MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Michael Jackson - Thriller (1982)

mijn stem
4,06 (1885)
1885 stemmen

Verenigde Staten
Pop / R&B
Label: Epic

  1. Wanna Be Startin' Somethin' (6:03)
  2. Baby Be Mine (4:20)
  3. The Girl Is Mine (3:41)

    met Paul McCartney

  4. Thriller (5:57)

    met Vincent Price

  5. Beat It (4:15)

    met Eddie Van Halen

  6. Billie Jean (4:56)
  7. Human Nature (4:06)
  8. P.Y.T. (Pretty Young Thing) (3:57)
  9. The Lady in My Life (4:53)
  10. Someone in the Dark * (4:49)
  11. Billie Jean [Home Demo from 1981] * (2:20)
  12. Carousel * (1:49)
  13. Vincent Price * (2:53)
  14. The Girl Is Mine 2008 * (3:11)

    met will.i.am

  15. P.Y.T. (Pretty Young Thing) 2008 * (4:17)

    met will.i.am

  16. Wanna Be Startin' Somethin' 2008 * (4:11)

    met Akon

  17. Beat It 2008 * (4:10)

    met Fergie

  18. Billie Jean 2008 [Kanye West Mix] * (4:34)
  19. For All Time * (4:08)
  20. Starlight * (5:04)
  21. Got the Hots [Demo] * (4:25)
  22. Who Do You Know [Demo] * (5:23)
  23. Carousel * (3:39)
  24. Behind the Mask [Mike's Mix] [Demo] * (5:01)
  25. Can't Get Outta the Rain * (4:06)
  26. The Toy [Demo] * (3:04)
  27. Sunset Driver [Demo] * (4:03)
  28. What a Lovely Way to Go [Demo] * (3:55)
  29. She's Trouble [Demo] * (4:13)
toon 20 bonustracks
totale tijdsduur: 42:08 (2:01:23)
zoeken in:
avatar
Cured
Ik herken het verhaal van mijn (boven)buurman ; ook mijn zoontje van 8 vind dit een geweldig album . Blijkbaar werkt het album toch aanstekelijk, ook zo'n 30 jaar na dato.

avatar van WeckoJ
4,0
Wat een meesterwerk blijft dit album! Een paar topnummers en de andere nummers zijn gewoon allemaal goed. Nummers als Billy Jean en Thriller zullen nog jaren bekend blijven ook bij onze kinderen en de kinderen van onze kinderen. Dit is echt muziekgeschiedenis. Helaas is de man zelf er niet meer...

avatar
4,0
De laatste tijd zet ik weer steeds vaker een album op van MJ. Dit na 2 jaar geen enkel album van de King Of Pop beluisterd te hebben. In de periode na zijn dood heb ik zijn muziek zovaak gedraaid, dat ik er wel even klaar mee was.

Hoe gek het voor sommige mensen ook klinkt, ik heb hier minder 'klik' mee dan met Bad, Dangerous, History en Invincible. Ook met Off The Wall heb ik niet zoveel. Dit komt grotendeels omdat Off The Wall en Thriller nog erg richting de soulkant gaan (met name Off The Wall) waar hij met The Jackson 5 bij Motown mee is opgegroeid. Het latere werk is volwassener, wat ruiger en minder glad. Billie Jean, Thriller en Beat It staan op dit album op eenzame hoogte. bij nummers 2,3 en 9 heb ik de neiging te gaan skippen.

Voor mij kan deze niet tippen aan Bad en Dangerous.

*3,5

avatar van paulmccuytney
3,0
Volgens mij had begin jaren 80 ongeveer 75% van de huishoudens deze elpee wel in huis. Ik ben dan een van de weinige die hem nooit heeft aangeschaft. En waarom niet? Omdat het waarvoor ik bang was ook gebeurde: veel te veel uitgemolken.
Beat it, Billie Jean en Human Nature blijven desondanks prachtige nummers, tenzij je ze niet te vaak hoort. Maar dat duet met Paul McCartney vind ik wel zo ontiegelijk flauw. En de rest is middelmaat troef. Drie sterren dus voor Wacko Jacko.

avatar
5,0
Teveel uitgemolken, dat kan maar heel Toto en Eddie van halen geeft dit album toch wel cachet!

avatar van lennon
5,0
Neal Peart schreef:
Teveel uitgemolken, dat kan maar heel Toto en Eddie van halen geeft dit album toch wel cachet!


Ik denk toch dat die eer naar Quincy Jones en MJ gaat. Leuke solo van Eddie hoor, en aardige song van Toto, maar het geheel is van het tweespan wat dit album zo goed maakt!

Voor mij is na ruim 30 jaar het enige nummer wat is gaan vervelen "the girl is mine". De rest vind ik (uitgemolken of niet) nog steeds heerlijk om te horen, en zeker niet vervelend.

avatar van musician
3,5
Het album begint alleraardigst, maar zakt dan gelijk volledig ineen met Baby be mine en The Girl is mine. Dan krijgen ze de motor weer aan de praat om vervolgens weer blijvend pech te krijgen bij Human Nature, P.Y.T en The Lady of my life.

