MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Depeche Mode - Violator (1990)

mijn stem
4,10 (919)
919 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Pop / Electronic
Label: Mute

  1. World in My Eyes (4:26)
  2. Sweetest Perfection (4:43)
  3. Personal Jesus (4:56)
  4. Halo (4:30)
  5. Waiting for the Night (6:07)
  6. Enjoy the Silence (6:12)
  7. Policy of Truth (4:55)
  8. Blue Dress (5:41)
  9. Clean (5:32)
  10. Enjoy the Silence [Single Version] * (4:17)
  11. Enjoy the Silence [Ecstatic Dub] * (5:54)
  12. Enjoy the Silence [Ecstatic Dub - Edit] * (5:45)
  13. Sibeling [Single Version] * (3:13)
  14. Enjoy the Silence [Bass Line] * (7:42)
  15. Enjoy the Silence [Harmonium] * (2:42)
  16. Enjoy the Silence [Ricki Tik Tik Mix] * (5:28)
  17. Memphisto [Single Version] * (4:01)
toon 8 bonustracks
totale tijdsduur: 47:02 (1:26:04)
zoeken in:
avatar van SirNoodle
4,5
aERodynamIC schreef:
Het blijft parels rapen op deze trip, want Waiting For The Night zie ik als het mooiste nummer van Violator. Het is zacht, warm en heeft iets troostends. En wat een mooie geluiden zijn hier te horen. Alsof de engeltjes besloten hebben de hemel te verlaten en ons ruim 6 minuten op aarde te komen vergezellen...

Mooie recensie aERodynamIC, en heel nauwaansluitend bij wat ik over de plaat vind. Ik heb je stukje over waiting for the night gequote, omdat ik dat ook het mooiste nummer vind, en ook van die typisch miskende/onbekende Depeche Mode-songs. Ik vond het altijd al een goed nummer, ik heb ze het live horen spelen tijdens de exciter-tour en het was nog pakkender en beter.

avatar van PUbu
5,0
Mooi stukje aERodynamIC, je ziet het, muziek kan je vakantie redden en meer heb je dan niet nodig.

Maar een prachtige album vol met klassiekers lekkere stampwerk en ook beladen songs.

Het was voor mij een verrassing dat Depeche Mode met zo'n album op de proppen kwam.

avatar van lullaby1987
5,0
ik heb een nieuwe verslaving gekregen...
een verslaving genaamd depeche mode.
Het hoogtepunt van mijn verslaving?
zie hier boven...violator
hij heeft ook een mooi plekje in mijn top 10 gekregen
prachtig album met de klassieker enjoy the silence, policy of truth, waiting for the night ,personal jesus en het geweldige world in my eyes.

5.0

avatar
Feeder
Terechte top-10 notering
Klasse album, heerlijke sfeer en fantastische songs.

Jantje is al jaren een grote fan

Het hoogtepunt van dit album is voor mij toch wel 'waiting for the night'. Maar dat wisten jullie vast al

avatar van deric raven
5,0
Dit hele album ademt de sfeer van een conceptalbum uit; loopt ook allemaal zo heerlijk in elkaar over; wel lekker donker. Personal Jesus geeft me een kick; nog steeds. Op de maxi-single stond toen ook zo'n mooie accoustische versie van dit nummer. Maar Depeche Mode heeft meer mooie albums gemaakt, er zijn er nog 3 beter.

avatar
Ik kan (nog) niet goed over dit album oordelen. Ik ken natuurlijk enkele nummers die van dit album afkomstig zijn ("Personal Jesus" en "Enjoy The Silence"), maar voor de rest blijft het bij mij tot nu toe bij flarden van nummers, die ik ooit in een platenzaak heb beluisterd. Binnenkort wil ik zeker iets van Depeche Mode aanschaffen, maar ik verwacht niet dat dit mijn eerste album gaat worden. Op grond van de nummers die ik tot nu toe gehoord heb, lijken mij "Some Great Reward" en "Black Celebration" een stukje interessanter (met name de eerste) dan "Violator".

