menu

AC/DC - The Razors Edge (1990)

mijn stem
3,44 (307)
307 stemmen

Australiƫ
Rock
Label: ATCO

  1. Thunderstruck (4:52)
  2. Fire Your Guns (2:53)
  3. Moneytalks (3:45)
  4. The Razors Edge (4:22)
  5. Mistress for Christmas (3:59)
  6. Rock Your Heart Out (4:06)
  7. Are You Ready (4:10)
  8. Got You by the Balls (4:30)
  9. Shot of Love (3:56)
  10. Let's Make It (3:32)
  11. Goodbye & Good Riddance to Bad Luck (3:13)
  12. If You Dare (3:18)
totale tijdsduur: 46:36
zoeken in:
avatar van vielip
Drie sterren voor dit album is toch ook een prima score mijns inziens?! Het is geen classic maar ook geen bummer. Gewoon een degelijk album met een paar uitschieters (de singles). Dan is 3* in mijn ogen een logische score.

avatar van gigage
4,0
De titeltrack Razors Edge is één van de zwaarste metal tracks in het ouvre van AC/DC die gerust vergeleken mag worden met een Alien Nation van Scorpions bijvoorbeeld.
AC/DC zat commercieel niet op het juiste pad in de jaren 80 en leek al een heel eind afgeschreven maar met de geweldige single Thunderstruck en dito video keerde het tij. Het is ook gewoon een geweldige track. Moneytalks is verder ook een prima single en mistress for christmas is zwaar ondergewaardeert vanwege het refrein. De ongoing gitaarleads zijn om te smullen.
Rock your heart out is ook weer een stuwende kraker die gerust op back in black had kunnen staan.
Fire Your Guns is het laatste snelle wapenfeit alvorens de band zich meer richting de bluesrock a la Rolling Stones zou gaan richten op de albums hierna.
Afgaande op het enorme kassa succes wordt deze worp vaak snel terzijde geschoven, onterecht wat mij betreft. Ja, er zitten een paar gemakkelijke meezingers bij, maar was het gebrek er aan niet het probleem op de vorige releases. Yep, She got me by the balls, so to speak .

avatar van Film Pegasus
3,5
AC/DC was een stevige rockband in de jaren '70 en dat klonk ook zo in hun muziek. En dat heeft niet alleen te maken met de aanwezigheid van Bon Scott. De rockmuziek was in de jaren '80 ook veranderd met meer blonde glam hardrock. Ze zochten toch wat naar een balans met het verleden (en verlies van Bon Scott) en de nieuwe rock (en de nieuwe zanger Brian Johnson). Met The Razors Edge blijken ze hun nieuwe weg te hebben gevonden. Het klinkt wat minder krachtig, maar de fun en het rock 'n roll gehalte is terug in hun muziek. Dat levert een leuk feestalbum op met hits als Thunderstruck en Moneytalks. Wat commerciëler misschien, maar ook garant voor leuke festivals.

avatar van Dirkrocker
3,0
Ook ik ben niet zo’n fan van de johnson periode. Heb dan ook maar 2 platen uit die periode.Back in black en deze dan. Thunderstruck , fire your guns , moneytalks en are you ready vind ik heerlijke nummers. Ook the razor edge en shot of love kan ik nog goed hebben maar dat is het dan wel. Ik kan ook niet zeggen dat ik het vreselijk slecht vind, maar zo’n heel album dan gaat die stem mij gewoon tegenstaan. En dan snak ik weer naar de bon scott periode.

avatar van IntoMusic
3,5
Deze week voorgenomen om toch eens wat meer in AC/DC te duiken. Thunderstruck is mijn favo crossfitnummer en vaak gedraaid als het weekend begint. Maar toen ik dit hele album eens opzette blijkt er toch meer tussen Hemel en Thunderstruck te zijn. Lekker album, maar als ik de beoordelingen van de 70’s albums bekijk, is dit een opwarmertje? Het wordt een hels weekje

avatar van Lau1986
4,0
Ik blijf dit toch ook een heerlijk album vinden. Het rockt uitstekend en Johnson is eigenlijk gewoon niks mis mee. Lekker album.

avatar van Supersid
4,5
Mijn Euro is ook maar laat gevallen, maar wat een waanzinnig sterk album blijkt dit te zijn! Dat had ik, toen ik in de jaren negentig nog een wilde tiener was, wat aan mij voorbij laten gaan. En Thunderstruck was me echt eindeloos de strot door geramd, maar nu twintig jaar later rockt ook dat weer als de beesten

avatar van Mr. Rock
3,5
Album dat geweldig begint met vier absolute knallers. Houd dat niveau vast en dit is zomaar het beste album van AC/DC. Zover komt het uiteindelijk niet, omdat het album vooral aan het einde inzakt met nogal inwisselbare nummers. Are You Ready en Shot of Love zijn nog sterke songs maar het meeste kruit heeft AC/DC toch na dat eerste kwartier wel verschoten.

Productioneel is dit wellicht wel het beste AC/DC-album. Lekker vol. Johnson schreeuwt de longen uit z'n lijf. Neigt hier wel meer naar Donald Duck dan op andere albums maar dat stoort verder niet.

Het titelnummer reken ik tot het beste werk van de band. Hier durven ze van hun standaard riedeltje af te stappen. Een wat dreigende sfeer in het begin, via voor AC/DC-begrippen veel tempowisselingen opbouwend een stevig beukend rocknummer.

avatar van vielip
Klopt wel inderdaad; het album begint geweldig met de eerste nummers. Daarna zakt het naar beneden en wordt het één van de zoveel albums die ze met Johnson hebben opgenomen. Gewoon lekker maar niks speciaals.

avatar van Faalhaas
4,0
Na een paar slappe albums een sterke comeback. De laatste 3 nummers zijn idd iets minder. Maar als geheel is dit hun beste album sinds Back In Black.

avatar van vielip
Dat klopt wel inderdaad.

avatar van ricardo
4,0
De eerste 4 nummers zijn idd super, en de nummers 7 en 8 ook, de andere 6 nummers voelen bij mij als vullers omdat ze waarschijnlijk geen beter materiaal hadden om een heel album te vullen. En qua productie is dit idd ook 1 van hun beste albums.

avatar van west
4,0
En nummer 9 mag er ook wezen ricardo, we krijgen dan een fijne Shot of Love.

Gast
geplaatst: vandaag om 18:42 uur

geplaatst: vandaag om 18:42 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.