MusicMeter logo menu
MusicMeter logo

Muziek / Muziekgames / De Britpop Big 4: alle singles gerangschikt-meter (1990-1999)

zoeken in:
avatar van Johnny Marr
9,5

Je hebt me zelf nooit super veel gedaan, ArthurDZ. Jezus, rot op met jullie laffe zevens en zessen, zitten jullie net als ome Liam en Noel ook aan de coke ofzo? Ook gij, dumb_helicopter?

avatar van dumb_helicopter
Johnny Marr schreef:
9,5

Je hebt me zelf nooit super veel gedaan, ArthurDZ. Jezus, rot op met jullie laffe zevens en zessen, zitten jullie net als ome Liam en Noel ook aan de coke ofzo? Ook gij, dumb_helicopter?


Pas het vijfde nummer voor mij van Definitely Maybe, dus ik ga even wat minder in je idolatrie. Deze single had beter Rock 'n Roll Star of Slide Away geweest. De volgende single (Whatever) is dan wel weer een dikke 10.

avatar van Johnny Marr
dumb_helicopter schreef:
Deze single had beter Rock 'n Roll Star of Slide Away geweest. De volgende single (Whatever) is dan wel weer een dikke 10.

10, 10 en nog eens 10

avatar van dumb_helicopter
Johnny Marr schreef:
(quote)

10, 10 en nog eens 10


En je geeft zelf maar 9.5 voor Saffen en Drank dus voor jou dan toch ook minder dan vele anderen uit hun oeuvre

avatar van pureshores
iemesjeneesjun

wel een 8,7 voor de arrogante ondertoon


avatar van thetinderstick
8,3
Die gitaarmuren in dit nummer blijven geweldig.

avatar van Jizze
Suede – We Are the Pigs: 8,5
Oasis – Cigarettes & Alcohol: 8,6


avatar van Mastroianni
En trouwens een dikke tien voor alle verhaaltjes bij de nummers. Chapeau, ArthurDZ!

avatar van Hedser
Suede – We Are the Pigs: 6,5
Oasis – Cigarettes & Alcohol: 8,5

avatar van andré
Hun laatste echt goede single: 8,5

avatar van 50tracks
Suede – We Are the Pigs: 8
Oasis – Cigarettes & Alcohol: 7,5


avatar van ArthurDZ
De valse start werd toch niet meer helemaal goedgemaakt...

11. Suede - Metal Mickey (7,902 25 stemmen)
12. Blur - Parklife (7,852 25 stemmen)
13. Suede - Stay Together (7,817307692 26 stemmen)
14. Pulp - Lipgloss (7,769230769 26 stemmen)
15. Blur - There's No Other Way (7,752 25 stemmen)
16. Blur - For Tomorrow (7,738636364 22 stemmen)
17. Suede - The Drowners (7,685185185 27 stemmen)
18. Pulp - Countdown (7,65 24 stemmen)
19. Oasis - Cigarettes & Alcohol (7,523809524 21 stemmen)
20. Blur - She's So High (7,442962963 27 stemmen)

21. Oasis - Shakermaker (7,169565217 23 stemmen)

#28: Blur – End Of A Century (1994)




Wat maar weinig mensen weten is dat er meer dan één battle of britpop is geweest. De bekendste uit zomer 1995 komt uiteraard nog aan bod, maar een klein jaartje eerder, op 7 november 1994, kregen we al te maken met een subtiel voorsmaakje. Die dag verschenen namelijk zowel End Of A Century van Blur als The Wild Ones van Suede op single. De media had duidelijk nog niet door welk potentieel er in zo'n face-off school, en bleef rustig Ach ja het ging natuurlijk ook om een vierde versus een tweede single. Wij gaan hem hier natuurlijk wel spelen!

End Of A Century gaat over hoe mensen geneigd zijn dingen voor zich uit te schuiven en zich een mooie toekomst voor te stellen, in plaats van hun best te doen hun zaakjes op orde te krijgen in het heden. Damon zelf vond dit achteraf gezien geen logische single-kandidaat, maar goed dat zullen wij vandaag wel bepalen. Het liedje werd met een 19de positie in ieder geval wel de laagst scorende Parklife-single in de Britse top 100.

