MusicMeter logo menu
MusicMeter logo

Via deze pagina blijf je op de hoogte van recente stemmen, meningen en recensies van crosskip. Standaard zie je de activiteiten in de huidige en vorige maand. Je kunt ook voor een van de volgende perioden kiezen: januari 2025, februari 2025, maart 2025, april 2025, mei 2025, juni 2025, juli 2025, augustus 2025, september 2025, oktober 2025, november 2025, december 2025, januari 2026

Megadeth - Peace Sells... But Who's Buying? (1986) 4,5

28 januari 2025, 20:44 uur

stem gewijzigd, oorspronkelijke stem was 4,0 sterren

» details  

Primordial - Spirit the Earth Aflame (2000) 4,5

5 januari 2025, 13:21 uur

Na 8 jaar maar eens verder met het bespreken van de Primordial-albums? Waarom niet, het is er het perfecte weer voor!

Dit is wat mij betreft het album waarbij de puzzelstukjes van de band op hun plek lijken te vallen. Het missende stukje was de net tot de band toegetreden drummer Ó Laoghaire. Zijn drums vormen direct een essentieel onderdeel van de sound van deze band, dat ik me geen andere drummer meer bij deze band kan voorstellen. In de notities bij de zeer fraaie vinyl-heruitgave van een paar jaar terug beschrijft Averill dat het depressieve en donkere van de vorige platen wordt ingeruild voor een meer episch geluid en dat is duidelijk te horen. Het album opent ook direct fenomenaal met in de vorm van Gods To The Godless hun eerste echte klassieker. Aan dit nummer klopt alles: de sfeervolle folkachtige intro, het epische gitaarwerk en de net zo epische tekst, de opbouw en climax, etc. Het vervolg The Soul Must Sleep is ook een persoonlijke favoriet inclusief een voor de band zeldzaam mooie gitaarsolo. In beide nummers is te horen dat Averill zijn potentie als zanger steeds meer aan het waarmaken is. Nog niet op het niveau wat hij in de toekomst zou laten horen, maar er valt alsnog weinig te klagen.
Hierna kan dit torenhoge niveau net niet helemaal worden vastgehouden. Met bijvoorbeeld The Burning Season heb ik zelf, vooral door de eerste helft van het nummer, zelf wat minder. Echter is de rest van het album alsnog dermate sterk dat ik uitkom op een respectabele 4,5*.

» details   » naar bericht  » reageer  

Tramhaus - The First Exit (2024) 3,5

4 januari 2025, 10:38 uur

stem gewijzigd, oorspronkelijke stem was 4,0 sterren

» details  

Wishbone Ash - Argus (1972) 4,5

3 januari 2025, 15:35 uur

stem geplaatst

» details