MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Massive Attack - Heligoland (2010)

mijn stem
3,62 (468)
468 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Pop / Electronic
Label: EMI

  1. Pray for Rain (6:43)

    met Tunde Adebimpe

  2. Babel (5:17)

    met Martina Topley Bird

  3. Splitting the Atom (5:18)

    met Horace Andy

  4. Girl I Love You (5:22)

    met Horace Andy

  5. Psyche (3:22)

    met Martina Topley Bird

  6. Flat of the Blade (5:29)

    met Guy Garvey

  7. Paradise Circus (4:57)

    met Hope Sandoval

  8. Rush Minute (4:48)
  9. Saturday Come Slow (3:29)

    met Damon Albarn

  10. Atlas Air (7:41)
  11. Paradise Circus [Gui Boratto Remix] * (8:07)
  12. Fatalism [Ryuichi Sakamoto & Yukihiro Takahashi Remix] * (4:55)

    met Ryuichi Sakamoto en Yukihiro Takahashi

  13. Girl I Love You [She Is Danger Remix] * (5:00)
  14. Paradise Circus [Breakage's Tight Rope Remix] * (4:44)
  15. United Snakes * (9:44)
  16. Pray for Rain [Tim Goldsworthy Remix] * (7:24)
toon 6 bonustracks
totale tijdsduur: 52:26 (1:32:20)
zoeken in:
avatar
4,0
Dat nummer met Hope Sandoval is werkelijk waar geniaal. Wát mooi!

Ben erg content met dit album, zeer blijde verrassing toen ik dit tegenkwam bij de nieuwe releases

avatar van Mjuman
Niet om nog een blok erbij te gooien, maar als ik Hope Sandoval echt in topvorm wil horen, draai ik deze - vanaf de eerste noten ben ik dan al verkocht, met Paradise Circus ben ik net (krap an) gepaaid. Die violen met die boings erbij in deze track klinken imo iets teveel FRS - goedkoop effectbejag.

avatar
Nieuwstad
Ik blijf het onbegrijpelijk vinden dat bepaalde songs die ze live deden niet op het album zijn verschenen. Volgens 3D waren ze daar zelf al weer flauw van. Tja dat kan natuurlijk gebeuren als je jarenlang aan je songs sleutelt. Misschien komen we ze nog tegen op de 2CD of op een nieuwe EP. Maar ik heb er eerlijk gezegd een hard hoofd in. Kortom een gemiste kans om nog een klassieker aan hun oeuvre toe te voegen.

Slechts op een paar tracks komen we nog dat beklemmende Massive Attack sfeertje tegen. En dan heb ik het over Splitting The Atom en Paradise Circus.

Ook al geen sterke zet is het feit dat er al enkele songs op de EP waren verschenen. Weg verrassingseffect... Er had zoveel meer in gezeten. Als ik de plaat in 1 woord zou moeten samenvatten zou ik zeggen "overrijp"...

avatar
3,0
Onbegrijpelijk dit. Nuja, bij MA hjeb ik Mezzanine altijd wel mijlen beter gevonden dan andere albums, maar dat verklaard ook weer wat ik hier mis. Die plaat was ronduit beangstigend, claustrofobisch en soms op een vreemde manier sexy.
Dat sexy komt er nog wel uit, op het moment dat Hope haar mond open doet. Verder kan ik begrijpen dat deze plaat niet gaat voor het beangastigende gevoel dat Mezzanine opriep, maar het kabbelt maar voort. Niks echt spannends, zonder slecht te zijn overigens.

Laten we hopen dat het een hele grote groeiiplaat is, maar ik ben er bang voor. Ach, dat dit niet de geniale come-back werd waar het vantevoren voor aangezien werd, was wel een beetje te voorspellen. Als ik mag vergelijken, dan deed Portishead het 2 jaar geleden beter, door een plaat af te leveren die naar mijn mening zelfs beter was dan Dummy.

avatar van Darkzone
4,0
Het is een flinke overgang van muziek waar ik de laatste tijd naar luister, maar luisteren naar MA brengt mij weer even terug in de tijd toen ik er veel naar luisterde. Vooral Mezzanine en de cd-singles box icm Faithless, een jaar of 10 terug.

En daar doet wat ik tot nu toe gehoord heb van Heligoland (vage titel, lelijke hoes!!!) ook weer aan denken (Girl I Love You!).
Ik ga het album nog geen waardering geven, eerst een paar keer in de auto luisteren op weg naar mijn werk. Maar het klinkt wel veelbelovend.

avatar
Pastichio Rocker
tuktak schreef:
collected raad ik iedereen af, want dat zijn echt slecht geremasterde versies. massive attack staat bekend om zijn zeer solide mastering, echter hebben ze (bij virgin?) op collected de boel, je hoort het meteen, flink opgepompt zoals dat tegenwoordig mode lijkt te zijn. ontzettend zonde. gewoon de originelen kopen dus.


