MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Metallica - Load (1996)

mijn stem
3,28 (697)
697 stemmen

Verenigde Staten
Metal / Rock
Label: Elektra

  1. Ain't My Bitch (5:04)
  2. 2 X 4 (5:28)
  3. The House Jack Built (6:39)
  4. Until It Sleeps (4:30)
  5. King Nothing (5:28)
  6. Hero of the Day (4:22)
  7. Bleeding Me (8:18)
  8. Cure (4:54)
  9. Poor Twisted Me (4:00)
  10. Wasting My Hate (3:57)
  11. Mama Said (5:19)
  12. Thorn Within (5:51)
  13. Ronnie (5:17)
  14. The Outlaw Torn (9:52)
totale tijdsduur: 1:18:59
zoeken in:
avatar van matthijs
4,5
Goed punt, Kronos. Zoals je het nu uitlegt kan ik er wat meer mee dan hoe je 't eerst formuleerde!
Denk jij dat als een rockliefhebber Metallica niet kent en pas met Load kennismaakt dat hij niet erg onder de indruk zal zijn?

Ik weet het niet hoor... Zouden ze eens onderzoek naar moeten doen! (Niet van belastinggeld hoor, maar van het MuMe Onderzoeksfonds voor Muzikale Beleving).

avatar van rarekwabbus
5,0
Gelijk een praktijkvoorbeeld dan maar: Ik was 14 toen Load uitkwam en was toen met name met bands als Queen en Toto bezig. Load was dus mijn eerste aanraking met Metallica (op Nothing Else Matters na dan) en ik was absoluut onder de indruk. Ik ben vervolgens al mijn zakgeld uit gaan geven aan de eerdere albums van Metallica en ben op die manier juist in de metal terechtgekomen. En Load behoort nog steeds tot mijn favoriete albums, hoewel ik ook groot liefhebber ben van and Justice for All en Kill 'em All. En Puppets natuurlijk.

avatar van matthijs
4,5
Kijk, dat wil ik horen!!! Geweldig!

avatar
4,0
matthijs schreef:
Kijk, dat wil ik horen!!! Geweldig!
Wat wil je horen? Dat iemand dit een geweldig album vindt? Ik blijf erbij. Een groot aantal goede nummers maar ook een aantal zwakke tot zeer zwakke. En dat heeft niets te maken met make-up of het feit dat het geen metal is.

avatar van oceanvolta
4,5
Nee, hij wilde horen wat iemand van Load vindt zonder al bekend te zijn met ander werk van Metallica.

avatar van matthijs
4,5
oceanvolta schreef:
Nee, hij wilde horen wat iemand van Load vindt zonder al bekend te zijn met ander werk van Metallica.



avatar
Nieuwstad
Tja als je alleen dat zoetsappige gekwengel van Toto kent vind je Load natuurlijk helemaal the bomb, niet echt verbazend toch.

avatar van matthijs
4,5
Dat is waar. Maar ik bedoelde, t zou kunnen dat als je na de kennismaking eerder werk van Metallica gaat luisteren dat je dan denkt 'Load is eigenlijk maar niks vergeleken met dat oudere werk'. En dat lijkt bij onze rarekwabbus niet zo te zijn toch?

avatar van rarekwabbus
5,0
Nieuwstad schreef:
Tja als je alleen dat zoetsappige gekwengel van Toto kent vind je Load natuurlijk helemaal the bomb, niet echt verbazend toch.


We hebben allemaal onze periodes gekend Kom op, ik was veertien hahaha.

avatar
Nieuwstad
rarekwabbus schreef:
(quote)


We hebben allemaal onze periodes gekend Kom op, ik was veertien hahaha.


Is ook geen kritiek hoor, slechts een logische verklaring

Ik ben weer opgegroeid met Bon Jovi, Europe en Whitesnake kreeg vrij snel daarna And Justice For All en the Black Album te pakken. En toen kwam Load dus uit, ik vond het leuk dat ze nieuwe wegen insloegen, maar vond het songmateriaal er wel op achteruit gegaan.

avatar van matthijs
4,5
Ik was vroeger ook fan van Europe. Vond het best rauwe muziek, en stoere mannen, en vond mezelf stoer om in hun t-shirt rond te lopen. Was ik ook hardrocker!!!

avatar van rarekwabbus
5,0
Ik vond the Final Countdown fantastisch toen ik 4 was! Ging ik helemaal los op.

