MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Pink Floyd - Ummagumma (1969)

mijn stem
3,42 (616)
616 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Rock
Label: Harvest

  1. Astronomy Domine [Live] (8:29)
  2. Careful with That Axe, Eugene [Live] (8:50)
  3. Set the Controls for the Heart of the Sun [Live] (9:12)
  4. A Saucerful of Secrets [Live] (12:48)
  5. Sysyphus, Pt. 1 (1:08)
  6. Sysyphus, Pt. 2 (3:30)
  7. Sysyphus, Pt. 3 (1:49)
  8. Sysyphus, Pt. 4 (6:59)
  9. Grantchester Meadows (7:26)
  10. Several Species of Small Furry Animals Gathered Together in a Cave and Grooving with a Pict (4:59)
  11. The Narrow Way, Pt. 1 (3:27)
  12. The Narrow Way, Pt. 2 (2:53)
  13. The Narrow Way, Pt. 3 (5:57)
  14. The Grand Vizier's Garden Party: Entrance, Pt.1 (1:00)
  15. The Grand Vizier's Garden Party: Entertainment, Pt. 2 (7:06)
  16. The Grand Vizier's Garden Party: Exit, Pt. 3 (0:38)
totale tijdsduur: 1:26:11
zoeken in:
avatar
Joy
ben ummagumma nu voor het eerst van mijn leven aan het beluisteren

stond al jaren in de kast, nooit geen zin in gehad

ken Astronomy Domine alleen van voivod, wat mij betrefd een topversie

magoed, benewd of dit me 2 plaatjes lang kan blijven boeien

kant 1, wel aardig, maar niet echt boeiend
kant 2,gaap

ik ga dit niet uitzitten...

een 2 voor plaat 1, plaat 2 (ik doe nog de elpeeversie) draai ik over een jaar of 10 wel een keer

avatar van charlezzz
3,0
in het boek "brommers, gitaren en spandoeken" (over 50 jaar zeeuwsche jongerencultuur) kwam ik een foto tegen die hier wel past....

http://people.zeelandnet.nl...

avatar van wolf
4,0
Careful with that axe, eugene

Wat een topnummer!

avatar van wolf
4,0
Dit album heeft me toch wel positief verrast. Door de negatieve reacties op dit album dacht ik dat dit één van de mindere albums van Pink Floyd zou zijn. Na een paar luisterbeurten kan ik zeggen dat ik het toch niet zo'n slecht album vind. Ja, sommige tracks zijn wat minder, maar laten we vooral de topnummers niet vergeten; 'Careful with that axe, Eugene', 'A Saucerful of Secrets',...
De Sysyphussongs vind ik de zwakste van dit album. De nummers van Roger Waters ('Several Species of Small Furry Animals en Mason', briljant) vind ik zeer sterk. Ook David Gilmour en Mason moeten niet onderdoen. Zij leveren ook sterke prestaties met 'The Narrow Way'en 'The Grand Vizier's Garden Party (schitterende titel)'

4,5* voor het livealbum en 4* voor het studio gedeelte -> afgerond maakt dit 4*

avatar van vigil
3,5
in mijn geval een 3 voor het studio gedeelte en een 4 voor het live gedeelte (ik vind dit toch de beste reguliere live opname van Floyd). dus daarom een 3,5* voor mij

avatar
EVANSHEWSON
Ik vind Ummagumma de zwaarst te verteren plaat die de Floyd gemaakt heeft.
De liveplaat is goed, de andere plaat met de aparte stukken van de 4 leden is andere koek. Dàt is wat navelstaarderij en muzikaal stelt dat weinig voor.
Grantchester Meadows is wel een schitterende song van Roger Waters. Die vogeltjes, die natuur die er in doorschemert, dat zéér rustige verderkabbelende.
Komt daarna dat idiote maar sublieme "Several..." ik dacht het nummer met de langste titel ooit (maar dat zal ook al achterhaald zijn nu).
Het is méér een curiosum van een album dan ééntje dat je opzet om geheel van te genieten.
Maar ik ben blij dat ik het heb, al was het maar voor de liveplaat en de SCHITTERENDE HOES; Je geraakt daar niet op uitgekeken, toch ?
Als je ziet dat men tegenwoordig geen moeite meer doet om nog mooie hoezen te ontwerpen (denk maar aan de lelijke Coldplay hoezen), dan zie je dàt dit ook een kunst is die verdwijnt.
Natuurlijk kwamen hoezen beter tot hun recht toen het nog grote elpees waren, maar zelfs al moet je op zo'n klein formaat als cd werken, het oog wil altijd wat, toch ?
Pink Floyd behoort - wat mij betreft samen met The Beatles en Led Zeppelin - tot de allerbeste BANDS die er ooit geweest zijn, maar Ummagumma (wat ik een lekker woord vind op zich) is niet hun beste plaat. 3 sterren !

