MusicMeter logo menu
MusicMeter logo

Muziek / Muziekgames / Ooit in de top 40 - meter #4

zoeken in:
avatar
Rock versie: 4,5

avatar van Yield
Rock versie

2,5

avatar van esteban
6.5

avatar van Gerdav
Rock: 1,5

avatar van koosknook
Rock: 4

avatar van vigil
Beide een 4,5

avatar van Poeha
Rap 8,5

avatar van bonothecat
Rock 7,5

avatar van Simon77
Gemiddeld een 7

avatar van pureshores
Rock 4,5

Rap 6,2

Is dit trouwens ook op Kashmir van Led Zeppelin gebaseerd? Dat nummer van P.Diddy uit 1998 liep in mijn hoofd in het refrein steeds mee

avatar
Wat een zuinige cijfers. Rapversie wel veruit superieur.

8


avatar van JoaMuse
Justin Timberlake - Can’t Stop The Feeling!: 7,2

avatar van Edgar18
Rock, rap, tis in dit geval één pot nat.

4,0

avatar
Rock 2,5

avatar van Justus18
Rock: 7
Rap: 8

avatar van wendyvortex
Beide versies vrijwel identiek qua score, wel of geen gitaren maakt het niet beter of slechter: 7,1

avatar van andré
6,5

avatar van Rodajc
Justin Timberlake - Can’t Stop the Feeling - 8
Heb ik altijd een lekkker nummer gevonden.

Cypress Hill - (Rock) Superstar - 9
Klassieker met mooi ruig gitaarwerk.


avatar van 50tracks
# 2186 Cypress Hill - (Rap) Superstar // (Rock) Superstar: 4,0

avatar van 50tracks
Wisselende voorkeuren en als ik de hoogste punten gebruik scoort de package (Rap) Superstar // (Rock) Superstar voor Cypress Hill nog maar een 5,59.



Uitermate jubelende recensies voor Olivia Rodigro en een uitbundig jubelende Mika. Maar die was eigenlijk wel helemaal op zijn plaats volgens deze quote: Suikerzoete wereldster stopt de ‘Pink’ in ‘Pop’. Hij heeft 9 Top 40 hits op zijn naam en hier hebben we hem nog niet eerder beoordeeld.

In januari 2007 bracht de Brits-Libanese zijn debuutsingle Grace Kelly uit. Het nummer stormde de Britse hitlijsten binnen via downloads alleen en stond al een week na release op nummer 1 in de UK Singles Chart. De vijf weken durende nummer 1-notering was opmerkelijk, zeker omdat fysieke exemplaren pas later verschenen. Twee maanden na het succes in het Verenigd Koninkrijk werd de single ook in de Benelux uitgebracht.

Grace Kelly was de leadsingle van het debuutalbum Life in Cartoon Motion. Het album mixt pop met klassieke invloeden en bevat thema’s die variëren van identiteitskwesties tot sociale kritiek. De hoes werd ontworpen door Mika zelf, samen met zijn zus Yasmine (DaWack). De internationale versies van het album verschilden per regio in zowel tracklist als bonustracks. Ondanks gemengde recensies bereikte het album wereldwijd hoge verkoopcijfers, met miljoenen gecertificeerde exemplaren in Europa, Oceanië en Noord-Amerika.

Mika schreef Grace Kelly drie jaar eerder, na een ontmoeting met een platenmaatschappij die hem adviseerde zich te modelleren naar artiesten als Craig David of Robbie Williams. Als reactie schreef hij een spottend lied over aanpassingsdrang, waarin hij zich opzettelijk vergeleek met filmicoon Grace Kelly. Het nummer bevat de regel “So I try a little Freddie”, een verwijzing naar Queen-zanger Freddie Mercury, met wie Mika vocaal vaak wordt vergeleken. Mika stuurde de tekst van Grace Kelly als reactie naar de platenbazen die hem eerder hadden afgewezen. Hij kreeg geen antwoord, maar kreeg later alsnog een contract.

De melodie is gebaseerd op een bekende aria uit de opera De Barbier Van Sevilla van Rossini: “Largo al factotum”. Daarmee mengt het nummer klassieke invloeden met theatrale pop. De productie lag in handen van Greg Wells; naast Mika zelf werkten ook Jodi Marr, John Merchant en Dan Warner mee aan het schrijfproces.

De videoclip werd geregisseerd door Sophie Muller en toont onder meer haar dochter Holly Mae, die in het begin en einde van de clip korte dialogen uitspreekt. Een fragment uit de film The Country Girl met Grace Kelly werd eveneens verwerkt in de audio.

In de Verenigde Staten verscheen Grace Kelly halverwege januari 2007 als download. Hoewel het daar minder succesvol was, bleef het wel hangen in hitlijsten zoals MTV Asia's Top 100 Hits van dat jaar. In Nederland stond het nummer 22 weken in de Top 40, waarvan twee weken op nummer 4.

# 2187 Mika - Grace Kelly

avatar van ArthurDZ
7

En een paar andere singles van die plaat vond ik zelfs nog leuker!



avatar van Yield
4,2


avatar van ranboy
7,25


avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 04:01 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 04:01 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.