Na jaren meermaals Pink Moon een kans gegeven te hebben, heb ik vorige week besloten dat die plaat gewoon m'n ding niet is. Op de vraag of Five Leaves Left anders is en ik die dus een kans moest geven, zeiden
ArthurDZ en
Johnny Marr allebei volmondig ja, omwille van de rijkere instrumentatie.
Dus de voorbije week heb ik me hier maar eens op gestort. En terecht, zo blijkt! Door de rijkere instrumentatie bevalt deze plaat me een stuk beter dan Pink Moon. Dat is eigenlijk wel een beetje onverwacht, omdat ik bij andere artiesten vaak net het tegenovergestelde heb.
Als ik op dit moment een top 20 van Nick Drake zou maken, zou de top 10 wellicht gevuld zijn met deze plaat en vervolgd worden door alles wat op Pink Moon staat.
Wel moet ik zeggen dat ik hem voorlopig wel nog niet dezelfde geniale status geef die hij hier bij de meeste andere users wel lijkt te hebben. Goede plaat, zeker niet minder, maar op dit moment ook nog niet meer dan dat.
Als favorieten heb ik op dit moment de opener en de slottrack aangeduid.
3,5*