MusicMeter logo menu
MusicMeter logo

Muziek / Toplijsten en favorieten / Radio 2 Top 2000

zoeken in:
avatar van niels94
Soms denk ik, zit niet zo te zeiken, als je het niet wil horen, zet het dan niet aan. De lijst is nou eenmaal voor top 40 luisterend Nederland, wat de meerderheid is, niet voor de alternatieve muziekliefhebber die wat nieuws wil horen.

Ik kan me trouwens redelijk vinden in het stuk van Blokhuis.

avatar van Reijersen
Ben benieuwd wat leo Blokhuis over Otis te vertellen heeft in zijn reportage

En dan te bedenken dat Blokhuis zijn pasgeboren zoon Otis genoemd heeft

avatar van kaztor
Casartelli schreef:
Na alle commotie over de censuur door Radio 2 hier nog een enigszins verwant artikeltje, ook uit de Volkskrant van vandaag, om een en ander een beetje in perspectief te plaatsen.


Hah, Alice Cooper en Slayer's Tom Araya zijn beiden godvrezend...

Maartenn schreef:
Dat zou kunnen. De vinylversie en oude cd-versie hadden volgens mij dat bliepje erin zitten. Johnny Cash zegt dan ook voorafgaande aan het optreden - nu spreek ik over Folsom Prison, maar volgens mij zegt hij ook zoiets tijdens het San Quentin optreden - iets in de trend van "this album is recorded, so we can't say hell or shit or anything like that'. Op vinyl wordt de shit gepiept en op de geremasterde cd (die met het volledige concert) is dit terug gedraaid. Iemand met de San Quentin remaster in huis om dit te bevestigen?


De remasters van die albums zijn 100% puur!

avatar van musician
Die Roemer leek te gaan zorgen voor een Led zeppelin revival.

Leo Blokhuis vindt echter wat vermeende leentjebuur deuntjes en...... iemand uit het publiek noemt LZ de beste coverband ooit. Jammer, want zo zie je hoe snel rare ideëen de wereld in komen. Tussen coveren en de drietiende van een seconde dat ze een keer dezelfde tekst of gitaarrif lijken te gebruiken zit natuurlijk een wereld van verschil.

En Leo's laatste opmerking leek iets van minder belang, namelijk dat er juist bij een band als Led zeppelin veel valt te halen, maar het draait natuurlijk allemaal om geld. Enfin, artiesten hadden, als ze destijds furieus over het 'plagiaat' zouden zijn geweest, natuurlijk al in 1970 aan de bel moeten hangen.

Nu lijkt het mij op z'n minst verjaard, mosterd na de maaltijd en inderdaad een poging om alsnog leuk mee te delen in royalties.

avatar van niels94
kaztor schreef:
Na alle commotie over de censuur door Radio 2 hier nog een enigszins verwant artikeltje, ook uit de Volkskrant van vandaag, om een en ander een beetje in perspectief te plaatsen.

Wat walg ik toch van dit soort mensen.

avatar van kaztor
chevy93 schreef:
(quote)
Het zijn wel weer de negatievelingen die zich geroepen voelen om aan de hele wereld te verkondigen hoe geweldig ze wel niet zijn dat ze er niet naar luisteren. En je krijgt natuurlijk al gauw een negatief beeld met al die commentaren. Alle liefhebbers luisteren op dit moment naar de top 2000. Die hebben wel wat beters te doen dan die zuurpruimen die even hun frustraties kwijt moeten op hun nummer te zetten.


...zegt degene die 'zuurpruimen' op hun nummer zet.

avatar van niels94


Tsja, Chevy, lul je daar maar uit

avatar van kaztor
;)

Btw, Dat rechtengeschil tussen Zep en Willie Dixon zit toch al lichtjaren goed? Ik snap niet waarom die 2 samples erbij werden gehaald vanavond...



Spijker op de kop.
Er wordt wat al te graag met de sabels naar hem gezwaaid.
Het kan niet worden ontkent dat hij ontzettend veel weet over muziek, maar moet ie dan gelijk bij elk genre haantje de voorste zijn? Ik vind dat niet echt eerlijk. Ik luister ook lang niet naar alle nieuwe bandjes en ken ook ontzettend veel -kuch- 'obscure' dingen niet, maar ik ben wel erg vaak met muziek bezig, lees er talloze boeken over en heb een gigantische collectie met allerlei genres. En voor een programma als Top 2000 A Go-Go vind ik Leo DE geschikte man, ook al zegt ie misschien eens 'Jimi Hendrix' i.p.v. de bandnaam... Je kunt het de man niet verwijten dat ie geen wandelende All Music Guide is. Het is ook maar een mens en als het gesjoemel bij de lijst zijn zaak niet is snap ik dondersgoed waarom ie dat enigszins laat rusten. Hij werkt hier tenslotte in dienst van Radio 2.

