menu

Blur - The Magic Whip (2015)

mijn stem
3,66 (299)
299 stemmen

Verenigd Koninkrijk
Rock / Pop
Label: Parlophone

  1. Lonesome Street (4:23)
  2. New World Towers (4:02)
  3. Go Out (4:40)
  4. Ice Cream Man (3:23)
  5. Thought I Was a Spaceman (6:16)
  6. I Broadcast (2:52)
  7. My Terracotta Heart (4:05)
  8. There Are Too Many of Us (4:26)
  9. Ghost Ship (4:59)
  10. Pyongyang (5:38)
  11. Ong Ong (3:06)
  12. Mirrorball (3:37)
  13. Y'All Doomed * (3:40)
toon 1 bonustrack
totale tijdsduur: 51:27 (55:07)
zoeken in:
avatar van thetinderstick
4,0
Wel weer 2 studioversies beschikbaar:

I Broadcast:
Blur - I Broadcast (Official Audio) - YouTube

Ong Ong:
Blur - Ong Ong (Official Audio) - YouTube

Morgen zal het album zowiezo gestreamd worden op de engelse radio..

avatar van lennon
4,5
Wat ik tot nu toe heb gehoord bevalt me erg goed, en ik vond het optreden bij Jools ook erg goed!

Blur is en blijft een leuk bandje, ik ben blij dat ze er weer zijn!

avatar van aERodynamIC
4,0
Twaalf jaar wachten en ondertussen getrakteerd op solo-werk, Gorillaz enzovoort.

Liefhebbers van Damon Albarn hadden in principe niks te klagen, maar niks zo leuk als een nieuwe Blur natuurlijk en ook al werd er regelmatig op gezinspeeld, het leek alsof het telkens in de koelkast verdween om er nooit uit te komen. Maar zie: we worden op een koud ijsje getrakteerd! The Magic Whip is nu gewoon een feit.

Het is een redelijk relaxed album geworden met genoeg spannende dingen zoals we van Albarn en de mannen gewend zijn. Hij neemt z'n bagage van alle andere projecten wel degelijk mee, maar nergens voert dat de boventoon. Het is zeer zeker geen 'zie mij eens een hoop gedaan hebben en dat pas ik nu eens toe'.
Heel subtiel hoor je wel wat elementen terug, maar The Magic Whip is toch echt heel duidelijk een Blur album als je het mij vraagt en ik moet onwillekeurig aan The Great Escape denken.
Misschien niet heel opwindend als in 'flinke uitspattingen'. Het klinkt allemaal redelijk bedaard maar beslist niet saai. I Broadcast is zelfs ouderwetse Blur fun en schroeft het tempo wat omhoog en ik vind veel nummers een warm geluid hebben. Als ik dan toch een lekker cliché mag gebruiken: dit is zo'n lekker fris zomerbriesje op één van de eerste aarzelende zomerdagen. Daarmee zeg ik niet dat we een 'tropisch geluid' of iets dergelijks voorgeschoteld krijgen. Dit lijkt me een zeer fijne soundtrack te gaan worden voor het begin van de zomer waar alles nog lekker pril is en we nog een hoop moois voor de boeg hebben. Althans, dat is telkens weer de hoop.

The Magic Whip is zoiets. Typisch Blur: genoeg om eens lekker te gaan ontdekken de komende tijd en als dat dan een beetje gelukt is kan er rustig genoten gaan worden van een band die z'n sporen al lang en breed verdiend heeft maar zeker nog meetelt in het huidige muzieklandschap.

The Magic Whip is een mooie aanvulling op hun discografie. Jammer dat de vinyl-versie zo ongelooflijk duur is.

avatar van thetinderstick
4,0
Wow, wat een dijk van een plaat. Blur heeft eigenlijk nooit een slecht album gemaakt, maar altijd stonden er wel een paar mindere nummers op. Hier is ieder nummer raak. Mooie combinatie van de popnummers van MLIR, Parklife en The Great Escape, met de experimentele sound van de latere albums. Soms hoor je ook wat invloeden van Gorillaz of Damon's solo werk.

Ik heb sterk de indruk dat dit een van Blur's sterkste albums zal blijken. Ik wil eigenlijk niet meteen te enthousiast zijn (misschien gaat het na een paar dagen vervelen..??), maar 'Go Out', 'I Thought I Was a Spaceman', 'My Terracotta Heart', 'Ghost Ship', 'Pyongyang', 'Mirrorball', allemaal fantastische nummers! Ik kan niet anders dan beginnen met 4,5*
Blur is terug, en hoe!

avatar van JVT
4,0
JVT
Eerste luisterbeurt is heerlijk!!

tuktak
*kleine opschoning gedaan*

avatar van Norrage
3,5
Zeer sterke plaat zeg!

avatar van zaaf
4,0
och och... het klinkt zo lekker losjes. zo uit de mouw. maar godsamme, wat zit het weer verrukkelijk in elkaar.
en, zoals eerder gemeld, zo op t eerste, tweede en derde gehoor: geen enkele zwakke broeder.

avatar van freekowtski
4,5
Ik plak er een 4,5 op. Heerlijk schijfje dit.

avatar van aERodynamIC
4,0
Wat een prijzen voor de vinyl versie zeg

Schnee
ja, waarom.... fans pesten

avatar van bikkel2
4,0
Tot nu toe gewoon een fijne Blur plaat.
Verrassend vertrouwd eigenlijk, maar toch met die typerende eigenzinnigheid.
Mooi dat de heren elkaar weer vonden en Albarn weer tijd wilde vrijmaken.

