MusicMeter logo menu
MusicMeter logo

Hier kun je zien welke berichten Thunderball als persoonlijke mening of recensie heeft gemarkeerd.

Francesco De Masi - Lone Wolf McQuade (1983)

poster
4,0
Deze score van de Sint gekregen.
De eerste keer dat ik met deze soundtrack te maken kreeg, was eind jaren '80, toen ik in London de LP versie van mijn vader kreeg.
Prachtige muziek, die mij erg benieuwd maakte naar de film zelf, die echter behoorlijk tegenviel en -behalve wat betere bijrolspelers- verder toch vooral een van de vele doorsnee films met Norris bleek te zijn.
De muziek echter lijkt een monumentaal epos te suggeren, a la Once upon a time in the West...

Of De Masi nou eigenlijk besefte wat voor film het nu eigenlijk was, waar voor hij deze muziek schreef, of dat hij er gewoon ontzettend zin in had en er helemaal voor ging...
feit blijft dat deze score nog steeds veel indruk maakt, zeker op cd, waarbij je ruim dubbel zo veel tracks voor geschoteld krijgt als vroeger bij de LP.

Franco Micalizzi - Lo Chiamavano Trinità (1970)

Alternatieve titel: They Call Me Trinity

poster
4,0
Zojuist de 50ste jubileum dubbel cd uit het seal gehaald.
Op cd 1 27 tracks met de muziek zoals het in de film te horen is plus nog 11 alternatieve tracks.
Op cd 2 nog eens 25 tracks onder de noemer van klassieke selectie.

Na een paar jaar geleden de digipack met de originele score plus bonus tracks is deze nieuwe release toch wel dé definitieve versie, maar wellicht té uitgebreid voor de doorsnee luisteraar.

Gave soundtrack waarbij het titelnummer de boventoon voert, lekker overdreven ingezongen en in allerlei variaties telkens terug keert. Rest van score is erg sfeervol en past goed bij de vrolijke en vaak melige beelden.

Een acht, ofwel vier sterren.

Frizzle Sizzle - First Date (1987)

poster
3,0
Hee, hier was ik fan van en hotel de botel op Laura Vlasblom! HAHA! Naar behoorlijk wat concerten zo'n 20 jaar geleden geweest (shit! ik wordt oud!).

Hier is destijds wel een cd van uitgebracht, hoor! Ik heb hem nog in de kast staan, samen met een best of cd, waar alle singles en een stuk of 5,6 niet eerder uitgebrachte nr's op staan.