Volgens mij hebben ze gewoon een Brickwall Limiter over de songs gegooid.

aERodynamIC schreef:

Psyche staat ook op de EP Splitting the Atom maar dan in een Van Rivers & the Subliminal Kid remix.


Zeker de verkeerde versie gedownload?

1. "Splitting the Atom" (featuring Horace Andy)
2. "Pray for Rain" (featuring Tunde Adebimpe)
3. "Bulletproof Love" (Van Rivers & The Subliminal Kid Remix)
4. "Psyche" (Flash Treatment)"

De remix van Psyche is van ene Christoff Berg.

Het staat trouwens ook verkeerd op MusicMeter. Heb maar even een correctie ingediend.

avatar van battersea
4,5
O O O zojuist zijn eerste indruk achtergelaten via luisterpaal. Ik hoor nog geen Angel of Antistar-gehalte maar wel een zeer luisterbare trip van goeie triphop kwaliteit. Waar mezzanine af en toe nog wat hoogdrempelig is, is deze haast lounge-achtig toegankelijk. Nog steeds heerlijk donker.
Dit kon wel eens een top 10 van 2010 potentie hebben, voor mij. Het nummer met Elbow Garvey en Atlas Air zijn van grote klasse...
Dit lijkt de muzikale brug te vormen tussen de eerste 2 albums en Mezzanine. Dit truukje werkt nog steeds voor mij.

avatar
Pastichio Rocker
Alleen 'Girl I Love You' doet me denken aan iets van Mezzanine. De rest totaal niet. Vind het wel weer een prima album. Echt een groeiplaat die bij elke luisterbeurt beter wordt.

Massive Attack is het genre trip-hop al ruimschoots ontstegen.

avatar
pretfrit
Ik hoor bijzondere dingen, er is echt wel over nagedacht, maar het weet mij niet te raken.

Heligioland klinkt mij steriel en eenvormig in de oren.

avatar van Helicon
4,0
Enorm naar uit gekeken en EINDELIJK te beluisteren op Luisterpaal. De beklemmende wurggreep van de twee voorgangers is/lijkt minder aanwezig. Splitting the atom & Atlas Air: Donders Puik

Vooral dat laatste nummer: Die bas, dat orgeltje: ......HUILEN (van blijdschap wel te verstaan)

Nog een aantal keer beluisteren om hem verder te laten bezinken

avatar van Kokuil
4,5
Af en toe is het goed om een album te beluisteren zonder dat je het gaat vergelijken met voorgangers. Vergeet even het stempel Massive Attack en het is een geweldige plaat. Zet je het stempel er wél op, dan is ie wellicht wat minder imposant dan Mezzanine.

Maar Heligoland strijdt bij mij met Eels om de eerste plek in de zeer voorlopige jaarlijst.

avatar
Lukk0
Wat minder imposant is wel een stevig understatement in dit geval denk ik. Mezzanine had nog dat urgente, drukkende en bijna enge sfeertje om het album heen hangen, met ook nog ruimte voor gigantische knallers als Angel, Teardrop en Dissolved Girl. Die hele sfeer is hier wat mij betreft goeddeels verdwenen, het urgente is er zeker af want dit is al een keer gedaan en de echte topsongs kan ik hier niet op ontdekken. Zeker, Paradise Circus en Splitting the Atom zijn sterke nummers, maar vergelijkbaar met eerder materiaal vind ik ze zeker niet. Wat mij betreft een tegenvallende herhalingsoefening, maar toch ook zeker ruim voldoende.


avatar van Mjuman


Nee hoor - ik snap het allemaal wel: leegtrekken die melkkoe. Lees mijn laatste post hier maar eens. EMI heeft een soort super-Wouter (in het kwadraat) nodig om het überhaupt droog te houden.

avatar van hawkins
4,0
Voor de liefhebbers van duur spul: klik

Toegegeven, het ziet er prachtig uit, maar veertig euro is ook een boel geld...

edit: volgens mij is die release niet eens gelimiteerd, EMI wil dus flink wat binnenharken veronderstel ik.

avatar
Nieuwstad
Mjuman schreef:
Nee hoor - ik snap het allemaal wel: leegtrekken die melkkoe. Lees mijn laatste post hier maar eens. EMI heeft een soort super-Wouter (in het kwadraat) nodig om het überhaupt droog te houden.


Hoezo leegtrekken? Er komt gewoon nieuw materiaal uit. Ben eigenlijk wel blij met dit nieuws.

avatar van Mjuman
@De twee heren hierboven - EMI rapporteert over het afgelopen boekjaar een verlies van 1,5 miljard Britse ponden. Ze zullen aardig moeten harken. Meer weten, volg dan de link, het onderstreepte hier in mijn post.

avatar van mkrake
4,0
Toch maar voor de delux-versie gegaan. Kost inderdaad een paar knaken maar ziet er wel zeer gaaf uit....

Voor de rest bevalt mij dit album best goed, vind het absoluut geen tegenvaller zoals de algemene mening hier zo'n beetje is. Oké het is geen Mezzanine maar daar zit ik ook niet op te wachten, deze hebben we namelijk al gehad en op een herhaling zit ik ook niet te wachten.

