MusicMeter logo menu
MusicMeter logo

Genres / Jazz / Jazz-album van de week

zoeken in:
avatar van korenbloem
maar wou hij niet?

avatar van The Scientist
nog geen reactie

avatar
jeko
Ik wil wel een keer een plaat uitzoeken maar als Jazz-leek is dat momenteel nog te vroeg!

avatar
Ik Doe Moeilijk
Vraagt the scientist dan of unaej wil?

En Jeko: Ik begrijp niet waarom het te vroeg is. Je kent vast wel eens plaat die je hoog waardeert en die wij dus ook allemaal moeten beluisteren. Het album van de week hoeft niet aan allerlei hoge eisen te voldoen. (Denk ik dan, maar ik ben ook een jazz-leek)

avatar
jeko
Ja dat is misschien wel zo, maar het handje vol Jazz cedees die ik ken en in bezit heb is bij de liefhebbers van dit topic toch wel bekend!! Maar wie weet kom ik binnenkort wel met een fantastisch onbekend pareltje op de proppen!

avatar van Devoo
Ik zou anders ook wel eens een album willen voorstellen, ik ken een aantal albums die hier maar 3 stemmen hebben, en ik helemaal geweldig vind, dusja.

avatar van unaej
Ja, ik heb wel iets...

avatar van frankmulder
Gaat uw gang, zou ik zeggen.

avatar van unaej
Ik ga zo meteen naar een concert van Cecil Taylor in Antwerpen, dus...iemand anders mag wat mij betreft eerst.

avatar van korenbloem
Het mag ook vanavond laat of morgen ochtend, unaej. Veel plezier op je concert trouwens en we verwachten een "uitgebreid"verslag van je ervaring .

avatar
Ik Doe Moeilijk
Weer geen album op zondag (Omdat het de dag van de Heer is zal ik het vloeken maar laten...)

avatar van blabla
En week drie in zonder een nieuw album!!
Volgens mij kunnen we er beter mee stoppen, iedereen schuift af of past.

avatar
Nicci
Mag ik eens?

avatar van frankmulder
Nicci schreef:
Mag ik eens?

Graag. Plaats maar zo snel mogelijk wat.

avatar
Nicci
Ik heb niet helemaal gevolgd waar jullie zoal naar luisteren, maar ik wilde deze eens opperen:

(afbeelding)

Time is of the Essence

avatar van frankmulder
Bedankt; misschien kunnen we dit topic toch nog een beetje in leven houden. Ben je keuze alvast aan het beluisteren.

avatar van korenbloem
Ik haal hem binnen. Nicci, je kunt beter je linkje beschikbaar stellen via pm. Vinden de mods denk ik prettiger.

avatar van herman
Yup, Rapidshare-link weggehaald, dat mag niet.

avatar van sq
sq
Voor de statistiek:
Dit is de tweede Michael Brecker in het topic;

Michael Brecker - Nearness of You: The Ballad Book (2001)

avatar
Nicci
herman schreef:
Yup, Rapidshare-link weggehaald, dat mag niet.


Oeps. Had ik kunnen bedenken natuurlijk.

avatar van Devoo
Ben hem aan het binnenhalen. Ik ben benieuwd!

avatar van unaej
Heemskerktollie schreef:
(quote)

Ik heb Taylor pas nog gezien in het Muziekgebouw aan t IJ. Het concert was GRANDIOOS! Met Tony Oxley


Zo enthousiast als jij kan ik helaas niet zijn. Ik had me vooral verheugd op het solo-gedeelte dat hij zou brengen, maar dat is er gewoon niet van gekomen. Hij en Tony Oxley hadden er blijkbaar gewoon teveel zin in...

Nu vind ik Oxley in de eerste plaats niet zo'n interessante drummer, zeker niet in combinatie met iemand als Cecil Taylor. Terwijl de piano een heel divers spectrum bewandelde (typisch voor Taylor natuurlijk), bleef Oxley altijd in hetzelfde straatje...dat typische "geklingel" van hem...
Ook qua opbouw zat het wat mij betreft niet strak genoeg: Cecil Taylor is niet meer wat hij geweest is (qua snelheid, scherpte en snedigheid in zijn spel) en Oxley verergerde de indruk van een verslapte grootheid alleen maar... De ideeën waren er nog, maar de intensiteit van zijn cd-opnames van weleer hoorde ik helaas niet terugkomen.

