MusicMeter logo menu
MusicMeter logo

Muziek / Muziekgames / De Britpop Big 4: alle singles gerangschikt-meter (1990-1999)

zoeken in:
avatar van vigil
EvilDrSmith schreef:

Blur is een betere garagerock- of psychedelische rockband dan een Britpopact.

Kolere, volgens mij is de prittstift iets te ver je neus in gegaan

Maar goed Pulp - Aged dus

7,75


avatar van Gyzzz
Pulp – Help The Aged 7



avatar van andré
Fantastisch nummer!

9,5


avatar van ArthurDZ
Een voorlopig 37ste plek voor de pensionado's van Pulp.

31. Blur - For Tomorrow (7,738636364 22 stemmen)
32. Suede - The Drowners (7,685185185 27 stemmen)
33. Pulp - Countdown (7,65 24 stemmen)
34. Blur - Song 2 (7,642 25 stemmen)
35. Oasis - Wonderwall (7,628571429 28 stemmen)
36. Oasis - Morning Glory (7,624 25 stemmen)
37. Pulp - Help The Aged (7,557142857 21 stemmen)
38. Pulp - Mis-shapes (7,51 25 stemmen)
39. Blur - Country House (7,504166667 25 stemmen)
40. Suede - Filmstar (7,486 25 stemmen)

41. Oasis - Cigarettes & Alcohol (7,477272727 22 stemmen)

#59: Oasis – All Around The World (1998)




Volgens de overleveringen een van de eerste nummers die Noel schreef voor Oasis, begin 1992. Werd niet opgenomen voor zowel album één als album twee, Noel wilde dit nummer zo megalomaan mogelijk produceren dus pas bij de opnames van Be Here Now werd de tijd rijp geacht voor All Around The World. Hoe megalomaan wil je het precies, Noel? Moeten we een orkest inschakelen? "Orchestras, man? It's not got to be one, it's got to be two"

En nog steeds kon Oasis niks verkeerd doen bij het grote publiek: ondanks het feit dat All Around The World negen minuten duurde, werd dit gewoon de vierde nummer 1-hit voor Oasis in de Britse hitlijsten. Daarmee is het nog steeds de langste nummer 1-hit ooit aldaar (er was wel een kortere radio-edit, maar die stond niet op de single).

De harmonica wordt in dit nummer overigens gespeeld door Mark Feltham. Je kan hem ook – prominenter – horen op onder andere Living In Another World van Talk Talk en The Beat(en) Generation van The The.

avatar van ArthurDZ
8,5

Voor mij met afstand het beste nummer van Be Here Now, en zelfs een beste Oasis nummer top 10 zou het bij mij wel halen, geweldig nummer waar ik een groot zwak voor heb.



avatar van dumb_helicopter
7

Kende deze nog niet. Degelijk, maar steekt er ook niet bovenuit.

avatar van thetinderstick
Dit nummer belichaamt precies waar het mis is gegaan op Be Here Now. Een gedrocht, een lege huls.
5

avatar van vigil
Oasis vergadering...
- Weet je wat laten we al onze succesvolle Oasis ingrediënten bij elkaar gooien en er een single van maken. Ik heb evt nog wel een oud dingetje op de plank liggen als basis. Ach, ze vreten het toch wel zelfs als je aan alles kan horen dat er geen emotie, plezier en inspiratie in zit.

5,0

avatar van Johnny Marr
7,5

Vreemd dat je deze beter vind dan D'You Know What I Mean, ArthurDZ.


avatar van thetinderstick
ArthurDZ
Komt Dont Go Away nog voorbij? Ik dacht een US only release

avatar van Simon77
#59: Oasis – All Around The World: 8,0

avatar van Gyzzz
Oasis – All Around The World 3

Al het vreselijke van Oasis tot epische proporties opgeblazen..

avatar van remcodulac
Niet echt memorabel en ik kan me dan ook niet herinneren dit eerder gehoord te hebben.

5,0

avatar van Arno
7,75

avatar van ArthurDZ
thetinderstick schreef:
ArthurDZ
Komt Dont Go Away nog voorbij? Ik dacht een US only release


Laat ik maar meteen verklappen dat dit inderdaad niet de laatste Oasis-single is die we hier gaan bespreken


avatar van Ries_72
Beste track van Be Here Now (was ook niet zo moeilijk) maar van mij had ie ietsjes minder op de automatische piloot gemogen.

Als ie nu zou worden uitgebracht, dan zou bijna iedereen denken dat ie via AI is gemaakt : 8,2


avatar van Poeha
Niks mis mee.

7,6

avatar van ArthurDZ
We blijven voorlopig hangen aan de onderkant van de lijst:

51. Suede - Lazy (7,052 25 stemmen)
52. Oasis - D'You Know What I Mean (6,995833333 24 stemmen)
53. Oasis - Roll With It (6,934 25 stemmen)
54. Blur - Sunday Sunday (6,886956522 23 stemmen)
55. Blur - Chemical World (6,852173913 23 stemmen)
56. Oasis - Stand By Me (6,810869565 23 stemmen)
57. Oasis - All Around The World (6,596875 16 stemmen)
58. Blur - MOR (6,593181818 22 stemmen)
59. Blur - Bang (6,584782609 23 stemmen)

#60: Pulp – This Is Hardcore (1998)




Bij het verschijnen van This Is Hardcore als tweede vooruitgestuurde single van de nieuwe Pulp-plaat met dezelfde naam, was het voor de goegemeente pas echt duidelijk: dit wordt geen Different Class deel 2. Een nummer van ruim 6 minuten waarin een analogie gemaakt wordt tussen het concept ‘beroemdheid’ en pornografie, en waarin Jarvis voor het eerst sinds de jaren ’80-periode van de band zijn innerlijke Scott Walker ongeremd vrijlaat? Dat dit in Engeland nog tot de 12de plek kwam, zegt veel over hoe geliefd Pulp toen was.

Het waren moeilijke jaren voor Jarvis. Hij en zijn band waren ein-de-lijk, na ruim 15 jaar koppig volharden, beroemd en geliefd geworden bij het grote publiek. Maar de werkelijkheid bleek leger te zijn dan de droom en daar had hij het moeilijk mee. De sound van This Is Hardcore (de single maar zeker ook het album) is daar heel sterk op gebaseerd.

avatar van ArthurDZ
10

Tegenwoordig misschien wel mijn absolute Pulp-favoriet. En de videoclip is net zo goed een meesterwerk!


avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 18:55 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 18:55 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.