MusicMeter logo menu
MusicMeter logo

Muziek / Muziekgames / Samson & Gert (Double Feature)

zoeken in:
avatar van esteban
Even 't goede voorbeeld geven. Je opent de Spotify-lijst. Je luistert. Je peinst. Je luistert misschien nog eens. Je geeft een score.

6.5

Oorspronkelijk moest ik niet weten van deze "Muizen", maar -toegegeven- dat trippel deuntje werkt eigenlijk wel en het refrein is in mijn hoofd gekropen. Het fluister-stukje vind ik ook tof.

avatar van AOVV
Jolig liedje.

6,5


avatar van Pepino
Vind het wel een leuk ritme, maar niet zo memorabel.
Trouwens: Samson die geen fan is van katten? Puh!

6

avatar van esteban
Domme katten!


avatar van esteban
https://i.imgur.com/XRU30Wl.png
https://i.imgur.com/TEqkxJV.jpg
#82 - Niet ver weg (1991, Samson 1)

Voor het merendeel van de jeugd is de grote vakantie vandaag begonnen! En ja hoor, ook de eerste "Is dat nu zomer? Regen, regen, regen. Leuke vakantie hoor." klaagzangen zijn al te horen en te lezen. "En we kunnen niet eens op reis zoals gewoonlijk." Hoeft helemaal niet, toch? Leer van Samson & Gert. Zij hoeven niet ver weg om zich te amuseren. En als ook dat niet mogelijk is, kan je nog steeds ver reizen in je eigen hoofd.





avatar van ArthurDZ
8

Deze is leuk ja!

avatar van esteban
https://i.imgur.com/gizKkEB.jpg

Laat ik maar meteen kleur bekennen. Dit is één van mijn persoonlijke topfavorieten. Allemaal leeftijdsgebonden natuurlijk, maar méér dan "Het Samsonlied" en "Er zit meer in een liedje", die gevoelsmatig ongeveer tegelijkertijd verschenen, heeft deze opvolger mijn liefde voor Samson-muziek aangewakkerd. Misschien wel hét nummer dat bij mij 't grootste Samson-gevoel oproept, met de meest leuke herinneringen die er aan vast hangen, een geweldige zorgeloze zomer.

Als klein manneke vond ik deze clip ook bijzonder grappig bij momenten. Vooral het "gekke" reactie-gezicht van Gert dat we in die tijd wel vaker zagen, Samson voor 't raam waar de regen ... (a, neen, haha), Gert die worstelt met de strandstoel. En die zonnebril van Gert, jullie zijn vast allemaal te jong, maar dat jaar had iederéén zo'n zwarte zonnebril met exact die vorm inclusief fluo-koordje. Ja, ook ik.

Jaarlijks stuur ik dit nummer ook door naar kennissen die op sociale media durven plaatsen dat het weer op hun (verre of dure) vakantiebestemming niet schitterend is, terwijl in ons Belgenlandje 't zonnetje schijnt. Zo ben ik wel ja.

Enfin ... 9

avatar van JoaMuse
7,5

avatar van AOVV
"Want als je maar in wonderen gelooft;
Dan kun je heel ver reizen in je eigen hoofd"


Schitterende gedachte, vind ik, sta er dan ook helemaal achter. Al moet ik ook bekennen dat ik sowieso een beetje een dromer ben met een nogal levendige fantasie.

Leuk liedje, alweder! En de boodschap levert toch wel bonuspuntjes op.

8

avatar van Pepino
Niet Ver Weg betekent meer voor me dan de zoveelste goede Samson-klassieker.

In mijn hele kindertijd ben ik maar twee keer naar het buitenland geweest, alle andere zomervakanties waren ofwel De Ardennen ofwel Oostduinkerke. In september was ik altijd stikjaloers op mijn klasgenoten die naar de meest afgelegen oorden zijn gegaan.

Ik herinner me nog toen de leraar aardrijkskunde bij het begin van het schooljaar vroeg waar we met vakantie zijn geweest:

'Rome'
'Madrid'
'New York'
Ik: 'Oostduinkerke'

Niet Ver Weg kan je als een soort van steun zien. Inderdaad, misschien moet je niet helemaal naar het Zwarte Woud gaan als je ook de mooiste plekjes in Wallonië hebt. 't Is waar: wat ze ook vertellen, het is hier niet zo slecht!

