MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

UGK - Underground Kingz (2007)

mijn stem
3,64 (50)
50 stemmen

Verenigde Staten
Hip-Hop
Label: Jive

  1. Swisha and Dosha (5:11)
  2. Int'l Player's Anthem (I Choose You) (4:19)

    met OutKast

  3. Chrome Plated Woman (4:17)
  4. Life Is 2009 (4:08)

    met Too $hort

  5. The Game Belongs to Me (5:14)
  6. Like That [Remix] (3:51)
  7. Gravy (4:57)
  8. Underground Kingz (4:33)
  9. Grind Hard (4:03)

    met DJ B-Do en Young T.O.E.

  10. Take tha Hood Back (5:36)

    met Mddl Fngz, Slim Thug en Vicious

  11. Quit Hatin' the South (6:06)

    met Charlie Wilson en Willie D

  12. Heaven (4:20)
  13. Trill Niggas Don't Die (4:27)

    met Z-Ro

  14. Top Drop Dyne [DJ B-Do Remix] * (4:08)

    met Cory Mo

  15. How Long Can It Last? (6:47)

    met Charlie Wilson

  16. Still Ridin' Dirty (5:19)

    met Scarface

  17. Stop-n-Go (3:54)

    met Jazze Pha

  18. Cocaine (4:50)

    met Rick Ross

  19. Two Type of Bitches (4:56)

    met Dizzee Rascal

  20. Real Women (4:32)

    met Raheem DeVaughn en Talib Kweli

  21. Candy (3:30)
  22. Tell Me How Ya Feel (4:25)
  23. Shattered Dreams (5:14)

    met Sleepy Brown

  24. Like That (2:47)
  25. Next Up (3:03)

    met Big Daddy Kane en Kool G Rap

  26. Living This Life (5:07)
  27. Outro (0:49)
  28. Int'l Player's Anthem (I Choose You) (Chopped and Screwed) * (5:31)

    met Three 6 Mafia

  29. Int'l Player's Anthem (I Choose You) * (3:20)

    met Three 6 Mafia

  30. Hit the Block * (3:58)

    met T.I.

  31. Top Drop Dyne * (4:07)

    met Cory Mo

toon 5 bonustracks
totale tijdsduur: 1:56:15 (2:17:19)
zoeken in:
avatar van hycine
3,5
Int'l plays anthem (Outkast) en Top drop dyne (Bonustrack) vind ik wel goed . voor de rest gaat wel. een 3.5

avatar van BoordAppel
2,0
Het kan me toch niet boeien. Hier en daar best een leuke beat en hier en daar best een toffe rhyme maar over het algemeen vrij oninteressant. Weinig boeiende onderwerpen en niet echt geweldige MC's. De grootste fout is nog wel dat deze plaat veel, maar dan ook véél te lang duurt. Met die eentonige flow en het chronische misbruik van de hi-hat gaat dat nogal vervelen.

avatar
Mezelf
waxs schreef:
1 Woord, 3 Letters... KUT! Waardeloos dat deze troep wordt uitgebracht.

Nouja dat is weer iets te overdreven, ik vind dat Bun B het niveau nog wel een beetje opschroeft qua flow en je af en toe een redelijk interessante beat te horen krijgt, maar voor de rest is het waardeloos inderdaad.

Over het algemeen eentonige producties, eentonige lyrics (alleen maar dezelfde onderwerpen, en dan ook nog in een saaie, eentonige stijl gebracht door Pimp C) en ik vind persoonlijk dat er te lang gewacht is met dit album.

Sinds 2005 zijn de heren bezig geweest met dit album en dit is dus zo ongeveer 2 jaar, dit hoor je ook aan de nummers, er is totaal geen samenhang, gooi de 30 leukste nummertjes erop en hoppa; een plaat.

Maarja, zoals ik al zei vind ik dat Bun B masterlijk flowt zoals altijd (naar mijn mening alleen geëvenaard door Rakim), en dat is dan ook het enige waarom ik deze cd een 2 geef. Jammer, want ik keek hier naar uit.

avatar van MJ_DA_MAN
MJ_DA_MAN schreef:
Nou, niet dus . Wat een slappe beat.

Beetje rare opmerking van mij hier, dat ik toen niet hoorde dat het gewoon dezelfde beat was als The Symphony. Waarom zou je die beat in hemelsnaam herbruiken voor UGK (ondanks de bijdrage van de twee orginele rappers van het nummer)? Beetje zinloos.

avatar
Mezelf
Tha Alkaholiks hadden in het nummer Hip Hop Drunkie samen met ODB ook al die beat gebruikt....

avatar van freddze
Berichten over de dood van Pimp C verplaatst naar artiestenpagina van UGK

avatar
4,5
Shit, mensen weten veelal echt niet waar ze het over hebben, dit was straight up de dopeste release van het afgelopen jaar, precies de UGK die ze altijd geweest waren...