Was alles van het niveau van de andere nummers geweest, had ik 5***** gegeven. Nu moet ik na herbeluisteren erkennen dat er niet meer in mag zitten dan 3,5***

avatar van dazzler
5,0
Human Nature is een topsong, musician.

avatar van musician
3,5
Gelukkig zitten we nog in begin 2014 en kan ik voor elke keer dat het glazuur mij van de tanden springt bij een nummer als Human Nature nog kosteloos naar de tandarts.

De boog hoeft niet altijd gespannen te zijn, maar Jackson had even door moeten bijten, met Van Halen, Toto e.a. De trend die hij daarmee inzet is goed. Maar hij had het album daar volledig mee moeten vullen, dan had het in z'n geheel meer ballen gehad.

Nu bereikt hij ook de tienermeisjes (en wie niet). Voor de verkoopcijfers altijd handig (is gebleken). Maar het levert geen mooi consistent album op met een stevige bite.

avatar van rkdev
5,0
musician schreef:
Het album begint alleraardigst, maar zakt dan gelijk volledig ineen met Baby be mine
Het album begint inderdaad met 1 van de beste songs uit Michaels euvre ("alleraardigst" is wel erg belegen voor deze heerlijke funky track), maar Baby be Mine wordt in mijn optiek door velen ondergewaardeerd. Een lekkere slome track met fantastische vocalen van Michael en lekker gitaartje (dat zo door Nile Rogers gespeeld had kunnen zijn) en blazers.

avatar van chevy93
5,0
Die tienermeisjes had hij al lang en breed bereikt met het nummer dat nota bene over die tienermeisjes gaat.

Baby Be Mine is zo'n beetje de beste track op dit album, overigens.

avatar van lennon
5,0
Eens over Baby be mine, gewoon een goede track! Een van de weinige niet single tracks, maar gewoon een heerlijke groove!

@musician: dat MJ die "bite" niet helemaal doorzet is op zich wel logisch! Hij was tenslotte een soul/R&B artiest en geen rocker. Maar ben net als jij wel nieuwsgierig hoe zo'n album geklonken zou hebben.

Getuige Beat it, Dirty Diana en give in to me zou een album met wat meer gitaarwerk zeker bij MJ gepast hebben. Hij kon ook lekker "vuil" zingen, dat wordt wel bewezen op die songs. Maar Thriller is juist een mooie mix van van alles en blijft naar mijn mening gewoon een grote klasbak!

avatar van Tony
4,0
Zeker een topper van MJ, maar ik betrap me erop dat ik 9 van de 10 keer Off the Wall uit de kast pak en niet deze. Zou er mee te maken kunnen hebben dat ik het allemaal net iets te vaak heb gehoord en gezien (op MTV destijds), maar ik denk ook dat sommige nummers net iets te 'uitgesproken' zijn. Thriller, Beat It, Billie Jean zitten zo over-herkenbaar in elkaar dat er al geen enkele verrassing meer is als de eerste noot van het intro hoor. De videoclip begint dan als het ware voor mijn ogen weer (versneld) af te spelen en ik krijg van pure onrust al snel een gevoel dat ik wil doorskippen. Dat heb ik bij Off the Wall, en die heb ik toch minstens net zo vaak gehoord, helemaal niet. Gek he?

avatar van Jumpjet
4,5
Tony schreef:
Gek he?

Nee hoor, op mijn platenspeler draait Off the Wall ook meer rondjes dan Thriller, om precies de zelfde reden als die jij beschrijft.

avatar van musician
3,5
lennon schreef:
@musician: dat MJ die "bite" niet helemaal doorzet is op zich wel logisch! Hij was tenslotte een soul/R&B artiest en geen rocker. Maar ben net als jij wel nieuwsgierig hoe zo'n album geklonken zou hebben.

Een stevig album met alleen nummers van het niveau Thriller, Beat it, Wanna be starting something en Billie Jean blijft toch nog steeds een R&B album?! Wel eentje van een betere samenstelling maar nog steeds gewoon soul. Zeker geen rock.

Ik had inderdaad ook heel benieuwd geweest hoe dat zou zijn ontvangen. Je kunt, om een dergelijk album te benaderen, natuurlijk zelf wat compileren met zijn jaren '80 albums.

avatar van Akkaleeden
5,0
@ Lennon

Ik zou je aanraden om de demo versie van The Girl is Mine eens te beluisteren. De demo is naar mijn mening beter dan de uiteindelijke versie op Thriller. Het schetst een goed beeld van de songwriter MJ, een vaak onderbelicht talent.

avatar van rkdev
5,0
Nou Akkaleeden, zoveel verschilt die demoversie niet van de uiteindelijke versie hoor (op de "a-ha-a-ha" aan het begin en einde van het nummer na).

avatar van Akkaleeden
5,0
Die"aha's" geven mij echt dat feelgood gevoel.Maar wat te denken van die schitterende strings die in de demo veel duidelijker (en mooier naar mijn mening) naar voren komen, de chords die duidelijker naar voren komen? Bovendien hebben de achtergrondvocalen van MJ bij de bridge op de demo mijn voorkeur boven die op de album versie.

