MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Nas - Illmatic (1994)

mijn stem
4,25 (1495)
1495 stemmen

Verenigde Staten
Hip-Hop
Label: Columbia

  1. The Genesis (1:45)
  2. N.Y. State of Mind (4:54)
  3. Life's a Bitch (3:30)

    met AZ

  4. The World Is Yours (4:50)

    met Pete Rock

  5. Halftime (4:20)
  6. Memory Lane (Sittin' in da Park) (4:08)
  7. One Love (5:25)

    met Q-Tip

  8. One Time 4 Your Mind (3:18)
  9. Represent (4:12)
  10. It Ain't Hard to Tell (3:22)
  11. Life's a Bitch [Remix] * (3:00)

    met AZ

  12. The World Is Yours [Remix] * (3:56)

    met Pete Rock

  13. One Love [Remix] * (5:10)

    met Q-Tip

  14. It Ain't Hard to Tell [Remix] * (3:27)
  15. On the Real * (3:26)
  16. Star Wars * (4:08)
toon 6 bonustracks
totale tijdsduur: 39:44 (1:02:51)
zoeken in:

avatar van herman
4,0
Ik denk niet dat hij het zo bedoelt.

Lyrisch heeft betrekking op lyriek, wat staat voor dichtkunst waardoor vnl. persoonlijke gevoelens en gewaarwordingen worden uitgedrukt. Dat gaat hier toch wel op?

Ik vind het in ieder geval erg indrukwekkend hoe Nas zijn gevoelens en emoties in dit album heeft gestopt, er zit een enorme drive achter. En NY State of Mind is toch wel een van de beste nummers hier.

avatar van MJ_DA_MAN
4,0
Zonder NY State of Mind, Life's a Bitch en It Ain't Hard to Tell zou dit album voor mij denk ik niet meer dan 3* waard zijn, hooguit een halfje hoger.

avatar van niels94
4,5


Mijn favorieten: Represent, Halftime en One Time 4 Your Mind. Maar het scheelt zeker niet veel. Misschien verdient Memory Lane het ook wel... (Mag trouwens maar 2 tracks kiezen, ik weet het). Ik vind alle nummers zo'n beetje even goed, dat is ook iets enorm goeds van dit album, het niveau is zo ontzettend constant.

avatar van herman
4,0
MJ_DA_MAN schreef:
Zonder NY State of Mind, Life's a Bitch en It Ain't Hard to Tell zou dit album voor mij denk ik niet meer dan 3* waard zijn, hooguit een halfje hoger.

Voor mij zijn dat ook de drie kroonjuwelen van dit album, al is The Genesis wel een mooie intro op NY State of Mind. Met name Life's a Bitch is echt fantastisch.

avatar
5,0
Harco schreef:
Mensen moeten eens ophouden met het gebruiken van "lyrisch" in de zin van "tekstueel."

THUMBS UP IF YOU AGREEEE!!!!!!!


Suggereer je nou dat ik het woord lyrisch verkeerd gebruik?
Iets met een pot en een ketel

avatar
FightForMore
De pot verwijt de ketel dat hij zwart ziet.

avatar
P-DawG

avatar van UmindC
5,0
Je gebruik het woord lyrisch ook verkeerd.

avatar
5,0
Sigh

avatar
Harco
Kom op, er is niks lyrisch aan een tekst als die van NY State of Mind. Gevoelens? Nas vertelt gewoon een verhaaltje, niets meer, niets minder. Tekstueel misschien goed, maar lyrisch heeft hier niets mee te maken.

avatar van HH_Fantastic
5,0
Wat een album seg ! Ik had van een vriend de raad gekregen om Illmatic te beluisteren. Ik kende Nas natuurlijk wel, maar niet in z'n jonge jaren. Het werd een van de beste hiphopalbums ooit genoemd, dus ik dacht wel dat het de moeite waard zou zijn. En gelijk had ik, de eerste luisterervaring was onvergetelijk ! Dit staat voor mij terecht als hoogste hiphopalbum gequoteerd op MuMe.

Hoe Nas hier tekeer gaat is gewoon prachtig. Tuurlijk zijn er wel uitschieters als N.Y. State Of Mind, Life's A Bitch, The World Is Yours en It Ain't Hard To Tell, deze zijn briljant. Maar de andere tracks zijn zeker ook goed, geen enkele is imo slecht. Zonder de voorgenoemde tracks had dit album 4* van mij gekregen, maar alles is z'n geheel is dit album zeker 5* waard. Revolutionair, classic !

avatar
Bigup2
Wu-tang Clan 36 chambers is toch wel iets beter !

avatar van panjoe
4,5
panjoe (moderator)
Echt niet.

avatar van vork666
4,0
Wellesnietes

Heb de afgelopen tijd vrijwel nonstop Wu-Tang Clan geluisterd, tijd om dit weer eens in mijn afspeellijsten te pompen. O.a. Halftime is toch wel afschuwelijk geniaal

avatar
Bigup2
2-1 voor Wu-Tang Clan 36 Chambers

avatar van UmindC
5,0
Dan maak ik het 2-2.

avatar van niels94
4,5
3-2, ik vind Illmatic beter, die staat dan ook in mijn top 10 en de Wu-Tang Clan niet

avatar van AOVV
4,5
Ik vind ze allebei ongeveer even goed, kan in ieder geval niet kiezen tussen de twee.

avatar van Robbie Keane
5,0
Ik vind Like Water For Chocolate beter.

avatar
FightForMore
Illmatic staat op 2 bij m'n top10, de eer gaat naar Ready 2 Die!

avatar van niels94
4,5
Ik vind alleen Servants In Heaven, Kings In Hell van Jedi Mind Tricks beter.

Nog even over deze plaat, ik ben erover uit wat mijn favoriet is: Represent. Die beat is echt ziek.

avatar van Robbie Keane
5,0
Die beat is inderdaad geniaal
Ieder nummer hier is favoriet bij mij.
One Time 4 Your Mind is wel echt onderschat.
Lekker rustig nummer, ik vind Nas daar echt te fijn rappen.

avatar van Elohim
4,5
Kwam deze tegen bij de plato vandaag, en weet dat ik em nog vaak ga opzetten. Heerlijk album, kan ook niet anders natuurlijk, uit '94

Favoriet is Represent (kende ik van Apathy)

4,5*

avatar van kobe bryant fan
4,5
Toch vandaag eens op zetten ben benieuwd met zo een score 4.20

avatar van Robbie Keane
5,0
Ja toch !
The Infamous en Midnight Marauders zijn ook dikke klassiekers met zo'n hoog gemiddelde.
Is allemaal beter dan Kid Cudi

avatar van Dungeon
3,5
Robbie Keane schreef:
Ja toch !
The Infamous en Midnight Marauders zijn ook dikke klassiekers met zo'n hoog gemiddelde.
Is allemaal beter dan Kid Cudi


Dit hoort in het forum thuis. Anders krijg je een wildgroei van mensen die platen hier gaan promoten.

avatar van kobe bryant fan
4,5
Ik kon moeilijk weten of dit beter dan Kid Cudi is als ik hem nog niet beluisterd heb hé.

avatar van Robbie Keane
5,0
Kon je wel weten kijk dat gemiddelde maar
Om nog maar te zwijgen van de top 250 notering.
Maar Kid Cudi is ook tof.

avatar
FightForMore
kobe bryant fan schreef:
Ik kon moeilijk weten of dit beter dan Kid Cudi is als ik hem nog niet beluisterd heb hé.

Kijk naar de leeftijd en het zegt al genoeg!

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 09:00 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 09:00 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.