Nee ik ben zeer content met dit plaatje en vermaak met er de komende tijd wel mee...

avatar
Pastichio Rocker
Sommige mensen hadden kennelijk verwacht dat MA altijd maar trip-hop a la Mezzanine zou blijven maken.

avatar van hawkins
4,0
Mjuman schreef:
@De twee heren hierboven - EMI rapporteert over het afgelopen boekjaar een verlies van 1,5 miljard Britse ponden. Ze zullen aardig moeten harken. Meer weten, volg dan de link, het onderstreepte hier in mijn post.


En ik haakte in op jouw post

avatar van Mimo
3,5
Een aardig album, maar ik mis de warmte. Ben ook niet al te overtuigd door de mannelijke gastzangers. Vooralsnog vind ik hem minder dan Mezzanine en 100th Window, maar wat niet is kan nog komen
3,5* met als favoriete nummers Girl I Love You, Psyche en Atlas Air. (En erg jammer dat All I Want er niet op is gekomen, dat was echt een Mezzanine-waardig nummer!)

avatar van djarend
4,5
Ben ook blij dat er nog meer materiaal komt, en denk maar niet dat dat een EMI idee, is, als je goed leest plant de band dit zelf, die hebben ook helemaal geen druk van EMI want ze hebben alleen maar een distributiedeal met EMI en bepalen zelf wat wanneer uitkomt, anders hadden ze 3 jaar geleden allang iets hebben moeten uitgebracht,
Overigens vind ik de plaat langzamerhand steeds beter worden, gek is dat, had ik niet verwacht, vandaag jkrijg ik hem binnen, joepie. Ben benieuwd of hij inderdaad verschilende kleuren heeft waar eerst sprake van was......


edit|: pak ze net uit, inderdaad 4 verschillende kleuren hoezen binnengekregen, en het cdtjes zelf ziet er supermooi uit, soort metalic zwart, erg mooi

avatar
Steenman
Ik vind dit album een behoorlijke tegenvaller. Niet dat ik een klassieker als Mezzanine had verwacht, maar ik vind dat er maar 2 mooie nummers op staan (Girl I Love You en Atlas Air) en 3 aardige (Splitting the Atom, Psyche en Rush Minute). De rest kan me niet bekoren (vooral Flat of the Blade is een volkomen misser).

Het is een vrij overbodige plaat, net als 100th Window. Wat mij betreft waren ze er na Mezzanine of mee opgehouden of iets echt anders gaan doen.

avatar
Pastichio Rocker
Waarom is iedereen zo lyrisch over Paradise Circus? Vind het echt zo'n middelmatig nummer... Maar ik hou dan ook helemaal niet van Hope Sandoval en Mazzy Star. Net zoals Atlas Air (voorheen Marrakesh). Leuk nummer hoor, maar een instant classic zoals Unfinished Sympathy, Karmacoma en Teardrop? Neuh.

avatar van Kokuil
4,5
Ik heb liever een lekker album dan één instant classic. Ben met je eens dat er niet echt een nummer uitknalt (hoewel Atlas Air licht favoriet is), maar heb daar niet zo'n probleem mee.

avatar van herman
4,0
Hmmm wordt hier meer verteld over status van MA dan van dit album zelf

Heb de discussie verplaatst naar Massive Attack

avatar van herman
4,0
Valt me nu trouwens wel op hoe enorm flauwtjes Martina Topley-Bird tegenwoordig klinkt. Dat was ten tijde van Maxinquaye wel anders... Het tweeluik Psyche - Flat of the Blade moet dan ook wel het minste zijn wat MA ooit op plaat zette... Flat of the Blade heeft wel een mooie opbouw, maar de zang van die Elbow-knakker vind ik hier echt tenenkrommend. Wellicht komt het live (met een andere zanger) beter uit de verf.

Atlas Air bevalt me inmiddels wel goed, dat oosterse orgeltje is wel erg fijn. Jammer dat het nummer al bijna is afgelopen als dat er eenmaal inkomt. Dan vond ik Antistar (van het vorige album) toch een fijnere afsluiter.

avatar van djarend
4,5
gelukkig nog iemand gevonden die hem wél tof vind:
ik citeer uit twitter:

dijkshoorn Track: Paradise Circus van Massive Attacks nieuwe cd. Tovenarij.
about 21 hours ago from TweetDeck
Reply Retweet
dijkshoorn Het is officieel. Nieuwe van Massive Attack is prachtig.
about 22 hours ago from TweetDeck

avatar van hawkins
4,0
Dat Nico Dijkshoorn smaak heeft bevestigde hij al met zijn jaarlijstje in de OOR. Als één van de weinige BN'ers. Maar ja, zo lang is ie ook nog niet bekend...

avatar van Kokuil
4,5
Is natuurlijk een tikje treurig dat we bij Dijkshoorn bevestiging moeten vinden. De man heeft pvd net Eels ontdekt...

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 07:26 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 07:26 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.