MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

U2 - The Unforgettable Fire (1984)

mijn stem
4,01 (1322)
1322 stemmen

Ierland
Rock
Label: Island

  1. A Sort of Homecoming (5:28)
  2. Pride (In the Name of Love) (3:48)
  3. Wire (4:19)
  4. The Unforgettable Fire (4:55)
  5. Promenade (2:35)
  6. 4th of July (2:12)
  7. Bad (6:09)
  8. Indian Summer Sky (4:17)
  9. Elvis Presley and America (6:23)
  10. MLK (2:31)
  11. Disappearing Act * (4:35)
  12. A Sort of Homecoming [Live] * (4:07)
  13. Bad [Live] * (8:00)
  14. Love Comes Tumbling * (4:52)
  15. The Three Sunrises * (3:53)
  16. Yoshino Blossom * (3:39)
  17. Wire [Kervorkian Remix] * (5:12)
  18. Boomerang I * (2:48)
  19. Pride [In the Name of Love) (Extended Single Version] * (4:43)
  20. A Sort of Homecoming [Daniel Lanois Remix] * (3:18)
  21. 11 O'Clock Tick Tock [Long Version] * (4:11)
  22. Wire [Celtic Dub Mix] * (4:36)
  23. Bass Trap * (5:15)
  24. Boomerang II * (4:50)
  25. 4th of July [Long Version] * (2:26)
  26. Sixty Seconds in Kingdom Come * (3:15)
toon 16 bonustracks
totale tijdsduur: 42:37 (1:52:17)
zoeken in:
avatar
stuart
...ja ... en dat vinnik ook , lekker puhh... (wat betreft EPAA)

P.S. volgens mij is de stand 2-2

avatar van kaztor
4,5
Ik zit zeker te wachten op de Deluxe-versie van deze. Er zijn een hoop EP's en speciale singles uitgebracht rondom deze release.

avatar van dazzler
5,0
kaztor schreef:
Ik zit zeker te wachten op de Deluxe-versie van deze. Er zijn een hoop EP's en speciale singles uitgebracht rondom deze release.


Een poging tot overzicht.

Pride (in the Name of Love) (extended version) 4.40
Boomerang I (instrumental) 2.47
Boomerang II (vocal) 4.48
4th of July (long version) 2.38
A Sort of Homecoming (live from Wembley) 4.06
A Sort of Homecoming (live from Wembley - different mix) 4.06
Bad (live from Birmingham) 7.59
Love Comes tumbling 4.45
Love Comes tumbling (alternate vocal) 4.37
The Three Sunrises 3.52
Sixty Seconds in Kingdom Come 3.15
Bass Trap 5.17

avatar van Mjuman
@Stu en TS

Even over "Elvis Presley" - dit nummer is geheel en al in de studio tijdens de opnamesessie tot stand gekomen, min of meer uit een improvisatie (jam) en klinkt dus inderdaad wat anders. Wat ik - en ook CD - kanp vinden is de organische manier waarop dat nummer bijna in een natuurlijke 'flow'tot stand is gekomen. Mind you, je hoeft het nummer niet mooi te vinden, dan kan je alsnog respect opbrengen voor het feit dat U2 (de guts had) zo'n spontaan ontstaan nummer op het album te zetten.

Van mij mag je op dit punt 2 - 2 zeggen.

avatar van Chameleon Day
5,0
Mjuman schreef:
Wat ik - en ook CD - kanp vinden is de organische manier waarop dat nummer bijna in een natuurlijke 'flow'tot stand is gekomen.


Haha, kun je gedachten lezen Mju? Maar je hebt gelijk, het is buitengewoon knap dat zoiets uit een jam kan ontstaan. Al zullen Eno en Lanois er ook heel wat productiewerk tegenaan gegooid hebben. Maar dat doet er niet aan af dat je goed kan horen op welk een hoog niveau U2 zich destijds bevond. Zelfde geldt voor zo'n nummer als 'Promenade'.

avatar van Mjuman
@CD - workshop gevolgd aan de Hogere School voor Helderziendheid; bovendien had je organisch in een eerdere post gebruikt en ik vond het wel passend.

