MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Nas - Illmatic (1994)

mijn stem
4,25 (1495)
1495 stemmen

Verenigde Staten
Hip-Hop
Label: Columbia

  1. The Genesis (1:45)
  2. N.Y. State of Mind (4:54)
  3. Life's a Bitch (3:30)

    met AZ

  4. The World Is Yours (4:50)

    met Pete Rock

  5. Halftime (4:20)
  6. Memory Lane (Sittin' in da Park) (4:08)
  7. One Love (5:25)

    met Q-Tip

  8. One Time 4 Your Mind (3:18)
  9. Represent (4:12)
  10. It Ain't Hard to Tell (3:22)
  11. Life's a Bitch [Remix] * (3:00)

    met AZ

  12. The World Is Yours [Remix] * (3:56)

    met Pete Rock

  13. One Love [Remix] * (5:10)

    met Q-Tip

  14. It Ain't Hard to Tell [Remix] * (3:27)
  15. On the Real * (3:26)
  16. Star Wars * (4:08)
toon 6 bonustracks
totale tijdsduur: 39:44 (1:02:51)
zoeken in:
avatar van 'State Of Mind'
5,0
MONKEYSUITE schreef:
ik geef dit een 2 ! vind de beats maar zwakjes dj premier beats lijken altijd net alsof ze nog niet af zijn.


Zoiets zei je ook al bij ''Large Professor - The LP''

''ik vond dit echt niks de beats waren zwak en leken niet af 2.0''

Duss ga maar eens naar de oorarts

avatar van deagleking
5,0
tovast schreef:
(quote)


Bizz Banascus heeft samengewerkt met FS Green, staat op zijn rookie season tape.


haha klopt en INT produced voor oa La Melodia, erg toffe beats liet ie horen.

ontopic,

één van de tofste verses ooit imo.

Visualizin the realism of life and actuality
Fuck who's the baddest a person's status depends on salary
And my mentality is, money orientated
I'm destined to live the dream for all my peeps who never made it
cause yeah, we were beginners in the hood as five percenters
But somethin must of got in us cause all of us turned to sinners
Now some, restin in peace and some are sittin in San Quentin
Others such as myself are tryin to carry on tradition
Keepin the schwepervesence street ghetto essence inside us
Cause it provides us with the proper insight to guide us
Even though, we know somehow we all gotta go
but as long as we leavin thievin we'll be leavin with some kind of dough
so, and to that day we expire and turn to vapors
me and my capers-ll be somewhere stackin plenty papers
Keepin it real, packin steel, gettin high
Cause life's a bitch and then you die

avatar van Shelter
5,0
MJ_DA_MAN schreef:
Dat is die demo. Je weet wel, die al jaren te vinden is op het web maar waar State een tijdje terug doodleuk mee aankwam dat hij pas was ontdekt ³³. Fuck State, eat a dick.


State is naar mijn mening een van de minst goed geinformeerde hiphop sites met een duidelijke vriendschaspslink naar Topnotch...echt bijna alles wat op het label wordt uitgebracht wordt bestempeld als goed en niks is shit daar.
De site ziet er mooi uit en overzichtelijk, maar daar is meteen alles mee gezegd.

avatar
2,0
Niek schreef:
(quote)
Heiligschennis hier!
Maar zonder gein: Premier beats blinken uit in 'afheid'. Zijn altijd tot in de puntjes uitgewerkt. Ik zou als enige kritiek hebben dat het té geslepen is.
Kun je een voorbeeld geven van wat je het gevoel geeft dat ze niet af zijn?


vind dj's beats meestal niks. en dj premier is overrated. enigste album waar leuke dj beats opstaan is de eerste album van lootpack

avatar van GarnalenPeller
5,0
DJ beats? wut?

avatar van Boris91
5,0
DJ Premier overrated noemen sta ik meer van te kijken

avatar van radioplywood
Een paar maanden geleden ben ik aanraden van mn broer Gang starr gaan luisteren en met name Moment of truth. Prachtige plaat die je helemaal meeneemt. Ik denk vooral door de beats van Premier. Dus ik ben gaan kijken waar hij nog meer deel op heeft. Deze plaat dus. Gister avond gedownload op mn ipod gezet en lekker op de fiets geluisterd. Ook weer een lekkere plaat waar in kan duiken. Nu moet ik zo wel naar de cd winkel om em te gaan kopen.

Heeft iemand nog meer tips in dit straatje.
(Hip hop leek)

avatar van Pooiertje
5,0
Mobb Deep (eerste 2 albums), A Tribe Called Quest (eerste 3 albums)
Wu-Tang Clan, Pete Rock & CL Smooth etc.

avatar van Outblasty
5,0
Pooiertje schreef:
Mobb Deep (eerste 2 albums), A Tribe Called Quest (eerste 3 albums)
Wu-Tang Clan, Pete Rock & CL Smooth etc.
Probeer ook gelijk Hard to Earn van Gang Starr (Daily operation en Step in the arena zijn ook erg goed maar wel beetje oldschool) De eerste twee albums van Jeru the damaja zijn ook echte aanraders (beide volledig geproduceerd door Premier).

avatar van Jorge-E
3,5
Pooiertje schreef:
Mobb Deep (eerste 2 albums)


Nee, niet eerste 2 albums, maar tweede en derde album.