avatar van deric raven
5,0
"Music For The Masses" is ook beter; aldus Deric.

avatar
Waarvan akte . Zelf ken ik nog geen nummers van "Music For The Masses". Ik noemde slechts de albums waarvan ik al enkele nummers ken.

avatar van deric raven
5,0
Dat zijn ook zeker aanraders.
Maar zelfs "Violater" is een mooie kennismaking.

avatar van lullaby1987
5,0
na meer luisterbeurten word het album nog beter. wat is blue dress toch een mooi nummer. ik ben echt verliefd op de stem van martin. l gore Ook halo en clean worden na vaker luisteren prachtnummers! aangezien ik een geboren verzamelaarster ben, zal depeche mode nog lang niet met mij klaar zijn, en cd verkopers ook niet!

avatar van Droid
5,0
lullaby1987 schreef:
na meer luisterbeurten word het album nog beter. wat is blue dress toch een mooi nummer. ik ben echt verliefd op de stem van martin. l gore

Ah, een Blue Dress medestander! Inderdaad een schitterend nummer.

avatar van Hans Brouwer
Ik ga dagelijks met de trein naar mijn werk. Voordat ik de trein instap pak altijd zo'n gratis dagkrant, een Spits of een Metro. Iedere vrijdag staat in de Metro een door mij hoog gewaardeerde rubriek: "Metro's Muzikale Mijlpaal. U raadt het al: deze week is het album "Violator (1990)" van Depeche Mode uitgeroepen tot 21e Metro's Muzikale Mijlpaal .

Ik ga op deze site niet het gehele artikel citeren, dat kunt U immers lezen in de Metro van vandaag of op de Metro-site, waar U de krant van 1 juni 2007 kunt downloaden.

Het artikel eindigt met de zin: De prijzen die Violator in de wacht sleepte, ga ik (schrijver van het artikel) niet allemaal opnoemen, de duizenden fans die zanger Dave Gahan vorig jaar in Ahoy' het zingen onmogelijk maakten bij "Enjoy the Silence" zeiden genoeg""

Toen ik vanavond thuis kwam uit mijn werk heb ik onder het eten (vrouw en dochters waren niet thuis ) "Violater" maar weer eens gedraaid. En inderdaad: "Violater" is een MIJLPAAL!!

avatar
5,0
" Violator" is inderdaad een MIJLPAAL.
Helemaal mee eens Hans.
Maar draai je dit altijd zonder vrouw en dochters?
Of houden die soms niet van Depeche Mode.
Zo ja ,...ik zeg altijd maar, hoe meer zielen, hoe meer vreugd.

avatar van Hans Brouwer
SoundWave, met een lieve vrouw van 45 jaar en twee hele leuke dochters van 16 en 14 jaar heb ik, muzikaal gezien, een heel zwaar leven . De dames houden ABSOLUUT niet van de muziek waar ik van geniet. Toen ik vanavond thuis kwam had ik het geluk dat ik "Violator" op volle sterkte kon draaien omdat de dames aan het werk waren c.q. een volleybal wedstrijd moesten spelen. In aanwezigheid van de dames Brouwer was dit uitgesloten geweest. Het enige wat in hun aanwezigheid hard gedraaid mag worden is muziek van Jan Smit, De Toppers, Guus Meeuwis en meer van dat soort......... . Als ik mijn eigen muziek wil draaien ben ik veelal veroordeeld tot mijn koptelefoon. Het was daarom voor mij vanavond een ultiem genot om, onder het genot van een opgewarmde prak eten, "Violator" op (bijna) volle sterkte uit mijn speakers te laten knallen .

