Een album wat in mijn zomercollectie dreigt te komen. Ik ben Mitchell momenteel rustig aan het ontdekken en heb dit album als brongids genomen. Ergens anders heb ik al geschreven dat ik bepaalde albums in de zomer meeneem puur vanwege sfeer. En dit album heeft een sfeer die mij raakt. Het is haar stem gecombineerd met de gitaar die mij de warmte doet omarmen. En ergens hou ik dan ook van die sfeer die het zuiden van Amerika dan uitstraalt. En alhoewel Joni samen met Neil Young uit Canada komt heb ik een iets ander beeld bij deze muziek (ik hou van de sfeer gecombineerd met bepaalde muziek).
En toch kwam plotseling de warmte uit een totaal andere hoek. Laat ik eerst stellen dat ik soms graag zomaar met een onbekende vrouw mag omgaan. Prima en netjes getrouwd met mijn lief maar soms kom je weleens een bijzondere ander tegen. En dat allemaal met de muziek van dit album. Ook de vrouwelijkheid van het album.
Ik zat vorige week ergens in het zuiden van een Grieks eiland te genieten van de warmte, de Middellandse zee en ook de Griekse keuken in het plaatsje Mirtos. Zittend op een stoel had ik trek om wat te drinken. Dus ik loop naar een vrouw toe die met haar rug naar mij toestond. Ik tik haar op de rug, ze draait zich om en de meest mooie glimlach werd op haar gezicht getoverd. Ik kon alleen maar terug lachen. “What a nice shirt you have” zei ze. Brutaal als ik was vroeg ik “How about the man in it ?”. “Even better” zei ze.. Ik verkocht.
En elke keer ik in deze vakantie naar de zee ging ben ik vaak op het terras van haar restaurantje gaan zitten. Gewoon soms even praten en altijd weer die bijzondere momenten. Maar ja, ik 51. Ik schat zij een jaar of 25. Hell, ik had haar vader kunnen zijn. En dan weer terug naar het strand. De oortjes op met Blue en gewoon wat staren over blauwe zee. Blue...
Blue
Here is a shell for you
Inside you'll hear a sigh
A foggy lullaby
There is your song from me
En alhoewel het bijna op een goedkope roman gaat lijken liep ik op de laatste dag langs haar toen ze mij vroeg om even bij haar te komen zitten. Samen een sigaretje roken. Soms elkaar even aankijken. En plots zei ze zachtjes dat ze die avond na haar werk naar een aantal grotten verderop zou gaan. Een oud verblijf waar ooit hippies zaten en zij die avond met wat vriendinnen. Ze noemde het de Matala Caves. En of ik zin had om mee te gaan..
Stilte.
I am an old man, a singer in the park
I’m a walker in the rain
I’m a dancer in the dark
Keeping away my blues
Ik heb haar verteld dat ik dat graag zou willen maar ik moest weg. Dit kon niet..
En langzaam ben ik naar mijn vrouw gelopen. Gezegd dat we weg moesten en we hebben onze spullen ingepakt en het vliegtuig genomen wat ons mee nam naar huis.
Dat Joni en Ilya (zoals de vrouw heette) een connectie hadden was het meest bijzondere voor mij. Kijk maar:
The Hippie Caves of Matala that housed Joni Mitchell . Daar kwam ik vandaag achter..
Daar geweest zijn die avond had dit verhaal compleet gemaakt..
‘Blue...’. Ja, zo voel ik mij deze dagen. Soms zie ik haar gezicht nog voor mij als ik naar de muziek van dit album luister.
Gaat wel weer voorbij...
Oh, you know it sure is hard to leave here Ilya
But it’s really not my home
My fingernails are filthy, I got beach tar on my feet
And I miss my clean white linen and my fancy French cologne