avatar van Ronald5150
4,5
"Load" is mijn favoriete Metallica album. Voornamelijk omdat Metallica de pure metal loslaat en meer naar de hardrock schuift. Op hun voorgaande titelloze plaat, ook wel "The Black Album" genoemd werden hier al de eerste stappen in gezet, maar op "Load" wordt dat concept verder uitgewerkt. Nog steeds zijn er de harde riffs, maar nu nog melodieuzer. En juist dat aspect spreekt me zo aan op "Load". Daarnaast heeft lead gitarist Kirk Hammett heerlijke effecten op zijn gitaar, die elke solo naar grote hoogte stuwt. Metallica probeert op "Load" iets nieuws. Iets nieuws dat de meeste metal puristen wellicht niet aan zal staan, maar ik ben er dol op. Het enige nummer wat uit de toon valt is "Mama Said". Dit staat mijn inziens veel te ver af van Metallica, al is de uitvoering best aardig, maar van mij had dit liedje er niet opgehoeven. Voor de rest louter toppers, waarbij met name de lang uitgesponnen liedjes "Bleeding Me" en het epische "The Outlaw Torn" de hoogtepunten zijn. En dan heb ik het nog niet over de heerlijke riff in "King Nothing" of het freaky gitaargeluid op "Ronnie". Met "Load" durft Metallica buiten de metal paden te lopen en dat werkt mijn inziens bijzonder goed. Jammer dat ze het niet door hebben gezet.

avatar van matthijs
4,5
Mooi verhaal Ronald, Load is niet mijn favoriet, maar wel 4,5 ster waard; een plaat die ik graag blijf horen en kan me goed in je verhaal vinden.

avatar van Marcmtp
4,0
Je moet het maar durven, van Thrash Metal naar Hard Rock. Dit werd/wordt niet door alle Metallica fans in dank afgenomen. Ik heb het idee dat veel fans het al afkraken om het feit dat niet als Metallica klinkt en omdat het geen Thrash is. Geheel onterecht naar mijn idee.

Dit was het 2e Metallica album waar ik kennis mee maakte na “The Black Album” en toen ik het gemiddelde zag waren mijn verwachtingen niet erg hoog gespannen. Maar wat schetste mijn verbazing? Het klinkt ontzettend lekker! De productie van Bob Rock is werkelijk top en ik vind het samen met ReLoad de best geproduceerde Metallica albums. Het album is erg bluesy van aard en er zijn zelfs wat Southern Rock invloeden te horen. Mede hierdoor een erg lekkere plaat om in de zomer te luisteren. Het gitaarspel is lekker melodieus en je hoort nu eens wat vaker wat Kirk Hammett aan het doen is.

Het album begint meteen lekker met Ain't My Bitch en de toon is meteen gezet. Een lekkere hard rock song en ideaal als opener. Een van de snellere nummers ook meteen van het album. In tegenstelling tot veel mensen hier vind ik 2 X 4 een sterk nummer. Het tempo gaat iets omlaag maar dit maakt het nummer niet minder interessant. Lekkere mainriff en goede gitaarsolo. Dan komt wat mij betreft een van de beste nummers van het album, namelijk The House Jack Built. Mooie stem van James Hetfield hier en gave talkbox solo! De opbouw is sterk en blijft mij ondanks zijn lange speelduur toch goed boeien. Vervolgens komt Until it Sleeps wat een beetje een buitenbeentje is. Het nummer klinkt anders dan de meeste nummers op Load en gaf mij in eerste instantie ook een verkeerd beeld van het album toen ik de clip bekeek. Desalniettemin is het een sterk nummer met persoonlijke teksten van James Hetfield.

Dan volgt King Nothing, een vrij cathy maar erg lekker nummer! Lekker diepe baslijn van Jason Newsted. Tevens ook een van de weinige Load nummers die tegenwoordig nog wel eens in de setlist terug komt. Hero of the Day begint eerst mooi ingetogen om uiteindelijk los te barsten. Best een apart nummer, maar ik vind hem zeker geslaagd. Mooie solo partijen ook van Kirk Hammett. Bleeding Me is een erg sterk nummer, mooie opbouw en James zingt erg overtuigend. Er zitten enkele zeer gave riffs in dit nummer en de gitaarsolo is ook niet mis. Voor mij 1 van de beste nummers van het album.