Neemt niet weg dat ik Derksen vermakelijk vind...

avatar
ClassicRocker
musician schreef:
Die Roemer leek te gaan zorgen voor een Led zeppelin revival.

Leo Blokhuis vindt echter wat vermeende leentjebuur deuntjes en...... iemand uit het publiek noemt LZ de beste coverband ooit. Jammer, want zo zie je hoe snel rare ideëen de wereld in komen. Tussen coveren en de drietiende van een seconde dat ze een keer dezelfde tekst of gitaarrif lijken te gebruiken zit natuurlijk een wereld van verschil..


Led Zeppelin zorgt voor een SP-revival. Zijn performance op luchtgitaar gaat Roemer (wat een sympathieke wereldvent!) stemmen opleveren. Wellicht zijn we zelfs getuige geweest van Emile Page's Stairway to Catshuis. Mark my words, Mark.

Verder haalt Blokhuis m.b.t. plagiaat door Led Zeppelin oude koeien uit de sloot. Iedereen weet daar inmiddels van en één 'college' per jaar over plagiaat in Top 2000 a gogo (dit was de tweede dit jaar) is wel voldoende, vind ik. Bovendien verzuimde Leo te zeggen dat In My Time of Dying, één van de voorbeelden van 'LZ-plagiaat' die hij liet horen, destijds vrij van copyrights was, en Zep door te zwijgen over de daadwerkelijke herkomst van het nummer hoogstens laakbaar, en zeker niet strafbaar, heeft gehandeld. Iets dat voor meer van de door The Greatest Hard Rock Band Ever 'gestolen' riffs/nummers geldt. Voor de band pleit zelfs dat ze alle 'gestolen' riffs/nummers naar ontegenzeggelijk een hoger niveau hebben getild en sommige van de oorspronkelijke componisten zonder Led Zeppelin nooit onsterfelijk waren geworden voor elke rockliefhebber.

Zep Rules!

avatar van chevy93
Kippenvel bij die solo van Page.
En een prachtig stuk over Sitting On The Dock Of The Bay. Kan ik er ook een keertje geluid bij denken. Ik heb het nummer vaak voorbij zien komen, maar nooit de moeite genomen om een keertje te luisteren. Mooi nummer!

kaztor schreef:
...zegt degene die 'zuurpruimen' op hun nummer zet.
Ik ben zo goed in multitasken, soms denk ik wel eens dat ik een vrouw ben.

avatar van L_T_B
Aantal vrouw-onvriendelijke berichten verwijderd.

avatar van Angelo
Reijersen schreef:
Ben benieuwd wat Leo Blokhuis over Otis te vertellen heeft in zijn reportage.

Was uiteindelijk dik teleurstellend, de informatie die werd verteld, kun je van 100+ sites plukken. Ik vind de Top 2000 sowieso een aanfluiting, geen enkele "zwarte" artiest in de Top 50. Je zou haast denken dat het allemaal racisten zijn (wordt door een blanke gezegd nota bene)! En dan moet je eens kijken wat je in de Top 50 wel vindt, enkele voorbeelden:

Adele - Make you feel my love
Guus Meeuws - Brabant
Marco Borsato - Dochters

Zo'n lijst kun je toch niet serieus nemen? Wat een aanfluiting, wat een aanfluiting...

avatar van glenn53
Bij Led Zeppelin - Led Zeppelin (1969):

Wat zat die Blokhuis nou weer te herhalen over die plagiaat bij de Top 2000 a gogo, heeft Oor een heel artikel plus cd aan gewijd. Bovendien werden er een paar nrs beluisterd You shook me en I can't quit you baby waarbij gewoon staat dat het van Willie Dixon is. Vertel dat dan Blokhuis, is wel zo compleet.

avatar van kaztor
Ik zou Adele niet bij de beste 50 zetten, maar ik kan me daar wel wat bij voorstellen.

avatar van orbit
Tsja, gezien het niveau van de rest van die top50 amper verbazingwekkend natuurlijk

avatar van musician
Angelo schreef:
(...) En dan moet je eens kijken wat je in de Top 50 wel vindt, enkele voorbeelden:

Adele - Make you feel my love
Guus Meeuws - Brabant
Marco Borsato - Dochters

Zo'n lijst kun je toch niet serieus nemen? Wat een aanfluiting, wat een aanfluiting...