Jaren naar uitgekeken, en dat ze lang bezig zijn geweest? Pimp C heeft ook tot begin 2006 vastgezeten, hou daar ook rekening mee.

avatar van Kos
4,0
Kos
Echt zo'n album waarvoor je je bijna schaamt dat hij zo lekker klinkt. .

avatar
Mezelf
@ Mob-Figaz: Dus als iemand dit album niet goed vind weet hij niks? Ik dacht dat meningen vrij waren.

Dit album is ook gewoon slecht, lyrics die vrijwel nergens over gaan en eentonige producties en daarnaast is het album gewoon veel te lang met veel (ja hoe kan het ook anders op een dubbel cd) overbodige nummers.

Als ze de 14 beste nummers hadden gepikt en dat uitgebracht, dan hadden waarschijnlijk meer mensen dit materiaal gewaardeerd...

avatar
Harco
Mezelf schreef:
Dit album is ook gewoon slecht, lyrics die vrijwel nergens over gaan en eentonige producties en daarnaast is het album gewoon veel te lang met veel (ja hoe kan het ook anders op een dubbel cd) overbodige nummers.

En Juelz Santana is bijna poëtisch... het wordt met de dag gekker.

avatar
Relax
Jij moet en zal steeds je favoriete album beschermen of niet soms Harco ?

avatar
Harco
Ik kan er niet tegen als mensen zichzelf tegenspreken, of gewoonweg bullshit lullen. Hij noemt bv. Juelz z'n lyrics bijna poëtisch en dit gaat weer nergens over. Je mag vinden dat het nergens over gaat, maar zeg dan niet dat Juelz poëtisch doet.

avatar
Mezelf
Ik snap niet wat beide dingen met elkaar te maken hebben.

Juelz Santana heeft ook weinig inhoud in zijn teksten, ik ben de eerste die dat toegeeft. Maar hoe hij die teksten verwerkt in een nummer is gewoon heel goed uitgewerkt qua klanken en flow ook in zekere zin.

Dit album daarentegen gaat nergens over EN klinkt gewoon zeer saai en eentonig. Die stem van Pimp C is daarnaast ook zeer irriterend voor mij, maar dat is persoonlijk.

Dus ik snap je opmerking nog steeds niet.

avatar
Harco
Jij noemde zijn teksten ergens "bijna poëtisch", vandaar dat ik het aanhaal.

avatar
Mezelf
Inderdaad, en weet je wat poëtisch inhoudt? Dat het op een bepaalde manier wordt gezegd die goed en "natuurlijk" klinkt.

Juelz Santana rapt op een bepaalde manier (en Cam'ron ook, alleen net iets anders en sneller) die ik niet vaak hoor.

Maar dan nog snap ik niet waarom je dat aanhaalt bij een discussie over een UGK album. Het is duidelijk dat het je raakt als iemand zegt dat dit album niet zo goed is als jij beweert...

avatar
Harco
Mezelf schreef:
Inderdaad, en weet je wat poëtisch inhoudt? Dat het op een bepaalde manier wordt gezegd die goed en "natuurlijk" klinkt.

Ga jij maar weer terug naar de schoolbanken dan.

Mezelf schreef:
Juelz Santana rapt op een bepaalde manier (en Cam'ron ook, alleen net iets anders en sneller) die ik niet vaak hoor.

Santana is zeer speciaal en uniek. ja.

Mezelf schreef:
Maar dan nog snap ik niet waarom je dat aanhaalt bij een discussie over een UGK album.

Jij noemt dit inhoudloos en Santana poëtisch. De reden dat ik dit aanhaal, is dat als dit inhoudloos is, Santana ook inhoudloos is. Zoveel verschillen hun onderwerpen niet.

Maar ja, jij weet blijkbaar niet wat het woord 'poëtisch' inhoudt, dus daar bevindt zich het eerste struikelblok al.

Mezelf schreef:
Het is duidelijk dat het je raakt als iemand zegt dat dit album niet zo goed is als jij beweert...

Van mij mag je alles wat ik goed vind afkraken, maar kom met fatsoenlijke argumenten, en laat geen woorden vallen waar je de betekenis niet van kent.

avatar
Relax
Mezelf schreef:
Inderdaad, en weet je wat poëtisch inhoudt? Dat het op een bepaalde manier wordt gezegd die goed en "natuurlijk" klinkt.

Eigenlijk niet.

avatar
rico-bballer
Er bestaat niks natuurlijkers dan een dagelijks gesprek wat jij wilt zeggen is dat dat poëzie is, Juelz santana en ugk zijn beide mijn ding niet , maar de zomerse sound van Ugk bevalt me meer dan het gehakkel van Juelz. Ik ken het oude Ugk ook niet moet het misschien is proberen.

avatar
Mezelf
Ik moet misschien even verduidelijken wat ik met poëtisch bedoelde toen ik het gebruikte bij What The Game's Been Missing van Juelz Santana.

Hoe hij zijn teksten opzegt komt poëtisch over op me, er zit een redelijk gevoel van timing, klank en toon in wat ik niet vaak hoor bij andere rappers.

