MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Neil Young - Harvest (1972)

mijn stem
4,30 (1734)
1734 stemmen

Canada
Rock / Country
Label: Reprise

  1. Neil Young & The Stray Gators - Out on the Weekend (4:35)
  2. Neil Young & The Stray Gators - Harvest (3:11)
  3. A Man Needs a Maid (4:05)

    met London Symphony Orchestra

  4. Neil Young & The Stray Gators - Heart of Gold (3:07)
  5. Neil Young & The Stray Gators - Are You Ready for the Country? (3:24)
  6. Neil Young & The Stray Gators - Old Man (3:25)
  7. There's a World (2:59)

    met London Symphony Orchestra

  8. Neil Young & The Stray Gators - Alabama (4:02)
  9. The Needle and the Damage Done (2:03)
  10. Neil Young & The Stray Gators - Words (Between the Lines of Age) (6:39)
  11. Out on the Weekend * (4:00)
  12. Old Man [Intro] * (0:30)
  13. Old Man * (3:37)
  14. Journey Through the Past [Intro] * (0:17)
  15. Journey Through the Past * (3:04)
  16. Heart of Gold [Intro] * (1:46)
  17. Heart of Gold * (3:32)
  18. Don't Let It Bring You Down [Intro] * (0:45)
  19. Don't Let It Bring You Down * (2:43)
  20. A Man Needs a Maid [Intro] * (2:23)
  21. A Man Needs a Maid * (3:55)
  22. Love in Mind [Intro] * (0:51)
  23. Love in Mind * (2:14)
  24. Dance Dance Dance * (2:26)
  25. Neil Young & The Stray Gators - Journey Through the Past * (2:32)
  26. Neil Young & The Stray Gators - Bad Fog of Loneliness * (1:56)
  27. Neil Young & The Stray Gators - Dance Dance Dance * (2:34)

    met Tony Joe White

toon 17 bonustracks
totale tijdsduur: 37:30 (1:16:35)
zoeken in:
avatar
Feeder
Hier zijn geen woorden voor. Al is 'extreem goed' hier niet misplaatst.

avatar van Reint
4,0
Ik heb het eigenlijk altijd zo gezien dat het nummer niet echt een refrein heeft. Het ''keeps me...'' heb ik altijd gezien als het eind van heet couplet. Maar dat terzijde.

avatar van mathijs1982
4,0
Mijn vader draaide vroeger deze plaat al grijs. Hoewel ik Neil Young als kind niet echt kon waarderen ben ik nu helemaal om. Wat een meesterwerk is dit zeg. Favorieten: Harvest, A man needs a maid, Old man en The needle and the damage done.

4.5*

avatar van grovonion
4,5
Ik was hier ook lange tijd weg van en het heeft zelfs een tijd in mijn top 10 gestaan maar bij de laatste luisterbeurt is er toch iets van de magie verloren gegaan. Nog steeds uitermate goed maar geen top10 materiaal meer.

avatar van Benjammin'
5,0
Een van mijn eerste aanrakingen met muziek uit de jaren '70. Heerlijk.

avatar
Kid A(cid)
Feeder schreef:
Hier zijn geen woorden voor. Al is 'extreem goed' hier niet misplaatst.

Aha, dus jij vindt het een goede plaat. Dan ben ik blij dat ik hem voor een euro heb gekocht, tweedehands

avatar van krabat
4,5
Old man en Alabama net (volgens mij) voor het eerst gehoord. Wat een prachtige muziek...

Wat zijn nog meer top albums van deze artiest?

Neil young is mijn ontdekking van 2007!

avatar van gemaster
4,5
Alles wat ome Neil tussen '69 en '79 maakte is eigenlijk top.

avatar van Twinpeaks
5,0
Een album dat 36 jaar na het uitbrengen nog steeds niets aan kracht heeft ingeboet.Mooie persoonlijke bespiegelelingen met ijzersterke melodieen.Neil Young schrijft hier geschiedenis met een album ,wat iedere rechtgeaarde muziekliefhebber in zijn collectie zou moeten hebben.

avatar van vondeling
5,0
Klasse muziek uit de prille jaren 70. Meesterlijk goed album!!!!!

avatar van jellorum
Benjammin' schreef:
Een van mijn eerste aanrakingen met muziek uit de jaren '70. Heerlijk.

Zoals ook hier, waarlijk een bijzondere plaat, alleen maar uitstekende nummers met het overbekende Heart of Gold misschien wel als minst sterke song.
Hoe sterk ik deze plaat ook vond,het niveau is er met Tonight's the Night en On the Beach zelfs nog op vooruit gegaan.
Tijdloos....

avatar
5,0
MP3
wow, echt een geweldig album, Neil Young is echt een goede artiest, jammer dat ik niet eerder naar zijn muziek heb geluisterd

avatar van LucM
5,0
Dit album is volkomen terecht uitgegroeid tot een ware klassieker, maar in 1972 was dat album reeds zeer succesvol (het best verkochte album van dat jaar en van Youngs oeuvre). Zonder twijfel vanwege het nummer "Heart of gold", zijn enige echte hit en één van de mooiste popsongs ooit.