Ja, je eigen lijst zal het nooit worden. De mijne ook niet (van wie wel eigenlijk?) maar de nummers die je noemt zijn blijkbaar wel degenen waarop gestemd wordt door de 'gemiddelde' Nederlander. Even afgezien van alle mogelijke gevalletjes fraude. Er kan dus niet worden gesproken over 'niet serieus nemen' of 'aanfluiting', het is alleen gewoon je smaak niet.

Welke lijst zou je overigens dan wél serieus nemen?

avatar van chevy93
Angelo schreef:
Adele - Make you feel my love
Guus Meeuws - Brabant
Marco Borsato - Dochters

Zo'n lijst kun je toch niet serieus nemen? Wat een aanfluiting, wat een aanfluiting...
Hoezo niet? Omdat het jouw smaak niet is?

Dochters stond 33 weken in de single top 100, waarvan 6 weken op 1. En 19 weken in de top 40, waarvan 3 weken op 1.
Make You Feel My Love stond 32 weken in de single top 100, waarvan 1 week op 1. En 21 weken in de top 40, waarvan 2x op plaats 3.
En Brabant? Moet ik daar echt cijfers bij gaan halen? Het is toch wel de übermeezinger in Nederland.

P.S. De laatste dag is ingegaan!

avatar van uffing
Bovendien werden er een paar nrs beluisterd You shook me en I can't quit you baby waarbij gewoon staat dat het van Willie Dixon is. Vertel dat dan Blokhuis, is wel zo compleet



Inderdaad! Ik vind zijn verhalen doorgaans leuk om naar te luisteren/lezen, maar om Led Zeppelin een goede coverband te noemen is toch echt over de rand. Bovendien is het oud nieuws.

avatar van thelion
Reijersen schreef:
Ben benieuwd wat leo Blokhuis over Otis te vertellen heeft in zijn reportage


Was niet echt bijzonder stukje over waar hij woonde ten tijde van het schrijven van (Sittin'On) The Dock of the Bay. En over het snelle uitbrengen van het nummer na zijn dood en dat hij het nummer nooit zelf gehoord heeft in de single versie.
Niet iets dat nog niet algemeen bekend was.

Ik vond het item over Gloria Jones beter.

avatar van Angelo
musician schreef:
Ja, je eigen lijst zal het nooit worden. De mijne ook niet (van wie wel eigenlijk?) maar de nummers die je noemt zijn blijkbaar wel degenen waarop gestemd wordt door de 'gemiddelde' Nederlander. Even afgezien van alle mogelijke gevalletjes fraude. Er kan dus niet worden gesproken over 'niet serieus nemen' of 'aanfluiting', het is alleen gewoon je smaak niet.

Welke lijst zou je overigens dan wél serieus nemen?

Nee, tuurlijk gaat mijn persoonlijke voorkeur het nooit worden, maar dat verwacht ik ook niet. Zoveel liefhebbers van mijn lievelingsmuziek lopen er ook niet rond in Nederland. Overigens probeerde ik niet beweren dat de Top 2000 an sich fraudeerbaar is o.i.d., maar dat er zoveel mensen zijn die bijvoorbeeld op de drie eerdergenoemde nummers stemmen, dat ze zelfs de Top 50 halen, vind ik toch wel erg triest. Ieder z'n smaak natuurlijk, maar kom op zeg. Dat 'wij' al zo diep gezonken zijn.
En wat betreft welke lijst we nog wél serieus kunnen nemen? Wat mij betreft kunnen we geen enkele écht serieus nemen. Neem de huidige single-charts Top 40 en Single Top 100... één gebaseerd op airplay en de ander gebaseerd op downloads.
Het woord aanfluiting betekent "bespottelijke toestand", nou sorry, maar dat vind ik (met de nadruk op ik) toch echt het geval, getuige het feit dat inhoudelijk sterkere nummers een lagere positie hebben verworven dan de eerdergenoemde (nou valt daar natuurlijk over de disccusiëren, maar zo kijk ik er tegenaan)!

avatar van Angelo
thelion schreef:
Ik vond het item over Gloria Jones beter.

