Hier kun je zien welke berichten bigjerry als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.
Ik kreeg deze LP van een oudere zus, en sinds dat moment komt hij van tijd tot tijd uit de kast om hem weer eens helemaal door te luisteren. Ik vind echt ALLE numers geweldig, hoe verschillend ze ook zijn. De hit Cinderella Rockefella was de single die het album mee moest helpen, maar er staan zo veel andere mooie nummers op! Esther Ofarim is een talenwonder, ze zingt in het Frans net zo overtuigend als in het Engels, of in het Hebreeuws. En toenmalig echtgenoot Abi (Abraham) ondersteunt met soms heel aparte tweede stemmetjes. Ik heb inmiddels de Nederlandse en Duitse persing van de LP (die laatste in een prachtige klaphoes met boekwerkje) en ook de CD heb ik al vele jaren. Maar wat ik ook draai, het is elke keer weer genieten!
Puur jeugdsentiment, deze LP kreeg ik van mijn vader toen ik 4 jaar was, hij kocht hem voor mij en mijn zusje bij Vroom en Dreesmann in Hilversum. En wat hebben we die heerlijke liedjes vaak gedraaid! Zo vaak, dat de plaat het niet overleefd heeft. Maar ik heb later een mooi gaaf exemplaar terug kunnen kopen. Zo geniet ik nog steeds van deze liedjes. Die gewoon super goed zijn. Maar wat wil je met de teksten van Harry Geelen en muziek van Joop Stokkermans! Het klonk zo nieuw, zo was nog nooit een plaat met een kinderkoor gemaakt. Zet hem maar op, ik zing alles nog woordelijk mee.
De LP had ik al vele jaren, een herpersing natuurlijk, uit de jaren 70. Later een originele Mono-persing uit de sixties gevonden, een zware schijf met zwart RCA-label, klinkt lekker. De CD wilde ik eerst niet aan tot ik een dubbelaar tegenkwam t.g.v. de 35th anniversary van de film, uit 2000 dus. Daar zit een heel interessante bonus cd bij! Er staan namelijk die stukken op die wel in de film te horen zijn, maar nooit op het officiële soundtrack-album kwamen, bijvoorbeeld de Ländler die te horen is tijdens het grote feest bij de Von Trapps. En de schitterende muziek die te horen is als de Nazi's de familie op de hielen zitten. Dus deze vond ik het aanschaffen meer dan waard!
Ik heb dit album gisteren gescoord bij de kringloop, en ik vind het een leuk stuk curiosa. Niet hoogstaand, maar dat wordt ook nergens gepretendeerd. Rika heeft een aparte stem, die de een al na een minuut tegenstaat, en de ander een stuk meer kan bekoren. Ik kende Marihuana Marie al van de cd From the Kitchen to the Garage... en ik vind dit een leuk album, zo eromheen gedrapeerd. Borretje Pap is weer een beetje de oude Rika, voor de rest is een poging gedaan om er een echt luisterliedjesalbum van te maken. Niet compleet gelukt, zeker als je weet dat Corry Brokken bij dezelfde maatschappij in die dagen haar prachtige plaat Voor Nancy maakte. Maar de liedjes van Rika zijn wél weer prachtig georkestreerd. Al met al dus best leuk.
De opvolger van 'Dit is Rob de Nijs' uit 1964. Hoewel.... tussen toen en 1973 was er natuurlijk enorm veel gebeurd in Robs leven en carriere. Tienerster-af verdween ook de roem en begon de zoektocht naar een Nieuwe Rob. Via Bye Bye Mrs Turple en het songfestival-niemandalletje Zaterdagavondshow kwam het toch nog goed. Rob kwam in Oebele. Rob kwam in Hamelen en in die sprookjesachtige afeer paste ook Jan Klaassen de trompetter prima. Rob was weer hip. En dit album borduurt daar op voort. Voor mij zitten er toch wel een paar echt mooie stukken tussen, waar andere de tand des tijds totaal niet hebben weerstaan. Robs uitvoering van (de) Avond vind ik erg goed.
Het thema van 'De Soldaat' is bijna net zo groot in ons land als het Wilhelmus. Het is ook zo prachtig. Hollands, heldhaftig, krachtig.... en toch zit er ook gevoel in, hoop, kwetsbaarheid. Ja, die Van Otterloo kon wel wat. Vreemd dat deze OST er nog altijd niet op CD is. Zal wel rechtenkwestie zijn.... of weet iemand meer?
Voor deze LP heb ik mijn verjaardagsgeld nog eens naar de platenzaak gebracht. Het was in 1978, ik was 13, en de film had op dat moment een re-run in de bioscoop in Hilversum, waar ik toen woonde. Ik vond de muziek helemaal geweldig (de film ook trouwens, we kenden met de buurtgenoten hele stukken uit ons hoofd). En dus wilde ik de LP heel graag hebben om op mijn nieuwe platenspeler te draaien. Ik heb hem nog. Maar intussen ook op CD. Tja aan Van Otterloo kunnen weinigen tippen.