"Heart of gold" is evenwel niet het enige hoogtepunt op dit album. "Out in the weekend", "Harvest", "Old man" en volledig akoestische "The needle and the damage done" zijn eveneens monumenten uit de popgeschiedenis.

avatar van freddze
4,0
Berichten verplaatst naar Neil Young

avatar van Yeahz
3,0
Gisteren gehaald en klinkt meteen erg goed. Ik weet natuurlijk nog niet of het als geheel erg zal blijven hangen en of het bij mij een vaste plek bij mijn favorieten zal krijgen, maar dit zijn absoluut aangename nummers. Vooral 'Old man' en 'Heart of gold' sprongen er bij de eerste luisterbeurt erg uit. Mooi.

avatar
3,5
Album vandaag gehaald maar klinkt bij mij nog niet heel erg goed. Al een aantal keer geluisterd maar tot nu toe springen alleen Heart of Gold en Old Man eruit. Verder een beetje vlak. Maarrrrr, ik geef het nog een aantal kansen... Dat extreem hoge gemiddelde moet toch verklaarbaar zijn.
Voor nu 3,5*

avatar van ZERO
4,5
Wat is 'Harvest' toch een verschrikkelijk mooi nummer, dat dat niet op zijn 'Greatest Hits' staat is eigenlijk een kleine schande!

Na één luisterbeurt 3,5*.

avatar
Ik heb het album nog niet zo lang maar het heeft zo'n verpletterende indruk op mijn gemaakt, ik wil dit graag even uiten in het volgende verslagje. Ik bespreek het album even nummer via nummer.

Out on the weekend: Een openingsnummer moet je bij je strot grijpen en je bij wijze van spreke dwingen te luisteren. En dat doet Out on the weekend; het is een rustig nummer met prachtige mondharmonicasolo's. De tekst is melancholiek en het knappe van dit nummer is dat het meteen de toon zet voor het album. Wat mij betreft een van de beste nummers van dit album, al dat niet het beste.

Harvest: een heerlijke countrysong, melancholiek enerzijds anderzijds hoopvol. Zoals Neil dat doet in het nummer:
Did she wake you up to tell you that
It was only a change of plan?
Dream up, dream up, let me fill your cup
With the promise of a man.

Will I see you give more than I can take?
Will I only harvest some?
As the days fly past will we lose our grasp
Or fuse it in the sun?

A maid needs a maid: Het nummer wordt er dikwijls van beticht te bombastisch te zijn. Ik stoorde me hier in het begin ook erg aan. Tot ik rustig begon te luisteren naar hoe passend dat bombastische is op dit nummer. De boodschap moet duidelijk zijn en dat is hij.
A man needs a maid.
Ook is de tekst mooi:
To give a love, you gotta live a love.
To live a love, you gotta be part of
When will I see you again?

A while ago somewhere I dont know when
I was watching a movie with a friend.
I fell in love with the actress.
She was playing a part that I could understand.
Het klopt allemaal zo perfect in dit nummer.

Heart of Gold: Het bekende nummer van dit album. Voordat ik dit album kocht kende ik alleen dit nummer. Het blijkt voor mij niet het beste nummer te zijn van deze plaat. Toch blijft het een klassieker.

Are you ready for the country: Dit nummer vind ik samen met There's a world het minste van deze cd. Het nummer heeft ergens wat weg van het titelnummer maar is naar mijn idee niet helemaal passend op de cd. Niet dat het totaal anders klinkt, maar het creert niet die melancholieke sfeer die de andere nummers wel creeren.

Old Man: Allicht toch wel het sterkste nummer van de cd. Zeker weten tekstueel een klassieker. Maar ook mooi gitaarspel van Neil Young.

There's a world: Geheimzinnig, haast mystiek nummer. Het hoort er echter wel helemaal bij, iets wat ik bij Are you ready for the country dus veel minder heb.

Alabama: Gitaargeweld en een mooie tekst, wat wil je nog meer?

The Needle and the damage done: Een song over drugs. Mooi is de tegenstelling die erin verborgen zit: Neil probeert men ervan te overtuigen dat de drugsverslaafde zulke mooie mensen zijn en dat dat niet begrepen wordt:
Zoals in: sing the song because I love the man
I know that some of you dont understand
Milk-blood to keep from running out.

En dan dat hij zich uiteindelijk toch realiseert dat het zo''n vergane zaak is.
Ive seen the needle and the damage done
A little part of it in everyone
But every junkies like a settin sun.

Een setting sun, een ondergaande zon. Hele fraaie metafoor.