Tot zover een zeer sterke eerste helft van het album. Helaas wordt dit niveau niet vastgehouden. Cure weet mij moeilijk te boeien. Het refrein is wat flauw en het nummer in zijn geheel klinkt op de de een of andere manier niet erg lekker. Poor Twisted Me klinkt in eerste instantie wel lekker, maar is toch wat eentonig. Ik vind het effect wat James Hetfield op zijn stem gebruikt niet zo geslaagd, hier wordt het nummer niet beter door. Wasting My Hate daarentegen is een heerlijke korte rocker. Gave riffs en lekker hoog tempo, ik denk dat dit nummer het best goed live zou doen! Na een wat heavier nummer volgt er heuse country ballad, namelijk Mama Said. Nooit gedacht zo'n nummer van Metallica te horen, maar het is werkelijk een schitterende ballad. James stem en de elektrische gitaar van Kirk tijdens het refrein geven het nog meer een Southern Rock feeling.

Met Thorn Within wordt je weer wakkergeschud. Met dit nummer heb ik een beetje een haat-liefde verhouding. Soms vind ik het wel een lekker nummer, op het andere moment kan ik er wat minder goed naar luisteren. Al met al steekt het nummer wel goed in elkaar maar behoord dit zeker niet tot de beste nummers van Load. Ronnie begint met een lekkere gitaarriff maar weet de verwachtingen toch niet waar te maken. Denk dat het toch vooral komt door het iets wat 'makkelijk' refrein. Ook het gesproken stukje tekst van James is in mijn optiek niet zo geslaagd. Als verrassing op het eind is er het zeer sterke The Outlaw Torn. Wat een prachtig nummer is dit! Mooie opbouw met zelfs wat aandacht voor de basgitaar van Jason. Ook beide gitaarsolo's, waarvan de laatste door James gespeeld wordt, zijn zeer fraai. Echt een klasse nummer! En dan schijnt het nog eens een verkorte versie te zijn, snel maar eens even de lange versie zoeken.

Ondanks dat ik de 1e 4 albums van Metallica beter vind heb ik altijd een zwak voor dit album gehad. Ik vind de sound echt heerlijk, zeker in de zomerse dagen. Ik ben er van ovetuigd dat het album beter had gescoord als deze niet door Metallica was gemaakt. Niet alles is even sterk maar er staan veel goede nummers op en de plaat weet mij ondanks zijn lange speelduur goed te blijven boeien. Gewoon even niet aan de oude albums denken en genieten van deze alternatieve sound.

De 3 sterren gaan naar: The House Jack Built, Bleeding Me en The Outlaw Torn
Minste nummers: Cure, Poor Twisted Me en Ronnie

Een ruime 4*!

avatar van matthijs
4,5
Mooi verhaal, Marc. Met veel genoegen (en instemming) gelezen.

avatar van Marcmtp
4,0
Dankje Matthijs! Heb je ReLoad al wel eens geprobeerd? Die bevat ook zeker goeie nummers in deze stijl. Ik ga zometeen maar eens bij dat album een stukje schrijven

avatar van matthijs
4,5
Zeker: Reload vormt een mooi tweespan met Load. Weer geen typische Metallica sound (voor zover die bestaat), maar da's geen negatief punt. Juist waardering voor deze avontuurlijke nummers!

avatar van Edwynn
4,0
De typische Metallicasound bestaat wel. Die haal je overal uit. Vooral het riff en het harmoniewerk van Hetfield klinkt nog net zo als in 1986. Qua stijl is Load uiteraard anders dan waar de band het eerste decennium van haar bestaan mee op de proppen kwam, maar herkenbaar vind ik Metallica nog altijd.
Anyway, alles wat Marcmtp over Load schrijft, doet het werkje eer aan. ReLoad was,ofschoon daar ook weer een handvol hele leuke tracks opstaat, een beetje mosterd na de maaltijd. Maar ja, dat was dan eigenlijk ook gewoon een left-overalbum.

avatar
Nieuwstad
Beter hadden ze van Load/Reload 1 echt goed album gemaakt met gewoon 12 killer tracks. Was dan echt wel een klassieker geworden. En de leftovers gebruikt als b-kantjes, hadden de singles nog beter verkocht

avatar van Edwynn
4,0
Het is niet echt commercieel zoals ze het toen gedaan hebben hè?