avatar
nicolas
Roger Waters: "Ummagumma, oh yeah, what a disaster!" Ik heb deze plaat ook nog nooit uitgeluisterd. Ik geraak nooit verder dan Sysphus, Pt. 3. Disc 2 met de livenummers is dan weer formidabel!

avatar van wolf
4,0
Het Sysyphusgedeelte vind ik het zwakste van heel het album. De songs van Waters zijn zeer sterk. En ook Mason en Gilmour hun songs zijn niet slecht. Het livealbum is echt prachtig. Die versie van Carefull with that Axe, Eugene (briljante titel) . Dus probeer eens die Sysyphusnummers te skippen.

avatar
Roel van Krieken
Several species.....Elke keer lachen.
Echt goed dit.
Hou meer van dit oudere (eigenlijk midden) werk van Floyd dan van het nieuwe, alhoewel dat ook erg goed is natuurlijk.
Staat niet voor niets een paar keer in mijn top tien.
Beste band ooit.

avatar
JustaRascal
Het is dat de cd zo verschrikkelijk duur is, anders had ik hem niet alleen op lp.

avatar van jurado
3,5
alle floyd cd's zijn toch schandalig duur?
Laat het gewoon lekker bij je lp-tje ..klinkt nog mooier ook.

avatar van frankvankesteren
ik ben benieuwd hoeveel van de 20 euro die je voor een Floyd-CD betaalt, naar de platenmaatschappijen gaat

avatar van jurado
3,5
waarom?

avatar van frankvankesteren
dat lijkt me logisch toch?

avatar van vigil
3,5
jurado schreef:
alle floyd cd's zijn toch schandalig duur?
Laat het gewoon lekker bij je lp-tje ..klinkt nog mooier ook.


Volgens mij zijn ze vorig jaar zeker een half jaar voor mid-price (tientje zeg maar) te koop geweest...

avatar
Heerlijke plaat.
Zowel kant 1 als 2.
Careful with that Axe, Eugene bezorgt me elke keer de rillingen.als ik hem hoor.
Ik verbaasde me over de negatieve reacties hierop.
Maarja, ieder zijn muzieksmaak.

avatar van Paap_Floyd
4,0
De liveplaat is fenomenaal. Misschien het fijnste live-ding wat ik heb gehoord. 5* daarvoor. Het studiogedeelte kan me niet boeien en stoort me een beetje op den duur. Af en toe wel toffe dingen: 3*

Gemiddeld 4* dus

avatar van grand wazoo
5,0
Pink Floyd, ooit als een door-dreunende donderslag kwam 't binnen.
en "het" werd de kern van mijn muzikale identiteit.
Met daar direct omheen Soft Machine, Stones, Supersister, Bowie, Brainbox, Doors, Dylan, CSN&Y & Zappa.

en "Ummagumma" was / is weer de kern van Pink Floyd, na hun eerste twee platen vonden ze met deze geweldige dubbel-lp hun definitieve vorm:
mooie, dromerige, geheimzinnige en avontuurlijke klanksferen (die mij deden wegdrijven van ouderlijke invloeden en beperkingen);
muziek met spanning, chaos, experiment, heftige dynamiek en altijd, als hoogtepunt, weer subtiel terugkerende herkenning, harmonie en rust.
Subliem!

"Atom Heart Mother" hetzelfde nivo (misschien zelfs met het, de hele eerste plaatkant vullende titelnummer, het allermooiste van Pink Floyd), en "Meddle" er direct na.