Words: Alles wordt eruit gegooid door Neil, ook geeft hij de ene na de andere solo. Toch blijft het een mooie afsluiter van een briljant album.
En begrijp me niet verkeerd hoor, There's a world en Are you ready for the country heb ik dan weliswaar aangewezen als de minste nummers van dit album, toch staan ze nog steeds op een hoog niveau. Sterker nog, zelfs deze twee staan op eenzame hoogte vergeleken met heel veel andere nummers van zowel Neil als andere artiesten. En dat ik die andere nummers van dit album nog zoveel beter vind dat moet toch wel wat zeggen. Dit album is elke keer als ik het luister weer geweldig, elke keer als ik de cd uitzet wil ik hem alweer opzetten, het is als thuiskomen; als naar Neil's oogst kijken.

NB: favoriete nummer blijft toch Old Man gevolgd door Out on the weekend.

avatar
DonDijk
Mooi stukje gamer!

avatar
5,0
Nog maar eens opgezet en nu begrijp ik weer waarom die 5 * er staan

avatar
Stijn_Slayer
Shit mag er hier een uitzondering gemaakt worden op de 2 favoriete nummers?

Ik schaar hier Out on the Weekend, A Man Needs A Maid, Heart of Gold, Old Man, Alabama en The Needle and The Damage Done op een even (torenhoog) niveau. De nummers die dan nog overblijven zijn ook nog altijd ''7+''

avatar
stuart
Een prachtig album met een aantal prachige nummers, goede / voldoende zijnde nummers en (wat mij betreft) 2 mindere (A man needs a maid en There's a world.

avatar van James Douglas
Grappig, ik vind 'A Man Needs a Maid' één van de hoogtepunten van dit werkje. Wellicht, wat 'over the top' met haar strijkers maar bovenal een goed liedje. Staat haaks tegenover het uiterst sobere 'The Needle and the Damage done', ook een persoonlijk favoriet.

avatar
stuart
Wat betreft A man needs a maid: ik bedoel met minder niet dat het voor een ander niet mooi kan zijn. Jij (James) vindt het top.

avatar van Whisper
5,0
Gisteren Neil gezien op Bospop. Mijn 4.5 heb ik verhoogd naar 5 sterren alleen al door het nummer Words wat tijdloos blijkt te zijn.
Wat een performance!!!

avatar
Stijn_Slayer
Whisper schreef:
Gisteren Neil gezien op Bospop. Mijn 4.5 heb ik verhoogd naar 5 sterren alleen al door het nummer Words wat tijdloos blijkt te zijn.
Wat een performance!!!


Hij was echt geweldig he! Dat hij dat op z'n 62e nog zo doet, z'n stem vind ik trouwens nog verbeterd ook. Dat ietwat zeurderige en onvaste was er helemaal uit op Bospop.

avatar van rudiger
Dit is idd een 5 sterren album , dit vind ik toch wel 1 van zijn beste albums ever .
Vrijdag de man live aanschouwd , hij was geweldig op dreef , met als hoogtepunten Words en Down by The River .
Ik houd mijn hart vast als al die oudjes er mee ophouden , dan horen `n boel festivals tot het verleden .

avatar van Nicolage Rico
4,0
Een tijd geleden geluisterd in een platenzaak. Niet veel later "Alstublieft, hier heeft u hem terug" gezegd. Nu weer geprobeerd en had ik hem toen maar nooit teruggegeven.

Ik was kapot en heb op bed met een koptelefoon geluisterd en werd duizelig van "Words". Wat een schitterend nummer. Glimlach op mijn gezicht.

avatar
mathieudc
Ik had iets gelijkaardigs. Bij de eerste luisterbeurt kon dit album mij niet boeien (en nu durf ik het gerust hebben over alles wat ik van Neil Young in mijn bezig heb). Geruime tijd later in de auto op terugweg van de kust dit album opgestoken, ik was redelijk moe en dacht, wat zou ik nu eens beluisteren. Dan maar voor Harvest van Neil Young gekozen en bij het thuiskomen snel van mijn 3 sterren maar snel een 4 gemaakt!

Wat ik nu wel heb bij Neil Young, 's middags moet ik hem niet beluisteren, want dat valt mij helaas tegen. 's Avonds daarentegen bloeit dit album voor mij helemaal open en dan is het meteen schitterend. En zo heb ik dat zowel bij deze 'Harvest' als bij 'After the Gold Rush', enkel 'On the Beach' kan mij niet pakken.

avatar
bikkel
Klassiek geworden album van Neil Young.Met deze geweldige plaat die uitblinkt in melanchonie bewees hij het makkelijk in zijn eentje te kunnen.Iets wat we zoveel jaren later met gemak kunnen beamen.
Hij is geen werelzanger,ook geen briliant musicus,maar de songs en de eerlijkheid zijn een lust voor het oor.
Hier is een oprecht mens bezig met al zijn frustraties en gedachten.
Ook een heel wispelturig mens, want nadien deed Neil wat in hem op kwam.
Dat kon geweldig uitpakken,maar ook wel eens misplaatst.
Op zijn best is ie naar mijn idee met een acoustische benadering en een sombere bui.
Elk nummer heeft iets op Harvest.1 van zijn meesterwerken.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 15:17 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 15:17 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.