MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Massive Attack - 100th Window (2003)

mijn stem
3,77 (461)
461 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Pop / Electronic
Label: Virgin

  1. Future Proof (5:38)
  2. What Your Soul Sings (6:38)

    met Sinéad O'Connor

  3. Everywhen (7:39)

    met Horace Andy

  4. Special Cases (5:09)

    met Sinéad O'Connor

  5. Butterfly Caught (7:34)
  6. A Prayer for England (5:48)

    met Sinéad O'Connor

  7. Small Time Shot Away (7:59)
  8. Name Taken (7:49)

    met Horace Andy

  9. Antistar / LP4 (8:17)
totale tijdsduur: 1:02:31
zoeken in:
avatar van Chameleon Day
4,5
Banksy? Wie zal het zeggen. Hij is toch recent beweerdelijk ontmaskerd? Hoe zat het ook al weer? Ik hoorde er iets over op radio 1….

avatar van Premonition
4,5
Goldie versprak zich eens in een interview, geloof ik. Hij noemde toen de naam Robert.

avatar van Poles Apart
4,0
Premonition schreef:
Goldie versprak zich eens in een interview, geloof ik. Hij noemde toen de naam Robert.

Ik heb dat ook lang gedacht en alles wees in die richting, maar recent is er een oud interview gevonden waarin de artiest Banksy zichzelf als Robert Banks identificeert. Inderdaad Robert dus, maar niet Del Naja, al zijn ze wel goede vrienden.

Off topic dit alles. On topic: deze plaat heeft na de dood van Sinéad O'Connor dit jaar alleen nog maar aan zeggingskracht gewonnen.

avatar van Litmanen1
4,5
Ik heb dit album er ook maar weer eens bijgepakt. Het is wat mij betreft een album dat een hogere score verdient. Mezzanine vind ik persoonlijk het beste album van deze band maar deze zit er niet heel ver achter. De duistere en mysterieuze sfeer is fenomenaal en de stem van Sinéad O'conner past er geweldig bij. Al ben ik altijd erg gecharmeerd van de stem van Horace Andy. Ook zijn 2 tracks op dit album zijn van een zeer aangenaam niveau. Ik ben blij dat ik de band 2 keer inclusief Horace heb mogen zien. Het zou wat zijn als er na zovele jaren weer eens een volwaardig album komt....ik blijf hopen

avatar van Ernie
4,0
Deze maar weer eens opgelegd nu ik zojuist tickets heb gekocht voor hun optreden deze zomer op de Lokerse Feesten
Wordt de 2de keer dat ik ze zie

Ik grijp vlugger naar Mezzazine die ik hun beste vind maar alle andere platen hoor ik ook enorm graag. 100th Window heeft ook dat onheilspellende sfeertje zoals Mezzanine en is 1 lange trip.
Zeker een sterke 4* waard.

avatar van sj0n88
Veel te weinig waardering voor Small Time Shot Away hier. Wat een heerlijke, onderkoelde track is dat zeg!

avatar van Slowgaze
4,0
sj0n88 schreef:
Veel te weinig waardering voor Small Time Shot Away hier. Wat een heerlijke, onderkoelde track is dat zeg!

Ook mijn favoriet. IJskoude banger met een onherkenbare Damon Albarn.

avatar van sj0n88
Slowgaze schreef:

Ook mijn favoriet. IJskoude banger met een onherkenbare Damon Albarn.

Haha, ja het lukte mij ook niet om zijn stemgeluid erin te herkennen.

avatar van aERodynamIC
4,0
Zou mooi zijn als het dan nu wel eens een re-issue krijgt op vinyl, maar daar hopen we al jaren op volgens mij.

avatar van Arrie
sj0n88 schreef:
(quote)

Haha, ja het lukte mij ook niet om zijn stemgeluid erin te herkennen.

Hij doet dan ook alleen wat moeilijk te onderscheiden achtergrondvocalen. De lead vocals zijn niet van 2D maar van 3D....

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 10:25 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 10:25 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.

Let op! Je gebruikersnaam is voor iedereen zichtbaar, en kun je later niet meer aanpassen.

* denotes required fields.