MusicMeter logo menu
MusicMeter logo

Overig / Algemeen / Algemeen sporttopic #2

zoeken in:
avatar van trebremmit
Zo weer eens het bewijs dat balbezit helemaal niks zegt. Hopelijk gaat Guardiola snel weg bij Bayern, zoals ze vorig jaar speelden met Heynckes was veel effectiever. Robben, Alaba en Lahm speelden wel goed, maar voor de rest.
Bij Madrid waren Modric en Alonso erg goed, toch had ik het gevoel dat Madrid hier wel meer uit had kunnen halen.

avatar van Kill_illuminati
Ik heb Modric vorig seizoen en dit jaar gezien. Vooral dit jaar is hij een van de meest consistente spelers van het team en ook enorm belangrijk.

avatar van He$$el_01
Ik vond het geen hele interessante wedstrijd. Laten we hopen dat Chelsea dit antivoetbal afstraft in de finale.

avatar van herman
corn1holio1 schreef:
2. We spreken hier niet over Barcelona in zijn topdagen, maar Atletico Madrid. Gezien het geld dat Chelsea er tegenaan gegooid heeft de laatste 10 jaar, zou ik mij dood schamen om zo te gaan spelen bij Atletico. De vgl met Chelsea vs Ajax gaat dus niet op.

Dat is het vooral. Als je voor een miljard aan spelers koopt in een decennium en je gaat vervolgens met 10 man staan verdedigen dan is daar toch geen lol aan? Chelsea heeft echt een mooie ploeg met goede spelers en de coach is begenadigd tacticus, maar je gaat er eigenlijk toch niet voor je lol naar kijken.

avatar
Stijn_Slayer
Op basis van het wedstrijdbeeld ben ik wel tevreden met de 1-0, al had Ronaldo eigenlijk ook de 2-0 moeten maken. De statistieken liegen er niet om: Bayern was de bovenliggende partij. Toch vond ik Bayern niet erg scherp. Ze hadden het Real veel lastiger kunnen maken als ze vaker/sneller druk hadden gezet. Maarja, als zij rondo willen spelen tijdens de wedstrijd moeten ze dat vooral doen.

@ Kill_illuminati: vorig seizoen viel Modric vaak tegen, maar dit jaar toont hij inderdaad vaak zijn klasse.

avatar van trebremmit
Isco viel erg tegen, speelt anders toch altijd wel goed?

avatar
Stijn_Slayer
Ja, Isco vond ik gister ook tegenvallen. Aan het begin van dit seizoen was hij zelfs een aantal wedstrijden op rij de beste speler van Real. Ik las toen ook krantenberichten waarin hij werd vergeleken met Zidane. Zidane was met 21 (Isco's leeftijd ten tijde van die berichten) echter nog niet zo ver als Isco.

avatar van trebremmit
Mooi dat Beckenbauer ook al zat begint te worden van Guardiola.

http://www.vi.nl/nieuws/bec...

avatar van chevy93
Stijn_Slayer schreef:
Zelf vind ik overigens alleen aanvallend voetbal met een hoog tempo leuk om naar te kijken. Ik ga niet naar een stel overbetaalde onnozelen kijken die de hele tijd voor de goal hangen.
Dan zul je vast genoten hebben van Real gisteren..

avatar van corn1holio1
Conclusie voor mij toch dat de schrik overheerste tijdens de 2 halve finales, ook die van gisteren. En met de uitslagen die er gevallen zijn, zal dat in de eerste helft niet anders zijn volgende week. Dan gaat er uiteindelijk toch gescoord moeten worden, en hopelijk kunnen we dan toch nog 2 keer 45 minuten voetbal zien met de intentie om te scoren en te winnen.

avatar
Stijn_Slayer
chevy93 schreef:
(quote)
Dan zul je vast genoten hebben van Real gisteren..


Het verschil met Chelsea is dat Real Madrid wél kan aanvallen en dan ook toeslaat. Was verder niet onder de indruk van Real, maar op de momenten dat ze meer risico namen, zag je dat Bayern ineens snel met een man of vier tegen vier verdedigers van Real stond. Tegen die vieze Pep is alles geoorloofd.

avatar van iggy
corn1holio1 schreef:
Conclusie voor mij toch dat de schrik overheerste tijdens de 2 halve finales, ook die van gisteren.