#29: Suede – The Wild Ones (1994)




Wat betekent dat deze eerste britpop-titanenclash op hitlijsten-vlak gewonnen werd door Suede. Hun The Wild Ones piekte namelijk op… plek 18, ook al een teleurstelling voor het label.

In tegenstellling tot hoe Damon later sprak over End Of A Century, heeft Brett altijd gezegd dat The Wild Ones het Suede-nummer is waar hij het meest trots op is. Zo trots dat de band wederom label-singlekandidaatfavoriet New Generation vetoode, en in de plaats deze uitbracht. Met het bekende resultaat.

Tip: op de b-kant een versie van Dog Man Star-albumopener Introducing The Band door niemand minder dan Brian Eno!

avatar van ArthurDZ
End Of A Century: 8

Altijd een serieus zwak voor dit nummer gehad, maar...

The Wild Ones: 10

Tegen een van Suede's allerbeste kan het echt niet op, wat een majestueuze, trieste pracht straalt van dit nummer uit

avatar van johan de witt
Helemaal eens met Arthur in dit geval

End Of A Century: 8,2
The Wild Ones: 10

avatar van thetinderstick
End of a Century is prachtig
8,5

Maar The Wild Ones behoort wat mij betreft tot een van de allermooiste en meest romantische nummers ooit. Suede’s allerbeste (al zou er later nog zo’n classic volgen).
10

avatar van remcodulac
End Of A Century: 8,25
The Wild Ones: 9,5

avatar van pureshores
*inhaal

Suede - We are the pigs 7,6

Pulp - Do you remember the first time 6,2

avatar van Poek
Eoac 7
Two 6

avatar van Arno
End Of A Century: 5,5

The Wild Ones: 7,5

avatar van vigil
Blur 8,5

Suede 9,0

avatar van Mastroianni
End Of A Century: 7,0

The Wild Ones: 9,0

avatar van Johnny Marr
End of a Century: 8

The Wild Ones: 7,8

avatar van andré
End of a Century 8
Wild Ones 7,5

avatar van EvilDrSmith
#26: Suede – We Are The Pigs (1994)
De quote "Een commerciële teleurstelling" klonk al veelbelovend en ja hoor: dat blijkt geen valse belofte. Dit liedje klinkt in mijn oren als het beste Suede-nummer dat ik tot nu toe in dit spelletje heb gehoord. Zelfs de zangstijl spreekt me hier wel aan: het komt veel minder zeikerig over en ligt ook wat minder nadrukkelijk voor in de mix, ten faveure van een lekker stevig Brits alt.rock-geluid. Die blazers geven net wat extra's.
Het eerste Suede-nummer dat ik twee keer achter elkaar draai omdat ik het een sterk nummer vind en niet om mijn eerste, veelal (ge)matig(d)e, indruk te staven. Drie keer zelfs. Mooi dat die band zo overhoop lag met gezeik en ruzies. Dit soort gezeik past de band veel beter dan qua vocalen.
8

#27: Oasis – Cigarrettes & Alcohol (1994)
De dikke gitaarlagen en arrogante rock&roll-glamvibe verbloemen de akelig karige en boerenpummelsimpelheid maar ternauwernood.
Ondanks mijn voorliefde voor stevige/harde muziek ben ik toch meer van Tyrannosaurus Rex dan van T. Rex.
6,5

#28: Blur – End Of A Century (1994)
Voltrekt zich volstrekt anoniem aan mij voorbij. Ik hoor muziek, maar ik hoor ook helemaal niks.
De ultieme grijzemuis.
5

#29: Suede – The Wild Ones (1994)
De anonimiteit duurt nog even voort. Wel een creatievere compositie, maar tegelijkertijd ook meer irritatie. Dat gejeremieer, dat gejengel, die kopstem... pfff... Ik luister blijkbaar naar een ander nummer dan jullie. Was de opleving van Suede eenmalig?
4,5

avatar van herman
9,0 End of a Century
9,5 The Wild Ones

Allebei schitterend. TWO was voor mij lang de beste Suede single.

avatar van luigifort
The Wild Ones 10

avatar van motel matches
Blur: 9,5
Suede: 9

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 20:39 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 20:39 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.