MusicMeter logo menu
MusicMeter logo

Muziek / Muziekgames / Ooit in de top 40 - meter #4

zoeken in:
avatar van Simon77
4,5




avatar van Teunnis
Hoorde deze toevallig laatst voor het eerst in eeuwen ergens in een random Sloveens restaurant.

Robin Albers probeert er nog wat van te maken, maar blijft een irritant kutnummer.

4


avatar van pureshores
Even wat inhaal deel 1

Corry Konings. 2,5

Tammy Wynette. 6,3

Jody Bernal. 5,4 (kan er nu beter tegen dan toen)


avatar van wendyvortex
Mijn kennismaking met dit plaatje was in de Free Record Shop (d'r lagen soms goeie DVD's in de uitverkoopbakken ja!). Twee dames zochten een plaatje, maar ze wisten niet meer hoe de zanger en het liedje heette. Het dansje wisten ze nog wel zo ongeveer. Daar kwamen dan nog wat kreten bij van "Kessie kesso" en die verkoper wist het: het plaatje van Jody Bernal. En daar schalde Jody al door de winkel.

Nog dagelijks lijden wij onder de ondergang van de Free Record Shop. Dit plaatje brengt het allemaal weer terug: 6,4


avatar van andré
een van zijn betere

2

avatar van Johnny Marrissey
Jody: 3,8


avatar van musicfriek
Tammy: 9

Jody: 4

avatar van Edgar18
6,5


avatar van 50tracks
# 2228 Jody Bernal - Que Si, Que No (Sunclub Radio Mix): 5,0

avatar van 50tracks
Een van zijn betere oorwurmen, waar je maar moeilijk vanaf komt, blijft ondanks Robin Albers een irritant nummer. Maar dat is voor anderen dan weer een guilty pleasure of grappige FRS herinnering. Een 4,52 voor Jody Bernal's Que Si, Que No (Sunclub Radio Mix).



We gaan vijf jaar verder terug in de tijd. In 1995 stond in week 30 Technohead met I Wanna Be A Hippy voor de derde week op nummer 1 in Nederland. In totaal zou het nummer 13 weken in de Top 40 staan.

In I Wanna Be A Hippy wordt een sample gebruikt uit I Like Marijuana van David Peel uit 1968, een nummer dat populair werd onder hippies maar commercieel flopte. Peel’s album haalde slechts plek 186 in de VS. Later werkte hij samen met John Lennon aan de opvolger The Pope Smokes Dope, dat vanwege de titel in veel landen niet werd uitgebracht. Ondanks optredens met Lennon en Yoko Ono bleef Peel een underground-artiest.

Oorspronkelijk verscheen Technohead's I Wanna Be A Hippy als B-kantje op de Mary Jane EP bij Mokum Records. Door airplay bij John Peel (geen familie) kreeg de EP van Technohead begin 1995 aandacht. In juni 1995 kwam een remix door het Nederlands-Amerikaanse duo Flamman & Abraxas als single uit. Juist die remix maakte het tot een internationale hit.

I Wanna Be A Hippy stond op 1 in Nederland, Duitsland, Oostenrijk en Vlaanderen, en bereikte later ook in het Verenigd Koninkrijk de top 10 (na een re-release in 1996). Het nummer groeide uit tot een cultklassieker en werd iconisch door de videoclip geregisseerd door Matthijs Van Heyningen Jr.: drie gabbers met opblaashamers jagen op een hippy op een fiets in het Vondelpark in Amsterdam.

Opvallend is dat Flamman & Abraxas destijds het remixwerk ruilden met Technohead zonder royaltydeals. Ondanks het wereldwijde succes verdienden ze er zelf niets aan, maar het legde wél de basis voor hun latere successen met Party Animals. Achteraf wordt het nummer ook wel gezien als startpunt van de ‘lollige gabber’ en het begin van het einde van hardcore als undergroundstroming.

# 2229 Technohead - I Wanna Be A Hippy


avatar van Yield
3,7



avatar van vigil
4,75

Het is me t weekje wel...

avatar van ranboy
6,5

avatar van koosknook
Ach ja, het is komkommertijd.

4


avatar
4,5


avatar van Poeha
7,8

avatar van EvilDrSmith
Je voldoet aan de verwachtingen.
Na een 1, een 2 en een 3, nu een 4.

avatar

Gast
geplaatst: vandaag om 15:27 uur

avatar

geplaatst: vandaag om 15:27 uur

Let op: In verband met copyright is het op MusicMeter.nl niet toegestaan om de inhoud van externe websites over te nemen, ook niet met bronvermelding. Je mag natuurlijk wel een link naar een externe pagina plaatsen, samen met je eigen beschrijving of eventueel de eerste alinea van de tekst. Je krijgt deze waarschuwing omdat het er op lijkt dat je een lange tekst hebt geplakt in je bericht.

* denotes required fields.