Voor de U2-fans: kreeg vanochtend 21/12 een mail-alert van Amazon in mijn brievenbus:

U2 has just announced the release of their brand-new studio album, No Line on the Horizon. Choose from five different versions for the casual fan or collector. Pre-order the album of your choice now and print off a gorgeous certificate to tuck into your favorite U2 fan's stocking (release-datum 3 maart):

Standard CD $9.99

Digi-pack: Limited Edition/CD/Poster/Film Download $35.98

Magazine: Limited Edition/CD/Magazine/Film Download $49.98

Box Set: Limited Edition/CD/Poster/Book/DVD $95.98

Vinyl: 2 LP $17.98

Genoemde prijzen zijn gegarandeerd bij pre-order.

avatar
5,0
dazzler schreef:
(quote)


Een poging tot overzicht.

Pride (in the Name of Love) (extended version) 4.40
Boomerang I (instrumental) 2.47
Boomerang II (vocal) 4.48
4th of July (long version) 2.38
A Sort of Homecoming (live from Wembley) 4.06
A Sort of Homecoming (live from Wembley - different mix) 4.06
Bad (live from Birmingham) 7.59
Love Comes tumbling 4.45
Love Comes tumbling (alternate vocal) 4.37
The Three Sunrises 3.52
Sixty Seconds in Kingdom Come 3.15
Bass Trap 5.17


Er was ook nog een Instrumental Mix van Wire, volgens mij verkrijgbaar via Engelse blad NME

avatar van Carolaah
4,0
Hmm.. eigenlijk heb ik altijd een soort afschuw voor U2 gehad.
Vooral 'beautiful day' vind ik een afschuwelijk nummer..
Het enige wat ik kende van U2, is wat er wel eens op tv of de radio langskwam.. En beetje bij beetje realiseerde ik me, dat ik gewoon de U2 van tegenwoordig niet heel erg kan waarderen (al vind ik die nieuwste single wel iets hebben)..

Des te meer we terug gaan in de tijd, des te meer ik nummers van U2 kan waarderen. 'Stuck in a moment' vind ik dan nog wel een tof nummer.. 'The sweetest thing' ook.. maar toen ik laatst erachter kwam dat 'Pride(in the name of love)' natuurlijk ook van U2 kwam, kreeg ik toch een soort nieuwsgierigheid..

Dus, ik ga eens even het oudere werk van U2 beluisteren, want ik heb een idee dat mijn mening over U2 dan wel heel wat zal veranderen.

avatar
stuart
@Carolaah; dat zou kunnen en misschien is dit album wel een goeie keuze van jou om te proberen (of anders The Joshua Tree)....niet geschoten is altijd mis, immers....

avatar van Niek
5,0
Dr moet sowieso snel een stem bij, want het aantal stemmen wat er nu staat strookt niet bepaald met de levensvisie van Bono en gevolg.

avatar
stuart
Niek schreef:
Dr moet sowieso snel een stem bij, want het aantal stemmen wat er nu staat strookt niet bepaald met de levensvisie van Bono en gevolg.


.... ....nee; scherp opgemerkt. Dit getal lijkt me het beste passen bij het album The Number Of The Beast van Iron Maiden....

avatar van Cor
4,5
Cor
De eerste van de U2-klassiekers. Een voller geluid met herkenbare Eno-invloeden. Hier begon de groep zich te vernieuwen en dat proces hebben ze met 'The Joshua Tree' en 'Achtung Baby' nog een keer herhaald. Dit album is misschien wel het meest een eenheid. En 'Bad' blijft toch wel één van de parels uit het U2-oeuvre.

avatar van steven
4,5
misschien is "wire" wel het beste nummer dat ze gemaakt hebben . Nerveus , hypnotiserend en totaal anders dan ze ervoor en erna hebben gedaan.

