MusicMeter logo menu
MusicMeter logo

Muziek / Muziekgames / Ooit in de top 40 - meter #4

zoeken in:
avatar van JoaMuse
7,5






avatar van Poeha
7,6

Wat een negativiteit hier. In Amerika snappen ze (muzikale) dingen.

avatar van 50tracks
Ja (als we ons beperken tot dit soort muzikale dingen), even helpen de meubelen nog een klein beetje te redden. En Rob Thomas is misschien geen George Michael maar heeft wel een fijne stem (debuutalbum van Matchbox 20).

# 2189 Santana Feat. Rob Thomas - Smooth: 8,5



avatar
Ik snap de negativiteit hier ook niet, prima nummer.

7,3

avatar van Rodajc
Santana feat. Rob Thomas - Smooth - 5
Zielloze wachtkamer muzak. Maar ja, Carlos is en blijft een briljante gitarist.

avatar van thelion
7.75

avatar van FrodoK
John Fogerty: 6,4
Santana: 7,5

avatar van Edgar18
6,5


avatar van 50tracks
Terwijl de favoriete gitarist was van Prince gisteravond inderdaad afsloot met Smooth, hebben wij niet meer dan een hele kleine voldoende over voor deze klassieker. Een 6,14 voor Santana & Rob Thomas.



Ook vandaag weer een groot optreden in de Ziggo Dome. Als onderdeel van haar 2025 World Tour treedt Alanis Morissette vanavond op. Vrijdag staat ze op het hoofdpodium van Glastonbury. In de aanloop naar haar optreden op het Britse festival gaf Morissette een uitgebreid interview aan The Guardian.

In het interview spreekt ze over haar ervaringen in de muziekindustrie, haar jeugd, verslavingsgevoeligheid en het belang van therapie. Ze vertelt dat ze als jonge vrouw regelmatig te maken kreeg met seksueel grensoverschrijdend gedrag door oudere mannen in machtsposities. “If men couldn’t have sex with me, they didn’t know what to do with me” zegt ze.

Ook ging ze in op haar neiging tot verslaving, de druk om productief te zijn en haar ervaringen als hooggevoelig persoon. Zonder therapie, stelt ze, “zou ik waarschijnlijk niet meer leven”. Morissette vertelt dat ze bewust kiest voor openheid, ook richting haar kinderen: “Ik ben open over waar ik tekort ben geschoten.” Verslaving omschreef ze als “een vorm van tijdelijke opluchting die uiteindelijk alles ondermijnt”, waarbij werkverslaving maatschappelijk vaak juist wordt aangemoedigd. “Als ik tot vier uur 's ochtends heb gewerkt, krijg ik applaus. Terwijl het even destructief kan zijn als elke andere verslaving.”

Ook vertelt ze opvallend open over haar copingmechanismes. Ze beschrijft haar haar als "een bandmaat die me beschermt als ik me kwetsbaar voel op het podium": door zich erachter te verschuilen creëert ze tijdelijk veiligheid . Dit vinden de Nederlandse media schijnbaar een opvallend citaat want je komt het de afgelopen dagen op allerlei plaatsen tegen.

Een van de nummers waarin deze thematiek doorklinkt is Hands Clean, de eerste single van haar vijfde studioalbum Under Rug Swept uit 2002. Het nummer werd volledig door Morissette zelf geschreven, gecomponeerd en geproduceerd. In de tekst beschrijft ze een relatie tussen een oudere man en een jonge vrouw, waarbij de coupletten zijn geschreven vanuit zijn perspectief en het refrein haar eigen kant laat horen. De regels “I have honoured your request for silence / And you’ve washed your hands clean of this” verwijzen naar een lange periode van zwijgen over wat er is gebeurd.

Morissette verklaart later dat het nummer gebaseerd is op een ervaring uit haar eigen tienerjaren, waarbij de relatie begon toen ze ongeveer veertien was. Hands Clean was voor haar een manier om dat zwijgen te doorbreken. De bijbehorende videoclip toont hoe het verwerken van de ervaring via muziek een publiek traject werd: van schrijven en opnemen tot distributie en herkenning.

In Nederland werd het nummer haar grootste hit sinds Thank U uit 1998. Hands Clean stond in 2002 twaalf weken in de Top 40 en bereikte daarin de zesde plaats.

# 2190 Alanis Morissette - Hands Clean


avatar van laxus11
6.7

avatar van koosknook
Mika: 6.3
Santana: 6
John Fogerty: 8
Alanis M.: 7

avatar van EvilDrSmith
# 2190 Alanis Morissette - Hands Clean
7

EDIT: een paar tienden erbij. 7,3




avatar van Yield
6,1

avatar van vigil
Het is, zoals altijd, weer een mooi verhaal van Ruud. Het liedje is ook best mooi en met een verhaal al is dat verhaal natuurlijk niet zo mooi.

Een 7,4

avatar van johan de witt
Eens, en eens

7,5

avatar van esteban
Santana - 6
Alanis - 7

avatar van JoaMuse
Dank aan herman door wie ik dit nummer leerde kennen door er dit topic mee te openen.

Hands Clean groeide snel uit tot een van mijn favorieten van Alanis, enkel Thank U vind ik nog net iets beter.

9

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 07:34 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 07:34 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.