Daarbovenop is dit liedje vanwege de corona-tijden relevanter dan ooit. Mensen ontdekken eindelijk nog eens hun eigen land

Dus… Ja, uiteraard een dikke 9 voor deze.

avatar van esteban
Herkenbaar. Met uitzondering van Oostenrijk (2x) zijn we in mijn jeugd eigenlijk nooit naar het buitenland geweest. Terwijl ik bij anderen vaak vaak verre bestemmingen hoorde langskomen, waren het bij ons voornamelijk daguitstapjes of een paar dagen in de kuststreek. En ik heb mij even hard geamuseerd.

avatar van esteban
https://i.imgur.com/o6C55pJ.jpg

In de clip van Niet Ver Weg maakten we voor het eerst kennis met de auto van onze vrienden. Een knalrode 2PK (2CV) van Citroën. In de volksmond ook wel (lelijke) Eendje, Geitje, Tweepaardje of Deux Chevaux'ke genoemd.

https://images.vrt.be/width640/2017/03/15/3543e8d4-0986-11e7-8699-00163edf48dd.jpg

Het TweePeeKaatje zou maar liefst 30 jaar dienst doen. Hij was een vaste waarde in de strips, dook op in de leesboekjes, kwam al eens langs in de serie, kon niet ontbreken in de film (onze helden kwamen zelfs met die auto naar de premiere), was te zien op merchandise zoals puzzels, kon ingekleurd worden op de kleurplaten -dan was de rode stift wel leeg natuurlijk- en stond warempel eens op het podium tijdens een live-show. Hij kon ondanks z'n leeftijd nog steeds de caravan trekken in de intro van De Caravanshow.




En ja hoor, zélfs in het állerlaatste liedje weet deze rammelende vierwieler nog een glansrol te bemachtigen. Gert vertrekt en verdwijnt namelijk definitief uit beeld in het rode wagentje ...

https://nieuws365.be/UserFiles/images/news/gertverhulstINSTAGRAM_1.jpg

En wie volgend prentje in hoge kwaliteit kan vinden (ik heb me gek gezocht), krijgt van mij bonuspunten.

https://i.imgur.com/O8hGH0l.jpg

avatar van chevy93
Grappig, misschien is het inderdaad de leeftijd, maar deze is mij iets te kinderlijk eenvoudig. Het verbaast me ook niets dat dit een vroeg nummer is van ze, waarop ze nog iets onschuldiger en wat minder volwassen klonken zeg maar.

6,5

avatar van esteban
Oei, neen. Daar kan ik mij niet echt in vinden. Bedrieglijk eenvoudig dan toch. Want noch op muzikaal vlak noch inhoudelijk zijn de songs muzikaal volwassener of qua tekst meer doordacht geweest dan in de Stef Bos periode. Ik vind dit in geen geval kinderlijk, al zeker niet in vergelijking met sommige latere hits. "Want als je maar in wonderen gelooft, dan kun je heel ver reizen in je eigen hoofd", het klinkt haast poëtisch.

Maar ieder mag daar zijn idee over hebben natuurlijk. Geen plobreem, allemaal Miranda. (Prima, Samson)

avatar van Pepino
Het valt mij trouwens op dat niemand al iets gezegd heeft over de poten die Samson plots heeft gekregen vanaf 1:18

avatar van esteban
https://i.imgur.com/XRU30Wl.png
https://media.s-bol.com/738kAXQJGy88/550x447.jpg
#83 - De Mooiste Dag (1996, S&G 6)

Eindelijk gedaan met de voetbal, dit is de mooiste dag! Naah, I'm kidding. Het had de mooiste dag kunnen zijn voor de Rode Duivels, helaas. Daarom stond dit liedje ook klaar. Desalniettemin gaan we toch verder met de opener van het 6de album.

De bijhorende clip vind ik misschien wel de slechtste uit het hele oeuvre. Wat is dat zelfs? Een hoop stellingen in een lege fabriekshal met wat glinsterende gordijnen? En de overschot kon dienen om de goedkoopst ogende outfits ooit mee te maken. Het past ook helemaal niet bij het liedje. Of zitten hier fans van dit gebeuren? Gelukkig moeten we enkel de muziek beoordelen.





avatar van Pepino
Ik herinner mij dat die clip zat bij mijn videocassette van 'De goede-daden-man'. Nooit gedacht dat ik die vhs effectief op Youtube ging vinden, maar bij deze De aflevering 'Op reis', dat ook op die vhs stond, heb ik als kind altijd een mindere gevonden, wegens dat einde. See for yourself.




