MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Simple Minds - New Gold Dream (81-82-83-84) (1982)

mijn stem
4,18 (1127)
1127 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Rock / Pop
Label: Virgin

  1. Someone Somewhere in Summertime (4:37)
  2. Colours Fly and Catherine Wheel (3:49)
  3. Promised You a Miracle (4:28)
  4. Big Sleep (5:00)
  5. Somebody Up There Likes You (5:00)
  6. New Gold Dream (81-82-83-84) (5:41)
  7. Glittering Prize (4:33)
  8. Hunter and the Hunted (5:55)
  9. King Is White and in the Crowd (7:02)
  10. Promised You a Miracle [Extended] * (4:51)
  11. Seeing Out the Angel [Instrumental Remix] * (6:32)
  12. Promised You a Miracle [US Remix] * (6:00)
  13. Promised You a Miracle [US Dub] * (5:28)
  14. Promised You a Miracle [US Special Extended Remix] * (6:11)
  15. Glittering Prize [Club Mix] * (4:57)
  16. Glittering Prize [Extended Theme] * (4:57)
  17. Someone Somewhere in Summertime [Extended] * (6:06)
  18. New Gold Dream (81-82-83-84) [German 12" Mix] * (6:53)
  19. King Is White and in the Crowd [Instrumental] * (8:46)
  20. New Gold Dream (81-82-83-84) [German 12" Remix with Drums] * (6:56)
  21. In Every Heaven * (4:24)
  22. Promised You a Miracle [Edit] * (3:59)
  23. Theme for Great Cities * (5:42)
  24. Glittering Prize [Edit] * (3:58)
  25. Glittering Prize [Theme] * (4:06)
  26. Someone Somewhere in Summertime [Edit] * (3:55)
  27. Soundtrack for Every Heaven * (4:56)
  28. New Gold Dream [81-82-83-84) (7" Mix] * (4:46)
  29. Promised You a Miracle [David Jensen Session: 11th February 1982] * (4:27)
  30. In Trance as Mission [David Jensen Session: 11th February 1982] * (4:30)
  31. King Is White and in the Crowd [David Jensen Session: 11th February 1982] * (5:18)
  32. Promised You a Miracle [John Peel Session: 15th February 1982] * (4:38)
  33. Love Song [John Peel Session: 15th February 1982] * (5:48)
  34. Sons and Fascination [John Peel Session: 15th February 1982] * (6:42)
  35. King Is White and in the Crowd [John Peel Session: 15th February 1982] * (6:05)
  36. Someone Somewhere in Summertime [David Jensen Session: 13th August 1982] * (5:09)
  37. Glittering Prize [David Jensen Session: 13th August 1982] * (4:19)
  38. Hunter and the Hunted [David Jensen Session: 13th August 1982] * (5:55)
  39. Someone Somewhere in Summertime [Full Duration] * (5:43)
  40. Colours Fly and Catherine Wheel [Full Duration Instrumental] * (4:37)
  41. Promised You a Miracle [Remix for Album:Long] * (4:50)
  42. Big Sleep [Instrumental] * (5:09)
  43. In Every Heaven [Full Duration] * (5:37)
  44. Somebody Up There Likes You [Full Duration Instrumental] * (5:11)
  45. New Gold Dream (81-82-83-84) [Full Duration] * (7:01)
  46. Hunter and the Hunted [Alternative Take] * (5:14)
  47. King Is White and in the Crowd [Monitor Mix] * (7:13)
  48. In Every Heaven [Early Version] * (4:35)
toon 39 bonustracks
totale tijdsduur: 46:05 (4:17:29)
zoeken in:
avatar
4,5
Briljante plaat. En al die extra tracks.. Ach. Als je een middagje vrij hebt een keer.

avatar van cosmic kid
5,0
cosmic kid (moderator)
Berichten verplaatst naar Simple Minds

avatar
5,0
Een van mijn absolute lievelingsalbums! Voor mij het absolute hoogtepunt van mijn lievelingsmuziek: de Britse New Wave uit de 80’s. Dit album straalt zo ontzettend veel warmte en plezier uit. De absolute prachtnummers van dit album zijn voor mij Big Sleep en Hunter and the Hunted. De laatste 2 minuten van Big Sleep zijn zo verschrikkelijk mooi.

