Ok, nu voor het eerst opstaan, met koptelefoon. Heerlijk om Ome Lou zo uit zijn dak te horen gaan als in de opener.

Hij gaat helemaal los! Uiteraard begin je als je het nummer nog niet kent al bijna Knockin' on Heaven's Door te zingen, maar ja, dat krijg je met die akkoorden.
Ook The View gaat er lekker in. De muur van akkoorden en een praatzingende Reed gaan hier wat mij betreft prima samen. Het doet me wat denken aan Henry Rollins (voor zover ik daar muziek van ken).
Pumping Blood, een pompende riff... een fijne break met een spanningsopbouw, een jankende gitaar, meer Lou, golvende spanning, een brabbelden Lou die het steeds zwaarder lijkt te krijgen. Het klinkt allemaal zeer ernstig en gaat misschien net iets te ver zo naar het einde toe, maar je voelt de intensiteit en dat maakt dat het toch iets heeft.
Bij Mistress Dread gaat het voor het eerst mis. De trash wordt wat te veel voor de oude stembanden van ome Lou. Ga even zitten, wil je een slokje water? Denk je wel aan je hart?
Iced Honey is dan ook even een moment om adem te happen. Een lekkere riff, die me overigens wel bekend voor komt, en Lou is weer goed om aan te horen. Het tweestemmige naar het einde toe ben ik niet direct kapot van, maar dat is ook wat wennen James en Lou tezamen.
Hoewel Cheat on Me in het begin wel interessant lijkt, zeker ook als de drums erin komen, wordt het toch een wat eentonig en daardoor langdradig nummer. Overigens is de laatste minuut wel weer lekker.
Tot zover even cd 1. Cd 2 heb ik even geen zin meer in. Dus mogelijk volgt hier nog een vervolg op, mogelijk ook niet.
Misschien is het eentonige van Reeds praatzang de zwakte van het album en was het daarom beter geweest er een album van de ouderwetse 45 minuten van te maken, want echt slecht kan ik het ook niet vinden. Misschien heb ik het compleet mis, maar ik heb het idee dat sommige mensen nogal beïnvloedbaar zijn en al bevooroordeeld gaan luisteren en dan maar een lage score geven. Ga eens een keer voor jezelf luisteren zou ik zeggen, tegen wie zich aangesproken voelt.
Lulu-vraag van de dag: Is (het gitaarspel van) Metallica in (de eerste helft van) het nummer Junior Dad beïnvloed door het refrein van Mandy van Barry Manilow?