Hoop vurig op concerten in Nederland. Blur nog nooit gezien live.

avatar van lennon
4,5
aERodynamIC schreef:
Wat een prijzen voor de vinyl versie zeg


Wat is de prijs? Heb t nog niet gezien?

avatar van aERodynamIC
4,0
De 'goedkoopste' die voorbijkwam was 30 euro. De rest zat daar zelfs nog boven.

avatar van panjoe
3,5
panjoe (moderator)
Thought I Was a Spaceman... Wat een geweldig nummer!

avatar van peterjames777
4,5
Heerlijk luchtig, ontspannen, eigenzinnig en zelfverzekerd album. Alsof ze nooit zijn weg geweest! Moeilijk om een favoriet nummer te kiezen. Het is namelijk allemaal rete sterk.

avatar van Edgar18
4,0
De eerste luisterbeurten zijn goed bevallen, fijne ongecompliceerde muziek. Albarns solo werk bleek afgelopen jaar 'een groeier' te zijn. Benieuwd of dat voor deze plaat ook zo gaat zijn.

avatar van jellecomicgek72
4,0
Tergend gewoon dat deze nog niet op spotify staat. Heb 'm al wel gehoord via andere wegen en hij is me nu na een paar keer beluisteren zeer goed bevallen.

Schnee
mijn pindakaas versie is doorspekt met ouwe b-sides (Think tank periode) Heel erg grappige uploader.

avatar van IllumSphere
4,0
Je kunt hem ook gewoon streamen op iTunes. Link: Connecting to the iTunes Store. - search.itunes.apple.com

Hoedijk
Blur in Vredenburg 1997. Ik herinner me vooral nog een hoop zwaailichten op het podium.

avatar van jerome988
4,0
Hij is ook op Spotify nu hoor.

avatar van vigil
3,5
aERodynamIC schreef:
De 'goedkoopste' die voorbijkwam was 30 euro. De rest zat daar zelfs nog boven.

Ik zag hem net bij de MM ook vor 29,99. Het was wel een hele dikke vesie met o.a. een spiegel op de achterkant

avatar van E-Clect-Eddy
3,5
Zo op het eerste gehoord klinkt het meer als een Damon Albarn album dan één van Blur. Maar ik ben geen expert, vind eigenlijk alleen Parklife (4,5*) een heel goed album en de rest heb ik nauwelijks beluisterd, noch Damon solo's werk. Wel leuk om te horen, maar wat mij betreft te rustig; hoor liever meer up-tempo nummers.

avatar van panjoe
3,5
panjoe (moderator)
vigil schreef:
(quote)

Ik zag hem net bij de MM ook vor 29,99. Het was wel een hele dikke vesie met o.a. een spiegel op de achterkant

Ik geloof dat dat de standaardversie is. Die ik zojuist via bol binnen kreeg (31 euro, wel prijzig inderdaad maar ik had nog een cadeaubon liggen van een avondje DJ-en) was in ieder geval ook een stevige dubbel-LP met een spiegel.

bas1966
absurd hoge score !
net gedownload maar ik vind het niks....geef mij maar oasis/noel of pulp of suede.
wat een irritante stem.

avatar van panjoe
3,5
panjoe (moderator)
Ach, die bands worden ook alleen maar met Blur geassocieerd omdat ze ook uit het britpop-tijdperk komen. Op muzikaal vlak is Blur dat label allang ontstegen, dus ik vind het onnodig om ze überhaupt met elkaar te vergelijken.

Ik snap dat meningen verschillen, maar wat de stem van Damon betreft kan ik het alleen maar pertinent met je oneens zijn. Ik vind het een veelzijdige prachtstem, die op deze plaat ook nog eens geweldig uit de verf komt.

Steve McQueen
Ben nooit zo voor die reünies. Dat is vaak een teleurstelling maar ben toch wel stiekem benieuwd. De laatste van Damon was erg middelmatig dus misschien maakt dit iets goed. Ennuh met de stem van meneer Albarn zit het wel goed

avatar van bikkel2
4,0
bas1966 schreef:
absurd hoge score !
net gedownload maar ik vind het niks....geef mij maar oasis/noel of pulp of suede.
wat een irritante stem.


Over irritante stemmen gesproken ; Liam Gallager dus. Een zegen dat Noel het nu in zijn eentje doet.

Damon's stem is perfect mi. Veelzijdig.

Steve McQueen
bikkel2 schreef:
(quote)


Over irritante stemmen gesproken ; Liam Gallager dus. Een zegen dat Noel het nu in zijn eentje doet


Mee eens!

Gast
geplaatst: vandaag om 00:21 uur

geplaatst: vandaag om 00:21 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.