west schreef:
(quote)
Haha! Overtuigd van je eigen gelijk? Dat kan je niet zijn in dit geval. Daarvoor is te weinig bekend. Dat probeer ik aan te geven. Er is minstens ruimte voor interpretaties van alle teksten, waardoor het naar mijn idee goed is om te denken dat je het wel eens goed kan hebben, maar dat je daar niet zeker van kan zijn. Eigenlijk best mooi.
Er is inderdaad te weinig bekend. Wat ik zei over Dollar Days is mijn interpretatie van de tekst. Bowie was een meester in letter en woord en ik ging/ga er vanuit dat hij iets als zijn naderende einde niet zo open en bloot in het nummer zou verwoorden. Tijdens het opnemen van het album was hij ook nog in de overtuiging dat het wellicht niét zijn einde zou zijn. Ook Lazarus is subtiel al een beetje zijn overlijdenisnummer dus zou het eigenlijk raar zijn als hij op Dollar Days het maar gewoon uit de doeken doet. Maar goed, wat je zelf ook al zegt: we weten het niet. Het mooie aan dit album en aan muziek in het algemeen is dat men kan speculeren, interpreteren en dat we er lekker zinloos over kunnen babbelen, ik vind het heerlijk.
Wat betreft de plaat die (wellicht) komt ben ik nog steeds van mening dat bijna ieder postuum album dat uitkomt geldklopperij is, helemaal als Blackstar Bowie's zwanenzang was en dat lijkt erop. Wellicht heeft David dit zelf bedacht en ligt er inderdaad een plan waarin hij heeft meegedacht.
Ik hoop met je mee!
Wil nog toevoegen wat ik vaker heb gezegd. Echt een steek in het hart die saxofoon in het begin van
I Can't Give Everything Away...
A New Career in A New Town
In a new place
Look up here man
Im in Heaven...