MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

The Prodigy - Invaders Must Die (2009)

mijn stem
3,46 (474)
474 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Electronic / Dance
Label: Take Me to the Hospital

  1. Invaders Must Die (4:55)
  2. Omen (3:36)
  3. Thunder (4:09)

    met Brother Culture

  4. Colours (3:27)
  5. Take Me to the Hospital (3:40)
  6. Warrior's Dance (5:12)
  7. Run with the Wolves (4:24)

    met Dave Grohl

  8. Omen [Reprise] (2:14)
  9. World's on Fire (4:50)
  10. Piranha (4:04)
  11. Stand Up (5:30)

    met Dave Grohl

  12. The Big Gundown * (4:21)
  13. Black Smoke * (3:26)
  14. Wild West * (4:15)
  15. Fighter Beat * (3:32)
  16. Omen [Live at Rock am Ring 2009] * (4:12)
toon 5 bonustracks
totale tijdsduur: 46:01 (1:05:47)
zoeken in:
avatar van Dim
4,0
Dim
De reacties hieronder zijn niet bepaald lovend. Ik heb het album nu een paar keer beluisterd, en ik moet zeggen dat ik juist wel aangenaam verrast ben. Het album ademt een soort van heimwee naar de (vroege) jaren '90-Prodigy, want in meerdere nummers herken je de stijl van Out of Space.

Ik ga voor vier sterren...het album knalt prima.

avatar van deric raven
3,0
Mijn eerste indruk is ook niet verkeerd. Het is allemaal niet meer zo Over The Top. Grijpt meer terug naar de sound van Experience.

avatar van YoG
2,0
YoG
Ik zal wel de enige zijn die niets terug hoort van hun oudere albums Ik hoor wel een kansloos James Brown Is Dead-achtig riedeltje ergens midden in het album.. Dat is het enige retro dat ik kan ontdekken.
Ik vind het juist heel erg Nu klinken.. en heel erg over the top

Een soortgelijk album dat ik wel heel erg geslaagd vind klinken is Join the Q van The Qemists. Hetzelfde beuk- en stampwerk als IMD, maar dan met veel zorg bereid.

avatar van FunkStarr
2,5
YoG schreef:
Ik zal wel de enige zijn die niets terug hoort van hun oudere albums Ik hoor wel een kansloos James Brown Is Dead-achtig riedeltje ergens midden in het album.. Dat is het enige retro dat ik kan ontdekken.
Ik vind het juist heel erg Nu klinken.. en heel erg over the top


Inderdaad, ik hoor ook echt geen Experience achtige dingen ofzo.
En de muziek is absoluut over the top, ik moet wel toegeven dat het album weer wat tijd nodig heeft bij mij, een track als Thunder bijvoorbeeld begint mij steeds beter te bevallen.

avatar
3,5
Hijs oke, 3.5

avatar van coldwarkids
2,0
Ze zijn in ieder geval weer terug.. als de jaren 90 sound

avatar van bver
2,0
Heb het album meerdere keren beluisterd en waar ik in het begin dacht van "hebben ze het dan toch geflikt?" vind ik het uiteindelijk weer tegenvallen.
Slechts drie tracks blijven na die luisterbeurten overeind staan: Omen, Take me to the hospital en in mindere mate Thunder.

Zoals FunkStarr al aangaf is vooral Thunder een gemiste kans. Die typische Prodigy melodie waar hij/zij het over had is echt wel vet, maar blijft slechts enkele seconden duren en komt voor de rest niet meer terug in het nummer. Eigenlijk onbegrijpelijk vermits een dergelijke hook zo typerend is aan de Prodigy sound en bewijst dat Liam het toch nog in zich heeft (zie ook Omen met dat onweerstaanbare xylofoon-riedeltje)!
Hopen op een volgend album dan maar?

avatar van Djarune
4,0
"Take me to the hospital" is echt geweldig!! Heeft een beetje weg van alle vorige 4 albums en is de beste track van dit album. Ik verwacht dat er hele goede remixen gaan komen!

avatar
Pastichio Rocker
Overseer - Wreckage (2003)

Dit album uit 2003 blaast 'Invaders Must Die' terug de ruimte in.

avatar van Tijn79
4,0
Er zit sowieso een sample van Outlander met het nummer Vamp in (als ik het goed heb) track 5 of 6, maar zekers niet storend

avatar van djarend
2,5
Devoo schreef:
Vraag me nu eigelijk af wat de echte release is! XD


Hij ligt toch echt vanaf morgen in de winkels (ook bij mij) in bijna net als U2 in 4 verschillende versies, gewone cd, cd met dvd, lp en speciale limited edition box,..