Ik vond dat wel meevallen wat Bayern betreft. Waar het vaak (bijna altijd) mis ging was de eind/steekpass waardoor er weinig echte kansen onstonden. Het is al een tijdje duidelijk dat Bayern niet meer de echte vorm heeft.

avatar
Stijn_Slayer
Het zou best kunnen dat Bayern te vroeg kampioen is geworden om de CL te kunnen winnen.

avatar van Mjuman
Robben was anders wel in goede doen; m.n. Ribéry liep zich te vaak vast en Mandzukic had wel eerder vervangen mogen worden. Ik begrijp het niet dat je blijft volharden in handbal-voetbal tot aan de 16 en dan een veredelde Nico Janssen als spits hebt

Ben ervan overtuigd dat iemand als Mario Gomes wél zou hebben gescoord. Techniek en balbezit bepalen echt niet alleen het succes. Vreemd ook die late wissels.

Verliezen bij en van dit Real - wat een imponerende omschakeling - is geen schande; normaala gesproken is één doelpuntverschil geen drama; in dit geval echter niet: Bayern scoorde niet en Real schakelt supersnel om van verdediging naar aanval (verklaart ook de aankoop van Bale). In de jaren '70 waren Dynamo Kiev en Saint Etienne meesters in de uitvoering van de counter - velen vonden dat toen laf voetbal. Die snelle omschakeling vergt echter wel atletisch vermogen, techniek en discipline. Het was verbluffend om te zien hoe slecht de verdedigers van Bayern op de situatie inspeelden.

avatar van jasper1991
Fantastische eerste helft: geweldig voorbeeld van spannend voetbal waar niet zó veel voor de goal gebeurt; telkens vraag je je af of Bayern tot de 16 van Real kan komen of dat en hoe vaak Real toe zal slaan in de tegenstoot. De tweede helft zakte jammer genoeg wel wat in, hoewel het einde nog wel aardig was.

Ergerden jullie je overigens ook aan de commentator op Nederland 3? Hij deed aan het begin echt voorkomen dat Bayern echt veel beter speelde, terwijl iedereen die Real een beetje kent, weet dat die typisch zo'n ploeg is die uit het niets toe kan slaan. Zou Bayern nou kansen creëren is het een ander verhaal, maar ze speelden echt nergens naar toe.

avatar
Stijn_Slayer
Hij had wel meer rare uitlatingen, ja. Net alsof Ribery uberhaupt opgewassen is tegen Ronaldo.

avatar van iggy
Mjuman schreef:
Bayern scoorde niet en Real schakelt supersnel om van verdediging naar aanval (verklaart ook de aankoop van Bale). In de jaren '70 waren Dynamo Kiev en Saint Etienne meesters in de uitvoering van de counter - velen vonden dat toen laf voetbal. Die snelle omschakeling vergt echter wel atletisch vermogen, techniek en discipline.


Die verglijking gaat niet helemaal op. Real werd deze wedstrijd gedwongen om vanuit de counter te spelen. Waarschijnlijk hebben ze het ook wel verwacht neem ik aan. Bij Kiev was dat echt hun speelwijze. Neemt niet weg dat dat Real dat goed deed.
Je hebt wel gelijk dat Kiev dat in de perfectie beheerste. Van Saint Etienne kan ik me dat eigenlijk niet meer herinneren. Dat was destijds wel de plaaggeest van PSV.

avatar van Mjuman
Ik kwam op Saint Etienne, omdat me dat heel goed bij is gebleven, hoe eenvoudig de verdediging van PSV toen werd weggespeeld. Ik heb met verbazing gekeken hoe slecht de Bayern-verdedigers soms anticipeerden. Die snelheid van omschakeling van Real vond ik echt verbluffend. Daarop doelde ik toen ik naar Bale verwees - pure snelheid als wapen. Vlak ook Ronaldo niet weg - ik heb ooit een documentaire gezien waarin zijn handelingssnelheid werd geanalyseerd mbv lasers. Buitengewoon: hij lijkt het te voelen voordat het te zien is - pratend over "flow" als toppunt van presteren, kan je gerust stellen dat Ronaldo op sommige moment daar volledig in zit. Waarschijnlijk kan ie niet eens beschrijven wat ie dan ervaart en waarom ie zo reageert.


avatar van trebremmit
jasper1991 schreef:


Ergerden jullie je overigens ook aan de commentator op Nederland 3? Hij deed aan het begin echt voorkomen dat Bayern echt veel beter speelde, terwijl iedereen die Real een beetje kent, weet dat die typisch zo'n ploeg is die uit het niets toe kan slaan. Zou Bayern nou kansen creëren is het een ander verhaal, maar ze speelden echt nergens naar toe.