avatar van matthijs
4,5
Het lijkt niet commercieel, volgens gangbare normen, maar.. Metallica staat wel bekend om eigenzinnigheid qua commercie, qua het zelf in de hand willen houden. Jaren geleden klaagden ze als band mensen aan die hun muziek illegaal downloaden, en ze hebben zich jarenlang niet ingelaten met Spotify, als een van de weinige grote artiesten.

avatar van Edwynn
4,0
Dat aanklagen van Napster kan een ingeving van buiten geweest zijn. Voor de doorbraak gaven ze bootleggers vrij spel. En nu hebben ze het er inderdaad niet meer over. Elk concert nemen ze op bieden ze op hun site voor redelijke prijsjes aan. Enkele zijn zelfs gratis. Zelfs toffe optredens van vroeger.
In de kern is het gewoon een band die altijd heeft gedaan waar ze zin in heeft.

avatar
Nieuwstad
Edwynn schreef:
Het is niet echt commercieel zoals ze het toen gedaan hebben hè?


Ik denk het niet nee. Maar dat is achteraf natuurlijk altijd makkelijk nakaarten.

Guns n' Roses hadden feitelijk, een paar jaar eerder, hetzelfde geintje geflikt met de Illusion albums en die gingen beide als zoete broodjes over de toonbank. Oftwel 2 keer kassa! Best slim na het succes van Appetite, je moet immers het ijzer smeden als het heet is

Dat kunnen wij ook moeten Lars en co. gedacht hebben na de miljoenenverkoop van het Black Album. Verschil bij Metallica was echter dat het afmaken van Reload langer duurde dan gepland. En veel fans die Load blind kochten vonden hem tegenvallen en lieten dus Reload liggen.

avatar van Kronos
3,0
Edwynn schreef:
In de kern is het gewoon een band die altijd heeft gedaan waar ze zin in heeft.

Commercieel zijn en doen waar je zin in hebt hoeven mekaar natuurlijk niet per definitie uit te sluiten.

Beginnend bij het zwarte album vind ik dat Metallica best wel een commerciële band is geworden..

avatar van Edwynn
4,0
Het was ietwat schertsend bedoeld maar toch. Het zwarte album was een tot in de puntjes verzorgde marketingcampagne. Dat is bij Load toch minder. Dat begint bij de alternatief getinte muziek. De Illusion albums verschenen vrijwel tegelijkertijd en hadden de bijbehorende gladde singles. Tussen Load en ReLoad zit een paar jaar en echt gladde singles zijn er niet vanaf gehaald. Natuurlijk werd er poen mee verdiend maar het ligt er wat minder dik bovenop.

avatar van Kronos
3,0
Edwynn schreef:
Dat is bij Load toch minder. Dat begint bij de alternatief getinte muziek.

Bij de keuze voor alternatief getinte muziek gaat volgens mij de commercialiteit juist verder, want die muziek was toen helemaal in. Jaren 80 metal was out maar alternatieve heavy metalbands als Soundgarden en Monster Magnet waren populair. En toen mat Metallica zich dus een alternatief imago aan en ging ook meer bluesrockgerichte zware gitarenmuziek spelen.

avatar van Edwynn
4,0
Voor wat betreft de stijlkeuze en bijbehorende looks, krijg je gelijk. Voor presentatie van het pakket denk ik dat in dit geval de muziek toch weer belangrijker is dan het concept. Dat is anders dan het zwarte album. Dat was een album gemaakt voor de hitlijsten. Bij Load is dat niet echt het geval. Ook niet als je het zou vergelijken met de hitsingles van Soundgarden en Monstermagnet. Dat waren bijna pure popsongs. Zulke nummers tref ik niet aan op Load. Zelfs niet Mama Said. Until It Sleeps vind ik ook heel wat eigenzinniger dan de gemiddelde gitaarrock dat destijds in de hitlijsten terecht kwam.
Load past heel goed in wat de jaren 90 muzikaal betekende. Daarnaast heeft het album ook weer veel eigengereidheid aan boord. Dus ja, het is commercieel. Maar toch minder dan de paar voorgaande jaren.

avatar van Kronos
3,0
De muziek zelf klinkt inderdaad niet erg commercieel.

Ik vrees dus dat we het eens zijn en niet meer verder kunnen discussiëren.

avatar van Edwynn
4,0
Zat hier mijn messen te slijpen. Allemaal voor niets.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 17:46 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 17:46 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.