Och, luister eens naar Qemists - Join the Q, die hebben de plaat gemaakt die de Prodigy nooit meer zullen maken

avatar
erwku
Officieel nog niet gehoord, want ligt nog niet in de winkel,.......

desalniettemin, vind het tot nu toe echt fet klinken! WAT EEN SOUND! ...Wat ligt dit dicht tegen hun eerste plaat , experience, heerlijk retro en echt goede beats man!! vooral take me to the hospital, geweldig!!!

Nog niet alle nummers vind ik tot nu toe even mooi maar hoor zeker veel potentie die ik mooi ga vinden.

Ik kan me nog herinneren dat ik de fat of the land ook in het begin niet altijd mooi vond, maar dat veranderde pas na meerdere luister beurten,


Veel artiesten van tegenwoordig remixen house van begin jaren negentig in hun muziek, maar dit is wel de beste retroplaat die ik dit jaar gehoord heb.

Prodigy blijft koning.

avatar van orbit
Rare comments van mensen die hem geweldig vinden,maar niet meer dan 3* waard

avatar van clownnl
4,0
Licht het aan mij of is er bij de intro van "Run With The Wolves" een sample gebruikt van hele lage kwaliteit? Lijkt wel op de kwaliteit van YouTube.

Voor de rest een van de betere tracks op het album, samen met "Warrios Dance" en "Thunder".

avatar
Kingsnake
Ben benieuwd.
Ik heb een shitload aan 12" van deze band en ik vond op een paar uitzonderingen na het echt allemaal een beetje k*t en kinderachtig.
zzhet is allemaal zo lawaaiig.
Maar ik zal deze maar een eerlijke kans geven, mss zijn ze gegroeid en is dit echt een dope plaat.

avatar
3,5
Hij zat net in de brievenbus, en ligt nou in de CD-speler. En ik moet zeggen dat ik het lang niet zo slecht vind als sommige comments boven mij beweren. Het album is in ieder geval veel beter dan het vorige...Sommige nummers hebben wel wat invloeden van het Experience album, vooral Take me to the hospital. Al vind ik het een beetje overdreven om te zeggen dat dit nou terug grijpt naar die stijl. Het is natuurlijk niet zo goed als Experience en Music for the jilted, maar ik hoor hier genoeg leuks op...

avatar van jellylips
clownnl schreef:
Licht het aan mij of is er bij de intro van "Run With The Wolves" een sample gebruikt van hele lage kwaliteit? Lijkt wel op de kwaliteit van YouTube.


Het zou zomaar opzettelijk kunnen zijn als een soort protest tegen illegaal downloaden en op youtube zetten van hun muziek?

avatar van petdetect
4,0
Vind het een prima album. Wat ik verwacht bij the Prodigy. Neigt inderdaad af en toe naar ouder werk, en dat vind ik absoluut ok.

avatar van Djarune
4,0
Deze krijgt nog een lager cijfer dan de vorige??

avatar van Djarune
4,0
YoG schreef:

Een soortgelijk album dat ik wel heel erg geslaagd vind klinken is Join the Q van The Qemists. Hetzelfde beuk- en stampwerk als IMD, maar dan met veel zorg bereid.