In Antwerpen werden die middag bovendien 2 films vertoond over het leven van Cecil Taylor. In de volksmond zegt men dat "als je constant gek doet, je op een dag zo zal blijven"...wel dat is ook met Cecil Taylor gebeurd. Klankenpoëzie zonder betekenis, 10 minuten aan een stuk, met monotone drums-begeleiding van Oxley; met vreemde mime-bewegingen het podium komen opgestormd; een 3/4-broek dragen met voetbalsokken daaronder...dat is allemaal ballast als je met een zaal muziekliefhebbers te maken hebt.

En dat is misschien wel mijn voornaamste probleem met het concert: dat Taylor vooral show probeerde te maken, en geen kunst (ook al beweert hij bij hoog en bij laag het omgekeerde). Dat het publiek hem om al zijn gekheid nog meer adoreert, is mooi meegenomen voor de man zelf, maar ik heb er geen boodschap aan. Absoluut niet zelfs.

Al bij al dus een matig concert (slechte soundcheck ook, piano kwam pas in het tweede deel boven de drums uit)...maar uiteraard ben ik wel tevreden dat ik Taylor in levende lijve aan het werk heb gezien. Of zoals ze het in De Standaard zeggen: "Vroeger speelde Taylor intenser. Tegenwoordig verzwelgt hij je niet meer in een kolkende zee van klanken."

avatar
pretfrit
Altijd prettig als je je vooroordeel bevestigd ziet...


avatar van frankmulder
pretfrit schreef:
Altijd prettig als je je vooroordeel bevestigd ziet...

Fijn; unaej heeft een bepaalde mening, neemt bovendien de moeite om dit uitgebreid te motiveren, en dan kom jij hiermee. Je zal dit vast wel weer bemoeizucht vinden, maar ik kan hier gewoon met m'n verstand niet bij. Over en sluiten.

avatar
pretfrit
Ik had het over mijn eigen vooroordeel.

Het is hetzelfde als dat ik naar een Dries Roelvink concert zou gaan en daarna mijn mening uitgebreid zou gaan motiveren op mume... Dat in een uitsluitend negatieve context en met een air alsof ik de wijsheid in pacht heb.

Wat Taylor betreft: Ik gun hem zijn redelijke publieke succes op z'n 80ste (om en nabij) nadat hij jaren uitgekotst is door "kenners" van het jazzgenre...Als hij nu eindelijk geld weet te verdienen met "show" dan is dat maar zo.

Als dan de eerste beste snotneus zijn ongenuanceerde zure negatieve mening op een muziekforum zet (dat terwijl zijn menig wat betreft avantgarde/freejazz al lang en breed bekend is) denk ik bij mezelf: Wat moet die gast dan ook bij een Cecil Taylor concert.

tot zover mijn bepaalde uitgebreide gemotiveerde mening inzake de bemoeizucht van frankmulder (over en sluiten)



(edit) het is niet zo dat Taylor voor de ik weet niet hoeveelste keer met uitgestreken kop en driedelig pak een eeuwige Bach sonate uit zijn piano friemelt...RESPECT voor een artiest die de muziekwereld werkelijk iets nieuws heeft gegeven en op zijn 80ste (!!) nog steeds onvermoeid doorgaat.

avatar van frankmulder
Denkt Nicci er trouwens aan dat het de bedoeling is dat hij dit weekend een opvolger kiest? Hierboven gaf aan dat Devoo nog wel een album wilde suggereren.

avatar
Nicci
Als Devoo wil, heeft hij mijn zegen. De eerste reacties op Brecker druppelen in ieder geval al binnen.

avatar
jeko
Ben een beetje a/h spitten geweest en mocht Devoo niet kunnen dan wil ik wel een plaat suggereren!

avatar van frankmulder
jeko schreef:
Ben een beetje a/h spitten geweest en mocht Devoo niet kunnen dan wil ik wel een plaat suggereren!

Zo te zien is hij wel online, dus ik denk dat hij wel een album kan plaatsen. Ik heb hem even een PM gestuurd. Maar het is goed dat we een invaller klaar hebben staan.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 11:39 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 11:39 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.