MusicMeter logo menu
MusicMeter logo

Muziek / Muziekgames / Musicmeters Tip Van De Week: Lejla - O Ljubavi

zoeken in:
avatar van Johnny Marr
ArthurDZ schreef:
Vanavond 21.00 uur jazzen op Beatsense?

Is water nat? Schijt een beer in het bos?

avatar van Choconas
Ik ga kijken of ik kan aanhaken. Hoe dan ook, veel plezier vanavond!

avatar van AOVV
Bizar dat dit album bijna 15 jaar op de plank is blijven liggen. Speak No Evil vind ik een geweldig album, maar deze moet daar nauwelijks voor onderdoen. Een nummer als Angola klinkt zo pittig en levendig; onmogelijk om stil te blijven zitten! Daarnaast staat er ook wat melancholischer aandoend werk als Lady Day op, vernoemd naar de iconische zangeres Billie Holiday. Ook de vertolking van Valse Triste van Sibelius vind ik erg geslaagd.

Veel meer woorden hoef ik er niet aan vuil te maken, me dunkt. Dit swingt gewoon heerlijk alle kanten op!

8,1


avatar van ArthurDZ
Was een leuk jazzavondje! Ik heb met The Soothsayer wat ik met heel veel jazz heb: ik vind het erg lekker klinken, maar tegen het einde van de plaat heb ik een 'oké, het is mooi geweest'-gevoel. Jazz blijft voor mij tot nader order een genre dat ik zeker waardeer, maar niet vaak zelf opzoek. Een ruime 3.5* van mijnentwege, oftewel 7,2!

avatar van Sandokan-veld
Prima plaat, vooral de tweede helft.

8

avatar van Choconas
ArthurDZ schreef:
Was een leuk jazzavondje!

Dat was het zeker, vond het erg tof om met jullie naar The Soothsayer te luisteren (met Monk en Trane in het voorprogramma).

Zoals gezegd is dit één van mijn favorieten van Wayne Shorter. Ik vind dit een zeer ruime 4,5* waard, oftewel 9,4!

avatar van ArthurDZ
Kom er maar in, Fathead!

avatar van Fathead
Mijn tip is mijn favoriete Schotse bandje: Meursault. De band, gedragen door Neil Pennycook, komt uit hetzelfde hoekje als King Creosote. Mooie folky muziek. Niet heel spannend, wel vakmanschap.

https://www.musicmeter.nl/images/cover/440000/440597.jpg

Meursault - Something for the Weakened (2012)

Een langer tekstje wordt het niet, dit weekend ben ik druk en ik wil jullie ook niet tot maandag laten wachten. Veel luisterplezier!


avatar van ArthurDZ
Mag de topictitel anders, jordidj1?

Verder nog even een mededeling voor wat betreft onze wekelijkse CSL op maandag: ik heb me verleden week ingeschreven bij het amateurtoneel, en we komen samen elke, je raadt het al, maandagavond Dus CSL-sessies die doorgaan op maandag kan ik helaas niet meer bij aanwezig zijn.

Dit gezegd zijnde, omdat er voor Meursalt nog geen dag vastligt: doen we woensdagavond CSL?

avatar van jordidj1
O maar dan doen we toch CSL op dinsdag of woensdag oid? Jouw feestje, Tuur

avatar van ArthurDZ
Daar pakt Wayne even bruut de derde plek in het klassement! Het aantal deelnemers blijft echter in dalende lijn gaan, best jammer! Hopelijk lag het aan de vakantieperiode, maar die is nu wel weer voorbij dus hopelijk....

01. Gene Clark - No Other (1974): 7,91 / 25 stemmers / Edgar18
02. Lenny Valentino - Uwaga! Jedzie Tramwaj (2001): 7,88 / 9 stemmers / Snoeperd
03. Wayne Shorter - The Soothsayer (1979) 7,82 / 5 stemmers / Roulette
03. Ann Peebles - I Can't Stand the Rain (1974): 7,77 / 17 stemmers / jordidj1
04. Terry Callier - The New Folk Sound of Terry Callier (1964): 7,58 / 15 stemmers / Choconas
05. Ichiko Aoba - 0 (2013): 7,57 / 17 stemmers / hoi123
06. BADBADNOTGOOD & Ghostface Killah - Sour Soul (2015): 7,56 / 14 stemmers / Johnny Marr
07. Charles Mingus - Pithecanthropus Erectus (1956): 7,5 / 9 stemmers / AOVV
08 B12 - Electro-Soma (1993), 7,49/ 8 stemmers/ Barney Rubble.
09. Gil Scott-Heron & Makaya McCraven – We’re New Again (2020): 7,43 / 19 stemmers / ArthurDZ
10. The Monochrome Set - Love Zombies (1980): 7,43 / 16 stemmers / Divart
11. Os Novos Baianos - Acabou Chorare (1972): 7,42 / 18 stemmers / Koenr
12. Fishmans - Uchu Nippon Setagaya (1997): 7,13 / 19 stemmers / Aerobag
13. Frou Frou - Details (2002) 6,83 / 11 stemmers / Gretz
14. Earth, Wind & Fire - Spirit (1976): 6,71 / 11 stemmers / west
15. Lau Nau - Nukkuu (2008) 6,56 / 10 stemmers/ Cervantes
16. Actors - It Will Come to You (2018) : 6,37/ 11 stemmers / DjFrankie
17. Kevin Morby - Still Life (2014) : 6,33 / 11 stemmers / VladTheImpaler
18. Ulrika Spacek - The Album Paranoia (2016) 6,33 / 6 stemmers / sj0n88
19. The Scene - Madeleine (1998): 6,25 / 6 stemmers / MRDammann