Wel nog een fijn, optimistisch nummer. Een 7 voor deze

avatar van ArthurDZ
Wat een lief liedje eigenlijk, Samson en Gert die dolenthousiast zijn dat ze weer voor de luisteraar kunnen gaan zingen, een heel album lang. Je zou dit album maar op de dag van release gekocht hebben destijds

7.5

avatar van esteban
Pepino schreef:
Ik herinner mij dat die clip zat bij mijn videocassette van 'De goede-daden-man'.

Dan vond ik zijn kostuum in de strip toch wat beter gelukt.
https://i.imgur.com/LU2ihmw.jpg

De aflevering 'Op reis', wat ook op die vhs stond, heb ik als kind altijd een mindere gevonden, wegens dat einde. See for yourself.

Waah seg. Ik dacht zo: maar die aflevering is toch net heel leuk? En toen zag ik 't einde. Ik begrijp het. Dat is wel heel abrupt en nogal atypisch voor de reeks. De hele 'bekentenis met vergeving en afsluitend grapje tot gevolg' ontbrak.

avatar van AOVV
Zeer goedkope clip, maar best een leuk liedje.

6,8

avatar van dumb_helicopter
7.4

Ook een leuke strip inderdaad!

Niet Ver Weg: 6.8
Hoewel het een leuke tekst en een fijne clip, vind ik het refrein nogal schel klinken door de backing vocals. Dat ze hebben later in hun oeuvre toch verbeterd. Wij gingen vroeger ook altijd naar de zee op vakantie (weken aan een stuk), dus de inhoud ligt me wel na aan het hart.

Muizen: 6.5
Voor hun latere nummers nog wel een leuke. Inderdaad getrippel en gejaagde van muizen hoor je ook in het nummer terug.

avatar van JoaMuse
esteban schreef:
De bijhorende clip vind ik misschien wel de slechtste uit het hele oeuvre. Wat is dat zelfs? Een hoop stellingen in een lege fabriekshal met wat glinsterende gordijnen?

"Oh wat is het heerlijk buiten"

Ja wat doen jullie dan in die fabriekshal?

6,8

avatar van esteban
Daar zeg je wat!

avatar van esteban
6.5

Eigenlijk een solide 7, maar eerlijk is eerlijk, na één keer het refrein en de tussenstrofes skip ik meestal.

avatar van esteban
https://i.imgur.com/XRU30Wl.png
https://img.hbvl.be/EISIHCg5M-Ci11ZiWw36A5e69Q8=/960x640/smart/https%3A%2F%2Fstatic.hbvl.be%2FAssets%2FImages_Upload%2F2019%2F04%2F02%2Fe2416186-5522-11e9-b9a0-0d1ef4fc6177_web_scale_0.2458101_0.2458101__.jpg
#84 - Marlene (2002, S&G 12)

Wereld Kusdag vandaag! Het perfecte moment voor Gert om nog eens een poging te wagen bij zijn Marlèneke. Of kiest ze alweer voor de stinkend rijke Vlaamsche zanger Jean-Louis Michel? Die prullenvent! Een ode aan de ongrijpbare schone (hoewel?), met Samson als bemiddelaar. Te beluisteren via Spotify.



avatar van esteban
Zit ik hier een hele tekst te schrijven over hoe Marlèneke eigenlijk een troela van jewelste is , ze misbruik maakte van Gert, Samson haar niet echt lijkt te mogen, haar knapheid door anderen in twijfel werd getrokken door middel van body-shaming, etc ...

Blijkt dat gewoon op YouTube te staan. *facepalm* Tijd gespaard. (ook al ontbreken er nog wat dingetjes) En een heel plausibele verklaring voor wie Jean-Louis Michel nu eigenlijk écht is.




avatar van Pepino
Ga het filmpje zeker nog bekijken, ziet er leuk uit

Grappige klaagzang van Gertje. Niet persé een goed nummer (de rijmpjes komen geforceerd en gekunsteld over), maar wel leutig. Vanwege die reden toch nog een 6.

Vergeet die pretentieuze snobistische stadstrut, Gert.

avatar van ArthurDZ
7,5

Vond het vroeger ook altijd al zo zielig wanneer Marlène zo deed tegen Gert, en ook nu doet dit nummer me wel wat. Mooi gezongen door Gert, hartverwarmende aanvullingen van Samson, en dat kinderkoor werkt hier ook wel goed. Sterke track uit de latere periode, wat mij betreft

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 10:13 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 10:13 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.