Ik moet wel zeggen dat ik het altijd lastig vind om demo's met eindresultaten te vergelijken . De album versie is vaak al zoveel keer ten gehore gekomen , dat de verfrissende sound van een demo verward kan worden met de kwaliteit ervan.

avatar van spinout
1,0
Wat een vreselijke jaren 80 productie. En dat begint al vanaf de eerste tonen. Slechts Van Halen is de moeite van het beluisteren.

avatar van lennon
5,0
spinout schreef:
Wat een vreselijke jaren 80 productie. En dat begint al vanaf de eerste tonen. Slechts Van Halen is de moeite van het beluisteren.


alles wat ik van jou lees bij albums uit de 80's is negatief. .waarom neem je überhaupt de moeite om die periode te beluisteren als je het allemaal ruk vindt?

avatar van bikkel2
4,5
Zeker niet alles uit de 80's is ruk. En dit is een gaaf geproduceerde plaat. Alles op z'n plek en nog altijd een lust voor het oor.
Zeer verzorgd en hoewel ik zeker geen fan ben van Jackson, is dit een terecht memorabel album.
Eigenlijk niets op aan te merken. Beter werd het niet meer.

avatar van spinout
1,0
Niet alles uit de jaren 80 is slecht. Lennon is me kennelijk niet vaak tegen gekomen. Gelukkig maar.

avatar van lennon
5,0
Die keren dat ik je tegenkom is het bij door een groot publiek gewaardeerd album uit de 80s en dan ben jij als een van de weinigen erg negatief. Net alsof je je wilt verzetten tegen de menigte. Misschien foute impressie maar zo komt het wel erg over.

ik zie dat je nou "bad" ook een ster geeft.. maar onderbouwing zie ik niet behalve vervelende 80s productie. Dat raakt kant noch wal, en wederom vraag ik me af waarom je überhaupt de moeite neemt naar die albums te luisteren als je ze allemaal zo bagger vindt?

avatar van Edwynn
3,0
Thriller vind ik niet slecht. Maar het is wel zo'n album waar je tegen wil en dank mee geconfronteerd wordt. Ik wel tenminste. Zeker drie van de vijf mensen in mijn netwerkje hebben de lp of cd wel. Er was een tijd dat dat mij ook tegenstond. ,,Pleurt toch eens op met die halfgare, playbackende mafkees", dacht ik dan wel eens.

avatar van Tony
4,0
Beetje fout netwerkje heb je dan, daar moet je MJ niet de schuld van geven?

avatar van "H."
Ben geen fan van deze artiest maar dat wil niet zeggen dat ik kwaliteit niet herken en kan waarderen. Thriller hoort bij de popgeschiedenis als doperwtjes bij worteltjes. Het kan zijn dat je het niet lekker vind maar het is wel een klassieker .

Kan me nog herinneren dat ik de clip van Thriller voor het eerst zag. Dat was toch zeker wel vooruitstrevend en getuigde van een artiest met visie en de drang om te innoveren.
4 **** is mijn score

avatar van Edwynn
3,0
"H." schreef:
... de clip van Thriller voor het eerst zag. Dat was toch zeker wel vooruitstrevend en getuigde van een artiest met visie en de drang om te innoveren.


Of een batterij figuren achter een artiest die visie hebben. Voor wie het belangrijk vindt dat muziek met gelikte promo's gepaard moet gaan. Dat boeit mij dan weer voor geen meter.

Het is een klassieker. Of het nu het succes is of de inhoud zelf. We kunnen er niet omheen. Dat schept natuurlijk geen verplichting om er een door consus geaccepteerd cijfer aan te hangen.

avatar van Lukas
4,0
Berichten verplaatst naar Michael Jackson

avatar van De buurman
5,0
Michael Jackson vanaf medio jaren '70 met The Jacksons tot en met Thriller was een geweldige zanger en performer. Bad had nog een paar hele goeie stukken maar de man richtte zich toen al niet meer op volwassenen... Dus wat moet je ermee? Thriller is een voortreffelijk album, ieder nummer is raak.

avatar van lennon
5,0
De buurman schreef:
Playbacken voor een stadion vol mensen is debiel, het is niet anders. Maar goed, de man had daar schijnbaar andere opvattingen over en voor Jackson golden andere regels over wat normaal is en wat niet.


Ik denk dat daar vooral de invloed van de platenmaatschappij bij kwam kijken. Hij zelf had bijvoorbeeld totaal geen trek om de Bad tour te doen.. en kijk eens wat voor omvang die tour had?
Dus op t moment dat dat niet meer ging (lichamelijk) werd dat nog steeds verwacht.. geld... geld. geld..

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 22:37 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 22:37 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.