Ik vind het ook leuk om te zien hoe wij als Nederlanders toch een specifieke smaak hebben. Dit album is volgens mij wereldwijd geliefd, maar ik betwijfel of het in andere landen zo hoog zou scoren als hier op Musicmeter. Maar liefst 47 pagina’s gewijd aan adoratie over dit album en een top 25 notering in de lijst. Maar goed, u hoort mij er absoluut niet over klagen. Ik lees nog even lekker wat verhalen genieten van de Simple Minds.

avatar van LucM
5,0
New Gold Dream was in ieder geval het album waarmee Simple Minds doorbrak, ik vind het hun beste album (wordt nu nog steeds als klassieker beschouwd) an vind ik de twee voorgangers nauwelijks onder doen.
Het jammerlijke is dat Simple Minds nadien geen album heeft uitgebracht dat in de buurt van New Gold Dream kwam al zaten er nog enkele sterke tussen.

avatar van geldwolfje
5,0
Waarom heb ik deze tientallen jaren niet gedraaid?
Denk toch dat ik hem teveel bij New Order , Depeche Mode over dezelfde kam scheerde .
Uitgerekend vindt deze wel weer eens 10X veel beter dan ik vroeger vond.
Geen zwakke nummers .
Favorieten , New Gold Dream,Somebody Up There Like you,Someone Somewhere.Glittering Prize.
5 dikke sterren.
Rapportcijfer een dikke 10 voor hele LP.
Valt mij op, dat hier bepaalde mensen deze plaat niet snappen.
Zijn denk ik fans van ander soort muziek, want dit is de niet te evenaren top in zijn soort.

avatar
4,5
Briljante plaat inderdaad, de ultieme popplaat? Dit is een perfecte brug tussen new wave en pop.
Sinds Empires and dance een favoriete band van mij, toen nog vergelijkbaar met bands als Magazine. Dit meer synth geluid past hun perfect, weet nog dat ik Promised you a miracle hoorde voor het eerst, het onvoorwaardelijke geloof van Jim Kerr en consorten in dat nummer en later NGD.
Staat geen filler op, heb de orig lp toen uiteraard gekocht, misschien toch eens een betere persing op de kop tikken, deze plaat verdient dat. Wat een nummers, wat is mijn favoriet? het bezwerende King is white?, het betoverende Big sleep of toch het Love song achtige New Gold Dream? zeg het maar, het maakt allemaal niet uit, ik vind ze allen dierbaar.
Dat het na Sparkle heel diep gedaald is, tja jammer, arena rock is niemand beter van geworden, nou ja Queen dan.

avatar van Running On Empty
4,0
Grootfaas schreef:
… nou ja Queen dan.
Nee ook niet.


avatar van vielip
4,5
Arena rock? Wat is dat dan precies?

avatar van davevr
3,5
vielip schreef:
Arena rock? Wat is dat dan precies?


"Commerciele rock, gemaakt voor sportstadions, grote festivals en arena's. Het kenmerkt zich door anthemic (volksliedachtige) refreinen, bombastische producties, melodieuze rock, synthesizers en vaak ook gevoelige powerballads.'

avatar van gaucho
5,0
davevr schreef:
"Commerciele rock, gemaakt voor sportstadions, grote festivals en arena's. Het kenmerkt zich door anthemic (volksliedachtige) refreinen, bombastische producties, melodieuze rock, synthesizers en vaak ook gevoelige powerballads.'

Lijkt me geweldig op z'n tijd. Zoiets hoor je tegenwoordig bijna niet meer...

avatar van vielip
4,5
Ah klinkt mij als muziek in de oren! Dacht dat het muziek was die gemaakt wordt door bands die in Arena's optreden. En dat zijn er nogal wat...

avatar van orbit
5,0
gaucho schreef:
Lijkt me geweldig op z'n tijd. Zoiets hoor je tegenwoordig bijna niet meer...


Zo is het! En dat de muziek van Simple Minds zich hiervoor leent is natuurlijk niet hetzelfde als ze een-op-een vergelijken met allerlei andere acts die stadiums vullen. Dat doen de SM trouwens inmiddels ook niet meer

avatar van Chameleon Day
5,0
gaucho schreef:
(quote)

Lijkt me geweldig op z'n tijd. Zoiets hoor je tegenwoordig bijna niet meer...


Na Queen hoef ik het nu ook zeker 50 jaar niet meer te horen - dat is zo’n beetje het moment dat ik deze wereld wil verlaten om mijn uiterst belangrijke bestaan voort te zetten als een van de linkerhanden (ben erg onhandig, vandaar) van Hem (They/Them) daarboven (106, netjes toch?).

avatar
4,5
Schotland, Schotse artiesten en bands, het Schotse voetbal en de Schotse rauwheid, vergezichten hebben mij als kind al enorm geboeid. Zowel Simple Minds, Big Country, Frans Ferdinand en Amy MacDonald nog live gezien, meegemaakt toen ze alleen nog in Glasgow en omstreken furore maakten. Geen immense hallen of stadions, nee domweg een zaaltje bij, in de kroeg. Promised You a Miracle in levende lijve, later verwoord in mijn roman De erfenis van Karlijn (want ja naast Schotland, muziek, voetbal en mensenmens ben ik ook een hartstochtelijk schrijver). De oprechtheid, de ongedwongen sfeer, de geestdrift, het plezier en de magie die van dit album staat daar symbool voor. Het blijven speciale avonden als deze plaat, vaak gek genoeg in de holst van de nacht, uit de speakers knalt.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 23:55 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 23:55 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.