Daarna was het voor mij over en verslapte PF met "Dark side..." en 't vervolg tot (aangename) edel-kitsch.

avatar van rudiger
dit album van pinky heb ik mij lelijk aan verkocht , bleek achteraf toch niet te zijn wat ik ervan verwachte
hoe kan je nou zeggen dat pinky daarna verslapte met dark side , een van hun meesterwerkjes

avatar van charlezzz
3,0
perfecte liveplaat + nummers als grantchester meadows en the narrow way = een prima plaatje. zoek maar eens een liveopname van het concertgebouw in amsterdam uit 1969, dan valt deze plaat helemaal op z'n plek!

avatar
4,0
niet mijn favoriet album van Pink Floyd, heel experimenteel album, live gedeelte heel goed
krijgt een 4 van me

avatar
4,0
grand wazoo schreef:

"Atom Heart Mother" hetzelfde nivo (misschien zelfs met het, de hele eerste plaatkant vullende titelnummer, het allermooiste van Pink Floyd), en "Meddle" er direct na.


Daarna was het voor mij over en verslapte PF met "Dark side..." en 't vervolg tot (aangename) edel-kitsch.


Ik vind mijn mening hier volledig in terug. De échte Pink Floyd hoor je op de eerste vijf albums. Sinds "Dark Side of the Moon" volgen een hoop populairdere platen waarin de spontaniteit en het experiment wat in ontbreken. Deze liveplaat is schitterend, samen met "Atom Heart Mother" en "Piper At The Gates of Dawn" het beste van de groep. Zulke muziek ligt mee veel meer dan "The Wall" of "Wish You Were Here".

avatar van titan57nl
4,0
Denk dat op dit forum het belang en de impact van Ummagumma destijds onderschat worden....dit was TOEN echt een van DE psychedelische platen.

avatar van Toon1
4,0
titan57nl schreef:
Denk dat op dit forum het belang en de impact van Ummagumma destijds onderschat worden....dit was TOEN echt een van DE psychedelische platen.


Dat is het nu nog . Ik neem aan dat je doelt het livegedeelte. De lage scores of slechte kritiek op deze plaat is in zowat alle gevallen alleen maar kritiek op het experimentele eerste gedeelte. Ik denk dat bijna iedereen wel van mening is dat het live gedeelte fantastisch en überpsychedelisch is .

avatar van titan57nl
4,0
Ik vind het ook niet meer dan normaal dat de jeugd van nu zijn eigen idolen heeft......het blijft natuurlijk allemaal oude hap.....

avatar
black/bird
de dvd live in pompeii is anders ook zeer de moeite waard.

avatar
pakwijn
Ik vind dit 1 van de beste platen van Pink Floyd en een mooie doch langzame overgang van psychedelisch naar Prog Rock...
Hier laat elk individu van Pink Floyd horen welke kant ze op zouden moeten... Na veel gepriggel is dat dus gelukt.
De Live kant laat ook veel Psychedelische-Prog nummers horen.
Het gaat bij dit album om gevoel, pure gevoel!
Klasse!

avatar
Mostlyanthony
hmm...4 sterren voor de live-plaat, 2 sterren voor de studio (eigenlijk maar één, maar krijgt een bonusster omdat David Gilmour hier al laat horen dat hij, en hij alleen, in zijn eentje als een band kan klinken)...dat zou dan een gemiddelde van drie sterren zijn. Maar omdat dat teveel eer is voor deze rommel, stel ik het bij tot 2,5.

avatar
Pieter Paal
Ik heb ook gewoon die vinyl-editie.
Die cd-versie met die poster vind ik veel te duur. Meestal draai ik het live-gedeelte dat overigens prima in elkaar zit. 'Careful with that axe, Eugene' voegt toch wel iets toe aan de versie die op 'Relics' te horen is. Op cd heb ik wel die opnamen van het Concertgebouw in 1969 en dit live-werk ligt zo'n beetje in dezelfde lijn.
'Ummagumma' is slang voor neuken.

avatar van rudiger
ik bezit de cd versie met poster , de poster hangt op de slaapkamer .
de cd`s zit 2 cm stof op . worden nooit gedraaid .
spijt van deze aankoop , en 29,95 is een hoop geld voor `n postertje .
ik blijf bij 2,5 ster ( voor de poster )

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 13:25 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 13:25 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.