Oké, wtf? Is ze in dat programma geweest? Wanneer?
Toch niet in de allereerste aflevering van dit jaar? Dat ik dat altijd weer moet missen...

avatar van west
Ik heb eens gekeken naar de Veronica Top 1000 Allertijden 2010. Die is ZOVEEL beter als de Radio 2 Top 2000. Er zit veel meer variatie in, zowel in spreiding over de jaren als in genres muziek. Bovendien is de kwaliteit van deze lijst veel hoger. Dat is ondermeer af te zien uit de plek van Hotel California van the Eagles (wat een echt goed popnummer is, maar meer ook niet): nummer 25 ipv nummer 1.

Hier kan je de hele lijst bekijken: Radio Veronica - Alleen Echte Hits | Hitlijsten - radioveronica.nl

avatar van Angelo
chevy93 schreef:
Dochters stond 33 weken in de single top 100, waarvan 6 weken op 1. En 19 weken in de top 40, waarvan 3 weken op 1.
Make You Feel My Love stond 32 weken in de single top 100, waarvan 1 week op 1. En 21 weken in de top 40, waarvan 2x op plaats 3.
En Brabant? Moet ik daar echt cijfers bij gaan halen? Het is toch wel de übermeezinger in Nederland.

Waarom wil je de hitlijsten erbij gaan halen? Alsof dat verklaart waarom die nummers zo hoog genoteerd staan. Dan zouden nummers van bijvoorbeeld Las Ketchup, Jody Bernal en Starmaker ook (zo hoog) in dat rijtje thuishoren... Vooralsnog zijn die hitlijsten die jij noemt niet te vertrouwen, dus dat argument gaat niet op. Als ik iedere week 500x het nummer van Sieneke zou downloaden, betekent dat toch ook niet dat 'ie in de Top 25 (v/d 2000) te vinden is? [Terwijl hij dan wel degelijk iedere week op 1 in de Single Top 100 te vinden is.]

avatar van Joren999
Jaa, ik wacht ook met smart op de dag dat Schnappi en O-zone in de lijst zijn te vinden (de laatste staat al in de keuzelijst)

avatar van Robbie Keane
Beter dan Jan Smit.
O-Zone valt tenminste geen touw aan vast te knopen.

avatar van Edwynn
muismat schreef:
Ik snap maar niet wat mensen vaak zeggen over Led Zeppelin en Metal?
Daar kan ik me best aan storen, Black Sabbath was voor mij de eerste metalband, ik wil geen hokjes creeeren, maar heel Led Zeppelin heeft in mijn ogen helemaal niets met Metal te maken.


Hoewel Led Zeppelin zelf geen metal is, is het toch wel van grote invloed op hardrock en metal geweest. Dus in die zin heeft Led Zeppelin best wel wat met metal te maken.
Volgens mij werd bij IV dezelfde opmerking gemaakt.

En Willie Dixon mocht willen dat zijn versies zo knap waren als deze. En inderdaad de man krijgt gewoon credits. Dus de insteek van Blokhuis' zoektocht naar de oorsprong van de nummers had best wat positiever gemogen. Bovendien is het rockiniseren van oude bluesnummers zeker niets nieuws onder de zon.

avatar van uffing
Rockiniseren. Dat ga ik eens in de Van Dale opzoeken.

avatar
Joy
iemand uit het publiek riep, goeie Coverband! niet blokhuis

ach, de kenners wisten het allemaal wel maar het 3fm gepeupel aldaar uiteraard niet

btw, binnen die kringen werd steppenwolfs born to be wild gezien als allereerste hardrockkraker

avatar van Eveningguard
Nooit geweten dat Just Breathe van Pearl Jam is.

avatar van chevy93
Angelo schreef:
Waarom wil je de hitlijsten erbij gaan halen? Alsof dat verklaart waarom die nummers zo hoog genoteerd staan.
Nou, ja. Of is het toevallig dat alle nummers die erin komen van de afgelopen jaren allemaal hits zijn?

Angelo schreef:
Dan zouden nummers van bijvoorbeeld Las Ketchup, Jody Bernal en Starmaker ook (zo hoog) in dat rijtje thuishoren...
Als die dit jaar uitgekomen waren, hadden ze erin gestaan.

Angelo schreef:
maar dat er zoveel mensen zijn die bijvoorbeeld op de drie eerdergenoemde nummers stemmen, dat ze zelfs de Top 50 halen, vind ik toch wel erg triest. Ieder z'n smaak natuurlijk, maar kom op zeg. Dat 'wij' al zo diep gezonken zijn.
Heet jij toevallig Bertil Huzen?

Edit: Aldus iemand die de greatest hits van Britney Spears de volle mep geeft...

Dit topic is gesloten. Alleen moderators kunnen nog berichten plaatsen.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 01:50 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 01:50 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.