MusicMeter logo menu
MusicMeter logo
poster

Tool - Lateralus (2001)

mijn stem
4,18 (1419)
1419 stemmen

Verenigde Staten
Rock / Metal
Label: Volcano

  1. The Grudge (8:36)
  2. Eon Blue Apocalypse (1:04)
  3. The Patient (7:13)
  4. Mantra (1:12)
  5. Schism (6:47)
  6. Parabol (3:04)
  7. Parabola (6:03)
  8. Ticks & Leeches (8:10)
  9. Lateralus (9:24)
  10. Disposition (4:46)
  11. Reflection (11:07)
  12. Triad (8:46)
  13. Faaip de Oiad (2:39)
totale tijdsduur: 1:18:51
zoeken in:
avatar van Gajarigon
5,0
Geweldige link SirPsychoSexy, indrukwekkende prestatie.

avatar van SirPsychoSexy
5,0
Ik vind het vooral verbluffend hoe hij zang, drum, bas en gitaar allemaal weet te verwerken in één vlotte compositie. Bij zijn andere covers doet hij dat ook op schitterende wijze (neem Message in a Bottle bijvoorbeeld). Dat de uitvoering vlekkeloos is, terwijl foutloos spelen op akoestische gitaar een stuk moeilijker is dan elektrisch, helpt natuurlijk ook altijd. Zonder twijfel de beste Tool-cover die ik al gezien heb.

avatar van Stalin
SirPsychoSexy schreef:
Voor wie van zijn sokken geblazen wil worden: ziehier een virtuoze cover van Lateralus met enkel akoestische gitaar.




avatar van shimahero
5,0
Deze plaat van Tool heeft mij atlijd weten te boeien. Mijn eerste kennismaking met progressive rock/metal; Verdiend een plaats in mijn top 10

avatar
Yann Samsa
Je eerste kennismaking met progressieve rock was er met een plaat die geen progressieve rock is? Dat is kunnen.

avatar van Korreltje Zout
5,0
OK, dan volgt nu een discussie of deze plaat welles/nietes kan worden beschouwd als progressieve rock.

Ik zeg welles: het is progressieve muziek (origineel, superduper sophisticated, met vaak lange nummers, ingewikkelde composities, polyritmes, en ongewone tempowisselingen) en het is rock (argument: luide gitaren en zo).

I rest my case. Prove me wrong.

Unieke artiesten in hokjes indelen, altijd leuk.

avatar van Bardt1980
5,0
Uiteraard heeft het ook progressieve invloeden, maar het is wel meer dan dat alleen.

avatar
TimZor
Na lange tijd weer eens de cd speler in gestopt en meteen was ik er weer achter wat ik al die tijd gemist heb met draaien. Het blijft een uniek meesterwerkje waar je gewoon niet omheen kan.

vele jaren geleden door de positieve recensies ooit als gok gekocht, en wist niet wat ik er na de eerste luisterbeurt van moest denken. tsja 80 minuten lang een muur van muziek, maar ik moest hem blijven luisteren op een of andere manier ! En is uitgegroeid tot een waar meesterwerkje die uniek is (en blijft) in zijn soort.

avatar
5,0
Geruchten: nieuw album in 2014??

avatar van Gajarigon
5,0
Ja dat zit er dik aan te komen, najaar 2014 waarschijnlijk want Maynard heeft nog geen enkele zanglijn neergeschreven/bedacht maar de muziek ligt al vrij vast. Dus nu even wachten tot al zijn zijprojecten (APC en Puscifer, en in mindere mate zijn wijngaarden) tot rust komen zodat hij zich kan focussen en dan kunnen ze de muziek afwerken. Dan nog opnemen (weer een maandje), artwork en logistiek regelen en we zijn herfst 2014 als alles meezit, wie weet zelfs nog later.

Het goede/slechte nieuws is dat er een nummer van een halfuur zit aan te komen. Daarmee kunnen ze dan een afsluiter van jewelste geven voor hun carrière, want hierna zal er wel geen nieuw materiaal meer komen. Maar vooral hoop ik dat het geen stinker wordt

avatar van Kill_illuminati
5,0
Volgens mij is er al bekend gemaakt dat Maynard inmiddels is begonnen met zijn inbreng voor het album.

avatar
Yann Samsa
A fijn, dus nog drie jaartjes en het schijfie legt in de winkel.

avatar van AOVV
Yann Samsa schreef:
A fijn, dus nog drie jaartjes en het schijfie legt in de winkel.