avatar van ArthurDZ
jordidj1 schreef:
O maar dan doen we toch CSL op dinsdag of woensdag oid? Jouw feestje, Tuur


Nou, het is de bedoeling dat iedereen in dit topic het even feestelijk heeft natuurlijk

Maar aangezien er nog niks op poten is gezet: doen we morgenavond om 21u een CSL van deze in onze BeatSense-room? Iedereen welkom!

avatar van jordidj1
ArthurDZ schreef:
(quote)


Nou, het is de bedoeling dat iedereen in dit topic het even feestelijk heeft natuurlijk

Maar aangezien er nog niks op poten is gezet: doen we morgenavond om 21u een CSL van deze in onze BeatSense-room? Iedereen welkom!


Omdat je zo aandringt!

avatar van cosmic kid
cosmic kid (moderator)
Ik haal mezelf van de lijst; het aantal topics wat ik volg ga ik inperken, wie weet schuif ik t.z.t. weer aan. Er is dus een gaatje open op 27 november

- 21/08- MRDammann
- 28/08: TIPROULETTE WEEK
- 04/09: Fathead
- 11/09: Poek
- 18/09: remcodulac
- 25/09: Grafmat
- 02/10: Edgar18
- 09/10: ArthurDZ
- 16/10: MVW
- 23/10: Aerobag
- 30/10: Koenr
- 06/11: Choconas
- 13/11: Johnny Marr
- 20/11: jordidj1
- 27/11:
- 04/12: Titmeister
- 11/12: DjFrankie
- 18/12: AOVV
- 25/12: Mausie
- 01/01: VladTheImpaler
- 08/01: Gretz

avatar van jordidj1
begint leuk, maar naar het einde toe wel wat langdradig.
maar staan zeker leuke liedjes op waar ik nog wel naar terug wil grijpen

7

avatar van ArthurDZ
Leuke plaat, beetje Okkervil River-achtig. Zo goed als Black Sheep Boy of The Stage Names wordt het niet, maar desondanks heb ik hier best van genoten.

7,2

avatar van Koenr
Een mooie sound, een aantal fraaie liedjes, maar op een gegeven moment wordt het iets te veel van hetzelfde en gaat het me te lang door, daardoor begint het gebrek aan eigenheid toch een beetje te wegen.

Nog steeds een prima plaat, maar ik zal hier niet snel naar teruggrijpen.

6,2

avatar van Sandokan-veld
Inhaalslagje (2):

Johnny Marr raadde Sour Soul aan, waarop de studentikoze jazzcats van Badbadnotgood de beats verzorgen voor Wu Tang-veteraan Ghostface Killah. Die laatste naam roept de jaren negentig in herinnering, en dat geldt eigenlijk voor de hele plaat. Badbadnotgood maakt een prima, niet al te vooruitstrevende variatie op de door filmsoundtracks en pompende funkritmes geïnspireerde hiphop die de charts domineerde in de tijd dat kinderen speelden met flippo’s en tamagotchi’s. Bijpassend waren machopraat en de complottheorieën die Ghostface in 2015 de mic in spuugde twintig jaar daarvoor misschien heel edgy geweest, maar gaven me anno nu toch een beetje het idee dat ik een ‘comment section’ op Facebook aan het lezen was. Desondanks nog steeds een bedreven rapper, en een aardig plaatje, waarover ik het niet zou klagen als het in mijn bijzijn werd opgezet. Als ik dan ook een trekje mag meeroken van de joint, althans. 6,5