het viel me in ieder geval op laatst. Echt geweldig

btw nog steeds in mn top 3 u2 albums ( met boy en achtung)

avatar van hallo!
5,0
4,5* voor dit geweldige album. De eerste vier nummers zijn allemaal prachtig met The Unforgettable Fire als hun beste nummer ooit. Dan volgt er een rustpauze met Promenade, dat speciaal maar o zo mooi is, en 4th of July dat ik de intro vind van Bad. Daarna komt Bad dus. Ik vind de studioversie van Bad wel niet zo goed als de liveversie, maar het is nog goed. Indian Summer Sky is ook een zeer aanstekelijk lied met een geweldige baslijn. Daarna komt het enige slecht nummer van het album: Elvis Presley and America. MLK is gewoon een degelijke afsluiter.
Het album is dus echt één geheel en dat maakt het zo goed, want er zijn wel een paar songs die afzonderlijk minder goed zijn en dan maakt het geheel die zwakkere punten weer goed.

avatar van kaztor
4,5
Cor schreef:
De eerste van de U2-klassiekers.



avatar van Mjuman
kaztor schreef:
(quote)




Op 6 juni reageren op een post van 10 april, kan een mens wel zeggen dat je niet snel uit de startblokken bent. Dus zoveel 'Fire' zat misschien niet in je - laten we het maar vergeten!

avatar van royh
4,5
Naar het schijnt komt in oktober de geremasterde editie van The unforgettable fire eindelijk uit: o.a. een deluxe versie (2CD's) en een superdeluxe-versie (2CD + DVD) (die laatste versie is in hetzelfde formaat als de superdeluxe-versie van the Joshua Tree).
Zie ook deze link: http://www.stevehoffman.tv/...


avatar van kaztor
4,5
Ik vind een hele box set wel wat veel eer voor deze plaat.
Een album als War had die accolade zeker meer verdient.

avatar van Chameleon Day
5,0
kaztor schreef:
Ik vind een hele box set wel wat veel eer voor deze plaat.
Een album als War had die accolade zeker meer verdient.


Vind ik niet. TUF is imo van een hoger niveau dan War en verdient dus meer loftuitingen.

avatar van reptile71
Volgens mij bereikte U2 met dit album hun superstatus en werden ze wereldwijd pas echt beroemd. Met TJT bevestigde ze die status. Maar qua hoogtepunt in carrière waren de eerste 3 albums eigenlijk een soort aanloop. TUF is dus wel een heel belangrijk album in hun carrière, denk ik (uiteraard bestaat geen enkel album zonder het vorige album en zijn ze om die reden eigenlijk allemaal even belangrijk). Maar dat is meer hoe ik het vanuit mijn beleving zie, zonder dat ik bekend ben met verkoopcijfers ofzo.
Op knallers als New Year's Day na vind ik dit ook gewoon een beter album dan War. Met het nummer The Unforgettable Fire overtreffen ze zichzelf en schrijven ze wat mij betreft geschiedenis (met Bad trouwens ook). Ik krijg nog steeds kippevel als ik er naar luister, hoe briljant en zoooo mooi gezongen!

avatar van Niek
5,0
kaztor schreef:
Ik vind een hele box set wel wat veel eer voor deze plaat.
Een album als War had die accolade zeker meer verdient.
Vind een hele box uberhaupt onzin. Uitmelkerij.

avatar van kaztor
4,5
Ben het er niet mee eens dat deze beter is dan War. Productioneel vind ik War sowieso al beter klinken, maar het niveau van de songs blijft ook op een hoog peil. Dit album valt wat dat betreft toch iets vaker weg. Neemt niet weg dat ik 'm toch wil hebben, trouwens...

Daarnaast denk ik ook dat War de weg plaveide naar het grote publiek. Europa én Amerika waren om met die plaat, toch de 2 grootste markten wat betreft plaatverkoop, lijkt me. En met New Year's Day en Sunday Bloody Sunday bevatte het de eerste echt grote hits. Toch niet een bepaald onbelangrijke plaat, lijkt me.

Toch typerend... Een nieuwe release als No Line On The Horizon doet me weinig meer terwijl ik wel naar dit soort uitgaves uitkijk...

avatar van James Douglas
Grappig, ik vind dat War namelijk bij The Refugee even wegvalt en ook de daaropvolgende songs zijn niet mijn grootste favorieten, zijn zonder meer klasse songs overigens. Maar voor het rauwe kale karakter van War blijft hij niet elke luisterbeurt overeind. Bij het optreden op Red Rocks des te meer Deze plaat daarentegen klinkt sferischer over het geheel en dan vallen die soundscapes wat mij betreft prima op hun plaats.