Tech N9ne - Absolute Power
Brotha Lynch Hung - Season of da Siccness
Esham - Closed Casket
Bone Thugs N Harmony - E 1999 Eternal
Warren G - Regulate... G Funk Era

avatar van Pooiertje
5,0
Jorge-E schreef:
(quote)


Nee, niet eerste 2 albums, maar tweede en derde album.



Oja daar heb je gelijk in, hoewel hun 1e album ook best aardig is .

avatar
2,0
GarnalenPeller schreef:
DJ beats? wut?


dj produceren beats anders dan beat makers zeg maar

avatar van GarnalenPeller
5,0
DJ's maken soms alleen cuts voor de producer. Zoals DJ Romes doet voor Madlib bij Lootpack.
Of je bedoelt gewoon dat de stijl van de beats van ex-DJ's gewoon anders is, met veel cuts enzo. Net als Premier inderdaad.

avatar van hiphopisntdead
4,5
One love word echt elke keer beter als ik er naar luister.

avatar van Ill
5,0
Ill
hiphopisntdead schreef:
One love word echt elke keer beter als ik er naar luister.


Ik had precies hetzelfde. Eerst vond ik het een saai nummer, maar naar mate ik het nummer luisterde werd het steeds beter.

avatar van Kill_illuminati
5,0
Ik vind On Time my mind vind ik het saaiste (minst favoriet ) . Die drive in One Love heb vond ik altijd erg fijn. Het nummer vind gewoon erg goed, vooral door de xylofoon begeleiding.

avatar van behangplakker
5,0
NY State of Mind, moet ik nog meer zeggen

avatar van Rhythm & Poetry
4,5
Liever wel want anders is het een vrij nutteloos bericht. Net als dit bericht.

avatar van behangplakker
5,0
Ik bedoel er eigenlijk mee te zeggen dat het hele album van dat niveau is. Na een intro die ik niet eens skip komt het nummer in en daalt het niveau geen een keer. Het gastoptreden van AZ laat het niveau van het album ook niet dalen, al met al kan ik niet anders dan dit geweldige album 5 sterren geven

avatar van Outblasty
5,0
Er is gewoon geen enkel album dat mij zo lang kan boeien als dit album. Elk nummer is gewoon geniaal en zelfs na 100x beluisteren gaat dit album niet vervelen. Verreweg het beste hiphop album ooit gemaakt! (vind ik)

Ongelofelijk sterk album, geen enkel album geeft mij zo'n gevoel. Beste tracks zijn voor mij Represent, NY state of mind en ...... (moeilijke) The world is yours. Maar eigenlijk is het belachelijk om op dit album de beste tracks aan te wijzen aangezien het 10 ongelofelijk sterke nummers zijn die alle 10 bij de beste 50 hiphoptracks ooit gemaakt kunnen worden gerekend (wat mij betreft)

8*

avatar van Shelter
5,0
8* en je geeft er maar 5

avatar van funcky uncle
5,0
instant classic

avatar van Hendrix4live
4,5
funcky uncle schreef:
instant classic





Represent, It Ain't Hard To Tell en New York State Of Mind

avatar van Stapler
4,5
Even voor de mensen die lager dan een 4 hebben gestemd :
Illmatic - Wikipedia, the free encyclopedia - en.wikipedia.org

avatar
The Opinionated
Geniaal album. Mijn persoonlijke nummer één. Classic. Veel meer hoef ik er niet aan toe te voegen. 5*

avatar van Smiechtel
4,0
2e hip-hop album wat ik probeer, en ik vind het goed. Alhoewel het, uiteraard, mijn genre is niet blijken ook voor mij de beats zeer sterk en is de flow aantrekkelijk.

Aan de andere kant weet ik niet of ik ooit hoger zal komen dan 4.0 met hip-hop. Het is een hele andere manier van luisteren en kracht ligt ook vaak in het lezen van de teksten. Maar toch; hulde!

avatar van principal2000
5,0
Smiechtel schreef:
2e hip-hop album wat ik probeer, en ik vind het goed. Alhoewel het, uiteraard, mijn genre is niet blijken ook voor mij de beats zeer sterk en is de flow aantrekkelijk.

Aan de andere kant weet ik niet of ik ooit hoger zal komen dan 4.0 met hip-hop. Het is een hele andere manier van luisteren en kracht ligt ook vaak in het lezen van de teksten. Maar toch; hulde!


Wat was het eerste album?

avatar van nega
5,0
Ik gok op Enter the WU of The Chronic:P

avatar van Rhythm & Poetry
4,5
Emancipator heeft hij 4* gegeven, maar hij stemde ook al op de Beastie Boys, Amp Live en Gorillaz, geen pure hiphop maar hij had er dus al vaker kennis mee gemaakt.

avatar van Smiechtel
4,0
Haha nee, GZA met Liquid Swords. Die blijf ik een stuk pittiger vinden

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 22:14 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 22:14 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.