Koenr zocht het met Novos Baianos’ Acabou Chorare buiten de gebaande paden van de Angelsaksische pop/rock, en trakteert ons op Braziliaanse folk uit de seventies. Niet direct mijn genre, maar daarom wel juist een leuke tip, natuurlijk. Een paar weken later ben ik er nog steeds niet uit, eigenlijk. Volgens de uitstekende recensie van Koen zelf bij het album werd op dit album bewust gekozen voor zonlicht en vrolijkheid. Misschien daarom vind ik het voor mijn smaak, bij vlagen, wat te lief: tuinfeestjesmuziek, waarbij ik moeite had iets heel sterks te voelen. Tegelijkertijd is het verdomd lekker gemaakt en met veel overtuiging gespeeld, en vind ik na een keer of tien de plaat nog elke keer dat ik hem draai leuker dan de vorige keer. Wees dus niet teleurgesteld door mijn stem van slechts 3,5* bij het album, daar zit zeker nog groei in. 7,4

avatar van VladTheImpaler
Ik sluit me aan bij wat de anderen al over dit album hebben gezegd. Luistert allemaal prima weg en er zitten een paar mooie nummers tussen. Maar het ontbreekt aan net wat extra's waardoor ik het album vaker zou willen luisteren.

6.5

avatar van ArthurDZ
Zo, het is ook alweer vrijdag zeg! Poek, verblijd jij ons met een tip? Iets twee pop-achtig ofzo? Ook even de anderen taggen die binnenkort aan de beurt zijn... Stand pas ik dit weekend aan!

- 11/09: Poek
- 18/09: remcodulac
- 25/09: Grafmat
- 02/10: Edgar18
- 09/10: ArthurDZ
- 16/10: MVW
- 23/10: Aerobag
- 30/10: Koenr
- 06/11: Choconas
- 13/11: Johnny Marr
- 20/11: jordidj1
- 27/11: TIPROULETTE WEEK
- 04/12: Titmeister
- 11/12: DjFrankie
- 18/12: AOVV
- 25/12: Mausie
- 01/01: VladTheImpaler
- 08/01: Gretz

avatar van AOVV
Verre van slecht, dit plaatje van Meursault, al komt het bij mij niet verder dan prettige achtergrondmuziek. Ik hoor wel een zekere bezieling, en songs als Thumb en Hole zijn gewoon prima!

6,6

avatar van Poek
O, ik wilde nog een cijfer geven aan Meursault, en nog een keer luisteren, maar T-A en Tour en Throwing Muses en zo. Misschien morgen nakomend.

Naast tweepop hou ik ook van 4AD (net als ranja) en mijn tip wordt ook een typische 4AD-plaat:
His Name is Alive - Home Is in Your Head

Ik vind het zelf iets van This Mortal Coil hebben, maar een stuk minder bekend: 20 stemmen slechts maar wel 3.98 gemiddeld. In theorie dus een verborgen pareltje, maar misschien zijn het alleen de fans die gestemd hebben?

https://www.musicmeter.nl/images/cover/10000/10380.jpg

jordidj1 Doe jij ff topicnaam veranderen?

avatar van Koenr
Oeh, ik ben benieuwd. Dit zou wel eens in mijn straatje kunnen liggen.

avatar van jordidj1
Poek schreef:
jordidj1 Doe jij ff topicnaam veranderen?


Ze worden ook steeds brutaler in dit topic

avatar van Poek
Meursault - Something for the Weakened (2012)

Ik kwam er eerst niet op waar het me aan deed denken, gelukkig ArthurDZ wel, inderdaad Okkervil River. Ik hou wel van dit soort muziek en dus was het geen straf om het album te beluisteren, waarvan Settling voorlopig mijn favoriet is.

7,3

avatar van Choconas
Poek schreef:
Meursault - Something for the Weakened (2012)

Ik kwam er eerst niet op waar het me aan deed denken, gelukkig ArthurDZ wel, inderdaad Okkervil River.

Akkoord, Okkervil River hoor ik er ook wel in, maar ik moet ook erg sterk denken aan The Frames, Other Lives en Arcade Fire. Zeker geen vervelend plaatje om naar te luisteren, maar ik mis net als mijn voorgangers een eigen smoel. Ik veerde vooral op bij Dearly Distracted, een heerlijk rocknummer dat ik wellicht nog eens zal toevoegen aan mijn afspeellijst.

6,2

avatar van ArthurDZ
4AD, ook niet mis natuurlijk Deze week ben ik zowel maandag als woensdag druk, dus dinsdag de Beatsense CSL (21:00u)? Beetje vervelend dat het nu per week zo verspringt, ik zal trachten de dinsdag als vaste CSL-avond aan te houden. Tipgevers die zelf een Beatsense-avondje willen organiseren hoeven zich daar in 'hun' weken natuurlijk niks van aan te trekken

avatar van Poek
Ik kan dinsdagavond wel.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 16:39 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 16:39 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.