Vind ik niet te vergelijken. The Qemists klinkt te vrolijk en heeft niet het rauwe van The Prodigy. Bovendien zijn die beats te eentonig en dat is bij The Prodigy helemaal niet het geval. Die hoor je namelijk alleen bij de vele remixen van The Prodigy.

avatar van Devoo
3,5
Het album knalt best wel op sommige momenten, en er zitten vaak toffe ideeën in, maar het komt niet altijd even goed uit de verf. Beats zijn vet, vaak ook toffe melodieën te vinden, maar het overtuigd allemaal een stuk minder dan vroeger.

avatar van james_cameron
3,0
Zeer ongeïnspireerd album, een platte herhalingsoefening van eerdere successen. Een stuk commerciëler dan het vorige album, dat zeer abstract en vaag was, maar dat betekent helaas geen verbetering. Ik zou de plaat samen willen vatten als een kruising tussen The Experience en The Fat Of The Land, maar dan zonder de kwaliteit. De songs beuken lekker door maar zijn opgesierd met/ verkracht door allerlei flauwe melodielijnen en kitscherige vocalen. Werkelijk geen enkele song springt eruit in positieve zin.

avatar
Ik vind tot nu toe Omen de enige echte lekkere knaller, de rest wat ik gehoord heb (de helft van het album) waarvan Take To the Hospital, Invaders Must Die en Warriors Dance. Alle 3 slappe hap vind ik.
Wat ik volgens mij als enige wel vind is dat het vorige album Always Outnumbered, Never Outgunned redelijk goed is... Ben ik nou echt de enige?

avatar van FunkStarr
2,5
Niet de enige maar zijn er niet veel denk ik en terecht
Ik vind deze zeker beter dan AONO, dat vond ik echt Prodigy op z'n slechtst.
Ik heb het album nu al een keer of 20 in z'n geheel geluisterd en moet bekennen dat ik soms wel geneigd was om naar de volgende track te skippen, namelijk Colours en Run with the Wolves skip ik bijna altijd.
Ook Stand Up zet ik meestal af.
Voor de rest is dit album nog redelijk te verteren, maar goed zie hierboven mijn uitgebreide recensie.
Omen is inderdaad het beste nummer maar ook TMTTH vind ik erg lekker...

avatar van Ploppesteksel
2,5
Je moet echt die demo/promo van Warriors Dance eens beluisteren; echt een heel goed nummer. Op het album is inderdaad slappe hap oftewel genne vette ..

avatar van lowieke
Jammer, besteld. Zie ik dat iedereen hem vind tegenvallen...

Niemand die nog mij goede hoop kan geven??? Als het goed is kan ik hem vanavond opzetten.

avatar van Aketo
3,5
Album is wel ok naar mijn mening. Er zitten een aantal lekker nummers tussen waarbij je echt adrinaline stoten krijgt. Dit zijn dan ook de nummers die ervoor gaan zorgen dat de aankomende optredens weer lekker heftig gaan worden.

avatar van lowieke
Kijk dat klinkt beter, jammer alleen dat de aankomende optredens ik er niet bij heb mogen zijn

avatar
4,5
Job
Stand Up & Colours matig, rest weer heerlijk rauwe Prodigy!

Kijk uit naar dinsdag a.s.
iemand nog een kaart over? 0652653302

avatar van YoG
2,0
YoG
Djarune schreef:
(quote)


Vind ik niet te vergelijken. The Qemists klinkt te vrolijk en heeft niet het rauwe van The Prodigy. Bovendien zijn die beats te eentonig en dat is bij The Prodigy helemaal niet het geval. Die hoor je namelijk alleen bij de vele remixen van The Prodigy.

Het laatste werk van The Prodigy (met name IMD) is erg zurig en punkie.. maar om The Qemists nou 'te vrolijk' te noemen vind ik veel te ver gaan.
Elly en Rikkert, die zijn 'te vrolijk'. Ik denk dat je iets teveel naar depri dnb heb geluisterd
The Qemists klinkt heel wat luchtiger dan TP's laatste werk.. terug naar de roots toen TP nog lekker subtiele muziek maakte
Ik zou nummers als Omen en zo wel kunnen pruimen bij de kapper of hippe supermarkt.. voor de rest is het een grote grauwe boel.. weinig meer te maken met het genre.. eerder een soort 'punkrock on steroids'

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 17:28 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 17:28 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.