Als er maar nummers met de kwaliteit van 'Schism' opstaan, dan hoor je mij niet klagen.

avatar van SirPsychoSexy
5,0
Jammer dat met de nieuwe lay-out niet eveneens de mogelijkheid is gekomen om albums 5,5* te geven, want deze zou ze dubbel en dik verdienen. Geen enkel ander album van deze lengte weet mijn aandacht zo vast te houden van begin tot einde.

avatar
5,0
Oh je bedoelt een cijfer van 1 tot 10??

avatar van shimahero
5,0
Dit vind ik nog altijd het magnum opus van Tool. Ik ben eigenlijk wel toe aan een nieuw album van hen.

avatar van DikkeDarm
5,0
Ik mis ze op Spotify...dan maar iTunes...

avatar van james_cameron
4,5
Eén van de beste albums van Tool (niet dat ze er heel veel hebben). Lange maar meeslepende en boeiende songs, tot in de puntjes verzorgd en uitgevoerd. Tegen het einde zakt het album een beetje in, maar met bijna 80 minuten aan speelduur is dat geen schande. Blijft een unieke band.

avatar van Kill_illuminati
5,0
Het valt mij vandaag pas op dat aan het einde van het nummer Triad, de tijd terugloopt op een cd-speler.
If you play the physical CD in a traditional CD player with a digital time display, track 12 ends when it's supposed to, and then track 13 starts counting backwards from -2:10 until it reaches 0:00 and then starts the track. It's really cool. If you use a computer or rip the audio from the CD, though, then the digital file just adds the silence to track 12, and you lose the effect. That's one of the reasons why Tool wants you to buy the physical copy instead of getting it from iTunes or something... they put a lot of work into this stuff!

Ik ben een comment-junkie, ik lees namelijk graag de reacties van andere. Ik kwam zodoende op deze quote bij het des betreffende nummer op Youtube, terwijl het nummer gewoon in de cd-speler aan het spelen was.

avatar
5,0
Nog geen nieuw album????

avatar van bikkel2
Favo album van zoonlief ( 16 jaar)

Tool schijnt bezig te zijn, maar dat schijnt al een paar jaar zo te zijn. Vage berichtgeving en dito geruchten.

avatar van Edwynn
4,5
Met deze is meer aan de hand qua stiltes enzo. Het is vast al eens gepost. Iets met Fibonacci enzo.

avatar van Arrie
bikkel2 schreef:
Favo album van zoonlief ( 16 jaar) .

En wat vind je er zelf van?

avatar van bikkel2
Zeer goede band, maar niet helemaal mijn ding.
ik vind 10.000 Days wat beter te behappen. ( toegankelijker)

avatar van [WZ]
4,5
Yann Samsa schreef:
A fijn, dus nog drie jaartjes en het schijfie legt in de winkel.


Voorspelling is voorlopig nog prima van toepassing; voorlopig nog geen noot opgenomen geloof ik.. Maar het balletje rolt nog steeds!

avatar van frolunda
3,5
Een pakkende song schrijven van plus minus vier minuten zat er hier voor de jongens van Tool definitief niet meer in.Kwam toch dat Pink floyd syndroom weer bovendrijven.Dynamiek (met inbegrip van de stuwende bas) is hier het toverwoord.

avatar van roefs9297
5,0
Is mn eerste cd van Tool. Kende de band al wel een tijdje maar op een of andere manier nooit veel aandacht aan besteed. Had ik toch veel eerder moeten doen

Moet zeggen dat ik even moest wennen maar na de 2e luisterbeurt viel 't kwartje en hoor ik de genialiteit van Tool. Aenima is de volgende cd die ik op mn verlanglijstje heb staan.

avatar
MW Flevoland
Ooit gehad van iemand dat ik dit eens moest proberen ! Na de eerste keer volledig geluisterd te hebben hoorde ik eigenlijk alleen een muur van muziek die een slordige 80 minuten duurde, en wist zo niet wat ik er mee aan moest. Maar er bleef wel iets achter waardoor ik de plaat weer aan moest zetten, en aan moest zetten ... ... ... En na een tijdje kon ik er niet meer omheen, dit is hoe dan ook een uniek pareltje uit de metal geschiedenis. En het heeft even geduurd maar ik kan niet anders dan deze een dikke vette 5 te geven incl. een plekje in mijn top 10 !

avatar van JVT
5,0
JVT
Als er al nog iets recht stond word dat in Triad vakkundig onderuitgemaaid en omver gehakseld! Wat een nummer ? Heerlijk voor in de auto

avatar
Stickman10
Ik vind Tool al heel erg lang een super band maar nu heb ik de smaak helemaal te pakken!
Ben helemaal verslaafd aan de albums van Tool maar deze vind ik toch wel de beste, al wisselt dat nog al eens want Aenima vind ik ook super!!
Tool is echt een band naar mijn smaak, en als ik dan toch een punt van kritiek heb dan is het hun logo, die staat mij niet aan. Komt misschien omdat ik een vrouw ben ofzo...
Maar de muziek vind ik geweldig!!!

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 19:04 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 19:04 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.