Eigenlijk begrijp ik niet dat ik mijn vrouw zo gek heb kunnen krijgen om 16 oktober a.s mee te gaan naar het concert van Rush in Rotterdam Ahoy. Mischien kan ik haar, na een bijna 24 jarige huwelijkse periode van muzikale strijd, bekeren tot echt goede muziek, zoals bijvoorbeeld de muziek van Depeche Mode .

avatar
5,0
Tsjonge jonge zeg, wat een zwaar leven heb je dan.
Probeer je ze muziek van een zeer hoog niveau bij te brengen, luisteren ze naar deze zooi.
Maar ach, ieder zijn/haar eigen muziekstijl.
Ik heb gelukkig begrepen dat Nightwish in huize Brouwer meer een algemene deler is.

avatar van Hans Brouwer
NightWish een algemene deler in Huize Brouwer . Wat het maar waar!! Nee SoundWave, muziek waar wij alle vier van genieten is o.a. muziek van ABBA . En ach.... wat maakt het eigenlijk ook uit dat Charlotte, Mirjan en Marijke een andere muzikale voorkeur hebben, zolang ik mijn eigen muziek maar kan blijven beluisteren vind ik het helemaal prima!!. Nu, op zaterdag 2 juni 2007, 07.00 uur, zit ik dit bericht te typen met op mijn hoofd een koptelefoon waaruit de muziek van dit album "Violator" tot mij komt! Met een kop koffie en een lekkere sigaret onder handbereik kan ik mij eigenlijk geen beter moment bedenken om deze vrije zaterdag te beginnen......

SoundWave, ik wens je een prettig weekend. Ik geloof dat ik er maar weer eens "een Depeche Mode weekend" van ga maken .

Groeten , Hans

avatar van freitzen
3,5
Ik heb sterk de neiging nu al mijn oordeel te geven over dit album...(Net als bij het door Lacuna Coil recent gecoverde Enjoy the Silence schittert ook het origineel op een voor de rest waardeloze cd)

...maar onder andere bovenstaand commentaar én het feit dat hij tot de honderd beste platen schijnt te behoren dwingen mij tot nog een aantal keren luisteren. We zullen zien...

avatar van orbit
4,5
Hmm.. het kan zijn dat dit je stijl niet is. Waardeloos is de plaat allerminst in elk geval. Het openingsnummer is toch al geniaal? (en minstens even goed als Enjoy The Silence). Maar als je jankende gitaren en zwetende baarden verwacht zit je met Depeche Mode in ieder geval fout ja

avatar van freitzen
3,5
freitzen schreef:
een voor de rest waardeloze cd

Ik herzie mijn mening. Sommige nummers irriteren me nog een beetje (met name Sweetest Perfection en Personal Jesus) of zijn in mijn ogen, met sommige deuntjes wel heel simpel gemaakt om tot een 'klassieker-cd' te mogen behoren. En natuurlijk kan ik ook wel genieten van simpele deuntjes, maar dan vooral als het door zwetende baarden gemaakt wordt

Eigenlijk bedoel ik meer dat de manier van zingen, gecombineerd met de melodieen, mij in sommige nummers nog vooral irriteren. Of ik de boodschap overal meekrijg weet ik niet, maar naast Enjoy the Silence noem ik nu ook Blue Dress als een liedje wat me gewoon precies op de juiste manier weet te raken.

Laten wij maar eens beginnen met 3*, dan gaat het misschien nog wel eens omhoog.

avatar van Suicidopolis
4,5
Wat kan ik me nog die eerste keer herinneren dat ik "Waiting For The Night" hoorde... Ik zat deze plaat te beluisteren in m'n kamer, gordijnen toe, lichten uit, comfortabel in m'n bureaustoel tussen m'n 4 boxen, terwijl die zachtjes opbouwende synth-tapijten me meevoerden naar het hiernamaals... Ik had echt het gevoel dat m'n geest m'n lichaam aan het verlaten was, en dat ze me maar evengoed in een doodskist konden steken. En dan die tekst... zo mooi, en knal erop. Geniaal! Doet me overigens vaak denken aan "How To Dissapear Completely" vanop Radiohead's "Kid A" qua sfeer. En ja, ik weet ook wel dat dit er veel eerder was.