War is inderdaad een bepalende plaat voor hun positie in muziekland en The Unforgettable Fire meer voor hun muzikale groei.

avatar van rkdev
5,0
Ik begrijp dat Boy, October en War meer "liedjes" op de plaat hadden staan, maar deze soundscape van U2 is toch echt niet minder dan briljant te noemen. Het album brengt me elke keer in een soort trance bij de eerste tonen van A Sort of Homecoming en laat me niet meer los tot de laatste noten van MLK. Kant B heeft enige tijd nodig gehad, maar toen deze sferische kant van U2 eindelijk op me indaalde, heeft 'ie me ook diep geraakt !
Het titelnummer blijft overigens van ongekende schoonte.

Ik hoop dat de box meer in petto heeft dan Wide Awake in America en enkele reeds uitgebrachte outtakes zoals Boomerang. Ben erg benieuwd naar meer van deze sessies.

avatar van Helicon
4,0
Mooi hoor! Vooral het titelnummer en Bad steken iets boven dit hele hoge maaiveld uit!

avatar van Saldek
5,0
Mjuman schreef:
@Stu en TS

Even over "Elvis Presley" - dit nummer is geheel en al in de studio tijdens de opnamesessie tot stand gekomen, min of meer uit een improvisatie (jam) en klinkt dus inderdaad wat anders. Wat ik - en ook CD - kanp vinden is de organische manier waarop dat nummer bijna in een natuurlijke 'flow'tot stand is gekomen. Mind you, je hoeft het nummer niet mooi te vinden, dan kan je alsnog respect opbrengen voor het feit dat U2 (de guts had) zo'n spontaan ontstaan nummer op het album te zetten.

Van mij mag je op dit punt 2 - 2 zeggen.


Ben op dit moment in het boek bezig over U2 door U2.
En wat me opvalt is dat het allemaal zo recht door zee is en dat het me weet te bevestigen, hoe off-U2 ik ook maar mag zijn nu, dat de Ierse heren echt niet zomaar een bunch muzikantjes zijn. Niet alleen Bono, maar ook Edge en Larry zijn echt toch wel individuen te noemen met een capital 'I'. Bijzonder ook dat Adam heel anders denkt en kijkt naar de dingen en naar hun muziek, maar dat ze alle toch echt 'brothers' zijn.
Maar dat even terzijd.
Het boek beschrijft ook uitvoerig hoe bepaalde nummers zijn ontstaan en zich hebben ontwikkeld. 'Elvis Presley and Am.' is inderdaad erg spontaan gekomen. Het was niet eens een echte song. Het was een jam, beetje geklooi waar Eno lyrisch over was. Hij wilde het direct opnemen en zei Bono dat hij maar moest zingen wat in hem opkwam. De zang zou naar 'achteren worden gedubbed'.
Eén van mijn favoriete nummers, met zwaar beladen doch dromerige sfeer. Een nummer dat, als ik correct heb begrepen, werkelijk in enkele uurtjes is ontstaan en opgenomen. Eno zag er namelijk enorm draagvlak in qua sfeer. Damn right he was!

avatar van Thuurke
De grootste misser van U2 is dat ze The Unforgettable Fire video clip niet op de verzamel CD/DVD U218 hebben gezet. Dit is het ultime U2 nummer.

Verder was het ook wel leuk geweest als ze van de gouden verzamel CD periode 1980 - 1990 ook een DVD hadden uitgebracht.

avatar van rkdev
5,0
Thuurke schreef:
Verder was het ook wel leuk geweest als ze van de gouden verzamel CD periode 1980 - 1990 ook een DVD hadden uitgebracht.

Dat vind ik ook nog steeds erg vreemd, ook omdat er wel een videoband van is...

avatar
5,0
Zonder enige twijfel het beste album ooit gemaakt.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 19:01 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 19:01 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.