Ik heb het dan ook alleen over hoe de muziek klinkt en niet over de inhoud, beats enz. Want qua inhoud staat het gelijk met bijvoorbeeld dit album van UGK. Al moet ik zeggen dat bijvoorbeeld Lil' Boy Fresh wel redelijk goed vind uitgewerkt qua inhoud.

avatar
Harco
Eindelijk weer eens in zijn geheel beluisterd, en nu weet ik weer waarom dit het album van 2007 is. Enige minpunten zijn de originele versie van Like That en Gravy. Maar dat zie ik door de vingers op een album dat meer dan twee uur duurt.

avatar van Kos
4,0
Kos
Aan het gemiddelde is te zien dat hier veel te veel intellectual backpack hiphop wordt gewaardeerd.

Dit is gewoon een moddervette ouderwetse straatplaat in de trant van 8Ball & MJG, Too Short en Richie Rich.
In de CLK rijden met de 17 inch rims met een veel te groot blingend klokje om je pols en een grietje met een veel te kort rokje, dat idee. .

avatar van MJ_DA_MAN
Kos schreef:
Aan het gemiddelde is te zien dat hier veel te veel intellectual backpack hiphop wordt gewaardeerd.

Ik weet niet of je ook doelt op de discussie die hier plaatsvond tussen o.a. Harco, Relax en waxs (RIP ). Maar Relax heeft niet gestemt, en waxs is niet meer, dus zij hebben het gemiddelde niet bepaald iig. En zo superlaag is een 3,5 niet, toch ?

avatar van thomzi50
3,5
Ik heb het album al een tijd in mijn bezit, maar vind het toch, ondanks dat ik een plaat met matige teksten best kan waarderen, niet sterk. Het is zo veel te langdradig, zo veel te weinig vernieuwend en daardoor zo weinig interessant eigenlijk. Staan wel wat leuke dingen op hoor, maar minstens drie keer zoveel ronduit matig materiaal.

avatar
Mezelf
@ Kos: Het punt is alleen dat iedereen hier albums van Rich Boy, Flo Rida, Rocko en Rick Ross afkraakt omdat het commercieel is (slechte teksten, dezelfde onderwerpen, je kent het wel) terwijl dat precies is wat dit album ook is, maar hier geven ze dan weer een 4 of iets in die richting. Dat is meten met 2 maten.

Het enige punt dat hier beter is dan de gemiddelde hiphop cd is de flow van Bun B, voor de rest stelt dit ook 3 keer niks voor..

avatar van BoordAppel
2,0
Kos schreef:
Dit is gewoon een moddervette ouderwetse straatplaat

Het is meer een veel te lang durende matige dirty south onzin plaat.

Overigens is het gemiddelde heel aardig.

avatar van Kos
4,0
Kos
@ Mezelf: Nee hoor. Wat anderen doen weet ik trouwens niet en dat kan ik ook niet beoordelen maar mij betreft maakt het me in principe geen zak uit of het commercieel bedoeld mag zijn of niet: Die Flo Ridah etc. kunnen het gewoon niet en zij hier wel en dat is duidelijk te merken.

Omdat het gelikt geproduceerd is betekent niet meteen dat het binnen dezelfde categorie valt wmb.

Het zou ook kunnen omdat ik dit album afgelopen week geregeld gedraaid heb in het zonnetje in Z-Europa, geloof me dan doet ie het erg lekker, laat de zomer maar komen.

avatar
Harco
Hij doet het inderdaad goed in de zomer. Vorig jaar ook (op de mooie dagen die we hadden dan, haha).

En commercieel of niet, fuck dat. Flo Rida is gewoon kut, maar Rick Ross trek ik weer wel. Duidelijk niet op hetzelfde niveau als UGK, maar Rick Ross heeft zo wel zijn dope nummers.

Pimp C en Bun B kunnen rappen, en worden voorzien van hele dikke beats (er staan maar een paar missers op, en dat op een album van dik twee uur). Flo Rida kan níet rappen en krijgt ook nog eens hele standaard producties voorgeschoven.

Hou nou maar gewoon op met zeuren over UGK. Die gasten hebben iets wat de artiesten die jij opnoemt, en waarmee jij ze vergelijkt niet hebben.

avatar
Mezelf
Ik heb dit album ook beter beoordeelt dan die andere albums hoor, hier is duidelijk wel meer kwaliteit te horen. Ik geef alleen aan dat er vaak met 2 maten gemeten word.


En UGK heeft inderdaad een aantal fantastische nummers gemaakt door de jaren heen, maar echt hoogstaand qua lyrics kun je ze niet noemen.

avatar
Harco
Maar dat laatste hoor je me dan ook niet zeggen.

avatar van Conway Twitty
4,0
Kos schreef:
Het zou ook kunnen omdat ik dit album afgelopen week geregeld gedraaid heb in het zonnetje in Z-Europa, geloof me dan doet ie het erg lekker, laat de zomer maar komen.:)

Wat zal ''Chrome Plated Woman'' het goed doen in de zon inderdaad.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 16:22 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 16:22 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.