De overige nummers zijn ook van een zéér hoog niveau, met vooral "Halo" als uitschieter. Alleen "Blue Dress" vind ik wat minder. Dat kost dit album dan ook die laatste halve ster: 4,5*.

avatar van jellorum
Deze ook maar even origineel gekocht, want het blijft toch wel een sterke plaat met alleen maar goeie songs. Vooral 'The Policy of Truth' blijf ik nog steeds een van hun beste nummers vinden (van al degene die ik ken natuurlijk), maar ook 'Sweetest Perfection' en 'Halo' om nog maar te zwijgen over de rest. Dave Gahan is nu niet mijn favoriete zanger maar toch vind ik zijn stemgeluid passen bij deze muziek die mij een nogal lekker warm melancholisch gevoel kan geven.
Jammer dat dit hun enige album is dat tot nog toe onder mijn aandacht is gevallen.....daar zullen we eens wat aan doen, iemand misschien een aanrader om als goede tweede te beluisteren?

avatar van Droid
5,0
jellorum schreef:
Jammer dat dit hun enige album is dat tot nog toe onder mijn aandacht is gevallen.....daar zullen we eens wat aan doen, iemand misschien een aanrader om als goede tweede te beluisteren?

Ga je voor electronisch/experimenteel, kies dan voorganger "Music for the Masses". Wil je liever iets meer rock, neem dan de opvolger "Songs of Faith and Devotion". Beide kanten op is goed!

avatar van TEQUILA SUNRISE
4,5
Is moeilijk kiezen bij deze heren welk album de beste is, maar Violator is wel een van mijn favorieten.
Policy of Truth , World in my Eyes & Enjoy the Silence zijn mijn inziens de beste nummers op deze plaat, waar overigens geen zwakke plekken op te vinden zijn.

avatar
Sheplays
Waiting for the Night en Enjoy the Silence zijn mijn favorieten van dit voor het overige ook zeer goede album.

4,5*

avatar
5,0
Eén van mijn favoriete albums aller tijden. Alle songs zijn gewoon geweldig. De bespreking hierboven zegt eigenlijk al alles. Enkel dit:
Sommige mensen zeggen dat dit album te glad is en daar ben ik het niet mee eens (alhoewel het natuurlijk geen ruige sound is )
Ik vind dat alle nummers net goed gearrangeerd zijn met verschillende lagen synths en rijke details.

avatar van Suicidopolis
4,5
Sta me toe me daar volledig bij aan te sluiten! Alleen staan die gitaren in Personal Jezus ècht wel te stil, maar blijkbaar ben ik alles behalve de enige die dat denkt... Ik herinner mij een interview met Alan Wilder waarin hij de vraag werd gesteld naar aanleiding van tal van reacties, en waarin hij zelf toegaf dat het een mixfoutje was.

avatar
5,0
Dit album is één van mijn favoriete albums. Personal Jesus is mijn favoriete track, samen met Enjoy the Silence. Het album is als een kunstwerk voor mij. Het stijgt eveneens met de jaren in waarde.
En live zijn die nummers adembenemend mooi. En inderdaad Eric, 'Let me take you on a trip around the world and back. And you won't have to move you just sit still', is de mooiste openingszinnen aller tijden!
Ik ga die trip vanavond nog eens doen!

avatar
EVANSHEWSON
Misschien wel het beste album van Depeche Mode, in elk geval hier staan schitterende songs op; Personal Jesus, Waiting For the Night, Enjoy The Silence, Policy of Truth... prachtig!

****

avatar van lennon
5,0
Dit album kan ik beschrijven in 1 woord!

Klassieker!

avatar van Hans Brouwer
Het is in ieder geval prettig om op deze vroege zondagochtend 10 februari 2008 06.50 uur, onder genot van een kop koffie en een eerste sigaret, "Violator (1990)" in al zijn geremasterde schoonheid te beluisteren. Welliswaar via de koptelefoon omdat ik mijn vrouw en twee bloedjes van dochters natuurlijk niet wil wakker maken .

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 22:47 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 22:47 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.