukas
Bovendien was de uitkomst al bekend van Facebook en radio

avatar van Paap_Floyd
3. Dune - Can't stop raving (1996)
http://www.top90s.nl/images/songs/CanT-Stop-Raving-main.png?w=167&h=167&c=C
Top 40: 9 weken, hoogste notering: 9
[35 24 17 12 9 12 12 17 32]

"Come and take a trip with me". Nou dan doen we dat maar.

avatar van Paap_Floyd
2. Spice Girls - 2 become 1 (1996)
http://mlb-s1-p.mlstatic.com/cd-single-spice-girls-2-become-1-13933-MLB2859339366_062012-O.jpg
Top 40: 8 weken, hoogste notering 3
[6 3 4 9 13 23 26 38]

Wat een vreselijke hoes. De girls zien er stuk voor stuk afzichtelijk uit (op Emma na misschien). Het nummer maakt gelukkig veel goed, heel veel. Onuitputtelijke bron van nostalgie en vlinders voor mijn basisschoolliefde die Spice Girl-fan was. Ze was overigens helemaal geen fan van mij, maarja ik was blind. En naïef

avatar van GrafGantz
Lukas schreef:
Bovendien was de uitkomst al bekend van Facebook en radio


Ja, dat vooral. Voor mij hoef je je niet te haasten hoor, ik heb er al lang en breed geen zin meer in

avatar van Paap_Floyd
1. Party Animals - Hava naquila (1996)
http://static.lowereastsiderecords.com/imgs/sleeves/hava-250.jpg
Top 40: 12 weken, hoogste notering: 1
[10 4 2 1 1 1 2 3 8 14 22 40]

Daar is-ie dan eindelijk. De nummer 1. Mijn allereerste nummer 1, toen ik in week 15 van 1996 besloot mijn eerste eigen Top 40 te maken. De volgende nummers 1 waren Technohead - Happy Birthday en Dune - Hand in hand, dacht ik. Hoe dan ook, Party Animals, mijn eerste muzikale liefde. 'Hava naquila' heeft nog zo'n heerlijke beat (meer oempk oempk dan pok pok), geen moeilijke teksten, een euforisch sfeertje, dat past bij de afsluiting van deze lijst.

avatar van Paap_Floyd
GrafGantz schreef:
(quote)


Ja, dat vooral. Voor mij hoef je je niet te haasten hoor, ik heb er al lang en breed geen zin meer in
Veel plezier. Ik kijk met spanning uit naar je lijst.

avatar van GrafGantz
Liegebeest


avatar van GrafGantz
Vandaag nog geen begin van mij zodat iedereen nog even bij kan komen van de lijst van Paap. Om mensen alvast te enthousiasmeren al wel even een korte inleiding. Heb hier al allerhande thema's langs zien komen, zowel op genre als op "gevoel" (de laatste twee lijstjes vooral). Het leek me leuk om eens voor wat variatie te zorgen door een geografisch afgebakend lijstje op te stellen.

De keuze is gevallen op Zweden, aangezien dat een van m'n favoriete muzieklanden is. Geen idee waarom, maar ze blijken daar in het hoge noorden erg goed te zijn in het fabriceren van "typische Graf-muziek" (vnl. poppy met een electronische twist). Hoewel er heus wel variatie in de lijst zit is er toch een redelijke lijn in te ontdekken, wellicht ook omdat er behoorlijk veel langs gaat komen van een bepaald platenlabel. Hierdoor werd het naarmate de lijst vorderde wel steeds moeilijker om nog met originele beschrijvingen voor de dag te komen. Sommige termen komen daardoor vrij vaak terug, dus haal de bingokaarten maar uit de kast en wacht op woorden als tropisch, synth, melancholiek, catchy, zomers of sprankelend.

Naast een dotje alom bekende nummers, sommige zelfs heuse klassiekers, is er voor de liefhebber (en zijn we dat niet allemaal hier?) hopelijk ook veel leuks te ontdekken.

http://i62.tinypic.com/jttgzs.jpg

avatar van Arrie
Wel grappig dat er in Zweden blijkbaar veel tropische muziek wordt gemaakt.

avatar van Lukas
Ik wil Ace of Base.

avatar van Paap_Floyd
Staat Jaap er ook in?

avatar van GrafGantz
Arrie schreef:
Wel grappig dat er in Zweden blijkbaar veel tropische muziek wordt gemaakt.


Vraag niet hoe het kan maar profiteer ervan!

avatar van GrafGantz
Lukas schreef:
Ik wil Ace of Base.


Tuurlijk, en ook zeker Roxette, A*Teens, Alcazar en Swedish House Mafia?

avatar van Rudi S
Ojee veel prog, metal en Abba.
The Flower Kings
Pain of Salvation
H.E.A.T
ABBA

avatar van GrafGantz
Ja, uiteraard veel prog en metal. Dat zijn mijn stokpaardjes.

avatar van Rudi S
Dacht ik al, gaan jou volgen, je moet wel flink opschieten als je net zo snel klaar wil zijn als Paap.

avatar van Paap_Floyd
Lachuhhh

avatar van deric raven
Leuk, Roxette en Ace Of Base, en uiteraard Boten Anna

avatar van The Scientist
Ik verwacht ook de nodige Zweedse freejazz, komen best wat interessante dingen daarvandaan.. maar het zal wel veel elektronica worden

avatar van herman
Dan Lissviiiik!

avatar van GrafGantz
herman weet...

avatar van Rudi S
Untitled, zeker weer.

avatar van GrafGantz
Nee, die is van Sigur Ros.

avatar van Rudi S
Nooit van gehoord, maar kan niks worden met zo'n naam

avatar van GrafGantz
Ok, ik heb me bedacht en zal later vandaag al het eerste rijtje posten. Als ik nog veel langer wacht wordt dit hele topic gevuld met slowchat en gaat er een slotje op

avatar van Arrie
Studio

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 16:42 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 16:42 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.