MusicMeter logo menu
MusicMeter logo

Muziek / Muziekgames / Album Top 10 Per Jaar

zoeken in:
avatar
catchup
Deze ken ik niet, begrijp nu waarom ik op maandag nog 3,14 dagen de tijd had voor een lijst. Maar ik kwam niet verder dan het 4e priemgetal, wat wel erg minimaal is.

avatar van GrafGantz
catchup schreef:
begrijp nu waarom ik op maandag nog 3,14 dagen de tijd had voor een lijst.


Scherp! Zeg me alsjeblieft dat dat geen toeval was, m'n beste zaaf

(Ik heb hem overigens op plek .14 )

avatar van herman
Viel bij mij net buiten de top 40 die ik heb gemaakt. Maar dat ligt meer aan dat ik Aerial nooit veel heb gedraaid dan aan de muziek, want die is inderdaad prachtig.

avatar van vigil
niet in de voorspelling en ook niet in mijn eigen lijst. Zeker een aardige plaat (bij mij op 3,5*) maar wel een beetje te lang

avatar van johan de witt
Ik haakte af bij de rode schoentjes van Kate, ken deze dus niet.
Maar had hem wel wat hoger voorspeld in dit deelnemersveld.

avatar van luigifort
Bij mij dus op 2, heerlijk laidback nazomers album..kan niet lang genoeg duren

avatar van vigil
luigifort schreef:
kan niet lang genoeg duren


Wat, die nazomer bedoel je?

avatar
zaaf
9. dEUS - Pocket Revolution
https://www.musicmeter.nl/album/27021

Punten : 276
Nom. : 14
Nr. 1 van : herman

Leek zeer stabiel op een zesde plek af te koersen, stond daar namelijk continu tot de laatste 5 lijsten dEUS negeerden en de concurrenten noemden.

Zes jaar na The Ideal Crash bracht dEUS deze plaat uit. De lange wachttijd leidde tot een hype en hoge verkoopcijfers. De plaat kwam moeizaam ter wereld, met pijn, strijd en afscheid. De band desintegreerde tijdens het opnameproces. Craig Ward en vervolgens ook Danny Mommens verlieten de band in 2004 en werden vervangen door wonderkind Mauro Pawlowski (ex- Evil Superstars ) en bassist Alan Gevaert.

Uiteindelijk zijn beide 'versies' van de band op Pocket Revolution te horen. Daarnaast dragen Stef Kamil Carlens, CJ Bolland en Tim Vanhamel een steentje bij.

De titel van de plaat verwijst naar ideeën en plannen, die in gedachten ontstaan, belangrijk lijken, maar feitelijk slechts verschuivinkjes teweeg brengen.

Ingetogen, dreigend, soulful… dEUS laat zich hier minder 'gek' horen, maar groovet meer. Ik vind het een lekkere plaat.


avatar van luigifort
Een fijne makkelijkere plaat id. Ook in mijn lijst. Draai m niet vaak meer, dat wel. Staan fraaie songs op. Include Me Out bv

avatar van wibro
Was te verwachten. Nummer 9 in mijn lijst en op plaats 8 voorspeld.

avatar van johan de witt
Ook nimmer gehoord, wel op 10 verwacht, want deus haalt het ook altijd.

avatar
zaaf
ja zo kan ik ook voorspellen

avatar van vigil
Bij mij ook in de voorspelling ( bij zo'n beetje iedereen wel lijkt me), enkel wel iets te hoog. Ik had deze op 6 verwacht

avatar van Johnny Marr
Bam! Voltreffer. Mijn nummer 11.

avatar van herman
Sinds het fantastische concert destijds in Nighttown heeft dit album een streepje voor bij me, dankzij weergaloos mooie nummers als Include Me Out en The Real Sugar (daar toen opgedragen aan de overleden Morphine-zanger Mark Sandman). Was uberhaupt een mooie avond, want na afloop nog lang blijven hangen in het Nighttown-café, waar Tom Barman, Mauro, Wilfried de Jong e.a. ook rondhingen. Weet nog wel dat het jongere zusje van mijn gezelschap destijds flink met Mauro liep te flirten, waar mijn gezelschap dan weer erg verbouwereerd over was. Inmiddels weet ik wel dat Tom Barman veel vrienden heeft in R'dam (heb hem de afgelopen anderhalf jaar ook nog een paar keer zien optreden in andere hoedanigheden).

Ben dit album altijd blijven draaien, wat ik met bv The Ideal Crash dan weer niet echt had. En Nothing Really Ends mag op mijn begrafenis gespeeld worden over een jaar of 50...

avatar van luigifort
Nothing Really Ends ook hemels ja. Beetje gevalletje True Love Waits van Radiohead, was al eerder uitgebracht..

avatar van herman
Ja, die climax met het koperwerk is zo mooi.

inderdaad al eerder verschenen als single en op een best of.

avatar van luigifort

Net andere versie ook. Bij Radiohead is het verschil nog groter, dat wel..

avatar van vigil
huur ff een kamertje jongens met dat geneuzel over dEUS

avatar van luigifort
Duidelijk niet jouw band
Ik zag ze in 2005 in Paradiso, was ook een fenomenaal concert, vooral het einde met zn allen Suds and Soda meezingen

avatar van johan de witt
Suds en Soda vind ik hun enige leuke nummer

avatar van luigifort
Er is meer

avatar van herman
johan de witt schreef:
Suds en Soda vind ik hun enige leuke nummer

Ze hebben zeker 20 betere.

Al was in Nighttown Suds en Soda ook een leuke afsluiter. Met 50 of meer man op het podium.

avatar van johan de witt
Je had er waarschijnlijk bij moeten zijn
Instant Street en Arithmetics vind ik ook wel leuk, maar een heel album van ze uitluisteren is me nog nooit gelukt. Toch teveel gefreak voor me, denk ik.

avatar van EttaJamesBrown
Ken je die Etta met beginnersgeluk?

Andermaal een Deus ex Machina.

avatar van luigifort
Put the Freaks Up Front

avatar van herman
johan de witt schreef:
Je had er waarschijnlijk bij moeten zijn
Instant Street en Arithmetics vind ik ook wel leuk, maar een heel album van ze uitluisteren is me nog nooit gelukt. Toch teveel gefreak voor me, denk ik.

Dat werd toch wel minder toen Stef Kamil Carlens uit de band stapte, maar het is nog steeds meer dan de gemiddelde Britse zeikindieband (waar ik ook graag naar luister).

Heb begin dit jaar een dadaïstische dansvoorstelling gezien van Stef Kamil Carlens/Zita Swoon, dat was ook wel apart (maar wel heel tof).

avatar van dix
dix
chevy93, koenr, motel matches en west zagen dEUS over het hoofd. Johnny Marr pakt de volle winst en EttaJamesBrown doet dat voor de tweede keer op rij

EttaJamesBrown 40 **
Johan de witt 33
Johnny Marr 20 *
koenr 19
wibro 19
dix 19
Joezer49263 19
ArthurDZ 19
gretz 19
Casartelli 18
Vigil 17
motel matches 16
Herman 16
johan de witt 14
chevy93 0
west 0

avatar van johan de witt

johann de witt 14

Die doet niet mee.

avatar van GrafGantz
Wat oneerlijk, ik doe ook niet mee maar wordt niet eens genoemd.

Dit topic is gesloten. Alleen moderators kunnen nog berichten plaatsen.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 05:33 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 05:33 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.