Grueter is een Barca fanboy, de eerste tien minuten had hij het bijna alleen maar over Barcelona.
Dat ophemelen van Bayern in het begin sloeg ook inderdaad nergens op, je kon wel aanvoelen dat Madrid ieder moment kon toeslaan. Maar goed bij de NOS denken ze dat balbezit betekend dat je beter bent.

avatar van iggy
Ik krijg het idee dat jij vies bent van balbezit.

avatar van trebremmit
Dan heb je het niet begrepen.

Balbezit om het bezit en niet om te scoren, daar vind ik niks aan, want dan krijg je van dat saaie rondtikken.

avatar van iggy
Ik denk dat jij het niet begrijpt. Alsof Bayern tikt om te tikken. Het doel is om te scoren. Dat scoren niet altijd lukt is een feit. Maar dat betekend niet dat ze op balbezit spelen om het bezit. Dat maak jij ervan.

avatar van Mjuman
iggy schreef:
Ik krijg het idee dat jij vies bent van balbezit.


Kom op zeg, welke vent is nou vies van zijn eigen (stereo)balbezit

Verder vond ik Bayern - net als Barça - af en toe erg vermoeiend. Vandaar ook mijn term "handbalvoetbal" - en maar schuifie-schuifie om die verdedigingscirkel heen, wachtend op een gaatje of een vindingrijke inzet. Als voetbal kijken te vergelijken zou zijn met porno gluren, zou Bayern na 5 minuten worden afgezet: dan wist je al dat er geen penetratie zou komen.

avatar van trebremmit
iggy schreef:
Ik denk dat jij het niet begrijpt. Alsof Bayern tikt om te tikken. Het doel is om te scoren. Dat scoren niet altijd lukt is een feit. Maar dat betekend niet dat ze op balbezit spelen om het bezit. Dat maak jij ervan.


Lijkt me nogal duidelijk dat ze op balbezit spelen, is een beetje de visie van Cruijff, als je de bal hebt kunnen hun niet scoren. Guardiola wil ook dat ze binnen zoveel seconden de bal weer in bezit hebbben, de doelstelling is gewoon balbezit
Tuurlijk willen ze graag scoren, maar dat kan ook op vele andere manieren, zie Madrid.

avatar van jassn
madrid kan dat alleen op die manier om dat de tegenstander de bal opeist

avatar van iggy
@Tebremmit. Ik heb toch een vraag aan je. Heb jij genoten van Barcelona in de tijd dat daar nog alles op rolletjes liep?

@Mjuman. Ik kan zeeer zeker van porno genieten zonder penetratie. Ik ben namenlijk niet vies van een geile lesbiene scene.

avatar van trebremmit
jassn schreef:
madrid kan dat alleen op die manier om dat de tegenstander de bal opeist


Madrid speelt niet eerst over dertig schijven voordat de bal bij het doel is.

avatar van trebremmit
iggy schreef:
@Tebremmit. Ik heb toch een vraag aan je. Heb jij genoten van Barcelona in de tijd dat daar nog alles op rolletjes liep?


Alleen van Messi, de rest vond ik slaapverwekkend. Ik ben meer van snelheid, dus de bal snel voor met buitenspelers, snelle lopers en veel dynamiek. Zoals Bayern vorig jaar speelde met een snelle omschakeling vind ik erg mooi. Ook kan ik genieten van een Chelsea die heel goed kunnen verdedigen en dan een sneakey goal maken.
Dat korte getik kan me niet echt boeien.

avatar van jassn
trebremmit schreef:
(quote)


Madrid speelt niet eerst over dertig schijven voordat de bal bij het doel is.
ook niet als de tegenstander met 10 man voor de goal staat om ze op te vangen?

Dit topic is gesloten. Alleen moderators kunnen nog berichten plaatsen.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 13:19 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 13:19 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.