MusicMeter logo menu
MusicMeter logo

Hier kun je zien welke berichten beezz als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.

Anouk - Set This Thing on Fire (2025)

poster
Zwaagje schreef:
Tja....kunstje of niet, het is zeker geen slecht album. Daarom snap ik 0,5 stemmen echt niet; het kan je smaak niet zijn, maar dit is toch geen bagger? Ik heb sowieso het gevoel dat mensen op basis van de persoon en alle controverse rondom haar al vooraf een mening hebben over een album. Het gaat niet meer over de muziek, maar de persoon; jammer!
Op basis van muzikaliteit, zang en songs voor mij een ruime voldoende. Wat ik van Anouk zelf vindt doet daar niks aan af.

0,5 is idd erg weinig en lijkt me vooral ingegeven door de controverse die ze blijkbaar heeft veroorzaakt. Album is idd een ruime voldoende met voor mij een paar lekkere uitschieters, waarvan ik Set this thing on fire het allerbeste rocknummer vind.
De rest komt wat gezocht en gekunsteld over en op de een of andere manier klinkt haar stem niet meer zo authentiek rocky meer als voorheen.

Elbow - Build a Rocket Boys! (2011)

poster
3,5
Oh ja, ik mis ook het al dan niet subtiele drum- en baswerk. Luisterde net naar het eerdere werk van Elbow en dan snap je opeens wat nummers als "Station approach", "not a job" enz zo mooi maakt.

Elbow - Giants of All Sizes (2019)

poster
3,5
Ik had het wel gezien en gehoord na zo veel albums. Fan vanaf het eerste concert in Melkweg in 2006 waar ik in tranen wn met kippenvel achterbleef na Station Approach en na Build a rocket boys! in een keer klaar mee. Via een live uitvoering van Seven Veils op dit album terecht gekomen en dit is toch wel weer erg lekker. Spannender en dynamischer dan ze in tijden klonken. 3,5 ster

Elbow and the BBC Concert Orchestra - The Seldom Seen Kid Live at Abbey Road (2009)

poster
5,0
Snoeperd schreef:
Ik heb deze net weer beluisterd en het voegt veel toe aan het al prachtige album. Bij Mirrorball, Audience with the pope en de nummers van Weather to fly t/m One Day like this hoor je dat het met het orkest nog net iets beter klinkt. Vooral de climax van Loliness of Tower Crane Driver vind ik buitenaards mooi. Het enige nummer dat ik hier minder geslaagd vind is Starlings, de albumversie vind ik mooier, op het album klinken de uitspattingen beter vind ik.

5*


Helemaal mee eens! Ik had het niet beter kunnen omschrijven..

Half Moon Run - Dark Eyes (2012)

poster
4,5
Boris1 schreef:
De verrassing van Lowlands 2013 wat mij betreft. Prima de luxe album, dito optreden!

Zeer mee eens!! Niet alleen het album, ook het optreden groeit en groeit en groeit. Passen op ieder podiumformaat. Altijd indrukwekkend en wat een passie en speelplezier!

Stephen Fretwell - Busy Guy (2021)

poster
5,0
Wat een meesterwerk! Met smart gewacht op het vervolg van een van m’n favoriete albums aller tijden, Man on the roof. En wat was het het wachten waard! Op vakantie de hele dag door gedraaid terwijl we aan het reizen waren. Kippenvel! Bij thuiskomst was het vinyl binnen en kon het echte genieten beginnen. Teksten erbij en in vervoering. Wat een emotie, wat een prachtige poëzie op muziek! Geen tokkel te veel op de gitaar, geen woord te veel gezongen maar alles in de perfecte proportie recht in de roos!
Een favoriet nummer kiezen is domweg onmogelijk; er staat hooguit een nummer dat wat minder is, de rest is absolute top! Wat een terugkeer en wat heeft deze vent een prachtige toekomst voor zich ondanks zijn gestrande huwelijk. Leonard Cohen heeft er een evenknie bij!