MusicMeter logo menu
MusicMeter logo

Muziek / Muziekgames / Ooit in de top 40 - meter #5

zoeken in:
avatar van 50tracks
WeAreTheBorg Ook uit 1986: Right Between The Eyes van Wax.
Is die al voorbij gekomen hier?
Nee wel die andere hit van Wax dus deze kunnen we binnenkort doen.

Ondertussen krijgt vigil nog gelijk. Een verlate stem en een invoerfoutje van mij en The Stranglers staan op een 7,61 en daarmee 200 plaatsen hoger dan vanochtend. Hoezo middelmaat?


avatar van vigil
50tracks schreef:

Ondertussen krijgt vigil nog gelijk. Een verlate stem en een invoerfoutje van mij en The Stranglers staan op een 7,61 en daarmee 200 plaatsen hoger dan vanochtend. Hoezo middelmaat?

Het gaat nu echt hard!



avatar van Edgar18
Ik heb wel een zwak voor Bon.

8,2

avatar van GrafGantz
Bon: 7.8

En nog een verlate 8,5 voor de "grauwe middelmaat" van de Stranglers.


avatar van Rodajc
Bon Jovi - Livin’ on a Prayer - 7
Iets teveel oh hoo-tjes, jammer. Verder een meer dan degelijke pop-rock plaat. Al hoor ik liever hun ballads.

avatar van 50tracks
# 2475 Bon Jovi - Livin' On A Prayer: 8,0


avatar van 50tracks
Vijf (diepe) onvoldoendes zorgen ervoor dat Bon Jovi's Livin' On A Prayer niet hoger dan een 6,79 komt.
Always The Sun is weer een stukje minder middelmaat. Nu staan The Stranglers op een.7,64.



Vandaag maak ik me er makkelijk vanaf. Bij de Greatest Hits van Aerosmith op 24 oktober vorig jaar eindigde Walk This Way op de zesde plaats en schreef All Day Watcher dit

So I took a big chance, at the high school dance
With a missy who was ready to play


Eén van de meest invloedrijke rocknummers ooit, geschreven door Steven Tyler en Joe Perry. Laatstgenoemde was onder andere de bedenker van de funky gitaarriff, geïnspireerd door James Brown. Tyler verraste de wereld met een ritmische, rapachtige manier van zingen, waarmee hij een ondeugend coming-of-age-verhaal vertelt.

In 1986 was producer Rick Rubin de aanstichter achter de samenwerking tussen hiphopgroep Run-D.M.C. en Aerosmith, die het nummer voor de tweede maal hitnoteringen zou bezorgen. Erg soepel ging het er in eerste instantie niet aan toe. De rappers vonden het nummer maar "oud en vreemd" en de mannen van Aerosmith begrepen weinig van hiphop. Maar uiteindelijk ontstond een zeer succesvolle genreversmelting, die de weg zou bereiden voor bands als Rage Against the Machine en Linkin Park. In de Billboard Hot 100 bereikte deze versie, die volledig op naam van Run-D.M.C. staat, een 4e plaats, dus hoger dan het origineel.

In Nederland werd de samenwerking een enorme voltreffer. Het was voor beide acts hun debuut in de Top 40. De plaat stond in 1986 twee weken op de tweede plaats, alleen The Final Countdown van Europe hield ze van de eerste plek af.

Voor Run-D.M.C. opende de samenwerking de deuren naar een wereldwijd publiek en miljoenenverkopen. Voor Aerosmith was het de reddingsboei die ze nodig hadden, het leidde direct tot hun succesvolle comeback-album Permanent Vacation.

# 2476 Run DMC - Walk This Way

avatar van vigil
Walk this way 6,6


avatar van ranboy
6,5

avatar van Yield
8,3

avatar van esteban
50tracks schreef:
Vandaag maak ik me er makkelijk vanaf.

Dat mag ook wel eens, je voorziet ons een heel jaar door elke dag weer van een mooi en interessant geschreven stuk. Ik wil niet weten hoeveel tijd je daar in stopt. Waarvoor dank!

Run DMC - 8

avatar van Rodajc
Run DMC - Walk This Way - 8
Alleen al vanwege het legendarische intro verdient dit nummer een hoge score. Zeer geslaagde kruisbestuiving tussen rock en hiphopmuziek.

avatar van koosknook
8.6



avatar van Gerdav
6,5


avatar van LucM
9,5

Een zeer geslaagde mix van hiphop en hardrock.

avatar van Simon77
8,5

avatar van Johnny Marr
7,5

Het origineel is beter. Overschatte hit. Aerosmith is wel een ultieme bazenband.



avatar van JoaMuse
6,5

avatar van GrafGantz
7.8

Gewoon beter dan het origineel. Johnny Marr is niet wijs.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 06:16 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 06:16 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.